Tchýně spí u hlídání. Poraďte co s tím

crawler
14. črc 2011

Maminky...možná se Vám to některé stalo - svěříte své dítě do péče někomu blízkému v domnění, že je v bezpečí a opak je pravdou...Tchýně přijíždí 1x týdně za malým, abych si mohla v klidu vyžehlit hory prádla apod. Ale už mnohokrát jsem ji "načapala", jak u hlídání spí - přijde mi to skoro jako chorobná únava - nedokáže se ovládnout a usne během 5 vteřin (fakt nekecám :-/ ). Manžel jí už několikrát prosil, aby byla naprosto vyspalá jinak, že jí ho nedáme, vzala si to k srdci, tak na 3 týdny a dnes zase...Například byl malý v batolecím bazénku (nicméně vody dost) - říkám jí, pohlídáte ho? a když jsem přišla za pár minut, tak ona spala 2 metry od něho. Nebezpečných situací nastalo už několik a to mě děsí, protože nevím, co se děje, když je nemám na očích...Holky, je mi zle...teď jak to píšu, tak si říkám, že jsem vlastně absolutně nezodpovědná, že jí ho dávám...jenže...na tohle jsem hrozná - strašně zle se mi říká něco nepříjemného blízkým...Jak byste to řešily vy, kdyby šlo o vaše dítě?

Nebo jsem tak úzkostlivá??? Třeba teď jsou už zhruba 1,5hod. pryč...a já nejsem schopná myslet na nic jinýho než na to, zda je Fanoušek v bezpečí - je mi zle od žaludku...Ještě k tomu mám povahu takovou, že maluju čerty na zeď, jak se říká :-/ ...

aemmi
20. črc 2011

@crawler No, každopádně držím palce a přeju pevný nervy, ale opravdu to řešte. Už jen kvůli tomu hlídání malého. Hm, to je typický, manžel to nevidí objektivně, jak jde o jeho rodinu. U nás to bylo taky tak, teda on někde ve skrytu věděl, co je kde špatně ale trvalo několik let, než si to přiznal. Pak došlo jednoho dne na lámání chleba, bylo to dost hnusný pro nás oba, ale od té doby je klid. Jinak moji rodiče taky občas mají tendence radit, ale mně nedělá problém si je zkrotit 😅

crawler
autor
20. črc 2011

@aemmi no právě - se svýma rodičema taky problém nemám - za prvé mě natolik znají, že vědí, že nesnáším to a to a za druhé se vídáme kvůli vzdálenosti tak 1x za 14 dní, takže na nějaký nedorozumění a potyčky ani není čas 😀 s mamkou se vždy umím bavit na rovinu v tom absolutně nemám problém...co se týče tchýně, tak si ted od ní malilinkato odpočnu, páč jsem se domluvila s manžou, že pojedeme k mým rodičům na víkend a já tam nějakou dobu zůstanu - čili víkend bez tchýně!!!😀

@berenika39 ano věřím - i drobnosti dokáží usoužit...ale u vás tedy musel být problém i na straně muže, ne?Jinak teda můj muž si v diáři odškrtával každý den, kdy už budeme bydlet ve svém. Jeho taky nebavilo, že nemáme soukromí a že je dusno...Teď pojedu k rodičům, tak se jim taky vypovídám a oni mě povzbudí...tak se připravím na konfrontaci s tchýní a bude to 🙂
@lucisa ono už ted je ho všude plno - běhá od 11 měsíců čili už se natolik zdokonalil, že stačí mžik a je fuč - za chvíli už mu nebudu stačit 😅 Jinak voda ho zajímá děsně, protože rád chodí házat kamínky do potoka a auta? no to je mánie od miminka. Navíc bydlíme u hlavní silnice, kde je provoz jako prase. musíme zamykat branku, protože by pořád utíkal k silnici 😝

dorinek
20. črc 2011

@crawler - polož si jednoduchou otázku: "Kdo je mi dražší - můj syn,nebo tchýně??" - a podle toho se rozhodni. Bojíš se, že se tchýně urazí ?? Však ona se zase brzy "odrazí" 🙄 Tchýně se přece s vnukem může vídat dál (pod tvým dohledem). Kdyby se synovi něco stalo, tak bys to asi nejvíc vyčítala sobě, že jsi včas nezasáhla i přes to, že jsi věděla, jak je tchýně nespolehlivá... 😔

blandik
20. črc 2011

@lucisa - ano to je přesně to, co chci a ne se snažila věci sama zvládnout - jde mi o věci typu - malý nechce už u ní být a chce domů, chce zavolat domů - tak aby vzala telefon a udělala to a ne si vymýšlela, že maminka není doma...Nebo malý trpí alergiemi na mléčné věci a tudíž nemůže ani hovězí - o Vánocích jsme to řešili - že iniciativně uvařila polívku extra malému a já ji vysvětlila, že supr, ale že tohle nemůže. A co se stalo na jaře? Byl u nich podruhé na celý den a po dvou dnech se dozvídám, že mu uvařila hovězí polívku s masíčkem a že to nechtěl...Jen pro představu - díky těm jeho alergiím jídlo dost řeším a nejí kde co, takže bych i čekala, že prostě vezme telefon a zavolá, jestli tohle malý může (a ještě jsem se s ní o tom bavila, když si ho vyzvedli, že co bude jíst - nudle s vajíčkem...hmmm - to je přesně co píšeš, chybí mi, že se můžu spolehnout a nevěřím, že řekne, co bylo...). Máme na to jiný pohled - já ten - chci upřímnost, abych mohla příště s klidnějším srdcem pustit, a ona - musím to zvládnout, když to nevzládnu, příště mi ho nedají....

@crawler - souhlasím s @berenika39, protože si myslím, že slušně! je třeba hájit své a nastavit určité hranice soužití a na tom pak trvat...Já silně cítím, že kdybych se nepostavila na začátku, tak by mě tchání vůbec nerespektovali, respektive do jísté míry ano, ale hodně by si dělali po svém (př. ekzém u malého? Nemá jíst lipánek, hmmm, no ale my si myslíme, že imunita se má otužovat, lup tam tajně do dítěte lipánek a jááák mu chutnalo...a tohle jsem nebyla ochotná akceptovat). A jak se to nastavilo, tak to je. Přechodně se zhoršily vztahy, ale v konečném důsledku to prostěpělo.

Jinak docela funguje prostě jen opakovat svoje - když tchýně začne s tím, že to děláš shválně, že ji napadáš...tak bych jen opakovala to, co jsem řešila a nenechala se zatáhnout do osočování typu - Ty tohle a já tohle a ty na to tohle. Neřešila bych minulost, že bych nevytahovala to, co se stalo před týdnem, měsícem - to jen rozdmýchává hádku...ale prostě jednoduše opakovala to své.

hansed
25. črc 2011

@crawler ahojda, tak co, jak je na tom tchýně se spaním?? promluvil si s ní manžel??

aggamma
26. črc 2011

@crawler Ahojky....Jen jedna rada.Dokud té vaší slepici někdo razantně nevysvětlí,že svou netečností a lajdáctvím co se týče zdraví ohrožuje život vašeho Fanouška,nic se nezmění!!!!!! A totéž bych velmi důsledně vysvětlila manžovi! Vyhledala bych si články co se za poslední dobu stalo s malými dětmi když na ně nikdo nedával pozor....Jednou provždy musí pochopit,že jde o život vašeho miláčka!!! Vím jaké to s prckama je....Kačka byla u nás na posteli a oba jsme ji hlídali...říkám manžovi..hlídáš?Jo hlídám! Otočím se pro plínu a Kačule už bere hlavou o zem ☹ Je to vteřina! A pak výčitky jako prase.......Všechny Ti radíme,že musíš donutit manžu a tchýni ke změně.Ale jediný kdo to může rozhodnout jsi Ty! Ty jsi máma,Ty ho máš 24 hodin denně od narození u sebe,Ty bys nesla nejhůř,kdyby se nedejbože něco stalo! Tohle musí přestat! A pokud nejsi tvrdá dost natolik abys to rozsekla,jakože ho nebude hlídat tak bys měla docílit toho,že bude "hlídat" za vašeho dohledu....V tomhle si žádné kompromisy dovolit nemůžeš.Moc na Tebe myslím...není to jednoduchá situace,ale ošéfovat si to musíš.

petrakm
26. črc 2011

@crawler
ahoj,souhlas s aggamma..neblazni a uz to vyres, je to tvoje dite,co budes delat,az se neco prihodi?staci mala nepozornost a opravdu muzou hlidat i 4 oci, co teprv 2 zavreny..myslim,ze si zahravas 😠

miarosa
31. črc 2011

@crawler ahoj, doufám že si tohle přečte většina, já chápu tvoje obavy o malého, ale uvědom si kolik je tvé tchýni? Moje mamka má to samé, někde sedí je klidnější prostředí a během vteřiny usne, proto nechce abch jí našeho chlapečka dávala na hlídání, protože ví že usne. Ona za to nemůže, to všechno věk, a tělo už neslouží jak má. Na tvém místě bych jí ho nesvěřila ani na 5 minut. Mamce ho dávám občas pohlídat, když je tam i táta, protože ten určitě neusne. Pokud by jí to vadilo, tak bych jí to vysvětlila opatrně, ale u takhle malého dítěte fakt spát nemůže 😉

crawler
autor
1. srp 2011

@hansed
@aggamma
@petrakm
@miarosa

Díky holky...no máte samozřejmě pravdu a vím, že bych se sesypala, kdyby se něco stalo, protože bych kladla vinu sobě (včera jsem viděla film In America, kde manželům zemřel syn a jeden kladl vinu druhému...hrůůůza- bulala jsem od začátku do konce)...Od založení této diskuze jsem jí ho na hlídání nedala...nicméně jsme si to ještě nevyříkali. Týden jsem byla u svých rodičů, tak jsem se svěřila s touhle patálií a samozřejmě všichni byli v šoku...Blbé je, že manželovi to ještě nedošlo...Když jsem byla s malým pryč, tak mi volal, že s tchýní domluví hlídání na 2 dny a já mu do telefonu řekla, že si stojím za svým a že to po telefonu řešit nechci, že až osobně...Takže program na dnešní večer zajištěn :-/

Přijde mi neuvěřitelný, že věc jasná jako facka může být pro někoho "neviditelná"...

@miarosa Tvoje mamka je rozumná a má soudnost - já nechápu, že moje tchýně neuzná, jak nezodpovědně se chová, že ani nepřizná, že spí 😝 ....

hansed
1. srp 2011

@crawler budu držet palečky, aby to manžel konečně pochopil.... někteří chlapi nechtějí vidět, co je zjevné 😔

janka12
5. lis 2012

Pokud ma byt maly s tchyni, tak leda v pritomnosti dalsi spolehlive dospele osoby. jinak bych to rozhodne neriskovala. vzdyt sama pises, ze nebezpecnych situaci je a bylo rada. Tak na co cekat? Ona lpi na tom, aby s nim byla sama? pokud ano, je treba ji setrne rict, ze to neni mozne, kdyz opakovane usina. Pokud na tom nelpi, neni treba nic vysvetlovat. s nejvetsi pravdepodobnosti jakekoli promlouvani do duse neprinese ovoce, leda se tchyne urazi. pokud maji vztahy zustat jaks taks, tak bych to resila jinak nez domlouvanim, ktere bude nejspis zbytecne. Nebudes jedina, kdo nema dite komu sverit ani na chvili a musi si poradit sam. je to narocne, ale je to tak. Lepsi nez kdyby se malemu neco stalo.

koncita
9. lis 2012

@crawler právě jsem pročetla celou diskuzi a doopravdy strašně moc by mě zajímalo, jak to u vás vypadá teď - víc jak po roce...Jak to nakonec s usínáním tchýně dopadlo, jak jste to vyřešili a jak jste na tom teď? Díky 😉

crawler
autor
9. lis 2012

@koncita ahoj🙂 zrovna jsem online🙂

malého jsme přestali dávat bez dozoru na hlídání a já měla klid. No a před 3 měsíci se zjistilo, že má tchýně jakous chorobu, ale stále nevíme co ☹ Je neléčená, protože ani ve fakultní nem. si neví rady, co s tím. Takže čekáme na vývoj nemoci. Nevíme, zda to s tím usínáním nějak souvisí, ale velmi pravděpodobně ano. Možná, kdyby na mě dala před rokem a šla s tím k mudr., tak dnes nemusela být na tom tak, jak je, ale kdo ví... 😒

crawler
autor
9. lis 2012

@koncita jinak teda doufám, že nemusíte nic podobného řešit. U nás to způsobilo velké problémy a bariéru - manžel stál vždy při mě a tchýně měla asi pocit nějakého spiklenectví proti ní...a stejně nám nevěřila, že je to fakt vážné 😖

koncita
9. lis 2012

@crawler díky za odpověď 🙂 ne ne, u nás nic takového není (teda zatím nevím jak bude probíhat nebo neprobíhat hlídání), byla jsem jenom zvědavá...určitě je moc dobře, že už sama nehlídala, já jako tragédka od přírody bych to prostě nervově nedala a ty jsi určitě měla taky klidnější svědomí 🙂 Tak držim palce, aby se tchýně s chorobou dobře popasovala a byla v cajku!