Tchýně spí u hlídání. Poraďte co s tím

crawler
14. črc 2011

Maminky...možná se Vám to některé stalo - svěříte své dítě do péče někomu blízkému v domnění, že je v bezpečí a opak je pravdou...Tchýně přijíždí 1x týdně za malým, abych si mohla v klidu vyžehlit hory prádla apod. Ale už mnohokrát jsem ji "načapala", jak u hlídání spí - přijde mi to skoro jako chorobná únava - nedokáže se ovládnout a usne během 5 vteřin (fakt nekecám :-/ ). Manžel jí už několikrát prosil, aby byla naprosto vyspalá jinak, že jí ho nedáme, vzala si to k srdci, tak na 3 týdny a dnes zase...Například byl malý v batolecím bazénku (nicméně vody dost) - říkám jí, pohlídáte ho? a když jsem přišla za pár minut, tak ona spala 2 metry od něho. Nebezpečných situací nastalo už několik a to mě děsí, protože nevím, co se děje, když je nemám na očích...Holky, je mi zle...teď jak to píšu, tak si říkám, že jsem vlastně absolutně nezodpovědná, že jí ho dávám...jenže...na tohle jsem hrozná - strašně zle se mi říká něco nepříjemného blízkým...Jak byste to řešily vy, kdyby šlo o vaše dítě?

Nebo jsem tak úzkostlivá??? Třeba teď jsou už zhruba 1,5hod. pryč...a já nejsem schopná myslet na nic jinýho než na to, zda je Fanoušek v bezpečí - je mi zle od žaludku...Ještě k tomu mám povahu takovou, že maluju čerty na zeď, jak se říká :-/ ...

mpavlinka
14. črc 2011

Podle toho co píšeš - já bych ho jí ho tedy nesvěřila. Vím, že je to pro tebe choulostivé, ale toto je fakt hazard 😒

veruska007
14. črc 2011

Tchyne nam hlidala malyho dohromady 5x, vzdycky z toho byla nakonec poradna ostuda a uz rok ji maleho vubec nesverujeme (vzala novorozence na pul dne do vinoteky, nevratila mimco ve stanovenou dobu, odvezla ho mimo domluvene misto a nevratila, velmi nevhodne se k ditku chovala) ... jinak ostatnim pribuznym sveruji ditko bez problemu, klidne i mladsimu brachovi nebo jeho pritelkyni, ochotnym znamym... ale tchyni uz opravdu ne, za ty nervy mi to nestalo.

smecka
14. črc 2011

Je to tvoje dítě, ty jsi za něj zodpovědná a jak je vidno, tohle tchýně změnit nemůže a ani za to patrně nemůže.
Dítě bych s ní samotné nenechala. Ani na chvilku.
Náhoda je blbec a pak si to budete vyčítat celý život.

leeena_4
14. črc 2011

@crawler je lepší říct příbuznému, že mu dítě nedáš, neš nechat dítěti ublížit někým, kdo ho vlastně nehlídá 😉.

crawler
autor
14. črc 2011

@mpavlinka mi povídej ☹ ...jsem blbá...já si vždy říkám - však už si dá pozor...vždyť má na starosti náš poklad...já to nechápu :-/ dnes si vážně promluvím s manželem, protože on snad jako syn to přetlumočí líp...my žili 2 roky ve společné domácnosti, takže jsme na sebe tak trochu stále alergické a myslím, že ode mě by takto drsnou kritiku přijala spíše tak jako že ji chci zabránit ve vídání se s vnukem a né jak to ve skutečnosti vidím 😢

amj
14. črc 2011

jejda. no úzkostlivá nejsi, to fakt ne. taky bych dítě nesvěřila.... jednou jsem dala dítko na hlídání kamarádce, ta usnula taky (polední spaní), ale moje dítko vstalo dřív a šlo si uvařit kakao... Kakao všude po baráku, to ok, ale jak rozdělávala pytlík nožem, tak se řízla do ruky...a kamarádku to vzbudilo až!!! když řvala jako tur... tak nevím jak dlouho to mohlo být... 10 minut, 5 minut..naštěstí se nic vážnějšího nestalo. Tak to asi holt budeš muset s tchýní probrat a ať si dá nějaký pořádný kafe než začne hlídat... musí si najít zábavu..ne na prcka koukat jak si hraje a nicnedělat. to ten spánek přijde sám raz dva

sova33
14. črc 2011

Souhlasím s mpavlinkou, asi bych jí ho taky nesvěřila. Ale myslím si, že by ti v tom měl pomoct i manžel, je to jeho matka, a pokud ty se nějak ostýcháš jí to říct, on by udělat měl. Ale chápu tě, jak se cítíš. Já bych nejspíš v téhle situaci asi čekala, až ji znovu nachytám, a pak už jí to řekla asi taky (i když jsem podobná povaha jako ty, nerada říkám nepříjemné věci blízkým lidem.)

hasky24
14. črc 2011

ne ne nedávat na hlídání a jak píše
@smecka náhoda je blbec ☹ ☹

veruska007
14. črc 2011

No, mne pak dostalo, jak tchyne prohlasila, ze vsak co, kdyz se malymu neco stane, tak si udelame druhy... a to byla posledni tecka. Jedno miminko uz nam umrelo a kdybychom o druhe prisli kvuli tchyni, bych ji zabila.

Z jineho soudku, malyho hlidala moje maminka a upadl do febrilnich kreci, prestal dychat, mesic jsme nevedeli, jestli bude mit v poradku mozek atd... ona z toho ma porad trauma, ze u ni malem zemrelo nase dite a pritom k ni mam max. duveru a jsem ji strasne vdecna, ze mu zachranila zivot umelym dychanim a prvni pomoci, ja bych nevedela jak.

crawler
autor
14. črc 2011

@veruska007
@smecka
@leeena_4

já si to pak vždy hrozně vyčítám, že jsem blbá kráva a nedokážu otevřít pusu. Malý je to nejdražší, co nás s mužem v životě potkalo a neodpustila bych si to i kdyby si jen "natloukl", protože ho neuhlídala...nicméně někdy už jde fakt snad o život...Jenže ona to nepochopí a bude to brát jako útok na její osobu 😢
Nicméně syn je poklad a musím prostě sebrat odvahu a říct, že ho nedostane dokud neuvidíme změnu k lepšímu...Vím vím...100x se nic nestalo a po 101 může být všechno jinak...☹

mpavlinka
14. črc 2011

@crawler kdyby se to stalo jednou, je to blbý, ale dá se to nějak pochopit. Ale pořád? To se nemůže divit že jí ho nedáte. Ale přesně chápu jak jsou tyhle sitauce nepříjemné.

berenika39
14. črc 2011

možná bych se překonala a nějak citlivě jí to narovinu řekla - i za cenu konfliktu, ten se dá řešit, ale případná nehoda už ne....znám taky jednoho člověka, ketrý usínal naprosto nepředvídatelně, kdekoliv, je to nemoc, ona za to nemůže...ale zodpovědnost za to má - pokud to o sobě ví, nemůže si brát na starost batole...může s ním trávit čas, to je jasné, ale třeba jen v tvé přítomnosti, splečně s někým. nemělo by to vyznít jako "nepůjčím ti ho", ale dohodněte se na podmínkách, at máš klid. nehoda není náhoda.

sova33
14. črc 2011

Jo, a pokud ho chce vídat. tak přece může, ne? Ale pod tvým dohledem. Bude to pro tebe třeba trochu náročnější, ale myslím, že za bezpečí pro syna, ale i za klid v rodině to stojí.

leeena_4
14. črc 2011

@crawler nejsi blbá kráva, jen se snažíš zachovat co nejcitlivěji. Její reakci bohužel neovlivníš. Vysvětli jí, že se o malého bojíš, protože to je nebzpečné a že ti svědomí nedovolí nechat ho hlídat jí, když ona usíná. Že uznáváš, že to nemusí být její vina, ale to nebezpečnou situaci nezmírní. Bohužel je jen na ní, jak se s tím srovná, to ty neovlivníš.

crawler
autor
14. črc 2011

@amj mojí tchýni by nevzbudilo ani to - dokáže spát i u rádia, který řve skoro naplno - nevěřila jsem svým očím, protože spala a hlavu měla položenou u repráku :-/ člověk opravdu nemůže být takový ňouma jako já a říct to do očí...dnes si ho vzala k sobě na lavici /vysoká asi 60cm) a usla a ani ho nedržela a malý ještě neumí slézat...nicméně, já jsem věšela prádlo v obýváku a když bylo dobu ticho, tak se jdu podívat...ona spala...hlavu zhroucenou a malý si spokojeně hrál, ale říkám si, co kdyby se pokusil slézt??? měl by zřejmě otřes mozku, protože zatím se vždy snaží slézta hlavou dolů... 😔

šmankote bude se to říkat hrozně a bojím se, abych ten vztah nepokazila nadobro, protože mezi námi je pořád napětí vzhledem k té ponorce ve které jsme spolu 2 roky žily :-/ a mrzí mě předem i to, že to bude bolet i manžela:-/

leeena_4
14. črc 2011

@crawler pokud je mezi vámi napětí a ponorka, není už moc, co kazit. Řekni si prostě, co je pro tebe priorita: snažit se o dobrý vztach s tchýní (který dobrý stejně nebude, protože tobě to usínání vadí a ona ho neřeší), nebo bezpečí malého?

crawler
autor
14. črc 2011

@leeena_4
@sova33
@sova33
@berenika39
@mpavlinka

No máte prostě naprostou pravdu...Ona je jinak takovej dobrák od kosti, ale jak říkám...bude to brát jako útok na ni...Přijde mi, že si není vědomá toho nebezpečí...Třeba dnes jak pořád pospávala, tak já byla u toho a malého jsem si ohlídala, ale ona jak se vzbudila, tak jí vůbec nebylo trapně a ještě řekla..."No jo Fany já jsem tak ospalá - brzo jsem vstávala víš...?" ...no chápate to? podle toho, co říkala, tak vstávala před 4ráno i když ji manžel už minimálně 2x prosil, aby šla včas spát a přijela jen když bude vyspalá... 😅

leeena_4
14. črc 2011

@crawler pokud jste jí to 2x už říkali, není co řešit, evidentně jí to netrápí a na vaše prosby a přání nedá.

berenika39
14. črc 2011

@crawler tady je ale pragmatismus namístě - jde o zdraví dítěte, to je snad nad všechny vztahy a nevztahy....a neboj, třeba tě reakcí překvapí. když bude bublat - nebude to tvoje vina, ona má problém. možná by stálo za to jí nabídnout nějaké léčení - najít místo, kde s tím zabývají, aby si nemyslela, že ji chceš odstavit, ale pomoct.

crawler
autor
14. črc 2011

šmankote, kde jsou??? už jsou snad 2hodiny pryč - Fany nenajezený, nenapitý, jsou bez kočárku...vypadá to na déšť...já si asi ukoušu nehty...prostě jsem kráva, protože takovéto "hlídání" mi akorát přivodí vředy a připraví o nervy...TOTO JE UŽ FAKT NAPOSLEDY! Příště jim budu muset dělat doprovod - Fanoušek má babičku moc rád, takže je nemůžu připravit o společné chvíle, ale o samotě už nikdy!!! Díky za podporu, protože já si říkala, že jsem třeba na ni vysazená a přecitlivělá a zbytečně úzkostlivá, ale vidíte to stejně, takže tomu učiním přítrž ...

xkacatkox
14. črc 2011

naprpsto tě chápu, že se bojíš, já bych v tvém případě byla také na mrtvici, víš jak to je co čert nechce 😒 , je sice moc fajn, že chce trávit čas s vnoučkem, ale mě by aktivně a ne pasivně, jinak, já osobně jsme výsledek jak moje babi a děda z otcovi strany mě špatně hlídali, odpoledne usly(mama šla na cvičení a měli mě hlídat)odpoledne bylo 17 hod.pro ně a já přelezla postýlku, samozřejmě po hlavě a výsledek krvécení do mozky a následek na celý život, tak jí promluvte do duše, určitě to pochopí

babulinkab
14. črc 2011

@crawler nečtu to celé, ale pokud usne, když je tak malé dítě v bazénku - i kdyby tam bylo 5 cm vody, dítě spadne, lokne si,a nechci domýšlet ty konce.... tak je naprosto nezodpovědná a nečekala bych až se stane opravdové neštěstí. Takové osobě bych teda dítě nesvěřila

aemmi
14. črc 2011

Tak to je blbý, je super mít tchýni ochotnou hlídat, ale jeslti je to takhle, tak to bych asi zvažovala, že jí ho dávat nebudu. Ono malej už není tak malej, může někam zalézt, spadnout, co já vím, nepíšeš, kde se s ním pohybuje, ale i doma na zahradě může číhat dost nebezpečí. A kor když je v bazénku, tak by z něj neměla spustit oči, taky bych se bála být na Tvém místě. Ale zase chápu, že Ti je blbý jí to říkat. Já bych to asi zbaběle nechala na manželovi.

aemmi
14. črc 2011

A jestli tě to fakt stresuje a je ti z toho špatně, tak to bych fakt neváhala, to je pak i to hlídání jaksi kontraproduktivní pro tebe 😒

moncaka
14. črc 2011

@crawler a co třeba to tchýni říct tak, že o ni máte strach, jestli si nechce zajít k lékaři, preventivně, aby se vědělo co a jak, že pořád tak usíná, protože jinak s ní malý být nemůže, že by se mohlo něco přihodit, že to chápete, že prostě takovýto problém má, a že tím pádem už to takto dál nejde...spíš to prostě obrátit směrem k tchýni, že máte strach i oni, né jen o malého. Snad rozumíš, co tím chtěl básník, tedy já, říct. Každopádně jsem na tom stejně, nerada říkám někomu blízkému něco nepříjemného, ale Tvůj malej je priorita a holt, musíš to překousnout, případně Tvůj manžílek. Držím moc pěsti, aby to dopadlo co nejlépe, ale též už bych jí ho nepůjčovala a vůbec né, aby byli sami...Jak se tady psalo, nehoda není náhoda....

hansed
14. črc 2011

@crawler ani se ti nedivím, že jsi nervózní....asi před měsícem takhle vzal tchán kočár a zmizel...jako super, kdyby už za sebou neměl asi 4 mrtvičky vyvolané chlastem, který si neodpustí ani teď 😠 byli pryč sice asi jen 20 minut, ale za barákem máme rybník.... bylo to nejdelších 20 minut mého života....
každopádně bude asi nejlepší si s ní sednout, ty, manžel a ona a v klidu jí říct, co vám vadí a proč..... a že pokud bude chtít malého vidět, tak není problém, ale ty u toho budeš...

@veruska007 tchýně vám opravdu řekla, že si kdyžtak uděláte další????? 😠 😠 to snad není možné 😠 😠 to vypadá, jako by ona sama nikdy nebyla matka!!!!

moncaka
14. črc 2011

@veruska007 nezlob se, ale musím napsat, že to, co tchýně řekla, je doslova k pozvracení ☹

ivarei
14. črc 2011

Manželova maminka rovněž usíná za 5 vteřin, děti hlídala, když jim bylo jen pár dní - sedla si u nás na schody a usnula, kolem dětí všude vosy, síťka proti hmyzu v koši pod kočárkem... Prošla kolem ní moje mamča a ona se ani nevzbudila, tak jsem vyslala manžela, aby děti přinesl. To jí vzbudilo, takže s manželem dorazili nahoru a oba tvrdili, že jen "klibla". Moje mamča není tak hlídací typ, ale oceňuju, že tráví čas s dětmi ráda, oběma nám vyhovuje, když jsem u toho (je to blbý, ale prostě "pod dohledem"), děti nemaže opalovacím krémem, v dešti nenasadí pláštěnku, nezapne je v jídelní židličce a tak... A proto my nemáme hlídací babičky, děti bereme všude sebou.

veruska007
14. črc 2011

Jo, fakt rekla a myslela to vazne 😒 . No, ted uz malyho nehlida. On je strasne divoky a kolikrat i ja mam co delat, aby nevbehl pod auto nebo pod tramvaj, chce to rychly reflexy 😅 .

majka07
14. črc 2011

@crawler Já bych dítě teda v tomto případě nesvěřila a tchýni bych doporučila jít na vyšetření, pokud usne z ničeho nic, během chvíle, mně osobě by se to nezdálo a hnala bych takového člověka na výšo. Nevím, kolik Tvé tchýni je, ale pokud se to stává pravidelně tak s ní nemusí být něco vpořádku...