Tchýně zlatá, vlastní máma na ránu

pepibubu
12. bře 2010

Ahoj, podobné téma už tu bylo, ale zamklo se (poněkud se to tam zvrhlo...) ale přece jen si myslím že by něco podobného mělo existovat. Ne všechny tchýně jsou semetriky a ne všechny maminky jsou úžasné - a já jsem důkazem. Mám tchýni která je absolutně v pohodě, do ničeho se nemontuje, názor sice řekne ale nevnucuje, když jí řekneme že to tak neuděláme a proč, tak nanejvýš řekne "no jak myslíte" - ale nikterak jízlivě. už se i stalo že jsme jí pak přiznali že jsme to tak měli udělat jak říkala (příklad mě teď nenapadne) - a ona se jen usmála a řekla něco ve smyslu "no jo, no, zkušenosti jsou nepřenosný."

Proti tomu moje vlastní maminka? Už přece dítě vychovala, tak má patent na rozum. Vynáší rady bez toho aniž by o ně byla žádána, a běda běda když to neuděláme přesně podle ní. Že ty rady jsou milionkrát překonané? A to řekl KDO? Ona to přece s námi myslí nejlíp, navíc na to má vzdělání (úča z MŠ) tak je mou povinností ji bezezbytku poslechnout. Když jí řeknu "mami, mně bude dvaatřicet, nech mě nést zodpovědnost za své děti samotnou, tys už mámou byla a tuhle šanci jsi využila po svém" tak tím vyvolám reakci jak blázen, že ona pořád matkou je a bla bla bla.

Dospělo to tak daleko, že v lednu jsem s ní tři týdny nemluvila a to absolutně. Pak se to tak nějak obnovilo, ale už si sakra hlídám aby to opět nesklouzlo mimo nějak přijatelné hranice. Nikdy nebylo mým cílem jí absolutně odstřihnout od vnoučat, vždy mi šlo jen o to aby mě začala brát jako rovnocenného partnera ("ale s tím se smiř že tě tak nikdy brát nemůžu, pořád budeš moje malá holčička....") a to už si sakra hlídám. Jediný co se mi nepodařilo zvládnout je to, že mi na malýho šišlá, a není síla jí vysvětlit že šišlat na dítě který se učí mluvit je až nebezpečný - jak se má naučit správně mluvit když šlyší šišlimišli.... Navíc malej jí ani nerozumí, což je vtipný.... "Jožulko poď še nabumbinkať," pravila babička a malej se podíval na mě jako co že to po něm chce? a až když jsem mu to přeložila - běž se napít, Pepčo, tak šel 😀

Máte to někdo taky takhle nastavený, nebo jsem sama takovej exot? 🙂

silvik
12. bře 2010

.. "vždyť mi přece říkala, že je mám hlídat" 😒

Zítra jedeme na hory. Včera večer mi mamka říkala, že "bychom raději měli sedět doma", že zase bude na nervy, abychom tam dobře dojeli a nic se nám tam nestalo" ......... no prostě celá moje máma..... 😀

pepibubu
autor
12. bře 2010

Silvik - dobrý no 🙂 taky prímová maminka...

Nejhorší je že ony to myslej nejlíp jak můžou, ale strašně blbě to dělaj.

dagina
12. bře 2010

Ahojky,
Pepi, už jsem si myslela, že jsi se vytratila.... 🙂
Se tady chlámám 😀 ..., ikdyž to ve skutečnosti k smíchu není 😒 . Jak často se stýkáte s máti??? Jinak jak to popisuješ,..., nejdřív si sakra zjistím, jaké učitelky jsou ve školce, než tam malou dám 😲

pepibubu
autor
12. bře 2010

Dagi - od toho února to už naštěstí zvládám držet v rozumných intencích, jak píšu - max. 2x týdně telefon a jednou za týden až deset dní pšijde ža tím žjatíštem 😀

dagina
12. bře 2010

Hm, tak to se dá vydržet, né?! 😀 Hlavně, aby se nezdržovala moc dlouho 😀

pepibubu
autor
12. bře 2010

Dagi, jo, to už jde, ale občas je to fuška to v těch mantinelech udržet, je nenápadná jak se to snaží vrátit 😀

evena
12. bře 2010

Rodinu si člověk nevybírá ... Taky mám rodiče na houby, když se nestavím nebo nezavolám já tak jsem vzduch, zkoušela jsem i jak dlouho to vydrží když se jim neozvu a nepřijedu a přišla mi sms za půl roku !! prej kde jsme a co děláme ... Nevím kde je chyba, snažím se být maximálně tolerantní jak jen to jde, navštěvuji je. Po porodu kvůli malé se to o něco zlepšilo, dřív sem je přemlouvala třeba i rok aby přijeli k nám a to tu byli hodinu a už se zvedali že mají hodně práce, teď tak jednou za měsíc dojedou, ale musím jim to furt připomínat. Teď si nedělám srandu - bydlí 15 km od nás a mají baráček cca 6 km od nás a jezdí pomalu okolo našeho baráku každej týden !! Je to smutný 😒 Myslím že jsem dobrá dcera, neuděla jsem jim nic zlého.

pepibubu
autor
14. bře 2010

Eveno, ach jo, občas to je zašmodrchaný co, možná si nechtěj připadat jak do starýho železa že už jsou "babička a děda," tak radši dělaj že neexistujete aby mohli působit "mladě."

pepibubu
autor
15. bře 2010

Jo holky tak jsem jí včera po týdnu zavolala, to jsem si dala. Šišlimišli už nekomentuju. Ale "a puoč mi ho někdy něďáš na huídání, já nejsem puašivá" (překlad a proč mi ho někdy nedáš na hlídání, já nejsem prašivá) a pak "já ši ho někdy ukuadnu na víkenď," tak to už jsem nekomentovala jinak než "o tom jsme se už bavily několikrát a náš názor se nezměnil," naprosto klidně a nevzrušeně. A ona "ale ty by sis TAK POTŘEBOVALA ODPOČINOUT a já bych měla uadošt," tak to jsem nechala bez komentu, přece se nebudu rozčilovat a trápit tak Martínka 🙂

Ovšem musím jí zatrhnout její plán, až se malej narodí, že si bude brát dovolenou a bude s Jožulou... Pepča by z ní měl psotník, jako pokaždé když je s ní dýl než dvě hodiny. Pomoc bude vítaná, ale už to mám ošéfovaný, pomůžou mi dvě holčiny který má Pepa moc rád, rozuměj si a nešišlaj na něj a malej je má rád a poslouchá je.

dagina
15. bře 2010

Pepi, to že tvá máti šišlá na malého, to se ještě dá pochopit, to prostě bábi z nepochopitelných důvodů dělají, ale proč šišlá i na tebe mi není vůbec jasné 😀 .

luciana21
15. bře 2010

Ahoj holky, můžu se přidat?
Ač nerada, ale musím přiznat, že tchýně je v pohodě, zato moje máti je zralá na tečku mezi oči.
Naštěstí bydlí 50 km daleko, takže se vídáme jednou týdně..A to když tam dojedu..
V těhu to s ní bylo ještě v poho, i když..no, mám 2 segry, obě už děti mají a matinka byla vždycky organizátorkou úplně všeho, takže co řekla, to se udělalo..jenže u mně se jaksi sekla..mám svůj názor...např. měli jsem komodu s modrýma dvířkama a mně se to nelíbilo, tak jsem si na ně koupila samolepící tapetu s medvídkem Pú...no, proč to všechno lepíš, to bude vypadat jako u cirkusáků...vyhlídla jsem si vaničku od FP, stála kolem 600,-...jseš normální tolik, peněz???vezmeš si starou růžovou ze sklepa..vůbec ji nezajímalo, že budeme mít kluka a prostě se v růžové koupat nebude..pochopila, když ji nachystala a já jí natvrdo řekla, že tu moji mám koupenou...
no a po porodě..no comment...ty ještě kojíš? proč mu neuděláš krupičku, nebo pudink..lépe by ti spal..na otázku typu kdy mi ho tu dáš, raději neodpovídám protože malý už baští příkrmy, ale já si chci vybrat, co mu dám jíst a co ne..takže nechápe, že když mu dělám čajík, že ho neosladím..to jsem skoro tyranka..že mu udělá koprovku-já už ji jedla dávno!!!!
Když si ho vezme na klín, sám ještě nesedí, tak ho dává do sedu..na jakékoliv upozornění hodí takový xicht, že si připadám, jako bych ji sprostě nadávala...Navíc ještě hrozně ,,řve,,..mluví na něj a přitom huláká..jenže on není hluchej☹
Fakt už nevím co dál, ona moc dobře ví, že to tak nechi a dělá to naschvál...nebo okomentuje, že moc čtu internet..
No a největší hláška byla, to jsem šla málem do kolen, když jsem u nich byla, udělala malému nutroš, už ho kojím jen večer a ráno a ona mi povídá, no to je dobře, že už ho nekojíš, protože jsi měla špatný mlíko, malý ti přece po něm minule zvracel 😕 😕 😕

luciana21
15. bře 2010

Třeba jak psala Rimmel..u nás to je přesně naopak..furt by do něj cpala..Nemá hlad..otázka cca co 10 minut.
Když jíme my a Maty se kouká..koukat se bude vždycky i když hlad nemá..chudáček malej, určitě má hlad, ty mu nic nedáš?????
Tak jsem jí řekla, že není popelnice a že sám ví kdy má a nemá hlad..
Jsem to viděla u neteří, jak jim všechno nutila a ony pak doma zvracely..

pepibubu
autor
16. bře 2010

Dagi, na mně šišlá jen když mluví o tom švým žjatíštu.. Jinak ne... 😀

dagina
16. bře 2010

Pepi, a na děti ve školce také šišlá 😀 ??? By měla jít příkladem, né?? 😀 🤐

Luci, vlastní matka nejde lépe srovnat do latě??? Takovou jsem měla tchyni v bleděmodrém, a měla jsem ze začátku problém ji oponovat, teď bych si za to nafackovala.

luciana21
16. bře 2010

Dagi-právě že ne..když jí něco řeknu, tak se nafučí, nebaví se, ale jako by neslyšela 🙄

mamina
16. bře 2010

Děvenky,buďte rády,že máte maminky aspoň takovýhle... 😒
Ta moje se mnou půl roku nemluvila,že nemám právo z ní udělat babičku,že je jí 38 a že mám jít na potrat.Tam mě posílala u VŠECH!dětí. 😠 Dodnes nevozila nikdy kočárek. 😢
Když ji o cokoliv poprosím,seřve mě,že podniká,má 20 tis.hypotéku a že je ráda,že má na jídlo a na cigára.
Když druhýmu klukovi byly 2 týdny,řekla mi,že o mně nikdy nestála,že chtěla vždycky jenom syna.Kdyby se jako první narodil brácha,já bych vůbec nebyla!
Když je rodinná oslava,spíš pozve sestřenky,bratránky,jejich přítele a přítelkyně.Mě ne.
Pořád kritizuje,shazuje mě před ostatníma z rodiny.
Když jsem se chtěla vdávat já (podotýkám-poprvé!),nesměla jsem být v bílém-bylo jí líto dát 1700 za půjčení šatů.Tak jsem byla v meruňkových šatech,princesový střih,bez sebemenší ozdoby.Když se ona vdávala po druhé,koupila si v Itálii bílý krajkový kostýmek za 10000,-.Já jsem se to dozvěděla týden po svatbě,ale brácha tam byl...Pochopitelně,že?(ale on drží se mnou-furt jí nadává,říká mi o oslavách a vozí mě na ně-třeba nedávno měl strejda 50)
K nám přijede 4* do roka a hned mezi dveřma hlásí,že spěchá,že nemá čas.Ale kolem jezdí každý týden-za tetou a za babičkou.
Ale jakmile je kdokoliv v nemocnici,dělá obrovský gesta,krokodýlí slzy,na celý kolo:Ty můj chudáčku,copak se Ti to stalo???...
A vrchol všeho byl,když za mnou přijela do porodnice.Ani se mě nezeptali a pustili ji za mnou na porodní sál!A ona:Ty moje chudinko,Tebe to bolí,viď?To mě tak mrzí,zlatíčko moje.Muc,muc,muc...(pusinky) Koukali jsme na sebe s manžou s vytřeštěnýma očima,neschopní říct byť i jen slovo... 😝 😝 😝

martimarti
16. bře 2010

Mamina...dost drsný ☹ ☹

pepibubu
autor
17. bře 2010

Dagi ona teď ve školce už léta nedělá, ale stejně si myslím že člověk co "na to má školu" by měl vědět proč se na děti nemá šišlat.

Mamina.... no.... co na to říct. Já už jsem se ji naučila (přesněji řečeno učím se ) kočírovat, ale to co píšeš ty, na to jsem moc slabej čajíček.Ona je narozdíl od té tvé "zgruntu hodná ženská," jen zkrátka neuznává že by taky někdo mohl mít jinej názor a ode mě vyžaduje to, co jí přijde celoživotně naprosto přirozený. Jí bude 60 a dodnes skáče jak babička (89) píská, takže jaksi nechápe proč já nechci tancovat jak píská ona.... Na to co píšeš ty opravdu nevím co říct, jen že mi tě je líto. Ale určitě máš oporu aspoň v manželovi a starších dětech, a to není málo...

mamina
17. bře 2010

Pepi,to je pravda! 🙂 Manžela mám nejlepšího na světě,přála bych takovýho každý z Vás. 😉 A děti taky dělaj,co můžou.Rodinu máme super... 🙂
(Jen kdyby se děcka chtěli míň rvát! 😀 -ale to asi dělaj všude. 😵
Jen 4 děti za 8 let-bude to zajímavý... 😝 Manželova maminka byla úžasná,ale umřela už před pěti lety na rakovinu,takže pomoct nemůže.Jsme na to prostě sami... 😔

pepibubu
autor
17. bře 2010

Mamino, to mi bylo jasný že máš super manžela, jinak bys neměla pět "kousků" a šestej na cestě 😀 Holt "maminka" už jiná nebude, věřím že tě to mrzí obzvláště když máš teď rozháraný hormony těhotenstvím (něco o tom zrovna vím 😀 ) tak to musí být těžký, ale musíš to zvládnout. Máš kolem sebe super lidi, a "maminka" šidí hlavně sama sebe...

mamina
17. bře 2010

Já vím... 😉 Už mi není (bohužel) 20,aby mi to kazilo náladu a abych brečela do peřiny.Dneska to beru spíš filozoficky-prostě je taková,jiná nebude...Jsem s tím už tak nějak smířená.(I když někdy to taky ještě trochu zabolí.. 😔 ) S pomocí Boží-tuhle bitvu vyhrajeme!!!(Co nám taky zbývá jinýho,že??? 😀 😀 😀 )

pepibubu
autor
17. bře 2010

To se nedivím, od matky člověk čeká - když nic jinýho - aspoň morální podporu.Ale když není, tak není, na hroucení se nemáme ani jedna čas....

luciana21
17. bře 2010

Ahojky..
Dneska opět porběhla povinná návštěva 🙄
Ale dneska poprvé jsem nedržela hubu a ozvala se..Opět se přetřásalo, jak ho krmím, proč tak a ne jinak, proč dělám to a ne ono..Tak jsem ji řekla, že je to moje dítě a já si ho budu vychovávat, krmit a bůhví co ještě jak já a můj chlap uznáme za vhodné. Že nechci aby mi dávala svoje rady, že až budu chtít, že se jí zeptám sama...Tak se urazila a půl hodiny se mnou nemluvila...Prej vychovala několik děcek já ještě žádné 😠
kdyby jste se chtěly pobavit, tak prej po jídle zvrací proto, protože to co uvařím není dobrý...Že mu mám všechno sladit a přidávat do zeleniny masa i sůl....On ti spí jenom 2x denně po půl hodině?? To je málo..ale jak ho mám donutit spát??? Nechtěl už jíst...To má málo..opět se zvrhla konverzace na téma, proč bych ho měla přecpávat, on sám ví kdy má dost...No porstě komedie...
Ve finále začala rýpat do přítele,protože už Přes týden drží dietu, chce shodit, má vysoký cholesterol atd....Proč nejí? na oběd může sníst co chce...No prostě rady jak cumel 😀 ..
Mamina-ty jo..tak to nezávidím..ale holt už asi jiná nebude..To je pech 😔
A hroutit se opravdu nebudeme!!!! postavíme se tomu čelem a tomu všemu nám nezbývá nic jiného než se jenom smát!!! 😀 😀

pepibubu
autor
17. bře 2010

Luci, taky jsem připravená že až zase začne tahat za nitky typu "tak mě napadlo," a manévrovat mě do něčeho co já z jakéhokoliv důvodu nebudu chtít (i kdyby byl ten důvod sebepitomější, ale na to mám právo) tak jí řeknu "to že ty v 60 skáčeš jak babička píská, ještě neznamená, že já budu skákat jak pískáš ty," a ať se třeba víte co.... 😀

luciana21
17. bře 2010

Pepi-ani sama nevím, kde se to vě mně vzalo..asi se to nahromadilo a muselo ven 😀

gabinaf
19. bře 2010

Ahoj holky, jen jsem nakoukla 🙂
Mamina, jsme na tom trochu stejně ☹ mě moje máma řekla v 18ti, že kdyby nebylo mně, tak by nikdy neměla problémy, které má a když jsme jí s manželem přijeli říct, že se bereme, tak mi na to řekla, že kdyby byla na světě nějaká spravedlnost, tak má 2 syny (jsem starší a mám, jak jinak než, mladšího bráchu). Taky je dost protěžovanej a taky už dneska drží při mě. na mojí svatbu nedali nic, ani se nijak neangažovala, řekli jsme, že si jí zaplatíme sami. Ale pro jistotu si koupila bílej kostýmek a když jsem se jí zeptala, jestli by v bílej neměla být jen nevěsta, tak mi řekla, že jestli si to rozmyslím, tak se tam postaví místo mě 😝
Taky už to dneska neřeším, jen jsou věci, který občas tak nějak připomenou, že to asi nikdy nebylo fajn a asi nikdy nebude 🙂 No, jdu si na to dát cígo a pak půjdu do hajan 🙂

collette
21. bře 2010

Moje mami je taky taková, ale mám štěstí, že já jsem větší bejk než ona a splachovací, takže to většinou ustojíme a jedeme dál. Mami to asi rozdýchává déle, ale já jí nesmím ukázat slabost, jinak se v tom budeme rochnit ještě za 20 let.

Ale největší sranda je, že dělá to, kvůli čemu se hádala se svojí mami, mojí babi. A co mě děsí? Že je velká pravděpodobnost, že já to budu dělat taky, stejně jako dneska dělám věci, o kterých jsem si vždycky říkala, že "až já budu ... tak nikdy nebudu..." 😅

hancazivocich
25. bře 2010

holky moje 😀 😀 ,
jak kdybyste mi mluvili z duše. Já tady zrovna tak hodinu zvracím - nervy...........
Máma mi zavolala a sdělila, že si včera všimla, jaký mám vepředu ,,vemeno" - jako břicho - pro ty, které se ještě nevyznají v hantecu mojí drahé matinky. No, tak to já vím, hlavně, že ona je děsně štíhlá.
Máme doma malýho ďáblíka - podle ní parchanta!!! Kterej by potřeboval pořádně seřezat! Musím jí ji párkrát půjčit a ona jí srovná! ☹ Hm, synovce rovnala tak dlouho, že on jí uplně nenávidí.
Mimochodem - naše madam ji děsně nesnáší - jak ji vidí, nebo když ji máma někam rve, tak děsnej řev - nenechá ji rozkoukat a hned se po ní sápe. A řezat ji chce za to, že Kikouš k ní nechce. A že furt chodí a Blbá bába.. To ji nikdo neučil, ale když se učila mluvit, tak máma před ní pořád - no jo, blbá bába ti to sebrala, blbá bába ti to dá, pojĎ, atd....
Neuznávám její ,,výchovný" metody.
Já s malou problémy nemám - taky občas plácnu přes ruku, nebo přes zadek, zvýším hlas, ale většinou se to řeší domluvou a nemá problém..... Fakt ne, naopak - na plácnutí reaguje madam značnou .....agresivitou 😀 😀 a tak celej den mluvím a mluvím a mluvím...Takže už i používá pár větiček - takovejch těch mikro 😀
Ale malá je kamarádský - klidně si jí může kdokoliv pochovat ,,po předchozí" domluvě 😀 😀 Včera jsem šla kamarádce vrátit pumpičku, malá ji jen viděla, natáhla ruce a chovej!! Lucka - kámoška čučela a poslušně chovala 😀 😀 Na jejího manžela radostně zařvala - jé kuk, toho ci a bylo - smějeme se tomu doteĎ. Podotýkám, že k nim nechodíme - potkává je jen na chodbě. A podle mámy je nekamarádská a musím ji zvykat na cizí lidi. Když přijde teta, nebo sestřenice, tak jim klidně sedí na klíně a ukazuje jim obrázky.........
Hm, taky jí nedopřeju jídlo chuděrce podvyživený - 12kilový 😀 No a když mi nejí třeba 4,5 hodin a já jí něco nabízím, tak mi zas řekne, proč jí dávám jíst? že jedla ráno, to jí stačí!!
Zrovna včera - nevím, jestli máte problém třeba kvůli kafi. Ale Kika došáhne hodně, tak se snažím dávat horký věci dozadu na linku, nebo doprostřed stolu. Naši to furt staví na kraj - prej abych se z toho nepo.... že snad mají svý zkušenosti. Včera jsem si jen odskočila na wc, máma si donesla kafe na mikrostolek do obýváku - aby se k němu nemusela zvedat, pak se zvedla a šla do kuchyně, malá k němu přilítla a vyklopila na sebe lžičku s částí obsahu...........
No a nebo .... hrála si s takovou el . plácačkou na mouchy - děda ji to nechal i olizovat, pak mačkala na puntík, veselo to práskalo... Vytrhla jsem jí to z ruky, s tím, že je to nebezpečný a fuj... Děda, aby mi dokázal, že zas nemám pravdu, dal prst na výplet a zmáčkl - má na prstě puchýř.. A máma to komentovala tím, že by aspoň dostala pecku a srovnala se - i v jídle...Uf, pardon za tu slohovku - ale já jsem tak naštvaná

hancazivocich
25. bře 2010

pardon - mluvily z duše

pepibubu
autor
26. bře 2010

Hančo ahoj, dlouho jsme se nečetly 🙂

Koukám že tvoje maminka je taky "expert". Já už naštěstí držím otěže v rukou pevně a nenechám si je vzít, a občasné snahy o návrat k původnímu mě spíš baví než rozčilují. Ale odhodlala jsem se k tomu až letos po jedné vcelku dramatické aféře, ale pak jsem si řekla takhle to dál nejde, ubíjí to mě a celou mojí rodinu, a kašlu na to že to myslí nejlíp jak může. Moje matinka má "v papírech" že je hyperprotektivní matka (kdysi jsem kvůli něčemu potřebovala psych. posudek a tam to stálo, že mám hyperprotektivní matku, jí se to tehdy šíleně dotklo, to víš, pro pravdu se každej zlobí nejvíc 😀 ) a naprosto to sedí. A jak jsem tu už někde psala, za pár dní jí bude , babičce je 88 a máma pořád skáče jak babička píská, takže jí přijde naprosto normální že její skoro 32letá dcera bude skákat jak píská ona. Ale já to dělat nebudu, právě proto že vidím jak ji to vyčerpává a leckdy i vysiluje. Holt si tenhle vzorec musí vyhodit z hlavy.... Pepču (pardon Jožulku 😀 ) miluje nadevše, což ovšem znamená že ho taky dusí svou hyperprotektivitou - aby mu něbyja žimišta, pořád mu vnucuje pití - dětem musíš nabízet...., přestože Pepovi stačí nechat pití na očích příp. se zeptat "nabumbáš se" a on jde a sám se napije atd atd atd.

Jsem strašně ráda že jsem se v tom lednu tak moc nas**la že jsem s ní opravdu tři týdny nemluvila (místo abych prověřeně přilezla škemrat) a že jsem to zvládla nenechat sjet do léty "prověřených" kolejí. Tobě přeju totéž. A kdyby sis chtěla vylít srdíčko, tak klidně pošli IP 🙂