Těhotenství, rozchod a vše okolo

veruberuveru
2. zář 2017

Zdravim damy ikdyz to sem uplne napatri rikam si ze bych se zde mohla tak trochu sverit. S pritelem nam to posledni dobou moc nefungovalo ale hodne sme mluvili o diteti a pan buh chtel a povedlo se. 5 tyden a ja na to prisla v nedeli. Jenze minuly tyden jsem spadla z kone a byla jsem dost zrentgenovana. Ve stredu to doktorka potvrdila jenze sem byla ozarena hodne a proste potrat byl jedinym resenim. Jenze mezi tim sme se s pritelem rozesli a ja na to vse zustala sama. Kdyz jsem mu rekla ze jsem tehotna napsal ze to neni jeho a ze ho to nezajima. Ted jsem 2 dny po potratove piluly. Dnes jsem si vzala v nemocnici tu posledni a vazne mi neni dobre. Jak fyzicky tak psychika je dost unavena. On mi jen rekne ze jsem ufnukana protoze si za to ze nemam dite muzu sama. Nemela jsem padat z kone atd.... je to hrozny pocit 😵

beetlejuice1666
2. zář 2017

@veruberuveru Chapu, ze smutnis kvuli potratu... neboj, brzy to prejde a bude ti lip, chce to cas. Ale doufam, ze nesmutnis, ze jste se rozesli. Protoze byt s takovymhle volem, to by bylo k nucemu. Bud rada, ze jste od sebe...

veronika8779
2. zář 2017

Ahoj, jsi smutná a dá se to pochopit. Ale ještě to bylo tak malinké, že sis nestačila zvyknout.. A jak se chová on.. Já jsem naopak na konci osmého měsíce a otec odešel, jedno z obvinění , že dítě není jeho. Tzn. -ty můžeš začít znova žít, ničím nesvazovaná, a můžeš to být zase jenom ty. I když to teď bolí.. Hodně štěstí.

veruberuveru
autor
2. zář 2017

Dekuji holky. Nejhorsi je ze ja to male vazne chtela uz roky. A kdyz se to konecne povedlo musela jsem to dat pryc. Vim ze bych to vychovala i sama ale nemela jsem ani sanci se rozkoukat a vse se je pryc. Vztah dite vlastne vse peo co jsem poslednich 5 let zila se v mziku rozladlo. Navic i kdyz byli doktori mily tak to byl dost tezky zazitek a nejhorsi rozhodnuti v mem zivote. A on me v tom nechal vykoupat. Se vsim. Kdyz jsem tam videla maminky a jejich pritele jak je drzi za ruce a cekaji na ultrazvuk. Pochodujici tatinky cekajici na zpravu ze jsou oba v poradku a ja tam sedela z smskou neni to moje. Bylo mi vazne outko

dolezalovalucie
2. zář 2017

@veruberuveru Ahoj,je mi moc lito,ze si potratila.Opravdu to boli ale za sebe muzu rict,ze to casem bude lepsi,nicmene si myslim,ze to ze ste se rozesli je to to nejlepší co te mohlo potkat,tvuj byvaly je debil a byt tebou uz bych s nim vůbec nijak nekomunikovala,jenom si pritizis,ted potrebujes hlavne klid a ne se stresovat.Chce to chlapa ,ktery ti bude oporou,tohohle vztahu bych teda vůbec nelitovala

beetlejuice1666
2. zář 2017

@dolezalovalucie presne tak. Idiot na kvadrat... muze dekovat bohum, ze vzal kramle.

hanka_333
2. zář 2017

Přeju, ať smutek po potratu postupně odezní. Je to neradostná situace. Je ale dobře, že během ní ukázal tvůj přítel svou pravou tvář. Takže rychle od něj pryč a už si s ním nekaz život.

janaochi
4. zář 2017

@veruberuveru ten potrat kvôli RTG je totálna kravina....pracujem v nemocnici, viem o čom hovorím. Nechce sa mi tu rozpisovať, ale vieš koľko žien bolo na RTG, keď ešte nevedeli, že sú tehotné? Na to sa neskôr robia testy, či sú tam nejaké vývojové vady a takmer stále je všetko ok a keď sa niečo vyskytne, nikto nevie zaručene povedať, že na vine je RTG. Takže tak. Nezrelé decko, jeden aj druhý. Bez urážky.

biedronka10
4. zář 2017

Ja nevim, pokazde kdyz ctu podobna takova nestesti a trapeni, vzdy se.doctu ze nejaky bembela tvrdi ze dite neni jeho i kdyby dostaval papiry s testy DNA pres tlamu ..to je ted asi nejaky novy folklor, modni vlna vymluvy jak zdrhnout od zenske s ditetem. Co se.to deje 😠 takoveho kopnout do zadku spicatym podpatkem doslova. kazdopadne je mi to lito, musis se ted vzchopit, prave pro sve sny. Je to tezke, ale nevzdavej to.

veruberuveru
autor
5. zář 2017

@janaochi ani nezrale decko ani nic nic podobneho. Delali mi rtg g
Panve, patere, hrudniku a hlavy. Ano nikdo nezaruci zda dite bylo ci nebylo nemocne. Ale pokud pracujete v nemocnici dobre vite ze pokud podstoupi zena rtg v oblasti bricha v tehu doktori i potrat doporucuji. Me teda moje gynekolozka rekla ze neni nad cim uvazovat, jo ano mohlo byt zdrave ale taky mohlo byt dost postizene. A ja tohle proste riskovat nechtela. Takze nevim o co vam jde. Ano mohla jsem pockat na testy a cekal by me dalsi tyden nejistoty a nakonec stejne potrat. Dost jsem o tom cetla a mluvila s doktory ani testy vam nezaruci vadu plodu kterou odhaly az treba ve 3 letech . Ja lroste chtela zdrave dite. Pokud vy ne tak prosim ale neodsuzujte me rozhodnuti a vite prd.

anetadr
5. zář 2017

@veruberuveru Jestli jsem to dobře pochopila, na RTG jste byla ve 4.tt. V té době se jedná o shluk buněk a pokud by RTG část z nich poškodil, došlo by téměř s jistotou k potratu, nikoli k poškození plodu. V této fázi je to prostě "buď a nebo" - buněk je ještě tak "málo" že by poškození části z nich embryo nepřežilo. Nechce se mi věřit, že by opravdu nějaká lékařka řekla to, co tu píšete a pokud ano, je to strašné. Spoustu žen podstupuje RTG v době, kdy o těhotenství neví, taky pijí alkohol a dělají řadu dalších věcí. Pokud by k poškození došlo, žena by potratila. Vy se tu oháníte tím, že jste si něco přečetla, ale o ženě ( @janaochi ), která je z oboru, píšete, že ví prd? Tady asi někde nastala chyba....

absintka19
5. zář 2017

@veruberuveru rikate hole nesmysly !

veruberuveru
autor
5. zář 2017

@anetadr
Ja nerikam o ni ze rekla prd ale ze o tomto pripadu vi prd. Asi to vyznelo jinak.ale mysleno to bylo takhle . Navic pani napslala ze pracuje v nemocnici. Ale ona je lekar? Nebo sestra nebo uklizecka?chapete. Uz jen ten pad byl dost osklivy a kdyz jsem prisla na gyndu a ona se me ltala co se mi stalo rekla proste co si mysli. Jednu holcicku s postizenim uz doma mame a opravdu sem to nechtela riskovat. Je tak tezke pochopit. Nechci se tu obhajovat proc nebo co me k tomu vedlo. Proste uz je to pryc jen sem si chtela ,,ulevit" treba jsou tu maminky co prozili neco podobneho a chteji si popovidat. O nic jineho mi ani neslo

veruberuveru
autor
5. zář 2017

Ovsem velmi me mrzi jak se diskuze vyvinula. Nechtela jsem se tu hadat ani nic podobneho. Rozhsonuti bylo na me aja se rozhodla. Nechtela jsemriskovat nemocne dite. Uz takhle to bylo dost tezke a zeny ktere to podsoupili asi vi o cem mluvim. Ano take mohlo byt vse v poradku a takr proste nemuselo. Proto bylo me rozhodnuti jake bylo. Sam primar ktery interupci provadel mi to takhle rekl . .

danask88
5. zář 2017

Tak ono se ten RTG dobře hodí jako omluva pro pisatelku že šla na potrat. Takhle se s tím lépe psychicky srovná. A taky když se vztah už rozpadal tak si pořizovat dítě je podle mě také dost nezodpovědné. Je škoda že mají ženy tak krátký čas od přírody na to aby měly děti. Protože najít za tak krátkou dobu opravdu kvalitního a zodpovědného partnera je velmi těžké. A bohužel to má za následek takovéto zoufalé pokusy, které pak stejně povětšinou vedou k tomu že žena zůstane sama s dítětem a dalšího partnera hledá o to složitěji. I celkově ty příběhy tady, nejlépe prostě funguje když je nejprve pár spolu nějakou dobu (aspoň rok říkám já aby prošel společně všechna roční období), pak zásnuby, svatba a dítě až pak. Když už má muž koule na to aby se oženil tak je má obvykle i na to aby se o rodinu postaral. I když ani to není záruka tak je rozhodně o hodně větší šance že to vyjde. V opačném případě (když se sotva znají, vztah nefunguje atd.) by měla žena od začátku do toho jít jedině s plným vědomím toho že bude s dítětem sama a zajistit se podle toho dopředu. Házet to pak na partnera a dělat z něj padoucha je také nezodpovědné, kór když třeba dítě ani nechtěl.

terezapetrova
5. zář 2017

@veruberuveru co mi z úvodního prispevku nejvíc vyskočilo " hodně jste mluvili o dítěti aby jste se po asi tydnu rozešli?" divné..

veruberuveru
autor
5. zář 2017

Ano mluvili posledni cca rok . Jenze uz to proste moc nefungovalo a asi sme si oba mysleli ze by nas to konecne stmelilo. No a videte nakonec nas to rozdelilo. Ale to je vec druha nechci z nej delat padoucha. Byla jsem s nim 5 let z nejakeho duvodu. Nechtela jsem tu zachazet do detailu.A on to proste delal asi jen pro to aby mel doma klid . Vazne nevim ale to je konec koncu jesno. Mimco je pryc. Pritel nakonec situaci prehodnotil. A dnes by se chtel vracet. Bohuzel neni kam a za kym.

danask88
5. zář 2017

@veruberuveru Tak vám moc přeji a držím palce, aby jste příště našla nějakého dobrého chlapa a vše vyšlo podle vašich představ. Protože není nic hezčího než to společné prožívání těhotenství a společné těšení na potomka a je škoda si to pokazit a jít do dítěte když to prostě s chlapem nevypadá a nejste oba naprosto jednoznačně rozhodnutí. Mě sice také první manželství nevyšlo, ale rozpadat se začalo až 5 let po porodu kvůli jiné ženě. Takže také není manželství záruka že to vyjde, ale fakt si stále myslím a vidím i v okolí že ta šance je pak mnohonásobně vyšší.

dominikaromanova
5. zář 2017

@veruberuveru,

je úplně jedno, zda ses rozhodla přerušit těhotenství sama nebo zda jsi musela. Vždy to je ztráta a nápor na ženskou psychiku. Bohužel Ti asi nikdo nedá radu na to, jak se s tím vyrovnat. Toto chce prostě čas a vykecat se z toho jestli Ti to pomáhá. Vím, že jsi smutná a trápí Tě to, ale věř tomu, že takto je to lepší. Raději těhotenství ukončit již na začátku, než čekat jak vše dopadne. Dle mého názoru ses rozhodla dobře.

Na řeči typu je to dobrá výmluva, není to důvod, pracuji tam a tam, atd. se povznes. Nechápu, že má někdo vůbec potřebu to ještě zhoršovat.

janaochi
5. zář 2017

@veruberuveru som Mgr. sestra, žiadna upratovačka.

veruberuveru
autor
6. zář 2017

@dominikaromanova moc dekuji. Konecne nekdo pochopil o co jde. Potrebovala jsem se jen vypovidat. Moc dekuju za podporujici komentar.