Těhotenství střídavě u rodičů a u partnera. Je proti

bublinka85
26. čer 2009

Zdravím,jsem v 5tt,miminko je neplánované a mooooc chtěné,jen tatínek nám dělá starosti ☹ zmíňila jsem se,že bych chtěla být střídavě v Praze s ním a střídavě u mých rodičů na venkově a jemu se to nelíbí.. pro mě je nejdůležitější,abych byla v pohodě,na čerstvým vzduchu,v Praze bych byla sama doma od 8 do 17 ve všední dny,,každý den na mě taky nebudou mít kamarádky čas,abych se nějak zabavila,že... on to prostě bere tak,že jsem od něj odešla i s mimi ☹ snažila jsem se mu to vysvětlit,že u rodičů nehodlám být celý těhotenství,ale že chci najít nějaký kompromis,například týden v Praze,týden u rodičů( mam mamču,která mi snese modrý z nebe,v Praze bych na domácnost byla sama a už teď jsem strašně unavená) byla bych ráda,kdyby jste mi na to napsaly svůj názor nebo radu,už nevím,jak mu to mám vysvětlit.. Díky za reakce

aurecon
26. čer 2009

bublinka: Můj názor je takový, že si musíš ujasnit, s kým chceš vlastně žít. Snad jsi dospělá, máš přítele, teď s ním čekáš dítě, tak nějak nevím, proč se chceš chovat jak nějaký mamánek. Být na místě přítele, tak se mi to taky nelíbí.

smardik
26. čer 2009

bublinka ani se příteli nedivím že se mu to nelíbí, taky bych byla proti. Dítě je vás dvou tak by jste měli být spolu a e že budeš u maminky. Já když jsem čekala malého taky jsem byla věčně sama v místě kde jsem nikoho neznala (kvůli němu jsem se stěhovala), odcházel v 6 a přícházel nejdřív v 17 ale někdy třeba ve 22 a ráno zas jel ale vůbec mě nenapadlo jet k rodičům, jednou jsem dospělá, čekám dítě a měli bychom být spolu jako rodina. K našim jsme jezdili taky ale to jsme jeli na víkend a oba dva nebo já jen na návštěvu ale tak jak to chceš ty mi to přijde divné

ted čekám 2dítě, mám nařízený klidový režim a doma 8měsíčního chlapečka, manžel je pracovně v zahraničí a taky neutíkám k rodičům, tady je naše doma a tady jsme. Myslím že fakt by sis měla ujasnit co chceš a s kým chceš žít, zda s přítelem nebo s maminkou

tlapicka
26. čer 2009

bubli, ty jsi teda drsonka, to ti povim... na stridavem pobytu na navsteve u rodicu a doma u manzela nebo partnera nevidim nic spatneho, ale tyden a tyden je vazne darda. pusobis na me dosti rozpolcene, ze tak trochu nevis, co chces... maminka pro tebe udela prvni posledni a co manzel? Nemyslis, ze se ho to tehotenstvi taky tyka a ze byste se meli nejak domluvit spolecne, nez mu jak spravne rika uteces na venkov a z povinnosti se na nej prijedes sem tam podivat? Myslim, ze byses mela zamyslet nad tou frekvenci zmen.... a to bys byla na venkove jen na tehu nebo i s miminakem, kterymu by se v zahrade u babicky urcite libilo vic nez v Praze?To by byl ten vas tatinek takovej jenom na papire, vlastne... Nevim, mne to pripada, jako zacatek konce...

Ja taky jezdim k rodicum a obiham si kamaradky, kdyz jsem tam na prazdninach. travim tam dokonce 14 dni, ale jednou za 2 az 3 mesice...duvody k tomu mam teda jine, ale na tom nesejde....

evi3
26. čer 2009

Bublinka, teraz vzdycháš, že od 8 do 17 by si bola sama na vašu domácnosť 😕 ... čo potom, keď sa vám narodí dieťa ... a ešte blbá otázka, nemáš v Prahe žiadnu činnosť, prácu, školu. Aj mne sa to javí ako útek 😔

gabinaf
26. čer 2009

Bohužel souhlasím s ostatními. 😅 Nepřijde mi rozumné trávit čas u rodičů. Dítě je tvoje a přítelovo, ne tvoje a jejich. Nevidím nic špatného na pomoci od babi s dědou, ale proč ne u tebe doma? A proč ne třeba chodit do práce? Nevím, já to měla jinak. Ani s malým mi nikdo na začátku nepomáhal a manžel ani nedostal dovolenou po jeho narození. I když znám lidi, kteří si pořídili dítě a od začátku věděli, že bude víc u babiček než u nich, dítě bylo jen to, co ještě tak nějak chybělo (neříkám, že ho nemají rádi). Tohle nechápu. Unavená budeš ještě hodně dlouho 😉 ☹

verusv
26. čer 2009

Bublinko, naprosto souhlasím s holkama. Miminko čekáš s přítelem a ne s rodičema.

tlapicka
26. čer 2009

to ze je dite vic s prarodicema nez s rodicema se mi zda v pohode, pokud to tak vyhovuje vsem zucastnenym, coz zjevne neni tento pripad...

a od 8 mi do 17 bejt sama je tezce v pohode!

hupcza
28. čer 2009

já se marně snažím dokopat manžu, aby přišel domů alespoň 2xv týdnu v pět 😀

ale k věci - souhlasím s holkama
měli byste spolu vytvářet podmínky pro příchod člena vaší nové rodiny a to nevím, jak se dělá na dálku
oba se musíte nastavit na novou roli
pokud ho odstřiuhneš teď, nemůžeš se divit, pokud on nebude mít chuť naskočit pak

a hlavně - pokud dnes neumíš být sama se sebou, co si počneš za 9 měsíců 😅
měla by ses naučit fungovat sama

celé to na mě působí kapinku nezrale

berenika39
28. čer 2009

a co jako bude dělat tatínek ty týdny sám v praze? ty budeš sice obletovaná na venkově, a on? myslela jsi někdy na něj? že by se mu mohlo po vás stýskat minimálně každý den od 17.00 - do 8.00? zcestná je tvoje teorie "tatínek nám dělá starosti". Ty děláš starosti tatínkovi 😉 . Nějak to ještě nalaď, za mamčou určitě zajed, ale doma by mělo být ted i potom tam, kde je máma, táta a děti.

berenika39
28. čer 2009

...už neudeš jenom TY, budete VY 😉 😉 😉 .
Můžu se zeptat, kolik ti je? (jen jestli chceš....).

jeudi
28. čer 2009

ahojky a ja myslela ze jen synove jsou maminky mazankove ..preci jsi samostatna a dospela a musis se naucit starat sama o sebe ....kompromis je podle me jezdit k mamince na vikendy budete rodina tak na co takove stridave bydleni a miminko take pak potrebuje mit svoje a ne pentlovat sem tam

jeudi
28. čer 2009

bereniko myslim ze ta maminka je o rok starsi nez ja takze ji tahne na 24....podle prezdivky to teda tak vypada 😕

misicka85
28. čer 2009

Teda já si to taky neumím moc představit že bych měla být týden doma a týden u rodičů. Vlastně bych pak ani nevěděla kde je pro mě to "doma". manžel je taky věčně v práci, odchází v 6h ráno a přichází po 17h, někdy i v 19h, po návratu z porodnice byl se mnou jen 1 den, víc volna mu nedali 😠 A zvládat to musím, nikdo mi s malou nepomohl a popravdě mi to i tak vyhovovalo.Dělala jsem si všechno v klidu po svém. Rodiče mám ráda, zajdu k nim často na návštěvu, na kafčo, s mamkou podrbeme co je nového a pak jdu zase hezky do svého. Jo občas třeba jedu s rodiči na chatu na víkend, ale to je fakt párkrát do roka. Já jsem ráda že mám svůj byt,svůj klid, s rodiči bych už bydlet nechtěla i když jak jsem psala,vycházíme spolu super, ale to bude asi tím že už spolu nežijem 😀

misicka85
28. čer 2009

Bublinko, jestli ta 85 u tvého nicku znamená to stejné jako u mého tak tipuju že je ti (nebo bude) 24? Já odešla od rodičů (nebo vlastně oni ode mě 😀 ) když mi bylo 19 a byla jsem šťastná, už o 17 jsem toužila po vlastním bytečku, kde mi nikdo nebude stát za zadkem a říkat co a jak mám dělat. Je fakt že mě doma nkdo neobletoval tak asi proto jsem si chtěla žít po svém tak brzo 😝

editah222
29. čer 2009

S manželem bydlíme s našima v jednom baráku (ale každá rodina má svůj vlastní byt) a zároveň s rodičema pracuju v jedné firmě, dokonce sedíme ve stejné kanceláři 😀 , takže podobný problém nejspíš nikdy řešit nebudu. Ale neumím s představit, že bych se na týden uklidila k našim jen proto, že manža jezdí z práce domů (ten můj se nevrací dřív než v 19 hod) a nebo že nezvládám domácnost 😒
Co by tam chudák dělal sám? Vždyť jsme partneři a miminko co čekáme potřebuje slyšet i jeho hlas a cítit jeho doteky. Chi přece žít s ním a ne s rodiči, to bych se jinak nevdávala a jen bych si nechala udělat mimčo 😀 😀

jeudi
29. čer 2009

ja jsem take cele dny sama manzel odjizdi brzo rano a vraci se az okolo 20hod nekdy i dyl a to i vikendy a svatky obcas ma volno ...ale presne jak pisi holky nedovedu si predstavit bydlet s moji mamkou 😨 mam ji rada rozumime si ,ale bydlet fakt neeee 🙂

deathy
29. čer 2009

Taky souhlasím s holkama, ačkoliv já nemám tak úplně ten pravý vzor rodinky.
Mimčo přišlo nečekaně ve čtvrťáku, s přítelem nemáme vlastní bydlení, takže já mám zázemí u rodičů, tak jak sem bydlela i předtím, přítel zase u jeho. Bohužel, zatím to jinak vyřešit nejde. Přítel má práci, že dělá od pondělí do neděle 8-20 + než dojede domu, pak má týden volno. Ale prostě i když to máme tím bydlením ztížený, tak i v těhu a i teď se snažíme být co nejvíc spolu - ač vždy jsou "přítomni" rodiče. Když má volno tak celý týden, když pracuje tak alespoň pár dní. Moje Kris zná babi a dědu (moje rodiče) perfektně, víc než druhý, v podstatě to sou její "druhý rodiče", ale pořád je to jen díky tomu, že se nemůžeme sebrat a jít do vlastního bytu.

Rozhodně to co si vymyslela není správný. Taťka by se fakt cítil odstrčený, a aby ti to jednou nevyčetl... A že si sama? Nejsi jediná, a jak si to vlastně řešila do teď? Uživej si "volných" chvilek dokud ještě můžeš, protože až mimi bude na světě, budeš ráda za každou půlhodinku co budeš mít klid, a taky si myslím, že někdy oceníš ty "osamocený" hodiny bez partnera, který ti poleze na nervy. Ačkoliv se přítel snaží, některý věci ohledně dítěte si radši udělám sama, než ještě přeskakovat jeho...ale to fakt poznáš.

Dobře rozmysly ten střídavý pobyt...

berynka
29. čer 2009

Taky si myslím, že rodina má být pohromadě tj. rodiče a dítě, ať už narozené, nebo zrovna na cestě 😉 . Když jsem otěhotněla, tak jsme s přítelem společně nežili a nedalo se hned zařídit společné bydlení, ale byla to první věc, která se začala řešit. Sestěhovali jsme se dva měsíce po svatbě a tři měsíce před porodem. Do té doby jsem byla u našich, ale snažili jsme se být co nejvíc spolu, i když to vždycky nebylo snadné - MM dělá dost nepravidelně dvanáctky 😝 .
Ve svém okolí mám nejeden případ, kdy velkou část starostí a i radostí malé rodinky dopadal na prarodiče a vždycky to vedlo k rozpadu vztahů!

estrellita
29. črc 2009

bublinko: myslim, ze jsi asi zaskocena tim, ze jsi otehotnela. ale myslim si, ze 24 je uz vek dospelych lidi a sebrat se a byt tyden tam a tyden u pritele, to podle me neni idealni. Mluvis ted jen o tehotenstvi, ale to si pak predstavujes, ze budes tyden u rodicu a tyden s partnerem i s ditetem?
Mysli trochu vic na nej, vy mate byt rodina, utvorit si prostredi a vztahy pred tim,nez prijde male. a ze se nezabavis od 8 do 5? ja myslim, ze kdyz budes chtit,tak si neco najdes, at uz nejake kurzy, cviceni pro tehotne, cteni, rouzdani po netu, sraz s kamaradkou atd. ........... myslim, ze spousta tehuli, co nikoho nemaji se lehce skamaradi tady na konikovi a pak vyrazi spolecne. chce to jen chtit. ale uprimne ja byt tvym partnerem, tak jsem hodne zklamana .......... mysli i na nej, ne jen na sebe .........
a co bych taky chtela dodat je to, ze se muze zdat, ze obskakovani maminkou je uzasne, ale myslim, ze vetsine lidi by to pak lezlo krkem. neni ti 15 😉 tak drzim palce, abyste to vse dobre vyresili ke spokojenosti VAS OBOU!!!

misanka22
11. srp 2009

Ahoj Bubli. Jsem v podobne situaci jako ty ... Na zacatku rijna cekame s pritelem miminko, Pritel ma praci, kamarady a fotbal v Brne a ja rodinu,praci a kamarady v Opave. V Brne nikoho neznam ... jeste ke vsemu bych behem pristiho roku mela koncit 2 vysoke skoly, pro zmenu v 0lomouci, takze trochu zamotane a jeste vice komplikovane. Pritel se niceho vzdat nehodla a spoleha, ze ja se vzdam vseho ... takze taky trochu bojujem ☹ On si rano odejde do prace, pak se stavi na trenink na fotbal nebo do posilovny, pak prijde domu a mrtev padne do postele a ja budu s malou cele dny sama. Kdyz jsem mu rikala,ze aspon nejakou cast mesice chci travit u nasich, at si vnoucete taky uziji (oba moji rodice jeste pracuji) a ze si u nich odpocinu,ze mi pomzou a ja si budu taky moct udelat neco do skoly nebo se odreagovat, tak se ohradil, ze to je jeho dite a ne mych rodicu. Jenze vsichni z meho okoli at uz sirsi rodina, znami ci kamaradi rikaji, ze to sama nezvladnu starat se o malou, o domacnost a delat skolu....mam mesic na rozyslenou jak dal! At uz se rozhodnu jakkoli, vzdycky sbude nekdo citi poskozeny. "sranda" je ze kazdy resi sebe, ale nikdo neresi me....a to ja se musim vzdt uplne vseho ....
Bubli preju Ti at se rozhodnes spravne!!!!!Drzim palec 🙂

janinka23
21. srp 2009

Ježiši, co je to za debatu?
Všechny tady odsuzujete bubli jak hroznou věc dělá apod. chce jet? tak at jede, taky mám rodinu 270 km daleko a když chci jet domů neptám se nikoho, ani manžela. Prostě oznámím, že odjíždím dom a je to. A až budu jednou těhotná tak pojedu domů kdy budu chtít, klidně na týden , klidně na dva. Neříkám, aby bubli jezdila každý druhý týden, to se podle mě ani nedá zvládnout, ale když se cití sama tak proč se za rodinou nepodívat.

bobulle
5. zář 2009

Ahojky Bublinko,
vzpomněla jsem si na Vás a chtěla jsem se zeptat, jak to dopalo s bydlením 😉 Doufám že e vše vyřešilo dobře a užíváte si spoekojeného těhu 🙂

damin
5. zář 2009

janinka23 - ty jsi asi moc debatu nepochopila. On je velký rozdíl - jezdit za rodinou na celý den každý týden, měsíc apod. než jeden týden bydlet s mužem a druhý týden bydlet s maminkou. Většina z nás pravidelně svoje rodiče navštěvuje - a nevidí na tom nic špatného.