Těhotná a nevím jak dál

petrryss
12. únor 2014

Ahoj holky, je mi 37 let, a pritelovi je 36,po 4 mes,snazeni jsem snim otehotnela a nyni jsem zacatkem 8tt.Vcera sem byla poprve u dr,a tehu mi potvrdil a udelal mi i utz ,byla to nadhera ,videt to male stvorení na obrazovce s bijicím srdickem,cekam ctvrte ditko a pritel ma z prvniho manzelstvi jeste jedno,jinak pritel je v pohode a pochazi z vesnice kousek od Karvine takze ta jeho mluva je dosti zkracena je ve znameni vodnář a vodnari co vim potrebuji citit lasku a nehu a veskere city od toho druheho,jsem v tehotenstvi dosti naladova a k pritelovi mam odpor jak citove tak i cose tyce sexu,nevim proc se to tak deje a proc se mi zblaznily hormony,rekla sem mu to a rekl mi spise mi vse vycetl a pohadali se ze mu nedam ani pusu sama od sebe a ze se u mne neciti a ze nevi co ma uz delat,rekl mi ze sem neustale na nodbuku a kdyz ne tam tak na mobilu- mam vmobilu totiz internet ,jenze sem mu rekla ze at za tym nic nehleda ze se tam divam do diskusi co pisou maminy,a divam se jak roste mimi tyden po tydnu a jak se vyviji atd, nechapal nevi jak se citim a porad mu vse vysvetlovala co to tehu obnasi at pak na me neni zly ze se mu tolik nevenuji,pochopil me tehdy a ted? je uplne jiny.vcera jdu na utz,dostanu teh.prukazku a on mi vecer sdeli ze uz semnou mimi nechce a ze mi cely potrat zaplati a ze mu pak mam dat uctenku,sbalil se a odjel k rodicum aniz by jim neco vysvetlil ze tam jede proste unikova cesta a ke vsemu mi vratil i klice od bytu,no tak to me dostalo,nemuzu se tocit jen kolem neho mam deti,sice starsimu bude 18
uz bydli u tatky,druhemu bude 13 a male 6 ,jak odesel volala sem jeho rodicum co se talo a co se udalo a ze si nevim rady ze me posila na potrat a ze dite semnou nechce,a ze pokud to opravdu bude myslet vazne tak na ten potrat pujdu pac ja nemam na to vychovavat sama 4.dite a je to i o financich,rekli mi ze jak dojede knim tak ze snim promluvi a ze mam pockat a nemam nikde chodit,ani na potrat,po chvilce mi volal pritel ze ho to vse mrzi a omlouval se co udelal ze zdrhnul jako pes se stazenym ocasem a ze mu to neni lhostejne ze si chce semnou nekery den promluvit.Nnevim nedavam to,stale zvazuji ci to ma smysl nebo ne,stalo se to podruhe aja si opravdu uz nevim rady,mam obavy ze kdyz se mimi narodi a ja budu v šestinedelce tak se budu tocit kolem mimča a male aby nezarlila,i to kojeni mi da zabrat a budu unavena takze nebudu met ani naladu na pritele,i to jsem mu vse rekla ze nemuzu jen kolem neho se tocit kdyz budu vycerpana a to on moc dobre chapal,a uvedomoval,ale co kdyz to zas tak bude a ja zzustanu s miminem sama a neutahnu to,bojim se,a jsem v rozpacich jak dal,je to tezka situace a premyslim a nevim si rady,jsem zoufala,vzdyt je uz trapne to,ze se furt stehuje a co moje deti jim to hlava uz nebere mne take ne,maji v hlave tak akorat mišmaš...jednou u rodicu podruhe u mne a porad dokola,kdyby se zachoval jako chlap dobre mohli jsem to vyresit jinak a ne ze me v tehotenstvi seřve jak malou holku,jsem se klepala a zcervenala co si mysli,penize mi nedava jen mi zaplati home credit 4000,-kc a to je vse ze proc by daval vic ze na jeho osobu to staci,a ja platim vse jak inkaso,ucty skolu skolku a dalsi,nevim co mam delat,mate nekdo taky takovy problem nebo se mam vseho zdat i jeho a zapomenout,a tim bude pro mne vysvobozeni,poradte mi

petrryss
autor
12. únor 2014

Ted mi volal jeho tatka ze byt on na mem miste tak mam dat ruce od neho pryc ze to je spise maminčin mazanek a kdysi jak mel pritelkyni a ona sedela s kamaradem tak od ni zdrhnul a odstehoval se k rodicum ,ze nikdy jako rodina nebude fungovat,ze jeho mamka jako prvorozeneho syna si ho rozmazlili a vychovala sama,sice sama nebyla mela manzela ale ten ji do toho nemluvil ,takze neni takovy chlap jak ma byt ,a co ted ja -ja nevim,lepsi bude potrat a dat od neho ruce pryc pac se neustale bude stehovat a stehovat, do haje!!! to sem zase nekomu naletela... 😒

janefales
12. únor 2014

být tebou bych se na něj vyprdla, pokud se chová teď jako malej kluk a nemá žádnou zodpovědnost, co potom až se to malé narodí. Je nevyzrálý a sobec, co si myslí, že se svět motá jen kolem něj. Píšeš že se 4 měsíce snažíte a jak jste spolu dlouho?

petrryss
autor
12. únor 2014

my jsme spolu od cervence lonskeho roku

petrryss
autor
12. únor 2014

mas pravdu,chci se zeptat kolik v dnesni dobe stoji mini interupce či potrat v 8tt? děkuji za odpověd

uztotakbude
12. únor 2014

Vykašlala bych se na něj a v tomto případě na ten potrat šla. Sama to nezvládneš a ani finančně neutáhneš, to chápu. On je nevyzrálí, nedospělý egocentrický sobec a jen hledá výmluvy proto, proč si nechávat zadní vrátka a nejít do vztahu na plno i s odpovědností za rodinu. Jen mne zaráží, že jsi to neviděla dřív. Celé to na mne působí, jakobyste spolu byli jen chvíli a hned jsi se začala snažit o mimčo.

kataol
12. únor 2014

mě se zdá, že kolem čtyř tisíc stojí potrat..i když, stál cca dva roky zpátky, nevím jak teď..z toho co čtu, máš tři děti a on se chová jako čtvrté..v chlapovi musíš mít oporu, musíš vědět, že když bude na rodičáku s minimem peněz, že on to utáhne a nebude škrt a hlavně že se k tomu postaví..jestli má dítě z jiného vztahu, možná bych se i pídila po informacích ze strany jeho bývalé, jak se stavěl k těhotenství a potom k tomu dítěti a k ní..

doko
12. únor 2014

@petrryss ahojky kámoška taky dva týdny zpátky zvažovala potrat a říkala mi, že stojí 5 500 😉 akorát nevím, jestli jsou ceny všude stejné. přeji hodně štěstí při rozhodování, Tvá situace není jednoduchá 🙂

kamilka007
12. únor 2014

@petrryss Na něj se vykašli, ale malého se nevzdávej. Děti už máš docela velké, pomůžou ti. Já vždycky když se s manžou kvůli nějaké kravině pohádám, si pak v duchu trucně říkám, ať si klidně jde, že já mám dcerku a broučka v břiše a nic víc ani nepotřebuju, že já nikdy nebudu sama.. 🙂 Jeho by sice ani nenapadlo někam chodit, ale hormony mi pracujou no. 🙂 Chci tím říct, že to nejhezčí zůstane TOBĚ, a jsi velká holka, co se už umí postarat. Držím ti pěsti. 😉

petrryss
autor
12. únor 2014

Ja prave jeste zvazuji,jsem objednana na zitra na miniinterupci,ktera me bude stat 3300,-
ale jak premyslim tsk mi to hlava nebere,na jednu stranu si to chci nechat a na druhou ne.
Pritel se odstehoval a pry ze sem to unahlila a s potratem nesouhlasil,ale nejak
se ktomu nevyjadril.vim ze toho budu litovat a obrecim to,ale kdyz budu mit jeho
dite kdo by mne chtel se ctyrmi detmi v dnesni dobe-nikdo,sama bych to nedokazala je to vse
o financich,a kazdy mi radi i jeho tatka sice nerad pac vnucku -a by i chtel,ale at jdu na ten potrat,
asi vi moc dobre co je jeho syn zac,kdyz tohle delal i v predeslych
vztazich.a samozrejme ze ho maminka branila vzdyt take si ho rozmazlila a vychovala dle sebe
maminka nakoupi,maminka dokonce mu sezene i praci,ktera je platove lepsi.no proste u mne to neni zadny chlap,vychovala
z neho babu,a to je spatny,nikdy v zivote nebude stastny pac kdyz sr pohada nebo si ho nikdo nevsima tak utece k mamince
tam je jeho vychodisko a ja s takovym clovekem nechci uz nic mit spolecnyho.nejhorsi na tom je,ze kdyz to dam pryc tak uz nemuzu met deti,roste ve mne myom,tohle jeho dite
jeste bez problemu bych porodila,ale v pozdejsim veku
veku uz zadne deti nemuzu mit.snad bych se uz nato necitila...

lv
13. únor 2014

No holka, nářez. Jen nechali, ze když jste spolu pul roku, tak jste se začali po 2m chození snažit o děcko? I s tím, ze to finančně moc nejde?

haaaluska
13. únor 2014

nechcem odsudzovat,kritizovat alebo co ale v dnesnej dobe je tri deti myslim si ze dost narocne vychovavat a zivit ked si sama.a mat takeho partnera tak ani nerozmyslam ze si dieta necham a hoci mas zdravotny problem tak si myslim ze deticky uz mas a nemusis lutovat keby si ich uz nemohla mat neskor.ono je to pravda ze kto si dnes zavesi zensku so 4 detmi na krk vies.a pokial je to chlap doslova maminkin mazanek kaslat na neho.mas svoje starosti okolo deti a tak a nieto este vychovavat a riesit veci s maznacikom.

jetynka
13. únor 2014

@petrryss Tohle je těžká situace, ale vzhledem k tomu, že máš 3děti, finanční situace je jaká píšeš, vztah s přítelem, který se nikdy v chování už nezmění i kdyby ses na hlavu postavila a výhled do budoucnosti žádný, tak bych přemýšlela o tom zákroku, který je pro mě samotnou šílený, ale asi to v tvém případě je jediné řešení, protože odskáčou to především děti!!! Drž se a rozhodni se správně!!!Držím palce.

katty.w
13. únor 2014

Je to těžká situace, ale já bych se dítěte nevzdala. Pro mě je potrat normální zabití dítěte. A nezabila bych své dítě, aby se další tři měli lépe, neboli aby měly vyšší standart. Děti to neodskáčou, odskáče to to malinké nenarozené, které se neumí bránit ☹
Držím palce, ať to dobře dopadne pro Tebe i pro to miminko, které Ti roste pod srdíčkem.

petrryss
autor
13. únor 2014

Holky zachvili me ceka miniinterupce v 10h,boli to moc strasne moc,jsem na
takove veci mekka,vzdy jsem byla proti potratum,nikdy by h nezabila to malicke
ale nemam na vybranou,nesudte mne tady ve zlem.napisu pak jak
jsem dopadla ☹ mnejte se

irennn
13. únor 2014

Ach jo,škoda...mohla jsi to miminko dát třeba k adopci..kamarádka se přes 11 let snaží, podstoupila všemožná léčení,IVF, apod...jednou otěhotněla,bohužel miminko bez srdíčka...už 2.rok čekají na adopci..chtěli by hrozně miminko,ale ta nejsou ☹ třeba se na podobné rodiče mohlo takto usmát štěstí..

petrryss
autor
13. únor 2014

Tak uz to mam za sebou,trvalo to jen 10min pri celkove anestezii
slo to celkem rychle,jen co me prevezli na pokoj a probudili zacla si vse
uvedomovat a brecela jsem,i celou cestu jsem byla spatna a ted?
Ted je mi ze vseho smutno pry jeste pracujou hormony,snad se ztoho
brzo dostanu,porad na to myslim,uz v noci jsem nemohla spat mela sem
desive sny a bolesti hlavy,pak mi zjistili ze mam moc velky tlak,je to sice za
mnou,ale pripadam si jak bez duse,jen doufam ze to brzy vymizi... ☹ 😢

pepibubu
13. únor 2014

bude líp, neboj.A z odsudků tady si nic nedělej. Kdo nestojí v tvých botách, neví, jak ti je a proč ses rozhodla právě takhle. Přeju všem tady, aby nikdy nemusely řešit, co Ty nyní

veri0007
13. únor 2014

@petrryss Vím že to pro tebe muselo být neskutečně těžké, sama si vždycky říkám že na potrat nechci a miminko si vždy nechám, ale být ve tvé kůži, zachovám se stejně. Dívej se na to z té lepší stránky. Nic tě k němu neváže a čas vše zahojí😉

kureeli
13. únor 2014

Neboj, až se zklidní hormony, zase bude fajn. Vyprdni se na chlapy, jsou to prevíti :-P - soustřeď se na sebe a na děti, vymyslete společné akce nebo nějaké činnosti, užívejte si spolu každou společnou chvilku 🙂 Udělala si veliké a nesnadné rozhodnutí a jistě jsi přesvědčena, že bylo správné. Nepochybuj o tom. Hodně štěstí ....

petrryss
autor
13. únor 2014

Dekuji vam holky vsem za rady,sice je po vsem,a jsem dosti
unavena,oci otekle,ale snazim se na to uz nemyslet.bolelo by
mne to vim dal vic. 😒 Jsem rada ze jsem ztoho velkeho problemu
odesla a udelala ten zavazny krok jako prvni,bylo to opravdu
me vysvobozeni,ikdyz to moc jeste boli....hezky podvecer vam vsem,
jdu lezet a spocivat po dnesnim narocnem zakroku...mnejte se

petrryss
autor
13. únor 2014

A ted tak premyslim ze pritel dnes ani nezavolal a nezajima ho ci jsem
byla-nebyla na zakroku,vedel ze to mam dnes,ale clovek mohl jeste couvnout.
Ani ho nezajima jak dopadla a jak mi treba je?! Kamoska mi rekla ze to
je sobec ani strach nebo neco,hmm vubec nic,zadne starosti si nedela
no jeste ze sem za vcasu se vsim skoncovala,nema to budoucnost.mozna ceka ze
mu to napisu ci zavolam,ale nevim ci je to dobry napad. 😖

doko
13. únor 2014

@petrryss já mám problém opačný- u mně je otěhotnění spíš zázrak, ale myslím si, že ses ve své situaci rozhodla správně 🙂 přeji Ti, aby Ti brzo bylo dobře jak na těle, tak hlavně na duši 😉 a abys brzy potkala chlapa, který bude opravdu chlap!!!!

petrryss
autor
13. únor 2014

petrryss@doko
Dekuji,tentokrat si dam pozor,vse chce cas

pepibubu
13. únor 2014

@petrryss já bych se takovýmu, kterej se ani nezeptá, jak mi je a jak jsem se rozhodla, už znova nevolala. Považovala bych to za ukončené.

veri0007
13. únor 2014

@pepibubu
@petrryss naprosto souhlasím, neozvala bych se mu...

petrryss
autor
13. únor 2014

@pepibubu mate pravdu,co bych se ja jeste doprosovala.a vztah vlastne je i
ukoncen!

petrryss
autor
12. bře 2014

Holky,uz jak sem tady psala nahore v prispevcich ze se rozesla pritelem pac byl mamincin mazanek a musela jit z duvodu na interupci pac to i po mne pozadoval,jinak sem po tom vsem uz v pohode,mam kamarada ktereho znam dva roky,spise se zname navzajem,zamilovali se sebe a jsme spolu stastni,proste idol mych snu.prejdu k veci co jsem chtela napsat,13.2.2014 jsem byla natom zakroku jak uz tady psala no a 6.3.se pritel do mne udelal ,proste chtel,ale ja mu rekla ze jsem v sestinedeli ale bohuzel pozde.chci se zeptat,muzu opet otehotnet?jdou nejaka rizika kdyz si mimi necham? Od kdy se dela tehotensky test a jak se vypocita termin porodu? Jeste nevim ci jsem-nejsem tehotna,neda se to urcit,ale doufam ze kdybych byla mimi si s laskou nechame,ale jen doufam aby bylo zdrave a bez komplikaci.dekuji za rady.

espada
12. bře 2014

@petrryss To myslíš vážně? Já už mám pocit, že si tady z lidi děláš srandu ...

petrryss
autor
12. bře 2014

Nic neni jiste,jen se ptam,od toho jsou tady diskuse! Tak co ta kritika!!!

luciebx
12. bře 2014

@petrryss no tak ja jen cumim.. .to si delas prdel.. ted si byla na potratu a nechas vola do tebe se vystrikat a doufas ze budes mit miminko s laskou? tobe na tom potratu vyskrabli I kousek mozku?? 😠 🙄 to co tu ted pises je sileny a je mi z tebe akorad nabliti.. fuj 😝