Těhotná a přítel se finančně nezapojuje

11. říj 2021

Omlouvám se za anonymitu, ale je toto téma pro mě těžké a citlivé.
S přítelem jsem 2,5 roku a nyní jsem těhotná v 1.trimestru. Bydlí v mém bytě, finančně mi ale nijak nepřispívá, protože jsem relativně soběstačná a myslela jsem, že si peníze šetří díky tomu, že neplatí předtím nákladný nájem. Je pravda, že jsem si o peníze neřekla, ale opravdu jsem si naivně myslela, že alespoň vzhledem k jeho věku (45) spoří. Koupila jsem pozemek a vyřídila hypotéku na sebe, kterou jsme domluveni společně splácet, je však nyní potřeba již nějakých investic před čerpáním a z něj vylezlo, že nemá nic našetřeno. Naopak suverénně chtěl peníze po mně a uvědomila jsem si, že to není poprvé a že já je vždy bez váhání vytáhla… ve společnosti vystupuje jako MY a NAŠE a já na to pomalu začínám mít averzi. Obávám se, že jsem se dost spálila a máme každý jiné životní hodnoty. Já jsem velmi pracovitá a jdu si za svými cíli…on tak nějak přežívá, nic nevlastní, za ničím nejde. Mám strach, že s narůstajícím těhotenstvím mi začnou tyto věci vadit ještě více. Co dál? Můžete si takového chlapa vůbec vážit? :(

bara88
11. říj 2021

co dál?na takové věci si měla myslet než sis s ním udělala dítě a jinak pokud máš hypo na sebe a vše na sebe je jasné že do toho nechce rvát peníze když to není jeho

marselina
11. říj 2021

Nooo tak na to ze ve 45letech nic nemá docela síla, ale i tací jsou. Jak to ale chceš řešit do budoucna? Rodicak je pak vcelku finančně o ničem a z toho chceš živit sebe, miminko a ještě i přítele?
Asi bych hodně zvazila zůstávat ve vztahu s takovým člověkem. Zažila jsem něco podobného a už nikdy více.

bara88
11. říj 2021

a nějak nechápu ,hypo sis vzala na sebe a platit by měl i on?a až ho kopneš do zadku tak on pak co?

marselina
11. říj 2021

@bara88 s tou hypo s tebou souhlasím, na druhou stranu bydlí u ni a nedává ji ani korunu. Jídlo, energie, voda atd.
Já bych ho vyhodila a nazdar z toho nic dobrého nebude

autor
11. říj 2021

@bara88 Tak popravde jsem netusila, ze na tom takto financne je, protoze jsme se na toto tema bavili a on mi souhlasi, ze pri pripadnem tehotenstvi bude vse financovat. Zaroven se dobre obleka a nikdy nesetril treba na jidle nebo dovolenych. Hypoteku jsem si musela vzit na sebe, protoze s nim bych ji nedostala na 30 let vzhledem k jehu veku a osvč… I kdyz neni nic psano na neho, neplati mi ani elektrinu, vodu, naklady a pritom se mnou ceka dite…to mi neprijde moc gentlemanske.

eliska_f
11. říj 2021

Sedla bych s ním a rozvedla, jak to bude dál. Přímo pak počítala jak budete vycházet, když ty budeš mít jako příjem jen rodicak a on svůj plat - co musíte poplatit a kolik vám pak zbyde navíc. Jak to vidí do budoucna on a uvidíte, co vám vyjde. Buď v té chvíli zjistíte, že to vidíte každý úplně jinak a prostě to dal spolu nedáte nebo naopak se vše vyjasni a ho to víc nakopne, aby byl zivitel rodiny.
Navíc sama píšeš, že nevíš jak na tom finančně je, on to možná u tebe taky neví. Chce si to sednout a sepsat vaše finanční možnosti a realitu v době příchodu potomka..

bara88
11. říj 2021

na toto téma ste se nikdy nebavili?a pořídila sis s nim dítě?no tak bohužel si asi hloupá ,protože na to nejde nic jiného říct

autor
11. říj 2021

@marselina No, popravde jsem to naivne prehlidla. Oklamal me svym vystupovanim a inteligenci. Ted jsem vnitrne dost zklamana a nevim, co je lepsi. Udrzet rodinu a nejak na nej zatlacit? Ma to cenu? Je to prece jen opravdu o celkovem postoji k zivotu a postaveni muz-zena. Jsem sobestacna, ale rozhodne nejsem zadna feministika, chlap ma byt chlapem :( Laska samozrejme velmi rychle oprchava diky temto okolnostem :(

marselina
11. říj 2021

Kde bydlel do doby než se nastěhoval k tobě? Asi si fakt sednete a probere to, jinak to nevyresis a hlavně myslet i do budoucna

autor
11. říj 2021

@bara88 Rikam, ze bavili a on mi pritakal, ze se o nas postara 🙂 kolik ma na ucte jsem se ale neptala, to je pravda… ale jak rikam, jak na me pusobil, v zivote bych nepomyslela, ze zije takovymto zpusobem..

autor
11. říj 2021

@marselina Bydlel v drahem pronajmu a tak jsem mu nabidla, at jde bydlet ke mne, abychom usetrili… ale to se teda ocividne nestalo

bara88
11. říj 2021

proboha jak dlouho ho znáš?a jak divně ste do tedka žili?

autor
11. říj 2021

@eliska_f Bavili jsme se na toto tema, ale ne detailne. Spocitala jsem kolik bude hypoteka napul a kolik budu potrebovat na sebe a dite a on mi vse prikyvnul…momentalne z nej ale vylezlo, ze nema zadne uspory jako zadni vratka, jestli se nam pokazi neco na aute nebo neco na dome, tak jsme v haji a obavam se, ze ani ty naklady neutahneme. Dokonce mi minuly tyden rekl, ze pocita s tim, ze budu na materske maximalne 6 mesicu a pujdu zpatky do prace :( to me vubec nenapadlo, ze takzo uvazuje

autor
11. říj 2021

@bara88 Znam jej 2,5 roku a od zacatku spolu zijeme. Prvni rok jsme tahli kazdy svuj byt a naklady, pak se ke mne pristehoval a tahnu vse sama. Co je na tom tak nepochopitelne? Vsechny jine naklady napr dovolene apod jsme platili napul.

bara88
11. říj 2021

nepochopitelné je že je někdo tak hloupý a do takového vztahu si pořizuje dítě

eliska_f
11. říj 2021

Znovu si s ním sedni, evidentně jsi to probrala spíš ty a on jen odlyval. Chtěj po něm vědět, jak přesně si to on představuje finančně i s péčí o dítě - například kdyby tys měla opravdu jít brzo do práce, kdo by se postaral, zda by v tvé práci vůbec šlo kojit nebo by prcek musel mít UM (což finančně je znatelna položka) atd.. Taky chtěj vědět kolik vydělává a co vše musí poplatit, kolik mu zbývá navíc. Jestli máte fungovat jako rodina, tak rámcové bys ty měla znát své i jeho výdaje stejně jako kolik dělá výplata u obou.

eliska_f
11. říj 2021

Taky si dejte položku, kterou musíte mít jako rezervu kdyby cokoli a zda máte možnost to odteď do tvého porodu spolu nasetrit. Bez nějaké rezervy bych to řešila radikálněji s borcem, tím spíš pokud máš rodinu o kterou se můžeš aspoň zpočátku víc opřít.

autor
11. říj 2021

@eliska_f Ja vim… moc dekuji za rady :( On ma nepravidelnou mzdu a od te doby, co bydli u me mi prijde, ze dost polevil s branim zakazek. Asi mi nezbyde nic jineho nez otevrit oci a priznat si, ze se mu to, ze jej zivim, ocividne zalibilo. Na ten navrat do prace mi rekl, ze muze hlidat jeho mamka…(ma 70 let 😢 ). Je to pro me opravdu sok, vazne jsem netusila, ze takto uvazuje, zpocatku se mi takto nejevil.

autor
11. říj 2021

@bara88 Tak jsem blba, no 😄 Mela jsem mu kazdy mesic dat pekne vyuctovani a kdyz by ho vcas neuhradil prevodem, vykopnout ho na ulici, ze jo 🤪

lv
11. říj 2021

Takže dřív se musel ohánět, aby se měl fajn a u tebe zlenivěl a bydlel zadarmo? Kolik předtím platil, 15tis třeba? To je dobrý teda.. A platil aspoň provoz, jako jidlo, benzin, pojistky, vám oblečení, boty, dárky rodině atp.? Ty vyděláš výrazně víc, než on? (pak bych i chápala jeho na mateřské).
Zkuste to spolu projít, příjmy, výdaje, jak se zapojí on po dobu, co budeš na mateřské, jestli jde u tebe pracovat třeba 2 dny v týdnu po ní (kdy bude s ditetem on, ne babička) atp.

michaela666
11. říj 2021

Kdyby po mě chtěl, abych šla 6 měsíců po porodu do práce řekla bych mu , že ho něco silně jeblo do hlavy. Nemám dítě na to, aby mi ho hlídala jeho 70 léta matka a já živila pohodlného chlapa. Jednou bude otcem, tak by měl začít kmitat... Hodně rychle ho postav nohama na zem a trošku se začni připravovat, jak to zvládnout finančně bez něj. Ať si jde bydlet do mamahotelu jestli čeká, že bude dál vyžírka.

marselina
11. říj 2021

Jezisi, neumim si představit jít po půl roce do práce od miminka.
Asi si Dobre spočítal ze pak bys měla příjem nula nula nic a tak sup s tebou do práce.
poslala bych ho do haje, ať si bydlí kde chce a chtela výživné jak na dite tak na sebe a bude ti lip

autor
11. říj 2021

@lv Cca 12 tisic mel najem.. obcas nakupuje jidlo a doma vari, ale treba na benzince ceka vzdy, az zaplatim ja 😞 mzdu mam asi o neco vyssi, ale nijak prehnane. Na materskou by mela jit podle me matka, pres to u me vlak nejede…

gracinka7
11. říj 2021

Za mě je to vyčůránek.
Promluv si s ním a pokud se nezačne podílet, pošli ho někam.

autor
11. říj 2021

@michaela666 Presne takhle, jak jsi napsala to citim. Jde spis o to, jak si ho muzu vazit, kdyz me vubec dostal do takove situace, ze toto musim resit 😞 Proste mam pocit, ze cely pekny vztah je najednou v prdeli…

levandule_k
11. říj 2021

Souhlasím s @michaela666

On má asi cigánský způsob hospodaření, kolik má, tolik utratí. Ať okamžitě převezme většinu nákladů a ty si svoje finance šetři, protože on toho není schopen. Očividně se mu líbí, že u tebe má pohodu. Jako on si bude brát méně zakázek, a ty půjdeš v 6M do práce? To navrhnout můj manžel, vynesu ho v zubech. Kdyby se cukal, vyhodila bych ho z bytu, aby věděl, že to myslím s tou prací vážně.

michaela666
11. říj 2021

@marselina Souhlasím, takhle malé mimino patří k mámě. Jaký názor na výchovu bude mít 70 léta babička... strčit flašku, nechat vyřvat a pak šup do chodítka. Její syn z toho přece žádnou újmu nemá...To fakt nechceš dobrovolně.

michaela666
11. říj 2021

Upřímně pro mě by jako partner skončil v momentě, kdy dokončil větu, že necháš dítě má výchovu někomu jinému a půjdeš do práce. Ty peníze co u tebe mohl ušetřit mohl aspoň spořit pro vás do budoucna, ne je rozfrcat za blbosti. I když už jenom to, že mu není blbé se nechat živit je červený alarm - rychle pryč.

budouci_maminka
11. říj 2021

Ty jsi nikdy od něj nechtěla přispívat na domácnost? On ti to ani nenavrhnul? A s tím benzínem- on chce abys tankovala do jeho auta? A co by se stalo kdyby jsi prostě nešla zaplatit?
Já si teda tohle nedokazu představit. Přijde mi to od něj sobecké a dost vychcané..a říct mi chlap že pošupajdim v 6m do práce a dítě dáme jeho máti aby bylo na hypotéku tak ho poslu do prdele..
No aspoň že je vše na tebe a že ceny rostou..možná to skončí tak že prodas pozemek a zůstanes sama v bytě.
12tis nájem není nic drahého bwz ohledu na lokalitu, čekala jsem 20+ ale jako upřímně chlap co by měl srdce na pravém místě by ti sám od sebe prispival a ne toto☹

autor
11. říj 2021

@michaela666 Neexistuje… já tu “paní” viděla naposledy vloni na vánoce! Ani nemají vztahy, že by se nějak navštěvovali…to nepřipadá v úvahu. Přišel mi tento jeho návrh už opravdu za hranou 😢 je to šílené…jako zlý sen. Přitom vztah jsme měli doposud velmi hezký, nehádáme se, trávíme spolu veškerý čas…