Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Těhotná a přítel se finančně nezapojuje

11. říj 2021

Omlouvám se za anonymitu, ale je toto téma pro mě těžké a citlivé.
S přítelem jsem 2,5 roku a nyní jsem těhotná v 1.trimestru. Bydlí v mém bytě, finančně mi ale nijak nepřispívá, protože jsem relativně soběstačná a myslela jsem, že si peníze šetří díky tomu, že neplatí předtím nákladný nájem. Je pravda, že jsem si o peníze neřekla, ale opravdu jsem si naivně myslela, že alespoň vzhledem k jeho věku (45) spoří. Koupila jsem pozemek a vyřídila hypotéku na sebe, kterou jsme domluveni společně splácet, je však nyní potřeba již nějakých investic před čerpáním a z něj vylezlo, že nemá nic našetřeno. Naopak suverénně chtěl peníze po mně a uvědomila jsem si, že to není poprvé a že já je vždy bez váhání vytáhla… ve společnosti vystupuje jako MY a NAŠE a já na to pomalu začínám mít averzi. Obávám se, že jsem se dost spálila a máme každý jiné životní hodnoty. Já jsem velmi pracovitá a jdu si za svými cíli…on tak nějak přežívá, nic nevlastní, za ničím nejde. Mám strach, že s narůstajícím těhotenstvím mi začnou tyto věci vadit ještě více. Co dál? Můžete si takového chlapa vůbec vážit? :(

klokanka31
11. říj 2021

Co tak čtu, tak ho poslat do háje. Co to jako je, abys opustila 6 měsíční miminko, a šla do práce? On je chlap, tak ať kmitá.

te_reza
11. říj 2021

Nejsi první,ani poslední, co má hold dítě s de*ilem,no. Ty se evidentně postaráš i bez něj, zařídila bych se podle toho.

autor
11. říj 2021

@budouci_maminka Nechtela, prave proto, ze to neni nejak moc.. ale on se ani jednou nezeptal, nikdy! Pouzivame spolecne jen me auto, proto ceka az zaplatim :( Vcera nam odesla pracka, tak jsme jeli do elektra a pri placeni utekl, ze se jde jeste na neco podivat :( to uz jsem se vnitrne opravdu jen usklibla a nijak to nekomentovala 😔

letalnica
11. říj 2021

Tak bych prala jenom sobě 🙂

marketa_sob
11. říj 2021

Jestli je to opravdu tak, jak popisuješ, tak je to dost katastrofa. Proč jste do hypo nešli společně? (to mě i trochu překvapuje, že jsi sama dosáhla na hypo na výstavbu domu, jestli jsem to tedy pochopila správně). I když v této situaci, že nemá vůli vůbec přinášet nějaké finance do vztahu, je to pro tebe snad i lépe, protože pak byste nemovitost vlastnili oba, ale platila bys jen ty. Nevím, absolutně si tohle nedokážu představit, osobně bych od chlapa ve 45 čekala, že bude mít bydlení už vyřešené.

marselina
11. říj 2021

Neumím si představit ze by se takto choval můj manzel. Teda než jsme se vzali tak přítel. Už jen proto ze muž vždy zastával ze se ma chlap postarat o rodinu. Kolikrát jsem chtela zaplatit něco já a pomalu se se mnou dohadal byť to bylo třeba jen hloupé kino.
Dovolené platil taky on žádné půl na půl.
Je mi z toho úplně uzko když to tady čtu a budu si svého manžela vážit ještě víc než dosud.

cherie24
11. říj 2021

Zvládneš to finančně bez něho? Protože mi trošku přijde, že se fakt nechává jen živit a spíš to tebe stojí peníze ne? Jako říct ženské, že se vrátí po půl roce do práce, to bych ho poslala někam. My jsme s ex spolu vyloženě přežívali a po rozchodu jsem na tom byla finančně o hodně lépe. Mohla jsem malé začít kupovat kvalitnější plínky, i si občas koupit něco pro sebe. Kamarádka dokonce chlapa živí z rodičáku a jemu se do práce nechce a to má 2 děti, na jedno už platí alimenty 🤦 Jsou takový, kterým fakt není blbé ani toto. Zjevně ani toho tvého dítě nepřiměje k tomu, aby začal více vydělávat, když už teď hledá způsoby, jak by jsi ty, co nejrychleji mohla šupajdit do práce a zase začala platit. 🙄 Můj ex mi tenkrát plánoval, že budu doma jen 2 roky, ať se taky co nejdřív zapojím do financí. Neumím si to popravdě představit ani teď v jejich 2 letech a v půl roce nebo roce už vůbec ne. A nepracuje teďka teda taky, nic nemá, nic nevlastní, našetřeno nemá a ani nic nepotřebuje. Pro malou si sehnal sedačku, kterou chtěli vyhodit do kontejneru. Já jsem takový život s ním nechtěla...

michaela666
11. říj 2021

Ještě aby se hádal, když se nechává živit. Po porodu potřebuješ v partnerovi oporu a 100% důvěru. Poslední co chceš řešit je jestli vůbec vydělal na nájem, abys nemusela s miminem pod most...Podle toho co píšeš mi přijdeš jako soběstačná žena, zvládneš to určitě i bez něj. Vídat s malým se bude, platit na vás oba, ale bydlet bych ho poslala jinam.

alilali
11. říj 2021

Blbá situace.... Radu nemám, prostě se musíte domluvit, ale rozumím ti ..

hanka_333
11. říj 2021

Tak i kdyby se nechal někde zaměstnat jako dělník nebo řidič, tak prachy nosit bude. Takže ať si kouka něco rychle najít a srovná se... nebo rovnou zabalit kufry. To je vyzirka. Bohužel se asi nesrovna, takze dům bych asi nechala plavat, do porodu se snažila nešetřit a chystala se na život bez něj ve svém bytě. Asi ani alimenty od něj moc chodit nebudou.

autor
11. říj 2021

@hanka_333 On pracuje jako osvc, jen jak rikam, tak se mnou trochu polevil a bere min zakazek. A neplati teda krome jidla opravdu nic, no :(

tynka9
11. říj 2021

Zkusila bych si s ním sednout a říct něco ve smyslu, že je sice hezké, že řekl, že se o vás postará, ale že začínáš mít dost velké pochyby, jak si to starání představuje. Takže od teto chvíle přebírá finanční zodpovědnost za vás oba on. Ty utratis max 10t - výše rodičáku na 3 roky (zbytek si šetří) protože neexistuje, źe bys šla od půlročního prcka zpět do práce. A kdo ví, možná dilema “co s tím” vyřeší za tebe a zmizí ti ze života driv než řekneš švec, protože končí pohodlný život bez finančních závazků. Pak už jen uhrát výživné (se kterým bych ale asi moc nepočítala)

autor
11. říj 2021

@marketa_sob Hypo bych prave s nim nedostala, protoze je osvc a ma vyssi vek nez je mozne na 30 let dostat. Dosahla jsem i proto, ze pozemek je muj, takze s nim rucim. On nevlastni opravdu nic, ale naivne jsem si myslela, ze proste chlapi, kdyz nemaji vazny vztah nemaji potrebu nic budovat.

bara88
11. říj 2021

Ale asi za něco ty prachy utrácí ne?protože pokud nic neplatí tak vrazi vydelane peníze jinam a to by mě teda asi hodně zajímalo kde

levandule_k
11. říj 2021

Já bych to zkusila s ním probrat, aby se probral a začal chovat zodpovědně. Kdyby ne, tak nazdar, protože ve výsledku budeš živit dítě a jeho.

cherie24
11. říj 2021

No tak s tou pračkou nebo benzínem, to je fakt jobovka teda 😀 To je celkem k smíchu, že mu to není blbé obzvlášť v jeho věku. Můj partner zaplatí i za malou, koupí jí věci a to není jeho. Teď spolu čekáme a abychom měli klid, začal řešit spory s ex soudně, já bych si právníka dovolit nemohla, takže jsem se neustále stresovala hádkami s ex. Jak by se třeba tvůj partner tvářil na to, kdyby jsi řekla, teď je potřeba nakoupit výbavu pro miminko, tohle a tohle, tak to zaplať, je to i pro tvoje dítě. Zaplatil by to?

autor
11. říj 2021

@cherie24 Asi bych to sama i zvladla…ale samozrejme ne na baraku s hypotekou. Obcas me i napada, hodit to za hlavu, dostat z nej alespon na tu hypoteku a nejak to utahnout, kdyz aspon vari a k detem ma hezky vztah… ale prestavam si ho proste jako chlapa vazit a to je mnohem horsi. Myslela jsem, ze se nebudu aspon behem materstvi stresovat a budu moct plne odpocivat a mit oporu, ze neni vsechna odpovednost na me :(

hanka_333
11. říj 2021

Já to četla. Ale tihle OSVC pokud nejsou motivováni.. ... No náklady, příjmy, vse nárazové, nejisté. Prostě bych trvala na tom, at si najde jsou práci, zaměstnání, aby plat přišel každý měsíc na účet. Bohužel z jeho OSVČ aktivit budeš mít pripadne alimenty nula nula nic

jarla
11. říj 2021

ufuf, no to je hodně blbé.Chytnout za límec,posadit ho proti sobě a sdělit kolik peněz ti musí každý měsíc dát(přispět) a pohlídat si,aby to tak opravdu bylo a hlavně si začít dávat bokem,kdyby se panáček zdejchnul.Co prosím tě s těmi penězi(které šetřil) vlastně dělal?

budouci_maminka
11. říj 2021

ježiš, když to čtu, vaří se mi krev.. takže v 45 letech, bez závazků, bez auta, bez vlastního bydlení,našetřeno 0. Jediné výdaje které má, jsou teda jen jeho, nepřispívá ti na nic.. co s těma prachama teda dělá.. ?? jako povahově to nebude nic moc když mu to nevadí, že vše hradíš ty a on se jen kouká.. to prostě člověk s dobrou povahou nedopustí..
co by se stalo kdyby jsi mu řekla hele ale jako já chci od tebe přispět na tu pračku půlku, taky ji využíváš ? Nebo že chceš půlku za všechny energie?
můj muž bral vždy míň než já a to výrazně ale vždy a všude za nás platil a dělá to dodnes.. a když se ještě ani ofiko nenastěhoval ale jen u mne často přebýval tak se hned právě ptal kam mi má poslat peníze na přispívání na bydlení. Když jsem to odmítla, tak přebral veškeré nákupy a výlety benzíny apod. protože měl potřebu starat se a revanžovat..

marketa_sob
11. říj 2021

Tak je asi trochu fakt, že pokud nemá chlap vážný vztah, tak asi bude spíše výjimkou, že by se sam pustil do stavby domu. Ale stejně bych teda buď čekala, že to podnikání bude mít alespoň řádně rozjetý (když vlastně neřešil vážné vztahy, děti, ). Zkrátka že tu energii vložil do podnikání. A když teda ani to ne, tak minimum by mělo být, že když teď má tu rodinu, že se do toho opře, bude chtít rodinu zajistit.

autor
11. říj 2021

@jarla Mel napriklad dva mesice prazdnin a byl na 4 dovolenych… ja mohla jen na jednu kvuli praci :( to mi prave otevrelo oci. Vloni byla korona, tak mi to proste nejak vsechno asi neprislo a bylo nejake zkreslene…byli jsme spolu necely rok, co zacal lockdown :(

hanahana
11. říj 2021

V jakém oboru dělá?

autor
11. říj 2021

@budouci_maminka Tak toho chlapa si vaz!

autor
11. říj 2021

@budouci_maminka Ma velka chyba je, ze si o finance nerada rikam. To jsem mela v kazdem vztahu. Blahove si myslim, ze by se chlapi proste meli chovat jako ten tvuj. Nechci je vychovavat. Nechci mu nic uctovat.. Proc to, sakra, sam nevidi, ze se chova jak uboha zlatokopka… 😔

autor
11. říj 2021

@marketa_sob To jsem se taky domnivala… ok, uzival si “mladi”, cestoval, nesetril, ale ted uz ma sakra vek a ceka rodinu :(

autor
11. říj 2021

@hanahana ve stavebnictvi

hanahana
11. říj 2021

Dobrej týpek. Se mu nechce makat, dva měsíce prázdnin, když je o řemeslníky nouze. By mohl vydělávat krupicu a on se dovolenku je😉 Pryč od něj

autor
11. říj 2021

@hanahana no…pry nebyl material :(

asinehri
11. říj 2021

A to, že nemá úspory, mu věříš? A co když si řekl - no to je blbka, hezky všechno platím, tak z toho vytěžím, co to půjde. A že chce dítě? Je tam toho, nemusí se to podařit hned. A když se (pro něj bohužel) podařilo, co nadělá, ale využívat tě bude dál, totiž i kdyby došlo k rozchodu, nějaké ty pidi alimenty budou nižší, jako ty peníze, které už z tebe vytáhl díky tomu, že si ho živila doposud.