Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Těhotná a přítel se finančně nezapojuje

11. říj 2021

Omlouvám se za anonymitu, ale je toto téma pro mě těžké a citlivé.
S přítelem jsem 2,5 roku a nyní jsem těhotná v 1.trimestru. Bydlí v mém bytě, finančně mi ale nijak nepřispívá, protože jsem relativně soběstačná a myslela jsem, že si peníze šetří díky tomu, že neplatí předtím nákladný nájem. Je pravda, že jsem si o peníze neřekla, ale opravdu jsem si naivně myslela, že alespoň vzhledem k jeho věku (45) spoří. Koupila jsem pozemek a vyřídila hypotéku na sebe, kterou jsme domluveni společně splácet, je však nyní potřeba již nějakých investic před čerpáním a z něj vylezlo, že nemá nic našetřeno. Naopak suverénně chtěl peníze po mně a uvědomila jsem si, že to není poprvé a že já je vždy bez váhání vytáhla… ve společnosti vystupuje jako MY a NAŠE a já na to pomalu začínám mít averzi. Obávám se, že jsem se dost spálila a máme každý jiné životní hodnoty. Já jsem velmi pracovitá a jdu si za svými cíli…on tak nějak přežívá, nic nevlastní, za ničím nejde. Mám strach, že s narůstajícím těhotenstvím mi začnou tyto věci vadit ještě více. Co dál? Můžete si takového chlapa vůbec vážit? :(

mamio
Autor odpověď smazal
Zobraz
levandule_k
12. říj 2021

@cherie24 Když miluješ nakupování a trochu ti dělá problém udržet peníze v peněžence, co si říct, tu dnešní tisícovku, co neutratím, tak tím vlastně kupuji dceři budoucí lyžařský kurz. (Ono jsou to celkem pálky a ty peníze pak jen letí.)

Partner nemusí být v jádru vyžírka, jen mu některý věci nemusí docházet a nemusí umět hospodařit. To je pak na tobě, aby nad sebou měl trochu bič. No a když se nevzpamatuje, tak víš, co máš dělat.

mamio
12. říj 2021

Ahoj napiš mi sz

journals
12. říj 2021

@cherie24 kratka doba to rozhodne neni, to ani nepisu. Ale to, ze ho neznala a dostatecne se nezajimala o pomerne dulezitou vec v jeho i spolecnem zivote, to je proste bohuzel fakt.

fire85
13. říj 2021

@bara88 tky koukám, jak je někdo hloupý, a ještě se ptá co má dělat.no ted už asi nic.

levandule_k
13. říj 2021

@fire85 Tak nedělat nic, je ta nejhorší rada😉

Diskuzní fórum je od toho, aby jsi se se zeptala na věci, kde potřebuješ nezávislý názor, radu.

Koukám, že některé uživatelky vždy dokážou dobře odhadnout lidi a dělají samé správné životní rozhodnutí a kroky.

cherie24
13. říj 2021

@fire85 tohle jako pomůže komu? Jestli vám přijde v pořádku říkat o lidech, které neznáte, že jsou hloupý, tak to vypovídá něco i o vás 😉 Totéž platí o té, které tady přitakáváte. Někdy život nejde úplně naplánovat a děje se to jinak, než by si člověk přál. A ne nadarmo se říká, že zamilovaní lidé mají růžové brýle. Někdy to prostě trvá, než si člověk uvědomí, že toho dost přehlížel nebo to předtím neviděl. Říkat kvůli tomu, že je někdo hloupý, to vám fakt tleskám. A i kdyby autorka s partnerem nezůstala, ještě to neznamená, že je to špatně a že nebude dobrá máma. Třeba bude mnohem lepší než vy sama.

fire85
14. říj 2021

@cherie24 ale prosím tě, uklidni se.ano, zakladatelka je hloupá.četla jsi to pořádně? s chlapem je několik let, neví jak to má financně, ted čekají dítě a on jí nedává žádné peníze, v půl roce děcka by jí nahnal do práce.tak ona jde na diskuzi a ptá se co má dělat??
moje děti se aspon mají dobře.to ke tvě vsuvce že ona bude lepsí máma než třeba já, tak určitě...s holou prelí a chlapem budižkničemu.

michaela666
14. říj 2021

@fire85 To jako chlap a prachy určují jaká bude matka? I na dávkách a od výplaty k výplatě jsou kolikrát lepší matky, než ty s hromadou peněz na účtech....jde o ten čas a péči, kterou dítěte věnuješ, ne o značkový hadry a pokojík z katalogu.

fire85
14. říj 2021

@michaela666 ne, to určitě neurčuje.ale myslím že pokud nejsou peníze tak je to špatně.a zakladatelka to asi mít špatné bude s takovým chlapem.a myslím že řešíme právě ji. too jaká bude matka apod tady začala rozebírat paní nade mnou v příspěvku.jinkak matka na dávkách🙄myslím si o nich své

levandule_k
14. říj 2021

@fire85 Tak úplně holou prdel, jak tvrdíš ty, autorka nemá. Má byt a pozemek, příjem bude mít asi celkem slušný, když dosáhla při dnešních cenách sama na hypotéku.

Byla jen hodně naivní a očekávala, že když ona je finančně zodpovědná druhý to má automaticky také tak. V rámci zamilovanosti prostě přehlídla, jeho chování. Není první, ani poslední.

nikjean
14. říj 2021

@fire85 špatně jsi celá ty a tvoje myšlenkové pochody. Povyšuješ se tu nad paní, vysmíváš se matkám na dávkách a sama neumíš poskládat ani jednu kloudnou a gramaticky správně napsanou větu.

michaela666
14. říj 2021

@fire85 Věřím, že zakladatelka už si to v hlavě srovnala. Jako matka bude určitě chtít to nejlepší pro své dítě...a to jestli odejde od chlapa a bude brát dávky? Takových je.
Holou prdel nemá, ona je na to líp než hromada jiných. To, že přes růžové brýle zamilovanosti neviděla co je chlap zač se prostě stává.

fire85
14. říj 2021

@levandule_k tak snad aspon k tomu co má začne něco dělat ten chlap.jinak těžko ona bude splácet kolem 20 hypo že?z rodičáku potom

@nikjean prosím tě vůbec na mě nereaguj ty chytrá,beztak seš sama na dávkách že se jich tak zastáváš.já se mikomu nevysmívám, jen některé jsou fakt případy.

@michaela666 ano,ale byla by to škoda.přitom by jen stačilo na toho chlapa zatlačit,at taky začne něc dělat.když už čekají dítě.

autor
14. říj 2021

@levandule_k
@nikjean
@michaela666
Holky, moc dekuji za zastani, je to tak, jak rikate. Rozhodne jsem sobestacna a na davkach urcite neskoncim. Jen jsem mela ruzove bryla a ocekavala automaticke zapojeni a vetsi iniciativu od muze v produktivnim veku. A chtela si o tom popovidat a slyset od vas povzbuzeni a treba i rady, jak to mate vy…
Myslim, ze je zbytecne na
@fire85 a tu druhou zakomplexovanou slecnu reagovat. Inteligentni clovek nema potrebu nekoho urazet a shazovat. Pokud s necim nazorem a postojem nesouhlasim, da se to vyjadrit i slusneji. 🙂 Skoda, ze nam takto pokazily debatu a prevadeji ji do hadky..

blue108
14. říj 2021

@fire85 kde jsi přišla na to, že zakladatelka bude na dávkách a nebude mít z čeho splácet hypotéku? Podle sebe soudíš ostatní? Podle příspěvků tady má mnohem víc rozumu než ty.

fire85
14. říj 2021

@blue108 tak ty neumíš počítat? zakla.píše že hypo a splátky budou něco kolem 20 tisic, takže to zvládne splácet z rodičáku? tak to je teda vážně dobrá, chudák dítě.

fire85
14. říj 2021

podívej zakladatelko, možná by ses do mě měla přestat obouvat a začít řešit svého chlapa, fakt ti není stydno ho živit? jinak ti přeju at na dávkách neskončíš a zdravé mimčo.ale budeš se muset sakra otáčet.

nikjean
14. říj 2021

@fire85 Ty fakt nemáš všech 5 pohromadě, viď? Představ si, že jsou i ženy, které nespoléhají na stát a nežijí jen z rodičáku. Spousta žen má naspořeno, případně mají během rodičovské brigádu atd. To je zjištění, viď.

fire85
14. říj 2021

@nikjean ano, to já vím, sama jsem chodila na brigády při rd.a kdo se teda bude starat o dítě když matka bude v práci?meleš úplně věci mimo, nezdá se ti.ale chápu že dneska je trend narvat děcka v půl roce do jeslí/chuvě a jít makat.bohužel.

fire85
14. říj 2021

zakladatelko co teda budeš dělat s tím svým líným, nezodpovědným, flegmatickým a arogantním chlapem? snad je normální podívat se na výdaje a on ti bude nějakou část platit.nebo at se mu trvalákem hned odečítá měsíčně částka a máš to bez starostí.já se divím že sebou necháte takle zametat.

michaela666
14. říj 2021

@fire85 Jak si to vyřídí doma s tím se tady nikomu zpovídat nemusí. Dostala to, pro co si přišla - pohled z venku. Ty si vystačíš s tím jak to máš nebo nemáš doma a zbytek ti může být ukradený. 😉

rexinka
14. říj 2021

@fire85 Hele, Ty chytrolínko. Jediný, kdo se tady neustále do jiných obouvá, jsi Ty. Jestli už jsi vyplivala svou denní dávku jedu, tak si dej laskavě odchod, protože nikdo není zvědavý na to, číst tady takové srágory. Nevím, jak jsi na tom s IQ, ale emoční inteligence je u Tebe asi na bodu mrazu.

somalicats
14. říj 2021

@fire85 Mila zlata, mam hypoteku na krku, taky 20k, zivim 4 nezletile deti a manzela, ktery momentalne kvuli nemoci nemuze pracovat. Jsem rada, ze prezil, ted se zotavuje a do prace pujde tehdy, az ji zvladne. A fakt nezijeme z davek, ja ted akorat prechazim z PPM na rodicak, a nemusim hazet deti chuve na krk. Nepausalizuj.

katule1990
14. říj 2021

Zakladatelko, vůbec nic si z @fire85 nedělej. Evidentně má problém sama sebou, když se musí takovýmhle způsobem povyšovat a navážet do těhotný ženský, o který nic neví, a poradit nic taky neumí. Rady a pohled z venčí jsi dostala. Jsi v blbý situaci, ale né každý si vyžádá podrobný výpisy majetku partnera a ani tak se nedá spolehnout na to, že to bude partner roku. Přeju ti, aby se tvůj chlap chytil za nos, začal se řádně finančně podílet a pochopil, že takhle to dál nepůjde. V jeho případě, kdy není schopný spořit, bych viděla jako řešení, že ti bude posílat větší část platu na účet a ty s tím budeš hospodařit. Držím palce, ať se vám podaří najít společné řešení a když ne, tak to taky konec světa nebude, protože se o dítě dokážes postarat i tak 🍀🙂.

cherie24
14. říj 2021

@fire85 ještě by jsi jí mohla říct, ať jde na potrat, aby nezkazila dítěti život svojí hloupostí a dorazila by jsi ty svoje názory úplně 👌 Ne každá samoživitelka škube stát o dávky. Zjevně si pleteš matky, které se spálili a snědé spoluobčany dohromady. Dosáhla sama na hypotéku, zřejmě je pracovitá a dost schopná.

fire85
1. lis 2021

@rexinka no joo člověk chce diskutovat ale nějak to nejde co?tak se tady přeje do útoku

@cherie24 nemám proč jí posílat na potrat, spíš by se měla probrat a uděla něco se svým chlapem, má doma netáhlo a je jí to asi fuk...ale tak jaký si to uděláš...nakonec chlapa bude stejně živit a bude ráda že vůbec s někým je

autor
1. lis 2021

@fire85 😂😂 Holka, ty máš fakt dost.

rexinka
1. lis 2021

@fire85 Přesně tak, konečně sis nastavila zrcadlo. 😄

tynka9
1. lis 2021

Jal jsi na tom?