Těhotná, doma. Cítim se izolovaná. S přítelem se hádáme

lenycka
12. kvě 2007

Ahoj všem, kdo zabrousí na tuto diskusi 🙂
Mám tak trochu problém s přítelem, už si nevím rady, tak jsem si řekla, že zkusím založit diskusi na toto téma a třeba mi někdo z vás poradí...
V době, kdy jsem otěhotněla jsem zároveň skončila i v práci - šéf na mě měl už delší dobu pifku a tak mě donutil podepsat dohodu v době, kdy jsme se snažili o prcka. Na jednu stranu se mi hrozně ulevilo, ale na druhou jsem to brala a beru stále, jakou svou osobní prohru!
Nicméně jsem už zůstala doma, kde si taky hledat práci, když člověk ví, že už je těhotný a že by na konci zkušebky už mohlo být vidět, že mi rostlo bříško!
Byla jsem zvyklá na určité životní tempo, které se mi ze dne na den změnilo, najednou mám pro sebe čas 24hodin denně, přijde mi, že jen peru, uklízím, vařím, žehlím, chodím se psem a furt dokola a zákonitě mi to už leze delší dobu na mozek! No a tím pádem jsem hodně vztahovačná a podrážděná a odnáší to můj přítel, se kterým se čím dál tím častěji hádáme a pokaždé to skončí jeho odchodem pryč!
Rekonstruujeme byt, jenže protože je psaný na mě, tak je pro něj každá práce jen přítěž a problém a do ničeho se mu nechce a těch řečí, co si vyslechnu, než to udělá ☹
On od toho všeho může utéct aspoň do práce nebo za klukama na pivo, ale co já? Maximálně tak odpoledne do kavárny na limonádu! Když jde s klukama na pivo, tak to není na dvě nebo tři hodinky, jak bych od něj očekávala, ale na 7-8 hodin a ještě se diví, že jsem pak "zase" naštvaná!
Má někdo z vás stejné stavy? Přijdu si děsně sama a izolovaná od celého okolního světa, nic mě nebaví, cestovat už ze zdravotních důvodů ani nemůžu, jen sedím doma a pořád mi přijde, že jsem sama a když se blíží víkend, kdy bychom měli být spolu, tak se pohádáme a trávíme ho odděleně! Na miminko se hrozně těším, ale mám strach, aby ho ta má psychika nepoznamenala!
Neumím to asi všechno popsat tak, jak bych chtěla...

ria80
3. lis 2007

Ahoj,dneska je divnej den,je mi nejak smutno,mam uplne depresi.Michalka taky porad krici,ach jo.
Pridala jsem zas nejaky fotky do alba,tak se mrknete. 🙂

verusky
3. lis 2007

rio,nejsi v tom dnes sama... ☹
ale fotky jsou nadherne 😵 ,michalka uz je desne velka!!a jste krasne, holky,nesmite se trapit 😔
ja moc nemuzu psat,tak pa,pa a bude lip...

sarrinn
3. lis 2007

Ahojky, to je Rio, tady taky mrholi. Nastesti nemam depku, dneska ne, ale minuly tyden to na me taky padlo, nekdy to neni lehky co. Jdeme si koupit k vanocum novej fotacek tak asi proto nemam depku 😀
Zitra jdeme na krtiny naseho maleho kamarada a pak jsme zvany na oslavu, tak to snad bude fajn i kdyz nas prcinek ma porad ten kasel chudinka...
Mejte se, a Rio mysli na neco hezkyho, jo a fotecky jsou paradni 😉

sarrinn
3. lis 2007

Ted jsem cetla tu stranu predtim, fenykl se pouziva na zklidneni kasle a na dychaci cesty a tak a je i na prdiky, je to napsane na tom cajiku od hami co tu mam, davam mu i hermankovej.
Rio tady v lekarne nemaji detsky cajiky ☹

lenycka
autor
4. lis 2007

Holky nam asi roste zub 😲 Ma to bily a kolem cerveny a uz par dni je protivec a myslela jsem, jestli si to treba jen neskrabla nejakou hrackou, jak furt vsechno rve do pusiny, ale ma to tam furt a i prujem vcera mela 😎 Tak tomu furt nemuzu uverit, ze bysme uz mely mit brzy prvni zoubek 😉
Vcera desnej den, bez nalady, unava, byli jsme na grilovani, tak mi tam do palice furt valila kravoviny ta otcova, normalne ji poustim jednim uchem tam a druhym ven, pze se to neda, ona je takova hloupa, vim, ze za to nemuze a ze uz jina nebude, ale me tak leze na nervy, kdyz mi nekdo neco rekne, ja jako ze OK a on mi to pak treba 15min furt dokola vysvetluje! Tak reknu jo dobry, ja to pochopila, tak to proverime a ona vali furt dal! No fakt jsem mela vcera co delat 😠 A vytocila me, pze nechava segru furt strihat na kratko, ze pry aby ji zhoustly vlasy! Tak jsem ji vcera uz rekla, ze to na to nema vliv, ze uz to mas proste dany a ona ze to vi, ale ze na dlouhy je jeste brzy, tak jsem se ji snazila vysvetlit, ze by mela kratky mikado pekny, ze to ji minule moc sluselo, tak ze to ji pry leze do oci, tak jsem ji pak uz rekla, at si dela co chce, ze je to jeji dite a hotovo, pro me uzavrena diskuze, ale ne, ona o tom dalsich 20min mluvila!!!
Tak dneska uz to snad bude lepsi. Spaly jsme s malou do osmi, jenze jak jsem rano nemela silu ji prebalit, tak se mi procurala do postele, tak o postel mi nejde, to uschne, ale jde o to, ze v tom chvilku spala a tak nevim, jestli my se ty nasi rymy vubec nekdy zbavime ☹
Tak jdu snidat, peknej den, holky
Jo a co rikate na ty prosby tady o to hlasovani za to nejhezci miminko? Soutez je to podle me hezka, ale ja bych asi nemela odvahu napsat, aby za nas hlasoval cely konik 😀

ria80
4. lis 2007

Tak dneska je to lepsi.Vcera jsem zase dostala vynadano,ze mala nemohla usmout a vykrikovala.Tim ji samozrejme jeste navic znervoznil a ona byla vzhuru jeste dyl,nez by byla,kdyby si to nechal pro sebe.Vubec je hodne nervozni,porad si saha na ucho.
Leny,jeste porad mate rymu?Michalka taky rano byva procurana skrz,protoze mame ty nejlevnejsi pliny.Ale zatim dobry,asi mae doma teplo,nenastydla.
Koukam ,ze se to tady nak rozmohlo,to hlasovani.Asi bych to taky nenapsala.Koukala jsem tam,a ta cena,to je jen nejaka sleva na neco.Ale aspon mi to pripomnelo,ze jeste nemam malou vyocenou v kocarku,tak jsem to hned sla napravit.

lenycka
autor
4. lis 2007

No rymu furt mame, jsem si totiz myslela, ze to bylo tim, ze se mi k ranu procurala a nastydla, ale potkala jsem zase jednu znamou a ta mi vysvetlovala, ze pry je ryma viroveho puvodu a ze je asi snad 152druhu rymy nebo co, takze to z toho procurani se neni, tak fakt uz nevim! Kazdopadne s tim furt bojujeme, no. Prvni dva dny mela jen tu tekutou, pak to vypadalo, ze mame vyhrano a ted uz ji druhy den vysavam takovy ty husty hleny, zacla jsem ji kapat Nasivin pro deti, tak to snad uz konecne zabere, chuderka mala ma s tim trapeni! ☹
Jako kdyz se zucastnit takovyhle souteze, tak jo, v pohode, ale nechala bych hlasovat jen ty lidi, kterym se moje dite bude fakt libit a ne, ze si tam necham nasekat miliony hlasu "jen tak". Ale tak je to jejich vec a jestli vyhrajou, tak jim to preju, to jo 😉
Rio vubec ho neposlouchej, je to hulvat, kterej maly jen ublizuje a kdyz ji bude takhle psychicky vydeptavat, tak si pis, ze mu to mala jednou vrati i s urokama! Ja se ridim heslem: NA KAZDYHO JEDNOU DOJDE! A uz se mi to kolikrat osvedcilo 😎

ria80
4. lis 2007

Teda on nebyl hnusnej na ni,jeste to tak,on byl hnusnej na me,ze ji necham brecet.No co mam delat,kdyz je kvuli nemu nervozni,nemuze usnout,prso nechce,tak ji chovam,mluvim na ni klidne a tak.Co jeste asi tak mam delat.On by ji chtel zase rozhodit rezim a to mu nedovolim.Jak jsem byla stastna,kdyz zacala usinat zhruba ve stejnou dobu!
Taky nemuzu spat,jsem unavena,jdu do postele,tam 2 hodiny ziram,srdce slycim az v krku,tep mam asi 150,jsem nastvana,ze nemuzu spat,a tim pak nemuzu spat jeste vic.Kdyz zacnu konecne usinat,tak se mala vzbudi na jidlo,pak usne,a zas dalsi hodinu ziram.Pres den se pak jen tak potacim,neschopna niceho.To uz trva dost dlouho a je to cim dal horsi,a je to uz taky z neho,uz jsem z neho na nervy.
Pak se nemuzu divit,ze Michalka taky nemuze usnout.Ale ono se mu to vrati,a nebude to dlouho trvat,na kazdyho jednou dojde.
Leny,jestli tam uz ma v nose jen tu hustou rymu a uz nema zdurelou sliznici,jako kdyz ji z nosu jen teklo,tak Nasivin uz na nic moc neni,ten je hlavne na splasknuti ty sliznice.Abys ho nedavala zbytecne.A nesmi se pouzivat dyl nez tyden.Ted spis kapej tu Vincentku a porad odsavej.

verusky
4. lis 2007

rio,s tim spanim je to hrozne,vid.to znam...zrovna vcera zas...a to zeru dvakrat denne zelezo a spim uplne bajecne oproti mesicum predtim.a stejne...s petrem ted taky nejsem v pohode,takze me porad neco stve a je mi nekdy uplne plactive.a ani se mu nechci s nicim sverovat a kdybych mela ted rodit,ani ho tam nechci.jela bych k nasim,ale je to takovy utek o nicem a navic tu mame preskladavatdetsky pokoj,ve kterem neni hnuti,neozehlene pradlo,neposkladana postylka,veruska to z nas citi,tak takymrci vic nez obvykle.a ja nemam moc sil a vecer uz jsem totalne k nehnuti.alekdyz se odeberu na kute,tak nic...tak v tom nejsi sama.to vis,ze se mu to vrati-tvemu muzi.a je krasne,jak jsi klidna,michalka to moc potrebuje.
leny,bude lip,uvidis,mytaky jednou s rymou bojovaly,to jsem byla asi ve ctvrtem mesici a bydlela u nasich,uz jsem z toho nemohla a byla to strasna doba a ja prichazela o nervy,v noci mala jen chrcela a nemohla spavat a ja tolik potrebovala odpocinout.ale jak to prejde,hned je zas lip.

verusky
4. lis 2007

jo a jak jsou ty souteze,mne to prijde ujete od zacatku,takze si toho uz nevsimam.ria psala,ze spolu soutezi motorkarsky a konikovsky server,ale jak k tomu prijdou ta miminka bez podpory serveru,kterym to navic slusi,to nevim.tak na to uplne hazim bobka.

ria80
4. lis 2007

verusky ja myslela,ze ted je to mezi vama dobry,neco se stalo?Taky uz mas kazdou chvili rodit,tak byste meli byt nejak domluveny.A to to mezi vama bylo tak hrozny,ze jsi bydlela u vasich?
Michalka se vali na dece a hraje si na hrazdicku,prisla na to ,ze kdyz kopne do jednoho mista,zacne to hrat,tak ji to na chvili zabavi.Dneska je dobra,porad se smeje.Asi fakt vyciti moji naladu.
Je to hnus,clovek je unavenej a kdyz konecne muze spat,tak to nejde.Snad to prejde,az to vyresim.A u tebe je to tim tehotenstvim,taky jsem na konci nemohla spat.

verusky
4. lis 2007

u nas to bylo dobry,ale ted jsemchytla jakesi depky a porad se necim trapim a vlastne me stve,zeto petr nepozna anevyciti,tak jsem se nejak zatnula a vsim mi leze na nervy.taky jsem uz hodne unavena,boli me klouby,vecerje mi z unavy do breku a ho nenapadne me s malou vystridat.teda vcera jo,ale predevcirem to bylo strasne.a zrovna s e mi jeste chtelo zvracet,no moznato byla psychika.ja jsem mu moc vdecna,ze u nasich vsechno udelal,ze jeto tam jenom dikynemutak pekne akonecne funckni,ale kdyz jsem zpatky doma,porad se necim uziram.myslim,ze je chyba ve mne,ale neumim s tim nic udelat.pred chvili dal dohromady postylku,tak uz mame dve a dojede babicka,aby se prestehoval nabytek.sakumprask,pokoj bude cely naruby.
treba se uziram tim,ze vecer cuci na tv,aby se pak na netu mohl divat na baby,ja jsem obluda desna,sex mu nic nerika,mne taky ne a pak nemuzu spat,dokud nejde on (to jsou posledni dva vecery),jsem na nej neprijemna a ani to nechci menit...dnes jsme meli jit na toho sporcla,ale misto neho chci radsi babicku a on at hlida (v praci si musel vzit volno!),tesilajsem se,jak budu mit cervene saty,ucesane vlasy,namalovana a vcera vecer a dneska rano jsemporad bulila,takze mam cervene oci...no mam proste depku,no.a tezce to snasim. ☹ zase bulim.

danullinnka
4. lis 2007

ahojky Verusky,nesmíš se tak trápit,to přejde,uvidíš 😉a nejsi žádná obluda.Já jsem měla ke konci těhu taky takové stavy,manžel taky chodí kukat na net na baby,já jsem po porodu sice už zhubla,ale ne úplně všechno říká mi,že to tak mám udržet,ale i tak si připadám oproti těm barbínám na netu jak nějaká.....po kojení se prsa zmenšila,strie na břichu,na stehnech.... 😢 jsem taky někdy na odpis,a ještě jak rýpne,že tam ta je dobrá....vrrr,vraždila bych ☹ a neplač,mě se chce už taky,myslím na tebe

lenycka
autor
4. lis 2007

Veru uplne chapu, ze se citis na hovno, ale zkus si to vzit z te lepsi stranky - mas dva tydny do porodu, pak splasknes, prestane te vsechno bolet a nebudes mit myslenky na nic jineho nez na obe svoje deti 😉
Ono to pocasi k tem debilnim depkam neprida, kdyby aspon svitilo slunicko nebo kdyby zase bylo leto, co? Ale vydrz, Prtka, vydrz!!!
Jo Rio, uplne jsem ti zapomnela pochvalit nove fotecky v albicku! Mala je krasnoucka, moc a ja jsem uplne vyrizena z toho, jak je vlasata proste. Jen si ji pekne uzivej a na nej kasli, na burana nevyrovnanyho! At si prudi tam, kde mu o to stojej, vid!
Ja jsem ted zustala doma sama, tatka odjel s malou na prochajdu, chceme si koupit ten baracek, tak se tam na to jel podivat, jenze venku prsi, nic moc vedro, tak jsem takova nejista, pze vim, ze ja to mivam pod kontrolou, kdezto on ji nezkontroluje, jestli ji je teplicko a bude s ni klidne jezdit dve hodiny venku 😖 Ale ja mu za chvili napisu, aby na ni sahnul a zjistil, jestli je zahrata.
Jo s tema kapkama - ja jsem je dala jen dnes rano, takze je davat nebudu, OK, diky za radu, to jsem nevedela, ale mohlo me to napadnout! Predtim jsem ji furt kapala ten Libenar a ten teda taky uz nemam davat? Odsavam ji nekolikrat denne, v noci zatim spinka, ani to v noci neni slyset, ze by ji to v nosiku bublalo, ale k ranu uz je to horsi.
Tak zatim pa, jdu uklizet, zitra k nam prijde pani z realitky, tak at se tady za to nemusim stydet 😎

ria80
4. lis 2007

Verusky uvidis ze bude lip.To je tim pocasim a hormonama a taky trocho strachem z porodu.Taky se nekdy citim takhle blbe,ale tak jako ty asi ne.Po porodu to bude jiny,uvidis.
Leny,tem Libenar nebo Vincentku kapej porad dal,muzes i potom jako prevenci.Rymy urcite je hodne druhu,ale z nachlazeni je ryma taky,

lenycka
autor
4. lis 2007

Ja si taky myslim, ze je ryma i z nachlazeni, pze jsme do styku s nikym vylozene nachlazenym nebo nemocnym jsme neprisly. Ale tak co, vsechno je jednou poprve, ne? 😉 Aspon budu vedet, jak priste na to 😎
Makam jak fretka, za chvili budu mit utreny prach v pokojiku, pak se vrhnu hned na koupelnu, WC, obyvak, loznici a kuchyn necham nakonec. Jako nebudu to kvuli ty zensky nejak prehanet, ale chce si to tu nafotit, tak aby ji nepraskla cocka 😀

verusky
5. lis 2007

holky,dikyza podporu,vy jste hodne.
dnes uz je lip,vcerejsi koncert me privedl i na jine myslenky,chtela jsem i prespat unasich,ale petr ze ne,ze mam prijet.a vite proc? mala se vcera u babicky (byly tam dusickove navstevy)uplne rozdivocela,porad vykladala,litala,no uplne ziva,jeste v pul osme pry byli u garazi a vubc to nevypadalo,ze je unavena a pak kdyz ji doma chtel uklidnit,ani ranu,pracne usnula po pul desate.no a dvehodiny ji to vydrzelo a pak jsem uspavala a uspavala ja,byla totalne rozhozena asi pul noci.na to je maminka dobra,ze jo...nechat tatu chrapat vedle a co pulhodiny konejsit... aspon ze neplace,mely jsme kolotoc,kdyz zaplakala v postylce,jestli chce ke mne,pak vedle me zdrimla,vzbudila se,sedi,jdeme k oknu,cucime,jak zadna okynka nesviti a kdo vsechno spinka,pak ze jdeme haji do postylky..a zase za nejakou chvili stoji a vse nanovo.ke mne,zaspinkat,okynko,postylka,zaspinkat...
tedchrape v kocaru,ale kazdou chvili vstane,ja si sla do alberta koupit sladke,i ji susenky a vytuhla mi tam v sede,se divim,musela byt asi hotova,vsak bylo hodin a ted uz je jeji cas.tchyne se nabidli,ze jak buduchtit,pujdou s ni ven,tak ja ted uklidila a jak se naji,pohrajem si,asi je zavolam a pujdu zehlit.vcerejsi stehovani pokoje jsme zvladli na jednicku,je to tu lepsi a kousek prostornejsi,ale vecer pry jakoby veruska zarlila na novou postylku a dnes jsem musela sdelat hraci kolotoc,ten tam proste viset nemuze,to jaksi nesnese.ale premyslim,jeste bych mozna stihla vybrat nejakou tapetu-takove tu pruhy,chtela bych s medvidkama a nejak to tu zhezcit opravdu detsky.ale kdyz tak to udelame pozdeji s veruskou pro uz zivou anicku,verim,ze se to zarleni podda,veruska je chytre a premyslive ditko a deti miluje.
takze mam zas prace nad hlavu a uz se tak netrapim petrem,mampred sebou dulezitejsi ukoly,ze jo?!
holky,nemam chtit epidural?ja se jaksi zacinam bat zase prozivat tu porodni hruzu (kontrakce preziju,ale to tlaceni...a siti...)

danullinnka
5. lis 2007

Ahojky Verusky,s tím epidurálem já nevím,někdo říká,že mu skoro nezabere a nebo až je skoro po všem a pak prý bolí dost záda,já nevím,nemám zkušenost,jen z povídání...Ale tak zvládla jsi jeden porod,tak ten druhý bude lepší,uvidíš 😉 já jsem to taky 2x zvládla,chvilinku to vydržíš a pak to bude ok.Mě spodek umrtvili jak šili,tobě poprvé ne?? 😒 držím mooc palečky,at jde všechno hladce a jste v pořádku.

verusky
5. lis 2007

danulli,ted jsem si vzpomnela,ano,to byly ty duvody,proc jsem chtela opet rodit bez jakekoli pomoci,ale jak se to tak blizi...moje mamka mi rika,ze to pujde rychle a nebude ani cas premyslet (ona mela brachy o mesic vic od sebe nez ja a pry ty cesty jsou nesrovnatelne pruchodnejsi).dnes jsem nad tim premyslela a rikala si,ze asi rozhodne,kdyz mi ho maji dat,jestli to bude unosne.a ja vydrzim celkem hodne,tak to mozna unosne bude...siti mi taky umrtvili,ale nejak to vubec nepomahalo.mela jsem deset plus kosmeticky steh a citila jsem kazde to uzasne prorezavani jehlou a ze to trvalo...ale oproti prorazeni hlavicky uz to bylo samozrejme "jemnejsi".
mala mi zase usinala pul hodiny,nevim,co s ni je.a chce cucet z okna,tak to jsem napotreti zatrhla a zpivalo se.
valim dat mycku a vic dnes na vsechno kaslu.tchyni jsem odvolala,takze jsem byla cely den bez odpocinku.
tak dobrou...

lenycka
autor
6. lis 2007

Veru, tim, ze si zazadas o epidural dopredu, tim nic nepokazis a uvidis jak ti to pujde, jak rychle se budes otvrirat a treba to nebude ani treba. Ale je to asi potreba hlasit driv nez az prijedes rodit si myslim, nebo?
Ja totiz jsem u druheho taky rozhodnuta, ze si necham dat epidural, ale nahlasim to tam az zacnu chodit na srdicko s mimcem, aby vedeli, ze s tim maji pocitat, pze oni ti to daji az na zaklade odberu krve, tak at to tam maj. A bud bude potreba nebo nebude. Mne jak to vyvolavali, tak to slo docela rychle, i kdyz jsem si myslela, ze je to cela vecnost, ale kdyby mi to u druheho slo taky takhle, tak bych epidural nebrala, kdyby se to melo nejak tahnout, tak bych si nechala ulevit 🙂
My jsme tady vcera meli slecnu z realitky, tak uz dnes asi nekde ten nas bytecek visi a budeme cekat jak nam budou rvat lidi ruce 😀 Ja totiz nevim, jak to budu snaset, jestli ho prodame, pze pro me je to srdecni zalezitost, ja tady bydlim pres 20let (dojizdela jsem odtud jeste do posledniho oddeleni ve skolce) a asi to obrecim a nejhorsi by bylo, kdybysme to prodali do Vanoc a museli jsme byt na Vanoce na chalupe ☹ Na jednu stranu by to pro me asi byly "smutny" Vanoce, ale nedalo by se nic delat a hlavne by me drzelo nad vodou to, ze bysme se do roka stehovali do noveho... no uvidime. Zatim je vsechno jen a jen v jednani 😅
Ani nevim, jestli jsem to tu uz psala, ale asi se nam klube zub, takze je mala takova trochu uknourana, ale cekala jsem, ze to bude horsi. Dneska ji zajdu koupit takovy ten gelik do lekarny, aby ji to trochu ulevilo od bolesti a doufam, ze ho najdu jako prvni, abych dostala na nove saty 😀
Navecer jsem byla na pohotovosti, furt me hrozne neprijemne boli leva noha. Kdysi jsem tam mela zanet, ale nedolecilo se to a kdyz si vecer lehnu, tak bych si tu nohu urizla, jak je ta bolest neprijemna. No tak jsem byla na RTG a pak mi dr. rekl, ze mam castecne zablokovanou pater, ale pze kojim, tak mi nemuze dat zadne leky na bolest a na ulevu, takze mi predepsal aspon rehabilitace a ze az pry prestanu kojit (coz je jeste vic jak 7mesicu prede mnou - dle mych predstav, samozrejme!), tak se mam pro ty leky stavit. Jo a ze mam zacinajici artrozu a ze se s tim ted v tehle fazi neda nic delat! O tom jsem vedela uz driv, ale ze se s tim ted neda nic delat, to jsem netusila. A ze pry u nekterych lidi je zacinajici artroza treba 50let, coz me teda moc neuklidnilo 😀
Tak holky pa, dnes jsme cely den bez tatky, tak nevim, co budeme delat, ale budu sem prubezne nakukovat.
Pa

verusky
6. lis 2007

petr tu zac.artrozuma taky,to nepotesi.holky,kukla jsem ted z okna a ono snezi!!!no to je teda! veruska jeste spi 😵 !!!-nechapu,mlicko mela ve ctyri (obvykle kolem jedne),tak ma asi jeste noc.petr odjelk na chatu cosi tam s dedou spravit,tak snad dojede brzo a veruska si ho trochu uzije.toje des,jak jsou ty holky tatinkovy.jsem se probudila,ze deti s odchodem do skoly dupaly na schodech,jela pracka a petr kramaril v kuchyni a mela jsem celkem dobrou naladu,ale zas ji nemel petr a ze ho boli hlava.to je bomba,my se snad nesetkame,aby nam obema bylo ok.jestli se to pocasi nezlepsi,tak bud budeme dnes usinat v postylce,nebo pojedeme s plastenkou.no radsi na polevku postavim ted,at nejsem nervozni,ze budu hodinu uspavat.ale mela bych ji jit vzbudit,kdyz je prespana,neni to ono.
leny,s tim domem,ja to vzdala.od 1.11.bydli v novem bracha v rakousku a maji hodne vyraznou manzelskou krizi (deti maji 5,3 a 1rok),svagrova je neskutecne hubena,oba miliony starosti,takze neni sil na pochopeni druheho...
my taky chteli domecek,ale nevedelo se kvuli me praci kde a pak jsem se tohoto snu vzdala,protoze myslim,ze ten nas vztah by to taky nemusel unest.a to vim,ze uz mame nejhorsi za sebou a myslim,ze uz se nikdy nerozejdem.ale prece jen jeto starosti a u tech domu to vetsinou narusi pohodu domova.a samozrejme bych se nejvic bala financi a tady by vznikly nejhorsi problemy (ze petrnema vic penez a tak).uz je hore!

ria80
6. lis 2007

Tak to koncim.Je to hrozny,horsi nez jsem si umela predstavit.Sedim tady a rvu.Od vcerejsiho dopoledne jsem nejedla.Zhubla jsem dalsi 2 kila.Je mi to tak strasne lito!Tolik jsem chtela abysme byli rodina.

zanett
6. lis 2007

Rio, takze konecne a definitivne koncis s tim sobcem?!?!?! Vyborne! Cim driv, tim lip! Ani se te nebudu ptat, co byla ta povestna posledni kapka, je to stejne asi jedno. Preju hodne sily a optimismu...ted uz bude jenom lip 😉

sarrinn
6. lis 2007

Ahojky, no Rio to je slovo!!!! Tak hodne sil a uvidis ze bude lip a budete s Michalkou mnohem stastnejsi 😉
S tim epiduralem ja teda byla moc spokojena a nic jsem predtim nenahlasovala a bylo to v pohode, dali mi trosku na zkousku jak to snasim a pak celou flasku- spis pytlik to byl, ale uleva se dostavila asi behem 10min a zada me teda neboleli vubec, mi tim skoro zachranili zivot- kdyz z jsem omdlevala a tak.
Jo Rio prosim te co je dobry na kasilek porad 🙂 dneska jsme byli u doktora nic nam nedakl a mame teplotku 37.9, ja mam takovej sirup neco jako detskej panadol a pak mu kapu na okolo kde spinka ( ted se mnou v obyvaku, prinesli jsme sem matraci a cucime ne telku) takovy kapicky na uvolneni nosu a na lepsi dychani. To by se tady jeden zblaznil z tech doktoru, byla jsem tam vcera ze sebou, ale vysetrovala me jen sestra a rekla ze ma plno tak na maleho nema cas takze John tam sel rano je sprdnout, ale hovno platny 😠 jenze jedna navsteva doktora 50€ tak jsem to chtela vzit pri jednom, jenze ta sestra byla uplne blba.
Tak pa

ria80
6. lis 2007

Na ten kasel u tak malyho miminka,to je tezky.Jestli je zahlenenej,tak jestli znas Mucosolvan,nebo neco s acetylcysteinem,to se musis poradit v lekarne.Na suchy kasel pak Sinecod,to je na zastaveni,ale nedavat to dohromady.Panadol je na horecku.Z prirodnich existuji pripravky s brectanem,u nas Hedelix,to je i pro maly miminka.Ty kapky,to je asi neco s mentolem,ze ,to je dobry.

To je tak hrozny holky,nevedela jsem,ze to budu prozivat tak spatne.Mam pocit,ze mi konci zivot,ze uz nikdy nebude nic hezkyho.Mam strach,co bude,neumim si predstavit byt sama s ditetem.Porad trochu brecim.

verusky
6. lis 2007

sarrinn,to je sila-ti doktori.
tak mi rano veruska znicila pismenko n...dalsi k mezerniku...
rio!!!ja bych ti moc,moc prala,aby jsi nasla silu a umela vsemu udelat konec.tedy vsemu tomu,s cim nesouhlasis.ja vim,ze je ti ted strasne,ze to moc boli a jeste bude,ale jak pisou vsechny holky-tobe bude casem jen lip a lip a nakonec budes moc stastna.vsak je ti to predpovezeno!prosim,vydrz,najdi vnitrni klid a odhodlani a vzdycky nas tu najdes,kdyz by bylo hur.a taky mas rodice a michalku,vsichni za tebou stoji. s tim clovekem zustat nemuzes.znam ten stav,co ted prozivas,ale u tebe opravdu neni nic tvou vinou,holt proste tvuj muz byla rana tesne vedle.ale zase mas diky nemu michalku a do zivota budes jiste vedet,co nechces.to jsou velke dary!!!!!
tchyne nas pozvala na obed a pak pry,ze si vezme malou,ona se tak jakoby vnuti,at mam volno az do vecera a ja zase vymekla,protoze prace tu mam hodne,hlavne najit rodne listy (!!)na potvrzeni otcovstvi a sbalit tu porodni tasku a vyzehlit na mimino...ale ted jsem prisla a je mi smutno a trochu prazdno.ale uz letim pracovat.
rio,opravdu ti vsechny drzime palce,at nastalou situaci zvladnes a hlavne jez,at neprijdes o mlicko,tak vam to s michalkou u prsa slusi!

verusky
6. lis 2007

rio,to zvladnes!!!my tomu vsechny verime a ty budes brzy taky!zase jsme se minuly v korespondenci...
hedelix nase mala zboznovala,davala jsem ji to kdysi dva kriticke dny a kdyz uvidela lzicku nebo lahvicku,hned zas chtela,musela jsem to schovavat.
rio,kdyztak napis vic.ale rozhodne pri tobe vsichni stojime a hlavne urcite tvoje rodina!!bude lip!jen ted to moc boli a clovek nevidi na krok dopredu...

verusky
6. lis 2007

necht zije samomluva...
holky,zdolala jsem celou kolebku pradla!!jsem na sebe hrda a statecna!!! 😵
jen mam teda curbes v suplikach s ponozkama-musim vytridit verusce,stredni a anicce,zbytek vyhodit a pak taky musim uklidit na parapete v koupelne,kde mam sperky a malovatka a zacina mi tam drsne lozit veruska,vezme na co dosahne a co vidi.ale zitra je taky den,pro dnesek stacilo.takze jsem i ozehlila na mrne,skoda jen,ze zase peru a jsou tam petrovy pracovni kosile 😒
babicku s veruskou cekam kazdou chvili a zacinam mit hlad,vcera jsem si koupila gejsu,tak si asi smlsnu.teda ono spis-vecer bych nejradsi vubec nejedla,na nic neni chut a hodne nemuzu,ze se mi chce zvracet,ale z haldu je mi zase spatne.tak si vyberte...vypila jsem skoro dva litry cernorybizoveho dzusu,tak aspon neco.
jo,tchyne mi rekla,ze pry na to,jak se porod blizi,jsem jakasi uplne v pohode a klidna a ze si snad nedovedu predstavit nasledky...ani jsem moc nereagovala,tak s ni nic nerozebiram,uz tak mam semtam depky,tak si nebudu predstavovat neco,co stejne za chvili prijde a teprve to zacnu resit.
ty rodne listy zkusim hledat vecer,tady nam tece do bot...
rio a ty nezapomen jist!aspon trosku!

sarrinn
6. lis 2007

Rio dekuji, zkusim se zeptat jeste znova, totiz uz jsem se ptala ale nic pro takoveho mrnouska nemaji, me prijde ze oni asi tady nemaji prirodni a bylinkove veci, ani cajik na prudusky nic. Malej ma spis ten hlenovej kasel, urco to neni suchej. Zkusim to, rada bych mu pomohla, chudinka v noci ho to kaslani budi, davam mu mokrou plinu k postylce aby mel vlhci vzduch. Co treba ten jitrocelovej sirup, neni pro miminka? Ten je dobrej na kasel ne.
Verusky, to je sila, za ty prachy a nic ti nedaji, zadnej recept- to me strasne stve tady ten system. Taky proto takove ty panadoly a paracetamoly si tady muzes koupit vsude 😒 to uz musi byt vazne aby se slo k doktorovi ☹ a tam ti stejne reknou pouzivejte to co mate no, super....
Radsi se nebudu rozcilovat....
Rio a urcite stojime vsechny pri tobe, tak pisej a pisej a ono to prejde, ale asi to bude chvilicku smutne, ale bude to tva vyhra 🙂

ria80
6. lis 2007

Sarrin,ten jitrocelovej sirup u nas je teda od 3 let,asi jsou tam naky barviva nebo neco takovyho.Zkus se zeptat u vas.
Holky,diky,ze na me myslite,byla jsem s malou venku a brecela jsem i tam.Je mi fakt hrozne.Pritim jsem mu rekla,ze to neni definitivni,kdyz se bude snazit,jeste tam treba naka nadeje je.Takhle jsem mu jeste nahrala.A ze za malou muze chodit kazdy den,kdyz bude chtit.A on misto se aby se toho chytl a rekl treba,ze o nas bude bojovat,kdyz nas ma tak strasne rad,jak porad tvrdi,tak rekl,ze uz nas nebude chtit nikdy videt,at nepocitam,ze bude za malou chodit a at od neho necekam zadny penize.Takhle mi vyhrozoval.Tim me samozrejme jeste upevnil v nazoru,ze delam dobre.To je videt,jak o nas hrozne stoji.