Těhotná, doma. Cítim se izolovaná. S přítelem se hádáme

lenycka
12. kvě 2007

Ahoj všem, kdo zabrousí na tuto diskusi 🙂
Mám tak trochu problém s přítelem, už si nevím rady, tak jsem si řekla, že zkusím založit diskusi na toto téma a třeba mi někdo z vás poradí...
V době, kdy jsem otěhotněla jsem zároveň skončila i v práci - šéf na mě měl už delší dobu pifku a tak mě donutil podepsat dohodu v době, kdy jsme se snažili o prcka. Na jednu stranu se mi hrozně ulevilo, ale na druhou jsem to brala a beru stále, jakou svou osobní prohru!
Nicméně jsem už zůstala doma, kde si taky hledat práci, když člověk ví, že už je těhotný a že by na konci zkušebky už mohlo být vidět, že mi rostlo bříško!
Byla jsem zvyklá na určité životní tempo, které se mi ze dne na den změnilo, najednou mám pro sebe čas 24hodin denně, přijde mi, že jen peru, uklízím, vařím, žehlím, chodím se psem a furt dokola a zákonitě mi to už leze delší dobu na mozek! No a tím pádem jsem hodně vztahovačná a podrážděná a odnáší to můj přítel, se kterým se čím dál tím častěji hádáme a pokaždé to skončí jeho odchodem pryč!
Rekonstruujeme byt, jenže protože je psaný na mě, tak je pro něj každá práce jen přítěž a problém a do ničeho se mu nechce a těch řečí, co si vyslechnu, než to udělá ☹
On od toho všeho může utéct aspoň do práce nebo za klukama na pivo, ale co já? Maximálně tak odpoledne do kavárny na limonádu! Když jde s klukama na pivo, tak to není na dvě nebo tři hodinky, jak bych od něj očekávala, ale na 7-8 hodin a ještě se diví, že jsem pak "zase" naštvaná!
Má někdo z vás stejné stavy? Přijdu si děsně sama a izolovaná od celého okolního světa, nic mě nebaví, cestovat už ze zdravotních důvodů ani nemůžu, jen sedím doma a pořád mi přijde, že jsem sama a když se blíží víkend, kdy bychom měli být spolu, tak se pohádáme a trávíme ho odděleně! Na miminko se hrozně těším, ale mám strach, aby ho ta má psychika nepoznamenala!
Neumím to asi všechno popsat tak, jak bych chtěla...

verusky
15. lis 2007

no vidite,holky,jsem tu ja a taky nikdo nepise.proste nemame zrovna stesti...
meli jsme tu na navsteve petroveho kamarada,on je takovy vesely a bylo mi dobre.tak ho petr ted odvezl,mala mi pisti do fletny.

sarrinn
15. lis 2007

ahojky verusky, ja jsem tu taky 🙂

sarrinn
15. lis 2007

jak se citis? Uz aby to prislo vid!!!! 😉 tohle cekani ke konci je snad nejhorsi 😝 clovek uz se jen tesi az bude po vsem.

ria80
15. lis 2007

Ahoj,tak jsem tady taky,jestli tady jeste jste.Verusky,to je hrozny,uz abys to mela zasebou.Uvidis,ze to zvladnes,kdyz ti mamka pomuze,to bude dobry.Ted odpocivej,delej si radosti,neco si kup.A ten nalez se muze zmenit behem par hodin,klidne muzes zitra rodit.
Jinak je to des,manzel na me vytahuje Vanoce,ze bude sam,chudak a tak.Me je ho pak lito,je to na nervy.Predstavte si,on se nastehoval ke znamymu,kterej mu nabidl,ze u nej muze bydlet,jak dlouho bude chtit.On byl celej vdecnej,jak je to fajn kluk a jak mu dekuje,a taky jak se zmeni,ze s nim bude vychazet po dobrym,at vidim,jak je jinej.Jsou to dva dny a volal,ze ten kamos je blbec,ze se nesnesou,hruza,ze tam nebude.A ze samozrejme nema kam jit a jak to ja vidim dal.To prece nejde,i kdybch casem chtela,prece ho nebudu brat zpatky po trech dnech,to by bylo smesny.Krome toho vidim,ze se fakt nezmenil a fakt s nikym se nesnese.Tady by to po tydnu bylo to samy.Podle toho,co rikal,tak tam s tim kamosem to probihalo tak nejak stejne jako tady se mnou.Akorat ten kluk do neho neni zamilovanej a jeho mamzelka taky ne,tak si asi rekli,ze tohle nemaj doma zapotrebi,aby tam nekdo delal dusno,a vzalo to rychly konec.
Je mi ho fakt lito.Ale pomoct uz mu nemuzu,uz jsem pomahala dost a doplatila jsem na to jedine ja.

lenycka
autor
15. lis 2007

jsem tu ja Rio 😉

ria80
15. lis 2007

Smyla jsem doma obrazky z oken,mela jsem tam kyticky a tak,aby mela Michalka na co koukat.Tak tam asi namaluju neco zimniho,jestli bude cas a chut.
Zacla jsem s dukladnejsim uklidem,tak mam z toho dobry pocit.

lenycka
autor
15. lis 2007

Jen aby ti v tomhle Rio nekecal, ze nema kam jit...
Veru, ja si jeste pamatuju, jak jsme se my tesily az to na me prijde, nakonec mi to vyvolavali a bylo to desne vsechno narychlo, ze jsem se ani nestacila poradne bat 😎
Ja si myslim, ze Verusce asi ted nakupovani si pro sebe uz radost ani neudela, kdyz se citi jak hrosice ☹ Mne uz pak taky neudelalo radost vubec nic!
A taky vim, ze pak staci jen par hodin a vsechno muze byt jinak. Bratrankova manzelka byla rano v poradne, dr. ji rekl, ze se nemusi bat, ze by jen tak porodila, tak jeli na vylet do Brna a vecer hned do porodnice 😉 i kdyz na ty D1 se ani nedivim 😀

lenycka
autor
15. lis 2007

To ja jsem mela pred dvema tydny, kdyz k nam mela prijit prvni realitky. Taky jsem to vzala pekne "od podlahy". Jen bych jeste potrebovala umyt okna, ale v tyhle zime uz se mi fakt nechce, takze to asi budu muset nechat az na jaro 😅 vsak ono se to nepo...
Cenda dneska volal ty svoji segre, ze az priste budou nemocni, tak aby k nam nechodili, ze je mala na to proste asi nachylnejsi a tak se mu normalne pry rozbrecela do telefonu, ze je tam u nich v ty dire furt sama a ze byla rada, ze k nam obcas muze prijet a ze teda se uvidime az v lete a triskla mu s telefonem. Ted on mi volal, ze co ma delat, vubec nechapal, co to znamena.
Ona si za to muze sama. Chlapa ma furt v riti, ted je treba na mesic v Nemecku, ona je na to vsechno sama, ten mladsi je naprosto nevychovanej a rozmazlenej, ona to vi, ale nema na nej proste uz silu a kdyz se ji jejich segra zeptala, jestli ji ty penize za to stojej, kdyz je na to vsechno furt sama, tak ji razne odsekla, ze stojej a tim nam proste vsem dokazala, ze nema cenu ji absolutne jakkoliv litovat... kazdy sveho stesti strujce 😔
No a asi do hodiny mi od ni prisla SMS, ze se mi za tu rymu omlouva, ze uz se to priste nestane! Tak jsem asi zase za tu svini ja, ze hold proste nechci mit malou celou zimu nachcipanou 😒

ria80
15. lis 2007

Leny jasne,ja bych taky kazdyho nemocnyho vyhodila.To jsou ty lidi,co se musi porad litovat.
Tak to neznam,ze bych se citila jak hroch,ale urcite neco je,co by Verusce udelalo radost.Nemusi to byt zrovna neco na sebe.Treba neco hezkyho do bytu,neco vanocniho.Nebo neco dobryho na jidlo,co ma moc rada.
Dneska jsem si koupila vuni na zachod,takovou drazsi a uz se tesim,jak mi to tam bude hezky vonet. 😀 To jsou ty malickosti,ze kterych se sklada cely zivot.
Me taky rikal doktor,ze jeste rodit nebudu,ze za 3 dny na vyvolani,a za 2 hodiny jsme jeli. 😉
Leny,on fakt nema kam jit,ale za to si muze taky sam.Treba ze nic nema.A ze se s nikym nesnese,bud ho tam nechteji,nebo jinde to sam vi a radsi tam vubec nechodi.On se hada fakt s kazdym.To teda vidim,jak sel do sebe.
Je to nestesti,takovej clovek v dome.Ale nejvetsi chudak je zase on,to je pravda,ale nikdo mu nemuze pomoct,to musi on sam.A kdyz musi mit vzdycky za kazdou cenu pravdu a jeste o tom presvedcuje ostatni tak,ze je napada,tak je to tezky.

lenycka
autor
15. lis 2007

Jo to ja si vzdycky udelam radost, kdyz si koupim vuni do elektriky. Ted si uplne ujizdim od Brise magnolie a visen, z ty jsem naprosto odvarena 😀
Holky za chvili jsou vanoce a ja vubec nemam jako potrebu nakupovat ani darky ani nejakou vyzdobu, nic. Nejak se mi do toho nechce ☹ I kdyz se na ne kvuli maly hrozne moc tesim!
Jo a dneska jsem maly poprve davala cajicek, po lzickach, tak ji to asi docela chutnalo 😀
Jen ho nech Rio vycukat, ale je blby, ze se jak hulvat chova i tam, kde mu nabidnou pomocnou ruku, to je fakt blby!!!

verusky
15. lis 2007

no jenze to svedci o tom,jaky opravdu je!a takoveho chlapa doma je trapeni na cely zivot.nebrat!!!ria s nim ma sice dite,ale je mlada,krasna a navic ted ukazala,ze kdyz neco chce,umi za tim jit. a mela by jit dal.rio,ja verim tomu,ze vy dva spolu byt nemate.at se kamaradovi omluvi a jde do sebe u nej.v zadnem pripade do vanoc ani nenaznacuj,ze by mohl prijit.at mu to dojde na vlastni kuzi!taky mu muzes napsat,at ti tolik nepise..
tak mala mi ted usla a po dlouhych dnech bez potizi,takze jsem moc rada.tatinek si ji vzal k poutum v televizi(VKV), ja se najedla a pak jsme s flaskou sly do postylky.
rio,s tema nakupama nehrozi.jestli nam,holky,tento spolek vydrzi,tak vam za rok pripomenu,ze jsem mela pred porodem a jestli je nalada a sil nekam chodit s batoletem a bolavym brichem.proste s veruskou se nic neda,na to nemam sil.tak jsem radsi doma,nebo se jdem projit ven.ale do mesta??samotna bych to nezvladla,mozna s nekym,to jo.na obleceni jsemto vzdala,ze az s vyzkousenim po porodu,ale chtela bych si poridit jednu vec-od ctrnacti let jsem si psala denicek,nekdy s vetsimi,nekdy s mensimi pauzami.a ted bych si chtela nejaky hezky poridit,ze by to byl takovy pozitivni denicek,takovy kamarad,psala bych si tam treba jak se mi dari hubnout,ze jsem se namalovala,neco si koupila na sebe,proste bych si tam hromadila nejake radosti.protoze s tou negativnosti ma petr pravdu.jsem sice optimista,ale v zivote furt neco resim.a treba me nebavi o sebe dbat jen kvuli sobe.delala bych to pro petra,ale tam odezva neni (jak mi kdysi rekl na sex,ze nic-maminko,ale ja te miluju!!),proste ta vasen uz s materstvim jaksi spadla,nebo spis se hodne zmirnila,mozna se to casem zlepsi,ale ted rok asi tezko,kdyz si nedovedu predstavit,jak to preziju.
takze se trochu tesim na ten denicek a taky v nej trochu spoleham.chtela bych ho mit uz v porodnici,zas na druhou stranu,treba na to pozitivni budu mit sil az mnohem pozdeji,tak at si v pozitivnim denicku nepisu,jak vubec nemam sil...ale budu-li mit cestu kolem papirnictvi,urcite ho porizuju.vanoce neresim,vsechno na stromek mam loni nove,vyzdoba se nekona,protoze mame oba radi s petrem cisto a uklizeno,okna mozna umyju,kdyz babicka pohlida (uz obe cacorky),treba se zvladneinejaky generalni uklid.a jidlo?to jsem si delavala radost cele tehu-uspavala jsem verusku zasadne pres pekarstvi a ted uz nedojdu ani tam a radsi si objizdim domky kolem.treba bych sla strasne rada ven s kocarem vecer,kdyz je tma.miluju se divat do oken.za kazdym oknem nejaky osud.a taky ty interiery,na to jsem ulitla.je tady ctvrt rodinnych domu pres reku,ale nebyla jsem tam desne dlouho,vecer uz s veruskou nejdem,jedine tak pesky.a pesky je to pro ni zas moc daleko,v kocaru by se neunavila.ale nekdy tam zajedu s anickou a petr bude s veruskou doma.

ria80
16. lis 2007

Dneska jsem nevyspana,Michalka byla od pul ctvrte do pul seste vzhuru,vetsinou rvala.Nechapu,co to je,to nedelava,jestli ji bolelo brisko nebo co.Doufam,ze se to nebude opakovat,vysvetlila jsem ji to.Dneska pujdu asi v osm spat.
Tak to ja mam teda rady hodne vyzdobeny byt,vence delame,nad stul a na dvere,a vsudee vetvicky,ja jsen spis tim prirodnim smerem,susim pomeranc a jablko,a sisticky a tak.Mamkla je zas na zlato a andelicky a takovy ty kyce,jak rikam.Ale vypada to vsechno moc hezky.
Tak si kup aspon ten denicek.To je fakt,ze s Veruskou do meste by to asi neslo.Treba uz brzo budes rodit,to muze prijit klidne za hodinu.
Taky se tesim,jak budu s kocarkem chodit kveceru,kdyz uz bude skoro tma a budu koukat,jak maj lidi za oknama svetylka a vyzdobo.Na to se tesim cely rok jak maly dite.
Leny,takovy ty vune do zasuvky,dej pozor,myslim,ze muzou byt jedovaty.Ja teda takovou vec jedine na zachode,kde se nezdrzujeme dlouho.Jinak si radsi naleju kvalitni olejicek do aromalampy.
Verusky,to je dobry napad s tim denickem,psat si tam kazdou blbost,co ti udela radost,a kdyz pak ma nekdy clovek spatny obdobi,tak se tam staci podivat a hned ma lepsi naladu a jeste napad,co delat.

sarrinn
16. lis 2007

Ria ma pravdu s tema vunema do zasuvky, hlavne to pry neni dobry pro maly deti. To ja zase miluji svicky vsechny mozny, taky susim pomeranc rio, udelam si par svicnu a vetvicek, uz se nemuzu dockat. To by jste si tady holky nejvic uzili v Irsku- oni totiz nepouzivaji zaclony tak je videt uplne vse.Na vanoce je to pekny- ty stromky a tak ale jinak to nemusim, my teda zaclony taky nemame, ale vecer pouzivam zaluzky aby na nas lidi nekoukali 🙂

verusky
16. lis 2007

ja mam v tehu problem i se svickama-ze mi to zere vzduch.ale ted uz je obcas muzu.
vcera jsemzjistila jeste jednu vec pro radost-chci si koupit zlate nausnice,nejake pekne moderni,jakoze odpetra za anicku.takze kdyby bylo kdy,rada bych obesla zlatnictvi...mam z bileho zlata,ale me se na sobe vic libizlute,k bile pleti to je lepsi.
mala usla v postylce!stalo me to hodinu a pul nervu a snahy se na ni nezlobit a nakonec se podarilo.ted dosel i petr,je unaveny u tv a ja si dala polevku a mam jit uklidit,dojde tchyne s tchanem.tak jdu na to...
jinak jsme dopoledne byli ve snehu se sousedovic pavlikem a mala samozrejme nechce rukavice,achjo,dalsi boj.ale jinak byla nadsena.

lenycka
autor
16. lis 2007

Tak to ja jsem si dneska udelala radost - koupila jsem si "bombardaky" 😀 Tak si budu delat erotiku sama pred zrcadlem 😀
Koupila jsem maly taky ten sprej s morskou vodou v rozprasovaci, tak jsem zvedava, jak na to bude reagovat az ji to striknu do nosanku!
Jinak se mala dnes rano zacla smat nahlas! Delaly jsme spolu blbinky v posteli a tak se zacla smat nahlas, my s Cendou taky a ona se vzdycky zarazila, ze proc se to smejeme, no je kouzelna 😀
Vysel nam inzos na ten byt, tak zatim volal nekdo, koho jsem nemohla vzit, pac jsem zrovna platila ty bombardaky a uz se neozval, tak nevim a pak nejakej dedula a to bylo spis jen ze zvedavosti, oni jak ti starici nemaji co delat...
Jinak je tam zima jak v ruskym filmu, uz s malou ven nepujdu, se psem bude muset skocit Cendoslav az dojde z prace 😒

verusky
16. lis 2007

holky,ona mi jeste chrni...a ted i petr chrape u televize.nevim,co ji dam nasvacinu,nemam nic mlecneho,tak asi mrkev s jablkem,chudinka a vecer kasi.tozas bude rodeo az do nocia nebude chtit usnout...mam z toho spinkani v postylce uzasnou naladu a s petrem jsme jakz takz poklidili,tak je pohoda.jen mam hlad a neni tu nic k jidlu...kdybych byla bez ditete a bez starosti,okamzite bych si uvarilo rizoto.ale to asi s tchyni nepujde...
leny a na co bombardaky?jakvubec vypadaji?ja bych si chtela po odkojeni koupit vsechno nove a pekne a trochu o sebe dbat.snad bude energie...

lenycka
autor
16. lis 2007

No pro me bombardaky, abych se citila dobre. Ne, ja jsem totiz hodne pred tehu trpela na kvasinky, pak uz jsem je mela az chronicky, takze jsem vyhazela naprosto vsechny tangace (jen dvoje pod bily kalhoty jsem si nechala!) a koupila si bavlneny kalhotky a ted jsem narazila na jeden super obchod, maji tam italske zbozi a jedny jsem si vzala na zkousku a jsem s nima spokojena, tak jsem si dnes byla pro dalsi a dala jsem si predsevzeti, ze si kazdy mesic koupim jedny a budu krasna a neodolatelna 😀

anippe
16. lis 2007

Ahoj,měla jsem moc práce.Ale celou dobu jsem na vás tady myslela.Nemám to sice ještě přečtený včechno, ale musím reagovat.Rio s tvým mužem ses rozešla po dlouhém rozmýšlení,vím že v si za tím stojíš a že děláš dobře!Nejseš přece zbrklá, máte s polu dítě - žádná mamina by se tak nerozhodla,kdyby si nebyla stopro jistá,že v takovém vztahu žít nechce.To co ted dělá je opravdu psychický nápor z jeho strany.Normální chlap by se k tomu postavil úplně jinak,ale to už dávno.Já vím co cítíš,není to lehký.Můžu ti poradit, buhužel jsou to rady, které já jsem kdysi neposlouchala.Domluv si pevný pravidla-kdy a jak uvidí malou.Jen jednou mu řekni at ti zbytečně nepíše sms a nevolá.Řekni mu,že na to nejseš zvědavá.Pokud to poruší, neber mu chvíli telefon.Nemluv s ním o svých pocitech a snaž se být nad věcí.Není to tvůj manžel kdo si zasloží soucit!Ty keci o bydlení, jasně mu řekni,že je to jeho problém.Je to zdravej chlap co má práci.Porad mu at si koupí inzert expres.Možná si myslíš že je to moc drsný, ale podle všeho nic jinýho na něj platit nebude.

ria80
16. lis 2007

Holky,dneska je krize.Mala uz v noci spatne spala,jak jsem psala,a pres den taky,nejvic pul hodiny,jinak spala vzdycky treba tri.Nevim,co se deje,ted spi,ja cekam co bude,a chce se mi spat.Tak pujdu brzo,ale jak jsem nervozni,tak zas nebudu moct usnout,to je jasny.A kdyz zacnu usinat,tak se vzbudi.Ach jo,musim se nak uklidnit.
Do toho manzel volal zas,hrozne na me tlaci,ze zivot bez nas nema pro neho smysl a tak.A at se uz rozhodnu,co bude dal,jestli ho chci nebo nechci.Copak to jde,po trech dnech?Ze pry se z toho zhrouti.No vydira me trochu.Tak jsem zas brecela.Je to fakt horsi,nez jsem myslela.
Pujdu brzo spat,aspon budu lezet a taky si odpocinu.Tak kdybysme se tady uz nesesly,tak dobrou.

anippe
16. lis 2007

Rio on cítí, že ty jeho telefony mají výsledek 😠 Polož si otázku, co pro tebe manžel kdy udělal?Stál při tobě když jsi potřebovala?Takhle se mě jednou zeptal přítel, když jsme se bavili o minulém vztahu.Já mu odpověděla,podržel mě když jsem se pohádala s matkou a odstěhovala se.Jenomže já jsem se pohádala jenom kvůli němu!!!Dlouhou dobu po rozchodu jsem se snažila najít pozitiva .Něco proč jsem byla tak dlouho s někým kdo mě ubližoval.Byla to jenom moje hloupost.
Za to co jsem odpověděla se dnes stydím!

verusky
16. lis 2007

rio,neni to lehke...ale mela by ses ridit radami anippe.a to opravdu pevne.michalka citi,ze nejsi v pohode.to je vydirani,ten tvuj muz.naproste!!!precti se nekolikrat,co ti anippe psala (tu minutu pred tebou).
proste mu jasne rekni,ze ho nechces.nebo ho chces? to byste od sebe prece nesli.precti si,ze normalni chlap by bojoval jinak ahlavne jindy.prosim te,drz se,spi,odpocivej,delej si pekne veci,ale toho cloveka k sobe nesmis pustit!neber muty telefony,respektive opravdu udelej presne to,co pise anippe.
mala ted usla ahura,opet vpostylce.tak snad uz jeta krize za nami.a volala mamka (vzal to petr),ze zahradajeuz sklizena,ze sicejeste krajejipapriky pro zakazniky,alekdybychpotrebovala,uz muze prijet.tak asi v pondeli...cele tehu rikam,ze porodim 18.,to je v nedeli,ale pochybuju teda,takze to pondeli bude stacit.petr je v nedeli v praci (jezdi od 16h do jedne v noci),tak vte dobesnad nic nevypukne.
tchyne s tchanem dnes v pohode a klidu,bylo to fajn.jen petr je totalne mrtvy (vstava cely tyden ve tri rano).a verusku miluje,on je z ni uplne priposr....
tak rio,pevne nervy a projednou uz to musis vyresit a cim driv,tim lip.a ta kartarka rikala,ze s nim budou velke problemy...nedej se,zvladnes to!sice to nepujde hned,ale nakonec pujde!

lenycka
autor
17. lis 2007

Holky kdyz nam se to lehce rika, my nejsme v kuzi Rii, to je ten problem 😒 Je to na ni moc velky tlak. I kdyz se s tim smirovala dlouho dopredu, ze ten konec jednou prijde, tak je toho na ni ted moc! Ja ji chapu, nevi jak to bude zvladat sama, jak s bydlenim atd. a vim, ze ma strach, ze bude Michalka vyrustat jen s jednim rodicem..
Ja bych ho teda taky nechala vydusit tim, ze bych mu nezvedala telefony, ale podle toho, co Ria pise, tak si myslim, ze ji zacne psat a to po desitkach, takze ji to stejne bude psychicky deptat ☹
S domluvou, kdy bude moct malou vidat, to mu asi bude jedno, kdyz Ria psala, ze o ni nejevi zajem a hlavne nevim, nevim, jestli by to Ria ustala.
Je to tezky, drzime pesti at to dopadne jakkoliv!

lenycka
autor
17. lis 2007

Jinak u nas zatim zase klid, ale to je tim, ze je mi to uz sumak. Snad mi to vydrzi a zase brzy nevybuchnu 😎

verusky
17. lis 2007

leny,mas pravdu,ze nejsme v jeji kuzi,ale zas se nato muzem podivat nezaujate a taky s odstupem.ktery ted ria nema,takze by se snadnomohladat svest a zase by byli spolu.a my ji v tom musime podrzet!!!protoze by se pak dal trapila.a takhle to bude mit v jednom a je to.ja nemam strach,ze by s michalkou byla sama.je hezka a hodna a to se o ni taky muzou trhnout dvere.ta seznamka hodne pomaha,ale co vime,treba potka toho praveho zrovna bez snahy.zeon si najde ji.no rio,proste,musis vydrzet a zkus byt na neho ne tak hodna.on se nikdy nevzil do tve situace,tak ty se,prosim,nevzivej do jeho,jinak tibude hrozne.zkus myslet na jine veci...
volala mi ted babicka,asi zitra odpoledne dojede.no a devcata,musim se pochlubit,malapred chvili usla,vypila kakao a uz v postylce nevstala,povedela jsemji pohadku a usla s opickou u hlavicky a bylo to.uzasne!!tak ted petr cuci na bednu a pujde mi vymenit kolo na aute a ja pujdu uklidit prevraceny byt a poobedni binces.
leny,mozna bychom si mely poridit nejakou berlicku,jak mit nadhled a "nebouchat".zapremyslej...nekdo si da chlast,kafco,cokoladu,nebo se zavre za dverma...na me neplati nic,ale taky bych rada nasla nejakou pomoc.

ria80
17. lis 2007

Jasne,to je potreba,delat si radost,najit si neco,co cloveka podrzi.
Holky,aspon ze mam vas,ze me podrzite,diky,diky,diky!!
Tezka krize,Michalka skoro vubec nespi,ani pres den,ale je porad unavena a krici.To cloveku neprida.V noci to celkem slo,ale ja uz nervy asi zadny nemam,celou noc jsem nespala,asi tak hodinu.Asi uz jsem vynervovana z cely ty situace a porad jsem cekala,ze se mala vzbudi,a bala jsem se i pohnout.Ona je hrozne citliva.A to se pak cloveku taky spatne spi.Lezela jsem tam uplne v kreci,jsem se pristihla,ze mam i zatnuty zuby.A pak mam spat.Ale takhle to dlouho nepujde,to bych dlouho nevydrzela,musim se nejak uklidnit,ale nevim jak.At spim aspon tu chvili,co muzu.
Predstavte si,on uz psal i mamce a prosi ji,aby se mohl vratit.Mamka uz je taky vyrizena,taky to spatne nese.Vzpominam si,ze muj byvaly ji taky psal a nedal ji pokoj,kdyz nemohl na me.Taky nevi,co ma delat.Ja mu nechci ublizovat.Ale sobe taky ne.
Jeste ze vas mam,vy mi dodavate silu.To co mi psala Anippe,si ctu porad dokola.
Verusky,to je dobre,ze ti dojede mamka,aspon si odpocines.Cloveku taky pomuze,kdyz vi,ze v tom neni sam.
No uz to s Michalkou nebylo k vydrzeni,tak jsem ji dala do postylky,protoze zacla odpadavat.Ale zase tam krici,asi ji neco brani usnout.Zuby si myslim,ze to zatim nejsou.Treba je taky vynervovana,treba to ze me citi.Snad to brzo prejde.

ria80
17. lis 2007

Tak uz mozna vim,co to je.Prave jsem dostala menstruaci.Myslite,ze by to mohlo byt tim?Slysela jsem ze pri tom jsou deti takovy uknourany,nespi,chteji casteji pit a tak.Muze to byt pravda?
Teda,jeste tohle do toho.Taky to mohlo jeste pockat,jako bych toho nemela dost.

tlapicka
17. lis 2007

ahoj Rio, moc drzim palce, at se ti podari si odpocinout a at aspon na chvilinku muzes zapomenout na to, co prozivas.Musis byt moc silna a jelikoz jsi taky jen clovek, tak je to moc tezky... (ja mam doma muze, ktery je uzasny, ale momentalne je pod silenym tlakem v praci a ja vidim, jak moc ho to zdime. Nedokaze na to prestat myslet, v noci lezi a premysli, jestli by se preci jen nenaslo nejake reseni...) Pro me je moc tezky ze mu nemuzu pomoct, tak se ho snazim alespon podporit. Tohle je jen prace, ale u tebe jde o tvuj zivot to nej, co clovek v zivote ma a o to to je tezsi...

(jeste si neodpustim jednu vec... jestli mas moznost, vyzkousej satek a kdyz je mala neklidna nebo nervozni uzasne se uklidni a tobe se taky ulevy! Vim, ze jsem s tim propagovanim trapna, ale vdecim mu za super uzasne klidne stastne a spokojene dite...)

ria80
17. lis 2007

Tlapi,diky za povzbuzeni.Uz mi zase napsal nekolik SMS a mamce taky,ze me miluje a ze se zmeni.Je to strasne tezky.Ale neverim,ze bysme jeste to mohli dat dohromady.Muzeme se stykat jako rodice Michalky,jako dobri znami,ale uz ne jako partneri.Aspon ted to tak citim.To,co se celou dobu delo,bude uz vzdycky mezi nama,aspon z me strany ano.
Satek chci vyzkouset,ale zatim nevim,jak na to.Mam strach,ze mi z toho mala vypadne,neumim to vazat.Mam takovou knizecku,ale moc mi to nejde.Zatim ji nosime bez satku,skoro porad je u nekoho,ale stejne je nervozni.

lenycka
autor
17. lis 2007

Rio ono je to pry docela umeni naucit se nosit deti v satku. My jak jsme tady meli tu pani, co nam ukazovala, jak s malou plavat ve velke vane, tak nam prave rikala, ze je lepsi pro zacatek ta klokanka a kdyz te zaujme, tak pry pak prejit na satek, ze ten je na uvazovani narocnejsi... Tak se zkus treba podivat na Net, jestli se to nekde u vas neuci 😉
Jo a podle me se clovek za tyden fakt zmenit nemuze, na to potrebuje cas, aby si ujasnil proc se to stalo a aby se pokusil o napravu. A to fakt za par dni nezvladne!

tlapicka
17. lis 2007

Ria, jak jsem to procitala, tak to opravdu nebudes mit jednoduche, ale je dulezity, ze presne vis, co chces!!! to je to nejdulezitejsi. No a pak jeste to vydrzet, to je taky problem, ale jestli mas doma podporu, tak se urcite povede, uvidis....
se satkem to neni takova veda. najdi si uvaz kriz s kapsou a podle navodu to zkus. ja taky nebyla na zadnym kurzu a zvladla jsem to z papiru. hlavne se musi roztahnout ta latka mezi nozickama 🙂Michalka se tam zchouli a bude ji mnohem lip nez kdyz ji nekdo chova. Kdyz spatne usinala eli v sestinedeli, nikdo nic nezmohl a jak jsem ji uvazala a prosla dve mistonosti, tak spinkala. ona se jim libi ta poloha a jeste tlukot mamincina srdicka. Klido najdi odvahu a vyzkousej to, myslim, ze se ti moc ulevi a pak i to vypeti budes zvladat malicko lip... to se to radi, co? ☹