Těhotná, doma. Cítim se izolovaná. S přítelem se hádáme

lenycka
12. kvě 2007

Ahoj všem, kdo zabrousí na tuto diskusi 🙂
Mám tak trochu problém s přítelem, už si nevím rady, tak jsem si řekla, že zkusím založit diskusi na toto téma a třeba mi někdo z vás poradí...
V době, kdy jsem otěhotněla jsem zároveň skončila i v práci - šéf na mě měl už delší dobu pifku a tak mě donutil podepsat dohodu v době, kdy jsme se snažili o prcka. Na jednu stranu se mi hrozně ulevilo, ale na druhou jsem to brala a beru stále, jakou svou osobní prohru!
Nicméně jsem už zůstala doma, kde si taky hledat práci, když člověk ví, že už je těhotný a že by na konci zkušebky už mohlo být vidět, že mi rostlo bříško!
Byla jsem zvyklá na určité životní tempo, které se mi ze dne na den změnilo, najednou mám pro sebe čas 24hodin denně, přijde mi, že jen peru, uklízím, vařím, žehlím, chodím se psem a furt dokola a zákonitě mi to už leze delší dobu na mozek! No a tím pádem jsem hodně vztahovačná a podrážděná a odnáší to můj přítel, se kterým se čím dál tím častěji hádáme a pokaždé to skončí jeho odchodem pryč!
Rekonstruujeme byt, jenže protože je psaný na mě, tak je pro něj každá práce jen přítěž a problém a do ničeho se mu nechce a těch řečí, co si vyslechnu, než to udělá ☹
On od toho všeho může utéct aspoň do práce nebo za klukama na pivo, ale co já? Maximálně tak odpoledne do kavárny na limonádu! Když jde s klukama na pivo, tak to není na dvě nebo tři hodinky, jak bych od něj očekávala, ale na 7-8 hodin a ještě se diví, že jsem pak "zase" naštvaná!
Má někdo z vás stejné stavy? Přijdu si děsně sama a izolovaná od celého okolního světa, nic mě nebaví, cestovat už ze zdravotních důvodů ani nemůžu, jen sedím doma a pořád mi přijde, že jsem sama a když se blíží víkend, kdy bychom měli být spolu, tak se pohádáme a trávíme ho odděleně! Na miminko se hrozně těším, ale mám strach, aby ho ta má psychika nepoznamenala!
Neumím to asi všechno popsat tak, jak bych chtěla...

veendula
13. črc 2007

no nic verušky půjdu si lehnout,protože mě ty záda bolí čím dál víc.zítra vásvás zase navštívím.snad se z toha aspon trochu vyspím.

verusky
13. črc 2007

a nebylo to ve dvacatem tydnu videt? teda ten rozkrok? muj doufal v kluka, i kdyz to samozrejme neprizna.

veendula
13. črc 2007

vidět to nebylo,byly tam nožičky asi nás chce překvapit. 🙂

verusky
13. črc 2007

jejda, zada, zada, jak to povoli, zkus cvicit jogu pro tehotne. velice pomaha. tak zitra. ja budu uklizet jak o zivot a koukat sem. dobrou noc a at se hezky probudis 😵

verusky
14. črc 2007

ahoj vendus a holky! ten muj mi ted z chaty napsal, ze me ma rad a proc ze si vymyslim problemy, ze nekdy ani nevi, kde je beru (uklizela jsem ve fotkach a predtim jsem mu napsala,ze je mi smutno). no ten uklid, uf, uf, misto do kuchynskelinkyjsem sepustila do vestavene knihovny, kde mame vsechno mozne, od knih atech fotekpo korespondenci, casopisy, noty, papiry, urednicke veci... to neskoncim ani do rana (myslim s ostatnimi mistnostmi). bordel, jak v tanku... tak jsem si rekla, ze pro inspiraci sem hodim fotky,jak to bude vypadat, az uklidim... tak se mrknete do alba. taky tam dam fotky petra s malou, vcera jsem si hrala, clovek by do nej nerekl, ze umi byt i skaredy, kdyz se tak pekne usmiva ocima.

veendula
14. črc 2007

ahojky,to je hezké,že ti napsal že tě miluje!úplně ti závidím.a jaktože je na chatě a ty doma?o úklidu mi ani nemluv,mě ještě čeká žehlení...fuj.dneska jsem byla u mamky a odpol.jsem mu volala,a když to zvedl tak byl nějaký zadýchaný,tak si dovedeš představit co sem si představovala že asi dělal...no hrabe mi,no! 😅

verusky
14. črc 2007

hele, vendus, a zeptala ses ho - v klidu, jestli by byl schopen jit s jinou zenskou? ten muj mi napsal jen ze me ma rad a ja jakto ze nemiluje a on, ze je prece jasne, ze kdyzjsem matka jeho deti, ze me miluje. takze zadna romantika. on malou vcera odvezl na chatu k rodicum, abych si odpocinula, dela to tak asi mesic. aspon si male uziji prarodice, on taky prijde na jine myslenky a ja tu uklidim, nebo jedu k nasim (ti jsou ted u brachy v rakousku). tvoje mamka bydli jak daleko?

nasticka
14. črc 2007

cau baby, ted jsem se na chvili odmlcela a koukam, kolik tady toho pribylo 😕 veendula, netrap se, ja vim, ze to fakt neni jednoduchy, ale ja to mela to samy, co ty - lezel cely odpolko a vecer u tv, ani si nevsiml, kde jsem a co delam...a sex? 😀 holka, my spolu nespali asi pul roku...to sice neni jeho vina, tak nejak jsem na to proste nemela chut ani naladu...byla jsem naladova, protivna nedutkliva, podrazdena, protivna...a dusan proste reagoval tak, jak reagoval...ale protoze mame vztah na dobrych zakladech, tak jsme to tak nejak do toho porodu vydrzeli... 😉 a to spolu nejsme taky nejak dlouho...v zari to budou 2 roky...ale zase jsem si ho vybrala po docela dlouhym premysleni a zvazovani, zda to bude opravdu "ten pravy" 😅 no a myslim, ze to bylo to nejlepsi rozhodnuti, co jsem mohla udelat 😵

verusky
14. črc 2007

nasti, to jste spolu taky kratce. ja uz chci odrodit a taky rikat, jak mam toho nejlepsiho chlapa 😵 !! jak ten cas posunout... no jenze ja nemuzu, mala se prece musi do porodu naucit chodit, hlavne do tretiho patra, jinak dva bobky neunesu, jsem celkem mala.
holky, nevim, co s tim uklidem, nehnu se z mista a to uz je tolik hodin a nechtela jsem byt vzhuru jak vcera do noci. ale chce se mi spat, mam hlad a to jsem sezrala zmrzlinu... aspon ze normalne jim, v prvnim tehu mi na petrovi zalezelo tak moc, ze jsem ani poradne nemohla jist a navic jsem do osmeho mesice zvracela. ted uz na nej oproti drivejsku prdim vic. hlavne kdyz je s malou pryc, to mam dokonce dobrou naladu! vendus, uvidis, ze po porodu to bude super a az budes cekat to druhe, tak to mozna nebude idealni, ale rozhodne se z toho nebude denne plakat. kurnik, ze bych ziskavala nadhled??? 😅 😀

nasticka
15. črc 2007

😀 já jsem o něm říkala, že nejlepší i před těhu, no v těhotenství jsem teda dost nadávala, ale na druhou stranu - na koho já jsem v té době nenadávala? 😅

lenycka
autor
15. črc 2007

Ahoj holky, no já taky koukám, jak se to tady rozjelo. Pěkně komorně pár lidiček, výbornýýýý 🙂

veendula
15. črc 2007

no jo holky,před těhu to bylo super,to je fakt.když se ho zeptám jestli by šel z jinou ženskou tak říká že ne,no ale myslím že by to neřekl ani kdyby to byla pravda. 😠
jinak jsem si ted všimla že jsi z hodonína,my tam občas jezdíme.naproti lázním.

lenycka
autor
15. črc 2007

Vendi, to víš, že by Ti to neřekl, byl by sám proti sobě 😠

veendula
15. črc 2007

lenycko to je právě to.to se ženská dozví jen když ho přistihne,asi. 😢

lenycka
autor
15. črc 2007

Buď když ho přistihne nebo když jí to někdo "napráská"! Znám pár holek o jejichž přítelech vím, že je třeba podvedli, ale co, nepůjdu za ní a neřeknu jí: Hele, ten tvůj tě podvádí! To se nedělá a proč zbytečně někomu ubližovat? Já jsem v těhu byla úplně na prášky z toho, když mi šel přítel do hospody a přišel za X hodin a já nevěděla kde je, s kým je a co tam dělá - kort když jsme spolu v těhu nespali, tak jsem taky měla strach, aby si to nešel odbýt někam jinam...

verusky
15. črc 2007

leny, a ted je zlaty, vid?! to se divim, proc ja si tolik stezuju, protoze muj je hned po praci doma, nikam nechodi a vikendy ma malou na chate. ale zas je pravda, ze jelikoz je takovy velky medved, nemel nikdyo zenske nouzi a "vybil" se v mladi. a taky v prvnim manzelstvi, kdy zjistil,ze nevera je o nicem a ze ji v zivote nechce praktikovat, ze proste mel jine sny. no no, jenze on kdyz me ziskaval, tak byl tak romanticky a ted ani ranu. a ja kdybych byla v tehu (v prvnim i ted) normalni, tak se mozna mame skvele. za chvili mi doveze malou a jde do prace, jeste musim dovysavat byt, jinak je tu uklizeno!

lenycka
autor
15. črc 2007

Jako na pivko si sem-tam zajde, i když od té doby, co se malá narodila je pořád ještě docela rozjetý, tak ho budu muset umírnit, ale po práci jede taky hned domů, věnuje se malý, hned většinou vyrážíme někam na procházku nebo vyřídit, co je potřeba, večer většinou koupe on, já jen když má noční 🙂 Sám ale říkal, že má strach, aby mu to nadšení vydrželo! Já si myslím, že mu vydrží, přeci jen je to jeho dcerka a není to jen dítě, které si na pár hodin půjčil a ví, že ho bude moct vrátit až ho omrzí...
V tom těhotenství je to fakt šílený a já už se teď docela bojím toho druhého, pže jestli budu tak hnusná a protivná jak jsem byla teď, tak to asi budu muset malou na celých 9 měsíců odevzdat babičce, aby se mě pak nebála 😎
Veru, když už jedno dítě máš, tak se zeptám - jak bojuješ s potničkama? Mažeš to něčím nebo to necháš být a za pár dní to zmizí samo?

verusky
15. črc 2007

kde ty potnicky ma? veruska se loni narodila do nejvetsich veder ke konci cervence (v nedeli slavime 😵 ), i kdyz to byly triatricitky, ted je to zitra pry na ctyricet ☹ , ale nechapu to, ja ji mela porad v zavinovacce, ale neosypala se mi. delaly se nam potnicky az na jare, hlavne kolem prciny, nez mi doslo, ze je ji vedro a nechce i puncochy, i kalhoty. leny, zkus ji mit jen v lehkem balvnenem, polozenou na perince. ja vim, ono se to desne spatne odhaduje, ja jsem "sbehla" v pocasi zhruba tak teprve mesic!

muj petr malou nekoupal, kdyz mela mesice dva, tak jsem rekla, jestlinechce a pry zese boji, ze az bude vetsi a bude mit treba ctyri mesice a nakonec tobylo,az s narazkama vtehu ato uz sedela, lozila... ted je to mezi nimavpohode, ted uz se nic neomrzi. aleje pravda, ze my jsme se verusky trochu bali, nosili jsme ji pouze v perincea piplali jsme ji z dvou a pul kil, takze se mu trochu nedivim. ale to mi vubec nevadilo, ja videla, ze nas miluje. horsito bylo az v tehu, to jsem zacinala krtitizovat, jenom videt chyby astezovat si 😖 .
stvym druhym tehu- na maloubprotivna nebudes, budete-li se mit s manzelem radi. ale kfdyz mezi vama budenejaka krize, je to smula, ale ta matka to pak nechta dava i diteti.vsak ja taky byla tri tydny u nasich, bylo to v dobe, kdy mala uz mohla vic pevne stravy - tak kolem 3/4 roku a me uz hrabalo, vari se s tim clovek a ona to nechce, do toho se neumela sama zabavit... babicka vzorne pomohla a naucila ji papat 😵 , jeste ze ji mam. pak uz jsme v hodonine koupili zidlicku na papani a uz bylo lip. ja jsem byla hrda, ze jak jsme se pohadali v patek, tak dyz se mala neplanovane probudila a ja na nej byla nasrana, ze uz nejsou na chate, tak jsem se s ni dokonce mazlila a delali jsme oba, ze nic, no asi uz se lepsime 😅 . ale leny, idealni je dva roky od sebe, my jsme to trochu prehnali. ve dvou uz je to pohoda.

veendula
15. črc 2007

holky já jen doufám že po těhu to bude normální,jako dřív.úplně tě lenycko chápu,já taky doma šílím co kde dělá když jde někde sám.včera večer chtěl jít na pivko a at jdu s ním.tak jsme šli.pak jsme zaplatili a šli k východu a potkali jsme moji kámošku s její kámoškou,no a on hned že tam půjdem za nimi se pobavit a tak.hrozně mě mrzelo že chtěl jít domů a hned jak je viděl tak že tam zůstanem!co si mám pak myslet???

lenycka
autor
15. črc 2007

Veru, já se právě ještě bojím malou nechat ležet jen tak na peřince, pže jí v Pá byly teprve tři týdny ☹ Potničky se jí udělaly na tvářičkách, tam jí to větrá, to je dobrý, ale mazala jsem jí to právě nějakou mastičkou, co jsem dostala v lékárně, hrozně to smrdělo, ale říkám si, že bude lepší, když jí to mazat nebudu a nechám jí to volně dýchat...
Já jsem už od začátku těhu měla děsný psycho z toho, že nebudu vědět, jak jí mám oblékat a taky, že jo. Ale já si myslím, že to mám už spíš vsugerované, že kdybych nad tím tak nepřemýšlela, že udělám líp. Jenže si zase na druhou stranu říkám, že je maličkatá a že nechci, aby se mi nastydla a měla rýmu, že bych s ní pak musela být noc co noc vzhůru! No je to těžký. Dr. mi řekla, že jí oblékat stejně jaké já + vrstvu navíc, jenže nevím, jestli vrtstvu navíc jako třeba "kabátek" a ještě jí dát do zavinky nebo jestli se tou vrstvou navíc myslí jenom ta zavinovajda, chjo!
My druhé plánujeme zadělávat až malé bude tak 2,5 roku, dřív fakt nechci, chci se teď malé naplno věnovat a až by se pak narodilo druhé, tak bych chtěla dát malou do školky a tím pádem budu mět dost prostoru se zase naplno věnovat druhému... Švagrová taky měla děcka hodně blízko sebe a když jsem viděla, jak to nestíhá, je nevyspalá, podrážděná, holku do školky dávat nechtěla, pže jí malá tvrdila, že tam brečí a nelíbí se jí tam, tak jsem řekla, že takhle dopadnout rozhodně nechci! A i přítel mi řekl, že dvě děti chce, ale že mu malá teďka bohatě stačí a abych si hned, jak to bude možné, nechala předepsat prášky 😀
Vendi, mně by asi taky vadilo, kdybysme byli na odchodu a najednou by někoho zahlédl a děsně nutně by tam pak potřeboval zůstat! Je to těžký ☹

sarrinn
15. črc 2007

Ahojky holcicky, no koukam ze to fakt nemate s tema chlapama lehky- to me fakt mooc mrzi, je to uplne jine kdyz je clovek v klidu, staci to tehotenstvi ze to neni jednoduchy. My jsme spolu kratce mozna proto jsme porad jak zamilovany, zname se 2 roky, ale spolu jsme rok- mazec co. No taky to nebylo jednoduchy zacatek tehu- jenze on je rozumnej- diky bohu a snazi se me pochopit. Vendu ver ze se to napravy a budete tam kde jste byli, s tema predstavama je to normalni- ja byla stejna, jenze me porad ujistuje a ze si musime verit. Zitra se zase ozvu. Leni zdravim vas prdelky, mala bude za par dni v poho, ja tady taky nebudu vedet co a jak to bude sranda.

verusky
15. črc 2007

to my jsme s petrem chteli vsechny tri deti naraz, at so rozumi a at je to z krku. takze me hlavne pul roku po porodu nesmi chytnout blba, jako zeto splnim, nebo to bude vazne na rozchod.
to nase veruska byla hodne mamincina a tchyneporad narazky,tak jsme si rekli, ze na tobude nejlepsi sourozenec.ted uz ale mamincina neni a zacina byt samostatna, no az prijde segra, bude to mazec, aleja myslim, ze to veruska zvladne.
vendi, nic si z toho nedelej, takovy jsou chlapi, holt v tehu by nemeli. petr zas kdyz jdem kolem nejake sikovne, tak rekne nejake nadsene hmm a ja bych ho vrazdila, ze bych se taky rada jen strojila a pecovala o sebe, ale to bych nemohla mit mimco/dve na krku.
leny, pokud jsou ty potnicky jen na pusince, tak to nech byt,vubec to neres a oblekej ji jako doted. ty potnicky mela dcerka od svagrove, ta to uzadneho mimca neresila. ani strupky ve vlaskach. ono sice to miminko ma "vadu" na krase, ale zdravejsi je opravdu nechat to na prirode.

veendula
16. črc 2007

dobré ráno holky!tak jsem zase sama doma,tomáš je v práci(doufám!)a dodělávají nám okna.to je děsné vbedro,co?my máme ještě k tomu všechna okna na jižní stranu,tak si asi dovedete představit jaké tu máme peklo! 😝

nasticka
16. črc 2007

ahojte baby!vedro je strasne, vendy, my mame tez vsechna okna na jih, to se neda vydrzet 😝 mala v tom verdu ani nechce spat, porad se mi budi a knoura, je ji horko - leny, potnicky ma taky, po ceje hlave, ale neresim to, hlavne to nicim nemazu, at z toho nema jeste opruzeniny... 😖 jinak s tim oblikanim:ja ji v tom vedru nechavam jen v kratkem bodynu, lezi na latkove pline a nezakryta, jinak by se mi uvarila, venku v kocare jsem ji rano tou plinou prikryla a zakryla otvor, aby na ni nesvitilo, po prichodu domu byla stejne zpocena

veendula
16. črc 2007

holky dívala sem se na vaše alba,všechny tři holčičky jsou úžasné!opravdu moc hezké slečny!už abych měla taky miminko aspon nebudu řešit problémy jako ted ,protože na ně nebudu mít čas-ne že by se to zlepšilo.

nasticka
16. črc 2007

vendy, i takhle se to dá brát 😅 ale dopřej si ten luxus být třeba i naivní a věř, že to bude lepší..hele, já taky Dušana podezřívala z nevěry, dokonce jsem i byla tak podezřívavá, že jsem se mu podívala na smsky, do teď toho lituju, nenašla jsem samozřejmě nic a kdyby to zjistil, tak bych se propadla hanbou, stydím se za to, že jsem mu nevěřila - přitom vím, že jemu mohu věřit!!!! ten hormonální koktejl prostě se ženskou udělá děsný věci a s chlapem taky, oni jsou asi zmatení z toho, co se to s námi děje, když před tím jsme byly vcelku normální a teď řešíme každou kravinu jako osudovou věc...no tak na to reagují po svém. Popravdě řečeno, obdivuju Dušana, že mne neopustil, za všechny ty úděsnosti, co jsem vyváděla...a že si nešel užít jinam, když jsme spolu za celý těhu spali tak 4x ☹
V těhu jsem to viděla opačně než teď, ale když jsem ležela v porodnici, tak jsem měla spoustu času na přemýšlení a tak nějak mi celý těhu a porod probíhalo hlavou a uvědomila jsem si, co všechno se mnou musel vydržet..a když za námi přišel na návštěvu, už jsem v něm neviděla toho protivného a zlého chlapa, ale byl to zase můj miláček a hlavně nadšený a hrdý otec...

veendula
16. črc 2007

jé,to si napsala moc pěkně.akorát se musím přiznat,já u sms kontroluju docela často. 😒 stydím se za to ale nemůžu si pomoct

nasticka
16. črc 2007

řeknu ti to asi tak:myslím si, že jim je to jedno-klidně si to přečti, ale pak mi nedělej scény, žes tam našla něco, co se ti nelíbí...je to jejich soukromí a my bychom to měly respektovat-stejně jako oni respektují to naše..

verusky
16. črc 2007

holky, ja uz vam dnes jednou psala, ale to me dite me u pocitace nechce nechat ani chvili, hned prilezla, stoupla, sapala se na mys a poslepu na klavesnici.., takze jsem z toho mela dva radky neodeslatelne.
dneska mame uspesny den.vcera jsem nasla druhy zub- po dvojce nahore jednicka dole(konecne!)a dneska pribyla druha jednicka. a pokrok v samostatne chuzi - 33kroku, coz bylo zhruba v peti metrech, no uzasne. ona je veruska takova rozvazna, po nekolika krocich dela pauzu a vyrovnava rovnovahu a taky si netroufa moc daleko. a dneska se jaksi rozesla.
ale ta vedra-konecne se mi podarilo ji uspat, musela jsem nakonec drzet rucicku.
honem valim na kuchyn a spat,vcera jsem nemohla usnout, az tak k pul treti, ona kolem jedne poplakavala (ty zuby), nakonec jsem vyhodila petra a musela si ji vzit do postele.
tak se mejte, mamky a vendy, taky se k nam brzy prida ria z porodnice, jo a k tem mobilum- v prvnim tehu jsem tam taky parkrat byla, coz se neobeslo bez narazek, ze je to spatne, ale ja tam sla s jeho svolenim nebo pred nim. ted uz na to kaslu, neni sil.

lenycka
autor
17. črc 2007

ahoj kocky,jsem pro vas vcera sesmolila odpoved, ale nejak to na Konikovi drhlo, tak jsem si restartla PC a samozrejme o celou mou odpoved prisla ☹
Veru se uz taky tesim az ta nase cacorka zacne pomalicku chodit. Na zoubky se teda moc netesim, pze si myslim, ze jak je ted hodnoucka, tak mi to pak na zoubkach asi vrati i s urokama, ale to se neda nic delat, prece ji kvuli tomu nevratim 😀
U nas je od vcera zase dusna atmosfera, tatka ma asi pocit, ze kdyz jsem doma, ze bude mit navareno, naklizeno, vyzehleno a uhledne srovnano do kominku! Porad jen posloucham, jak je tady desny bordel, ale aby sel a treba vytrel, kdyz vidi, ze zrovna uspavam malou, to ho nenapadne. Vcera sice uvaril obed, ale to ted budu mit na taliri min. mesic 😠 Nainstaloval si do PC nejake hry, takze hned, jak vstane po nocni, tak si jde zahrat, pak prudi, ze ho to doma v tomhle vedru nebavi (se mu furt snazim marne vysvetlit, ze malou do ctyricitek proste ven nevezmu!), samotnymu se mu nikam nechce a doma neco pomoct, to taky ne. Tak uz jsem se vcera "nafoukla" a nemluvim s nim. Jeho klasicka reakce - nebavim se ja s nim, tak chodi po byte a brbla, ze jsem hystericka (zaradil si nove slovo do slovniku, tak ho ted pouziva jak to jen jde!) a ja nevim co jeste. Pred chvili se pro jistotu sebral a odjel pryc, k veceru se vrati a bude zase brblat. Chjo, jsem cekala, ze mu to vydrzi dyl ta snaha, skoda! ☹
Jinak co se cteni SMS tyce, Vendi a Nasti - ja jsem mu je jednu dobu kontrolovala taky, ale to bylo jenom proto (a nebylo to teda v tehotenstvi, to bylo uz davno predtim), ze jsem zjistila, ze mi leze do telefonu on, pze kdyz jsme se pak kvuli necemu hadali, tak mi dokazal slovo od slova odrikat nekterou ze zprav, co jsem v mobilu mela! Takze ja to delala na truc 😝 Ted uz na to kaslu!