Těhotná, doma. Cítim se izolovaná. S přítelem se hádáme

lenycka
12. kvě 2007

Ahoj všem, kdo zabrousí na tuto diskusi 🙂
Mám tak trochu problém s přítelem, už si nevím rady, tak jsem si řekla, že zkusím založit diskusi na toto téma a třeba mi někdo z vás poradí...
V době, kdy jsem otěhotněla jsem zároveň skončila i v práci - šéf na mě měl už delší dobu pifku a tak mě donutil podepsat dohodu v době, kdy jsme se snažili o prcka. Na jednu stranu se mi hrozně ulevilo, ale na druhou jsem to brala a beru stále, jakou svou osobní prohru!
Nicméně jsem už zůstala doma, kde si taky hledat práci, když člověk ví, že už je těhotný a že by na konci zkušebky už mohlo být vidět, že mi rostlo bříško!
Byla jsem zvyklá na určité životní tempo, které se mi ze dne na den změnilo, najednou mám pro sebe čas 24hodin denně, přijde mi, že jen peru, uklízím, vařím, žehlím, chodím se psem a furt dokola a zákonitě mi to už leze delší dobu na mozek! No a tím pádem jsem hodně vztahovačná a podrážděná a odnáší to můj přítel, se kterým se čím dál tím častěji hádáme a pokaždé to skončí jeho odchodem pryč!
Rekonstruujeme byt, jenže protože je psaný na mě, tak je pro něj každá práce jen přítěž a problém a do ničeho se mu nechce a těch řečí, co si vyslechnu, než to udělá ☹
On od toho všeho může utéct aspoň do práce nebo za klukama na pivo, ale co já? Maximálně tak odpoledne do kavárny na limonádu! Když jde s klukama na pivo, tak to není na dvě nebo tři hodinky, jak bych od něj očekávala, ale na 7-8 hodin a ještě se diví, že jsem pak "zase" naštvaná!
Má někdo z vás stejné stavy? Přijdu si děsně sama a izolovaná od celého okolního světa, nic mě nebaví, cestovat už ze zdravotních důvodů ani nemůžu, jen sedím doma a pořád mi přijde, že jsem sama a když se blíží víkend, kdy bychom měli být spolu, tak se pohádáme a trávíme ho odděleně! Na miminko se hrozně těším, ale mám strach, aby ho ta má psychika nepoznamenala!
Neumím to asi všechno popsat tak, jak bych chtěla...

verusky
24. črc 2007

to je dobre, ze uz je lip! no vis, rio, vypraveni neni stejne jako zazit to na vlastni kuzi. leny i nasticka ti muzou rict, co porod pro chlapa byl. a to nerodily celou noc (dlouha cekaci doba totiz udela s chlapem taky sve). ja nevim, kdyz to vezmu zpetne, mozna by byl petr jiny a taky by mel jiny vztah k male, kdyby nebyl pritomen jejimu narozeni. tys tu prilezitost nedala a timpadem je z tveho muze po trosince trapeni zase frajer. ale vem to cert, on je stejne asi magor a ty jsi aspon mela nejlepsi oporu v mamce (a v takovych chvilich jsou nekdy maminky temer nenahraditelne).
holky, me je dnes hrozne. pres poledne jsme byly v poradne a nas chroust za rok vyrostl o 26,5cm a z 2,7kg se vysplhal na 10,24kg. samozrejme rvala jak tur, ale pak jsme zvladly koupit pecivo a plinky a doma se slo na polevku. to uz zacala poplakavat, zuby a zuby a coz o to, ale me se desne zacala motat hlava!! podarilo se mi ji uspat v postylce, tak jsem taky chvili lezela, ale spat neslo, svedilo me cele telo, tak jsem sla za petrem, ten se chtel pomilovat, myslela jsem, ze usnu pak a nic a ted na chvili odjel, tak jsem tady, ale porad je mi na nic. jejda,at uz nejsem tehotna, aspon po porodu cislo jedna to bylo uzasne spat jak drevo a nevolnosti pryc.

verusky
24. črc 2007

tak sarrinn nepise, to si ji tam asi nechali...
holky, me vecer zasahl proud, uplne jsem se pak rozplakala, za prve sokem a trochu bolesti a za druhe strachem, jestli se neco nestalo male v brisku. vypina nam elektricky prutokac a musim to zapinat cudlikem mezi trema sroubama pod proudem. a petr je o 30cm vyssi nez ja, tak je to hodne vysoko. ale kdyz jsem ted uspavala verusku, mala kopala, tak snad dobry. hlavne ze to o vikendu menime na bojler!
tak hezke sny vsem.

sarrinn
25. črc 2007

Ahoj holcicky, predevsim RIO gratulujem k narozeni princeznicky 😀 a i kdyz tam s tebou byla maminka tak hlavne ze ti byla oporou, to je super, jen bohuzel, ze si ten tvuj manzel nemohl vazne shlednout co to pro zenskou je, ale to uz je jedno, hlavni je ted uz jste v poradku a zdrave a nej se vyprdni a uzivej si Michalky- ta je ted nejdulezitejsi 🙂 Verusky- nenechali si me tam, diky bohu je vse v naprostem poradku, ten doktor byl super-konecne nekdo normalni a rekl nam vse, neni zadnych obav- ta voda to se pry nekdy stava, ze ji je vic a malej polyka tak jak ma a vse je na svem miste, jen je pry dost aktivni- to ja vim, ale to je dobre, tak ted uz jen cekat kdy bude chtit prijit na svet. Jeezisi jeste ze se ti nic nestalo nebo spis miminku asi je tam dobre chranene v brisku, ale je to nebezpecne. Ja jen se vecer na net nedostanu, pac nas tatka nesnasi pocitac jak na nem dela cely den v praci tak muj laptop nechce videt, tak jsem na netu cele dopo a odpo kdyz je v praci 😀 tak papa

verusky
25. črc 2007

sarrinn, tak to je dobre, ze jste v poradku!!ja ted dojela z teh. poradny a jaksi jsme hodne vyrostly a u toho el.proudu se nikdo nepozastavil, takze ok. petr me totiz vecer vylekal, co kdyz to zasahlo mozek miminka. ted petr dosel z prace a ja malou nechala babicce, takze jdu ozehlit horu pradla a rano pro ni prijedu. taky bychom mohli na pizzu, v holici, uz na slovensku tesne za hranicemi, delaji vynikajici, no uvidime.
tak pa, pa, holky!!

verusky
26. črc 2007

ahoj devcata, tak jsem tu sama a nikdo nepise... co je s veendulou?? vendus, napis!
vcera tu pizzu mi navrhl petr jeste driv nez ja, ale pradlo musim udelat az ted, dala jsem si vcera pauzu. zeru meloun, mam tu i hrozny,mnam,,mnam a az prijde hlad, tak parecky... to se mam!
leny, nasti, co miminka? uz by mohly spavat lip, u nas se ochladilo.
tak pekny den a povzneseni nad chlapama.

ria80
26. črc 2007

Ahoj holky,byly jsme v poradne a mala za tyden pribrala pul kila a vyrostla o 5cm.Vzdyt nedela nic jinyho nez pije a pije.A ja uz mam min nez pred rokem,parada.Tohle mi vzdycky zvedne naladu,kdyz se podivam do zrcadla. 😀 😀
To je fajn,videt tady samy dobry zpravy,vsichni jsou v poradku.Sarrin vidis ze to byva normalni,vic vody.Ted uz budes v pohode.Verusky jeste ze se ti nic nestalo,miminko je tam asi vic chraneny,nez si myslime.A vasi chlapi se taky nejak zklidnili,ze,ted je tady takova pohoda.I ten muj je porad jeste lepsi nez predtim.
Ted jak nejsou ty vedra,tak malou balim do zabalovacky,a tam krasne spinka,je to o moc lepsi,uz mi neni tak hrozne.Ale prece,vsichni rikaj,ze kdyz place v noci,tak si ji mamre vzit do postele,ale ja mam strach,ze ji zalehneme nebo shodime z postele nebo tak neco.Co myslite,je to mozny? 😨

verusky
26. črc 2007

ahoj rio, no ja DOUFAM, ze se s miminkem nic nestalo, to mi nikdo nepotvrdi. ale elektrika jde po obvodu, tak vsichni rekli, ze by to nemelo mit vliv.
jak ti mala spava v noci? teda jak casto a dlouho place? moje mama me jednou zalehla a tatka me zachranoval... no nase mala vetsinou spavala celou noc a do postele jsem si ji bravat nemusela. kdyz plakala, uklidnovala jsem v naruci, kdyz to nepomohlo, rozvitila jsem a hrala si s ni, nez se unavila. pozdeji me v posteli dost vadila, k ranu v pet, sest jsem ji dala prso, ona u nej usla a premisteni ji vzdy vzbudilo a protoze jsme byla tehotensky nemozna a potrebovala se vyspat,nechala jsem ji vedle me. ale spala jsem trochu na nic. ted uz prso nechce a spat vedle me asi taky ne (par pokusu nepomohlo,hrala si s perinama). ja myslim, ze neni dobre si zvykat. i ja se dost bala, at si moc nezvykne, ona se kroutila a jak me ucitila vedle sebe, uklidnilo ji to a spala dal. ale pozdeji by ji to mohlo chybet. ted treba jsem rada, ze kdyz nechce vecer zabrat a stoji v postylce, opru si ji o sve rameno a ona me citi takto. driv s mensim brichem jsem ji brala z postylky do naruce.
je to dost o etapach, co kdy miminko chce a co ho trapi, ale zaklad by mel byt stejny. pokud ted das zaklad kojit i spat v posteli, bude to tak dal. miminko citi pritomnost matky a zvykne si na ni. no neni na tom nic spatneho, ale myslim, ze je vhodnejsi naucit (ale po dobrem!!) spat v postylce. vsak maminku ma neustale u sebe, kdyz je vzhuru. jsem stastna, ze mala spi sama, staci dost chvil, kdy musim uklidnovat, kdyz je hur (at trapi zuby, ci brisko) a prd se vyspim.
zkus napsat, jak akdy place, jo?
ti chlapi se asi fakt uklidnili.
ale kdyby ne vsichni, zvu nestastne tehulky mezi nas!!! i nove!

sarrinn
26. črc 2007

Ahoj holky, to je super, ze to vsude aspon tak nejak klape 🙂 je to pak upne jina domacnost. Ja si nemuzu stezovat, jsem protivna, uz me nic nebavi a John to snasi upne fajnove- jeste ze. Ja uz vazne chci jen porodit 😀 Ja nemam totiz rada cekani a tohle je jako vecnost. Tak se mejte krasne 😎 papa

sarrinn
26. črc 2007

Verusky, poradte jak si tam mam dat nejake fotky- me to porad pise ze je foto vetsi nez 700kb a na pocitaci mi to nejde zmensit, tak nevim, chtela bych tu mit nejaka alba. Diky 🙂

verusky
26. črc 2007

sarrinn, me se neptej! ja jsem v tom uplny magor. ty fotky musis zkomprimovat a pak by to melo jit. holky, nevite vic?

ria80
27. črc 2007

Ahoj.To je prave problem,mala v noci nespi skoro vubec,ja s teplotou a antibiotikama jsem nemozna,manzel ji treba celou noc chova,ale takhle to dluho nepujde,taky musi do prace.Jen co na ni prestaneme mluvit nebo ji nekam polozime,tak breci.Uz nevime co delat a nechat ji vyrvat nam pripada kruty.

sarrinn
27. črc 2007

Ahoj Rio 🙂 asi na tom jeste nejsi uplne nejlip vid- tak chudinko brzke uzdraveni. Rada bych ti neco poradila, ale jeste nemuzu o tomhle totiz "zatim" nic nevim. A co treba doktorka, zeptej se ji a jestli malou neco netrapi a tak! Tak to zkuste nejak hezky zvlednout,urcite to bude za par dni v pohode, treba si musi zvyknout, jen jsem cetla, ze se ma zkouset vsechno mozne aby se jedna vec nestala rutinou a urco neni dobry nechat mimi vykricet.

mebedik
28. črc 2007

ahojky holky,citam si tu par vasich clankov a spominam ako mi bolo pred rokom.Akurat ze my sme museli 5tyzdov lezat tzv.s nohama nahore,aby sme to donosili.No narodila sa Karin o 12dni skor aspon mi to holka jedna skratila.
Ked sme prisli z porodnice tak prvy vecer bol katastrofalny,uz po papani sme furt plakali az okolo 22,00usla,a pak to bolo furt lepsi, po troch mesiacoch sme vynechali jedno kojeni v noci sami od seba a od 23-5hodin sme krasne spinkali.moja skusenost je aj ta ze sme ju obcas nechali vyrvat,inak to neslo a pomohlo to no nenechavali sme ju dlhsie plakat ako 10minut do 20je max.No tych 10bohato stacilo.Je to krute ale inak si malu naucite na ruky a to ked bude tazsia tak vam ruky upadnu.Este mi holky poradili,ze ked place hned ked ju polozite tak jjej dajte kapicku medu na dudak a je klud-med ukludnuje.Ten med sme potom pouzivali pri jej zachvatoch plakania,no po troch mesiacoch uz jej stacil len dudak,tak medik sme davali nam do caju.A teraz?Kazdy vravi ze mame miminko ktore by si kazdy pral, v noci spi je klidna fakt boží.Tak hodne stesticka a manzela nechajte vyspat.papa 🙂

martinka24
28. črc 2007

Sarrin, nakoukla jsem jen na tohle téma a chceš poradit jak zmenšit fotky do albíčka....Když máš fotky uložené v PC , tak na jednu najedeš, klikneš pravým tlačítkem na myši - dáš upravit-zobrazí se ti malování-klikneš na soubor-uložit jako-uložit do (tam si najedeš kam chceš zmenšenou fotku uložit)- a nakonec klikneš dole ještě na ULOŽIT a pak nakonec odtud vybíráš fotky do albíčka...Takhle to dělám pořád, doufám, že jsi to ode mě pochopila 😀

lenycka
autor
29. črc 2007

Ahoj všem, hlásím návrat z chalupy 🙂
Tak jsem si to tu pečlivě všechno dočetla a Rio, vím, že se nám to všem lehce řekne, ale fakt se snaž malou do postele k sobě dávat co nejmíň nebo se z toho pak s manželem zblázníte, když budete do x let jejího věku spát ve třech! Mě taky kolikrát láká v noci kojit v posteli, pže jsem líná vstávat, ale pak si řeknu, že je lepší vstát a pak mít "klid" než si ji naučit - pže jsem totiž pokaždé, když jsem ji nakojila v posteli usnula s ní 😒
Veru, kdy vám začly růst první zoubky? Mě naši straší, že už mě to čeká od třetího měsíce a mně se to zdá nějak brzy...
Sarrinn se mi už pár dní neozvala, tak nevím, nevím, holky moje, jestli už se nám nerozrodila 😎

sarrinn
30. črc 2007

Ahojky devcatka 🙂 Jee Martinko dekuji mooc za radu, funguje to, prvne jsem tam dala fotky z mobilu to nebyl problem, no a ted uz muzu i z fotaku, tak fakt diky. Takze holky muzete nakouknout... To je dobre Leni ze jste se vratili v poradku, pak se mi ozvi s vice info, ju! A co Verusku a Ria, jak vy se mate? Ja zatim porad cekam, uz je to otravny, zkousim vsechno mozny, co mi kdo radi a zatim nic. Tatka ten uz je taky vyrizenej 😀 ...tak zatim papapa

verusky
31. črc 2007

sarrinn, mas krasne velke brisko a jinak jsi uplne stihla,zavidim 😨 , ja mam prdel a stehna jak valach 😠 . neboj se, dockas se!! nesnaz se nic, ono to prijde,kdy ma. jen se hodne milujte a chystejte porodni cesty.
petr tu chrape v pokoji, veruska je v me posteli (tedy v manzelske) a ja od sesti, co v postylce pobrekavala,nespim, tak si tu aspon napisu.
ja jsem byla par dni unasich, protoze petr predelaval s instalateremprutokac na bojler a jelikoz to slo do jine mistnosti, sekalo se a z bytu byla stavba.ted je hotovo, vcera k veceru jsme se vratili, ale komora je celavystehovana v detskem pokoji a jak petr pred obedem odjede na chatu, musim to tam naskladat a zbytecne veci odnaset do sklepa. a vymyslet, co s botama, protoze nam zlizla jedna police.
holky, se divim, ale posledni dobou mam vetsi nadhled nez petr, vcera jsme se skoro pohadali (nez jsme jela, tak taky), nebyt te me pohody, uz jsme zas v pr... nevim, co se s nim deje a nastesti to nezeru, jinak bych byla nasrana. on-takovy klidas- a krvuje kvuli blbostem a reaguje nastvane na nic. no jee na chatu do ctvrtecniho obeda, tak so zas odpocineme a pak tam snad v nedeli pojede zas. ja musim verusce usit kroj, za ctrnact dni je v mem rodnem kyjove slovacky rok, to je slavnost jednou za ctyri leta, tak at je hezka a "in". snad to brzy zvladnu, samozrejme delam nejjednodussi, ale itak se bojim, synovec kdyz mel rok, tak jsem se s tim piplala a to ke pro chlapa uplna pohoda.
veruska se vcera NAAADHERNE rozchodila, tapkala sama po celem byte, uplne jsme se nad ni oba rozplyvali.
tak zase napiste a ta veendula, to je skoda, ze za nama neprijde.

sarrinn
31. črc 2007

Ahoj Verusky 🙂 ...ono to asi na tech fotkach neni videt, ale to ja mam taky zadek a stehna tedka mnohem silnejsi, proto uz se nemuzu dockat az to zase bude vse dole, ja mela pred tehu 53kg a mam 12kg nahore, tak jsem zvedava jestli to pujde dolu...aspon nekdo ma nadhled, to je dobre ze jsi to ty aspon tvuj chlap uvidi ze zensky jsou na tom se zvladanim mnohem lip, jee a vy jeste porad slavite takhle v krojich, no to je hezky- to musi byt super zabava vid! To verim ze to da poradne zabrat usit takovej kroj a hlavne ve velikosti na malou berusku- to si asi das teda, ale na konec bude kocucka. Tak ji pak vyfot, ja bych to chtela videt! 🙂 to je super pozorovat prcky jak se snazi zacit chodi,jak si nejsou jisty, to je sranda, to se ted doma fakt nenudite a hlavne je to uzasny, to verim. Tady se nam zacina delat hezky, dneska modra obloha a ma byt 23st na par dni, ja teda nikde sama netrajdam- uz mam strach, ale dneska se pujdu asi projit- nemuzu odolat 😀

lenycka
autor
31. črc 2007

Holky my ted prisly z venku a je tam teda pekna kosa! Ale clovek si nevybere, co? Bud jsou paraky jako prase a nebo zase zima jak v Rusku. I kdyz maly to asi vic vyhovuje, lip mi i v noci spi. Vcera vecer jsem v kuse kojila snad dve hodiny, uz jsem myslela, ze nemam ani snad co, ale furt tahala a mela jsem strach, ze ji z toho bude spatne, ale dobry, ustala to a pak mi spinkala od deviti do trech, jak mela pekne plny brisko 🙂
Ted tu mame zase na par dni babicku (moji maminu), tak to zase bude napor na nervy! Ona to nemysli zle, ale kdyz tu byla minule, tak mi furt radila, jak mam co delat a proc to delam tak a ne jinak, tak uz jsem ji pak musela rict, ze si cumak radsi natlucu sama, tak se urazila, odjela a tyden s nama nemluvila. Po tydnu napsala a jen se ptala, jak se ma mala 😒 Tak doufam, ze to tentokrat takhle zase nedopadne!
Holky ja jsem si dneska u tamanu koupila boty 😀 Jsou to takovy ty gumaky, vypada to jako ustrihnuta holinka... vite nekdo? Hodne si to ted lidi vozi z dovolenych! Tak jsem se musela smat, kdyz jsem si je tam zkousela 😀 a koupila jsem jedny i tatkovi, tak si budeme jak Hurvinci pripadat oba. Z nich mam ale desnou radost 😀
Sari, Ty mas pupek, to je hrozny, to ja vubec neznam 😎 a bud v klidu, 12kg je v cajku, to shodis hned, ja jsem mela navrch 17kg a ted uz mam jen 2,5kg, z toho pocitam, ze mam neco v prsou...
No nic, vzbudila se mi mala, tak koncim, jdu pro zmenu zase kojit, tak zatim papa holky

verusky
31. črc 2007

jo,jo, dvanact kilo navrch, to je uplne vzorne. ja to mela taky a dolu to jde hned. ovsem ted napodruhe to bude vetsi hruza, dvanact stoprocentne prevysim, zacinam mit nabehy na zrani a zachutnalo mi i sladke (zatim dva dny a dnes jeste nic, ale to asi prijde), no ale co, pak to shodim. ja uz mam v planu, jak budu denne cvicit na bricho, jak behanim a peci o dve skvrnata zhubnu a pak si koupim cely satnik novy a taky soupravu na behani s teniskama, znackove (vzdycky jsem na sobe skudlila a pak mi s Petrem zustali oci pro plac, on ma jen znackove a kvalitni veci, z mych penez se kupoval nabytek do jeho bytu a z mych penez ted bude delat soc. zarizeni na chate a to se ke me chvilemi umel zachovat jak hovado, tak to natruc na sebe budu dbat) a jednou tydne pravidelne si pujdu zabehat, at taky trochu zarli (jestli opravdu beham..). jen se bojim, aby to nedopadlo jak s veruskou, to jsem krasne shodila, ale pozdeji mela malo sil (v patem a sestem mesici uz jsem kojila co hodinu a pul ve dne v noci), takze jsem furt zrala sladke a chtela brzy otehotnet,at mam vymluvu na pupek...
leny, musis se s mamkou domluvit. ze ji mas u sebe rada, ale ze musi akceptovat, jak mas co zarizene ty a muze maximalne rict, jak to delala ona, ale ne jak bys to mela delat ty. to moje mamka je zlata, ja si spis od ni rady brala, ale s tchyni to nebyl med. ale uz je to dobry.
rekni ji to hned, jak dojede, ze nema ulohu matky, ale babicky. tak at zkusi pozorovat a zvykat si...
moje tchyne mi napr. ve ctyrech tydnech male (kojila jsem ji teprve tri dny a byla poprve v cizim prostredi) rekla, ze si to teda pekne zvykam,ze zaplace a jsem u ni, ze by si s ni poradila a kdesi cosi. kdyby to bylo uz me druhe dite (a s ohledem na to, co pak nasledovalo...), ihned bych ji v klidu rekla: ale babicko,vzdyt je to male miminko a ma jen me. takhle se porad resilo, ze je "mamincina" az do desateho mesice. a na babicku ihned rvala.
tak zatim ahojte, holky a piste, ja uz jsem SAMAAAAAAAAA a jdu uklizet.

sarrinn
31. črc 2007

Ahojky holky, no vam se to rekne shodit, uz se vam to podarilo, ale ja to mam teprve pred sebou, ale cvicit teda nebudu, to se mi fakt chtit nebude. S tou mamkou...no ja taky cekam co bude od ctvrtka za tyden jsou nasi tady - dobra rada Verusky, musim ji to hnedka rict at nam do toho nemluvi, ze je to nase rodina a mimi a musime se to naucit, jenze to stejne bude prd platny jak znam moji mamku- je skvela akorat rada porouci a vse by predelavala- chjoo, nastesti tatik je pohodar tomu to bude sumak jak a co delame, ten si jen bude uzivat mimiska a pripravovat ho na to ze bude fotbalista- on hraje od 5 let tak je nadsenej ze ma vnuka po dvou dcerach 😀 ...Verusky ja jsem taky SAMA ale skoro porad, John chodi z prace az o pul sedme kazdy den ☹ tak mi to tu ted moc neutika, jeste ze jste tady vy 🙂 ...tak jsem se sla projit- samozrejme teda dosla jsem az do mesta coz je asi 25min(tady nejezdi mestske busy coz me stve) a auti mame jen jedno, no a samozrejme meli slevy 50% tak jsem zase utracela, mimiskovi neco, tatkovi neco, me neco, do bytu neco... no znas to to se neda oddolat, ale je nadherne tak mi ta prochazka prospela a aspon nezlenivim 😀 😀 😀 tak zatim a neuklizej moc, musis se setrit, a co vlastne porad uklizis? Jo a to behani myslis jako ted v tehu? Ale znackovy si klidne nakup, udelas si radost a ono se ti to bude hodit, jen ne jak meho bratrance bejvalka(byla jednodussi) si nakoupila na spining hadry za 8000kc a byla tam 2x a pak uz ji to lezelo ve skrini...

verusky
31. črc 2007

to ja si prave vezmu na poradu svagrovou, ta dela i typologie a tak,narozdil ode me je teda vysoka a stihla, ale zname se trinact let, tak urcite poradi, uz jsme domluvene. jen to po porodu shodit a vydrzet... ale u sebe s 12kg opravdu nemej strach.
s tim uklizenim jsem si rekla, ze pokazde neco. posledni vikend, co byl petr na chate, to byla knihovna a ted jsem nucena udelat komoru,psala jsem vcera, mame ji celou v detskem pokoji, protoze se tam daval novy bojler. ted jsem uklidila kuchyn a obyvak, v kuchyni teda jeste umyt jidelni zidlicku, holky, ja mam takovou radost, ze uz si nic nedelam z toho, jak to kolem ni vypada... me to driv stvalo, ze nemuzu mit porad uklizeno, ted na to uplne prdim, mala pul jidla shodi na zem a ja pak drhnu uschle brambory, meloun, broskev... petr teda zustal porad takovy akoratni a vadi mu to, ale at si to zkusi mit cely den takove skvrne na krku. napriklad me onehdy zdrbal,ze jsem nedala na zachod novy papir (jeste tam zbyl kousek!!!), tak mu rikam, at si to predstavi,curat s malou a hlidat ji, at nejde za me,protoze zachodova misa, to je teda hracka 😀 , ty zahyby, dira, voda vevnitr 😵 ... ze jsem proste rada, kdyz ji odloudim bez place, at si muzu v klidu umyt ruce. no nekdy je to o nervy mit chlapa, jehoz maminka je urednice se vsim vsudy a chlapec je zvykly mit vse na svem miste (teda k tomu byl i veden).
tak zatim.
sarrinn, s tou mamkou se to vyvrbi, treba ti bude velkou oporou, promluv s ni jedine, kdyz by se ti nelibilo, jak jedna.

sarrinn
31. črc 2007

Jo to ona urcite bude oporou, oba dva, vlastne tri jeste John, hlavne prvni vnouce pro nase, coz se nemuzou dockat, mamina je vic nervozni nez ja, a taky poprve v Irsku- to se moc tesim, vylety a vsechno jim ukazat a tak, jen nemam rada kdyz mi nekdo do neceho keca, ona je to same- navic jsme obe kozoroh- ale dufam ze se domluvime a bude vse ok 🙂 budou tu mesic takze to bude trosku zahul, ale zase uvari, povozi a tak, urcite to bude prima 😀 jen aby se ten prcek uz narodil, bylo by to lepsi nez prijedou.

verusky
31. črc 2007

teda mesic 😨 , to bude zahul! tak to mamka pomuze hlavne v kuchyni. pokud by ti do vseho kecala, rozmysli si, jestli je vhodny cas a hodne v klidu a po dobrem ji rekni, ze maminka jsi ty a ze kdyz nebudes neco vedet, zeptas se, ne ze ti rovnou vsechno rekne. zechces taky zapremyslet a najit si sve. nejhorsi je, kdyz dojde na urazeni. ze lenycko...
sarrinn, asi se mu u tebe v brisku libi, tak mu to jeste par dni doprej. pak si uzijes (chvilemi a hlavne v pozdejsim veku) az az. a svoboda uz se ti nikdy nevrati...
ale nezavidim ti, ja to cekani neznam, protoze jsem byla az do porodu zavalena praci (vsechno na posledni chvili...), ale male az se bude blizit termin, myslim, ze si taky budu prat co nejdriv porodit. za prve se budu tesit na miminko(coz u verusky nebylo, nevedela jsem, co me ceka) a za druhe si myslim, ze si to v porodnici uziju, navic je par mesicu od zakladu zrekonstruovana a je to tam krasne, barevne, vesele, neda se srovnat pred rokem. a verim, ze nebudu mit problemy s kojenim a taky uz vim, co s miminem.

sarrinn
31. črc 2007

vis ten kdo u nas vari je muj tatka, ten bude sefkuchar, mami se tesi ze bude vozit a nakupovat 😀

sarrinn
31. črc 2007

No to je se moc do nemocnice prave netesim, ne ze by to tam bylo osklive, ale ty Irky urvany a nektery fakt prasteny, se s nima neda mluvit 🤐 ale ja se tam dlouho neohreju- 2 dny tak to utece a budem doma. 🙂 Jo ja to s muti nejak zmaknu, snad to pochopi, ona si taky preje et uz to mam za sebou asi nam chce dat par dni osamote jen s mimiskem nez prijedou. Jo a muj tatik, vari vyborne a i pece treba i cukrovi, na to se tesim, uz nemam napady co porad varit. 😝 uz mam zase to tvrdnuti bricha to je tak nepohodlne...

verusky
31. črc 2007

na prvni porod je nemocnice strasne fuj. ja pocitala hodiny a dny, at uz jsem doma a kvuli silne zloutence jsem v porodnici stravila sedm dni, no fuj. jeste mi mala rvala u prsu a nechytla ho, sestry byly nervozni, ja nestastna... dva dny jsou super, moje svagrova v rakousku rodila dvakrat ambulantne. ale ja (kdyz nebude zadny problem) se tam tesim, ze si odpocinu od domacnosti a od male. a muzu dat vsechnu silu nove holcicce.

sarrinn
31. črc 2007

No to mas pravdu, pro tebe to bude odpocinek neco jako dovolena 🙂 to sis teda uzila ten prvni porod vid, ja vim ty sestry u nas a hlavne ty starsi jsou hodne nervozni, to zase tady musim rict sestry jsou perfektni, porad se ptaji co a jak a snazi se byt dost mile, tak aspon neco. Ja si taky odpocinu- od toho noseni bricha, to je ta moje voda, jsem nafoukla jako balonek, malej tam muze pomali plavcit 😀 a hlavne me to hodne tlaci - kdyz sedim na zebra a mam hodne podrazdenou pokozku jakoby pod prsama a v prostred ale ne uplne pod nema, jak je to napnuty, tak me to boli...

verusky
31. črc 2007

to preboli! po porodu zas budou bolet jina mista, ale pak bude super. ja mela skvelou porodni asistentku i doktora, ale novorozenecke byl des. ted tam sla stanicni sestra do duchodu, tak jsem zvedava, jestli se to zmenilo.

sarrinn
31. črc 2007

no to budou asi bolet, ale to taky preboli 🙂 a pak uz jen a jen starosti, vcera mi John rikal, ze si to jeste poradne neuvedomuje ze bude za par dni tatinek, jak je to dlouha doba a ted to cekani, to je jako kdyz planujes dovcu a porad se o tom jen mluvi a mluvi tak cloveku taky prijde jako ze "hmm tak nic no" ale mimisek tu bude brzy tak to si pak uvedomi, jen uz se spis nemuze dockat na sveho synacka 🙂 ....no jestli tam nastoupila nejaka mladsi misto ni tak to bude urcite lepsi, mladsi jsou "vetsinou" vic v pohode. Tak co Veru uz mas uklizeno? Ja musim akorat umyt nadobi a pak chce jit tatka na prochazku k mori, ale je hezky tak pujdeme 😉