Těhotná, doma. Cítim se izolovaná. S přítelem se hádáme

lenycka
12. kvě 2007

Ahoj všem, kdo zabrousí na tuto diskusi 🙂
Mám tak trochu problém s přítelem, už si nevím rady, tak jsem si řekla, že zkusím založit diskusi na toto téma a třeba mi někdo z vás poradí...
V době, kdy jsem otěhotněla jsem zároveň skončila i v práci - šéf na mě měl už delší dobu pifku a tak mě donutil podepsat dohodu v době, kdy jsme se snažili o prcka. Na jednu stranu se mi hrozně ulevilo, ale na druhou jsem to brala a beru stále, jakou svou osobní prohru!
Nicméně jsem už zůstala doma, kde si taky hledat práci, když člověk ví, že už je těhotný a že by na konci zkušebky už mohlo být vidět, že mi rostlo bříško!
Byla jsem zvyklá na určité životní tempo, které se mi ze dne na den změnilo, najednou mám pro sebe čas 24hodin denně, přijde mi, že jen peru, uklízím, vařím, žehlím, chodím se psem a furt dokola a zákonitě mi to už leze delší dobu na mozek! No a tím pádem jsem hodně vztahovačná a podrážděná a odnáší to můj přítel, se kterým se čím dál tím častěji hádáme a pokaždé to skončí jeho odchodem pryč!
Rekonstruujeme byt, jenže protože je psaný na mě, tak je pro něj každá práce jen přítěž a problém a do ničeho se mu nechce a těch řečí, co si vyslechnu, než to udělá ☹
On od toho všeho může utéct aspoň do práce nebo za klukama na pivo, ale co já? Maximálně tak odpoledne do kavárny na limonádu! Když jde s klukama na pivo, tak to není na dvě nebo tři hodinky, jak bych od něj očekávala, ale na 7-8 hodin a ještě se diví, že jsem pak "zase" naštvaná!
Má někdo z vás stejné stavy? Přijdu si děsně sama a izolovaná od celého okolního světa, nic mě nebaví, cestovat už ze zdravotních důvodů ani nemůžu, jen sedím doma a pořád mi přijde, že jsem sama a když se blíží víkend, kdy bychom měli být spolu, tak se pohádáme a trávíme ho odděleně! Na miminko se hrozně těším, ale mám strach, aby ho ta má psychika nepoznamenala!
Neumím to asi všechno popsat tak, jak bych chtěla...

ria80
29. pro 2007

A jaky to je kdyz ma mala rymu?My jsme to jeste nemely,ale bojim se toho.To vubec nespi a porad se budi?nebo jak,vyspis se?

ria80
29. pro 2007

To je prave to,kdyz nadavam,tak to myslim vazne, a kdyz vidim,ze nadavate vy,tak to taky beru,ze to myslite vazne a ze chcete koncit a hned hledam reseni.Nenapadne me,ze si proste jen potrebujete zanadavat.(Trochu chlapsky pristup,ze)

lenycka
autor
29. pro 2007

No s rymou je to u nas tak, ze proste celou noc skoro nespim, furt ji kontrolu, jestli dycha, nedusi se a tak a vetsinou to pak nevydrzim a spi se mnou v posteli, abych slysela jeji dech!
Ted je uknourana, zrovna si v postylce teda povida, takze to vypada, ze bude "kazdou chvili uz spat" 😀, pořád kejchá a pokašlává a je vidět, že jí není zrovna 2x moc hej! Buď ráda, že vás to ještě nepotkalo, nás už po třetí a jsem z toho už dost zoufalá! ☹

ria80
29. pro 2007

No já mam ten monitor dechu,tak aspon bych nemusela ji tak sledovat,ale asi je dost casto vzhuru ,ze?
Nasla jsem jeste nejaky stary fotky,tak jsem je hodila do prvniho alba na zacatek,je to ctvrta az osma fotka.To snad neni mozny,ze byla nekdy tak mrnava.

ria80
31. pro 2007

Nazdar,tak jak se máte? 🙂
Mala ted spi,ale uz tam zas knourala.A to jsem chtela,at se dobre vyspi,z noci asi nic moc nebude.Silvestra asi oslavim se rvoucim ditetem.Ted sleduju,jestli jsou sousedi doma,jestli budu stehoval postylku do sklepa.
Uz aby bylo po tom.

verusky
31. pro 2007

holky,to je sranda vas cist.co hlas,to nazor.rio,ja byla taky takova,bud vsechno nebo nic.a s petrem ten prvni pulrok byl nadherny.takze vim,ze ma na to,byt lepsi,jenoM je liny a nema proc by se snazil.snad mozna jedine, kdyz bych mu jasne utikala mezi prsty,coz zatim necitil.ja sice sla k nasim,ale myslim,ze vedel,ze se zas srovnam a vratime se k sobe.
postupem casu v zivote vidim,ze veci nejsou jen bile a cerne,ze je velka skala barev a nekdy neni snadne rozhodnout,kudy jit.ja mam v kyjove prazdny byt,nasi ho budou kupovat a byla jsem v nem pred petrem,pak je taky velky barak u nasich,pro deti idealni,pro me vsak ne (je lepsi byt zvlast).teoreticky nemusim resit ZADNE existencni zalezitosti,ani bydleni,jde pouze o city.a mozna proto je ve me takovy chaos.treba beru zakladni veci moc samozrejme a zabyvam se pak kravinama-to rika petr.na druhou stranu,opravdu nekdy asi nevim,co chci,tak se nedivim,ze nevi,jak mi vyjit vstric.ovsem dalsi stranka je ta,ma-li pochopeni a snahu mi porozumet a to uz asi nema.teda on by rad,pry,ale nechape,co po nem chci.takze bud to neni srozumitelne,nebo na me proste nema.rozdil mezi petrem a riinym manzelem je ten,ze petr je vyrovnanejsi,dospelejsi,spolehlivy a miluje sve deti a rozdal by se pro ne.a ted uz prece jde i o ty deti,proto to ma ria o tolik snadnejsi.ja bych tem mym dvema vzala milujiciho tatinka.neni to blbe?pro nejake me stesti,ktere teoreticky muzu jeste potkat?taky verim(ale nekdy sakra malo,potrebovala bych vic),ze tady nad nama existuje nejaka zakonitost,ale vzdyt ta nam ty tatinky taky "nalozila".a dal nam uklada,co s danou situaci.mozna ze mam mit petra prave proto,abych na sobe zapracovala a nebyla napr.tak emocni,tak vznetliva.na druhou stranu mozna ma petr me,aby nebyl tak zemity,ale on s tim nic nedela. (kde je pak spravedlnost,jeden se pretrhne a druhy si hovi u tv.. 😎 ).treba mi ta zakonitost hodi do cesty nekoho,kdo bude presne ke me a bude pak jasne,kudy dal jit...
holky zazrak,spi mi obe deti,petr jel nakoupit,mela jsem ja,ale ja musim ozehlit a tak si zajedu priste.snad to zehleni stihnu,jeste volala znama,tak mozna uz bude veruska vyspana.jo a uz se nam prorezavaji dve stolicky,tak ted nekdy neni veselo.
a s rodinnyma zakladama,po lidske strance je to snad v poradku,ale nasi jsou zivi,spolecensti,porad se neco deje,chodi za kulturou,znaji milion lidi,delaji porad tri zamestnani,no proste siroky zaber zajmu.a krastenici jsou klidasi,doma vzorny poradek a nikam nechodi,vecne pustena televize.no a petr tu pohodudost dedi...tak pred dvema mesici vzpomenul,ze se tesi,az pujdeme na ples,loni jsme to s veruskou nezvladli.ale to je asi nejaka svetla chvilka,pochybuju,ze zas bude aktivni jako drive.ale teoreticky bych mu mohla jit prikladem,ted jsem rozhoduta zit si svuj stary zivot.tzn.neohlizet se na nej,od nej chtit jen pomoct s detma.a zacvicit si (hura,zase jsem zacala s jogou!),jit si zaplavat,zabehat (na jare),sejit se s kolegama,jit na koncert apod.klidne vsechno sama.
jo a dalsi vec jeste,co vam sverim,sex je mi uplne u pr...,bud je to tim,ze jak petr nemel zajem v tehu,tak me to tak zamrzelo,ze ted nemam zajem ja a nebo je to dusledek toho desneho porodu c.2.taky jsem definitivne rozhodla (petr mi asi neveri),ze s nim dalsi dite nechci,takze rusim obleceni,co uz anulka neoblece a neco vyhodim,jen moc hezke kousky necham pro sve vnuky,pripadne pro sve deti treba s jinym partnerem za cca osm let.ona to ta "vyssi sila" za me nejak vyresi.ja ji pujdu vstric,budu aktivni,budu se snazit byt klidna a vyrovnana a ono to vsechno nejak dopadne.ale hlavni kredo soucasne doby je:PREZIT TENTO ROK.a devcata,jestli chcete vedet,jak mi je,klidne prave v teto dobe otehotnete a za rok si povime! 😀 😀 😀
v soucasne dobe bude opravdu na prvnim miste ne petr nebo ja,ale ty dve ratolesti...
tak krasny novy rok 2008 a at nam to tu drzi pospolu!

ria80
31. pro 2007

Verusky to jsi napsala moc hezky.Ale sama rikas,ze dalsi dite uz s nim nechces,a to jsi chtela ctyri.A pripoustis,ze dalsi budou treba s jinym partnerem,vidis,ze to asi stejne jednou skonci.
Takhle premyslim taky,taky bych to mohla jeste vydrzet,ale kdyz jsem presvedcena o tom,ze to stejne za cas skonci,tak pro me to uz nema smysl udrzovat,kdyz vim,ze je to "docasne".A pak kdyz by to koncilo,tak uz by z toho mela Michalka rozum,on by ji citove vydiral,a ona by to nesla pak spatne.Lepsi udelat to ted.
Taky jsem se pak ke konci pristihla pri tom,ze si na jeho chovani ke me zacinam zvykat,ze uz to tak beru a zacina mi to pripadat normalni.Kdyz jsem si to uvedomila,dost jsem se vydesila a rekla si,ze neco takovyho nesmim pripustit,tim bych skoncila,musim to resit driv,nez si zvyknu.
Ted o svatkach to bylo bezvadny,choval se dobre,Sel na to tou spraavnou cestou a zacinal me mit zpracovanou.Jeste par takovych navstev a vymekla bych a vzala ho zpatky.Vcera to ale zase zkazil a presvedcil me o tom,ze jsem opravdu udelala dobre.Asi mam stesti,ze se nevydrzi pretvarovat dos dlouho.Udelal mi u dveri scenu,a takovy by s nim byl cely zivot.Dva extremy,ale normalni zivot a normalni chovani ne.Nemelo by to cenu.Treba si taky nekdy nekoho najdu,i kdyz mi to ted pripada nemozny.
Taky bych chodila cvicit,ale nejde to.Ten partner opravdu chybi.Ale za takovou cenu,to to radsi vydrzim,nez bude mala vetsi.
Verusky jasne,ted je ti to lito brat detem tatinka,to je tezky.Ale pro me by byl problem byt s nekym a tvarit se,ze je vsechno v poradku a pritom vedet,ze to stejne skonci.Prislo by mi to nefer i k nemu.A vlastne ke vsem.Ale u vas je to treba lepsi,kdyz na sobe trochu zapracuje,tak mate sanci to spravit.U nas to bylo horsi.
Tak nasi sli s malou chvili ven a pak zacne asi dost desna noc.Jsem zvedava,jak to dopadne.
Zitra zas ma prijit manzel,ale ted ma trucovaci naladu,tak nevim.
Tak kdyby uz nebyl cas sem jit,tak vam preju krasny novy rok,,at vypada presne podle vasich predstav!!AT se vase problemy vyresi k vasi spokojenoisti a Anippe preju nejaky to mimco!NA ZDRAVI!!

verusky
31. pro 2007

jo,anippe,to miminko preju taky!!tak nam placou obe dve,"bum" dela divy.
ale mame konecne fotky!!!byli tu sousedi,tak jsme je pozadali,at mame vanoce vsichni ctyri poprve zdokumentovane.ale nic moc to nevyslo.ale dam tam vic fotek,i dneska obe mimca po vane (kdyz uz jsme byli v tom foceni).tak krasny novy rok!

lenycka
autor
1. led 2008

😀 Ty Veru, přijde mi to nebo jsou obě princezničky po taťkovi??? 😀 Krásný, moc krásný!!!

ria80
1. led 2008

Verusky,me to taky prijde,ze jsou mu obe podobny,i kdyz u tak malyho miminka,jako je Anicka,to jeste nemuze byt poznat.
Jak jste to prozili?U Verusky asi nic moc,co?
Michalka spala celou noc.Ja jssem byla celou dobu nachystana vystartovat,prikazdy rane jsem nadskocila,a ona nic.A to ty rany byly slyset i z chuvicky,co ma u postele.Celej vecer to bouchalo a ona nic.Nechapu,jindy jenom soupneme zidli a je vzhuru.

lenycka
autor
1. led 2008

Tak my v noci teda nic moc. Jako rachejtle a hluk nám vůbec nevadily, to ne, ale máme zase tu rýmu a ta by taky ještě šla, ale ten kašel, to je neštěstí! Tak jsme dneska jeli na pohotovost, teplotu sice neměla, ale když dopoledne usínala, tak se vždycky rozkašlala a bolelo jí to, tak začla plakat! A řeknu vám, je to nářez - za to, že jsme si tam DOVOLILI vůbec jít, tak jsme vysolili 90,- a pak nám napsala dvoje léky a tak hned 60,- za ty písmenka na cáru papíru, no 300,- v luftu ani nevíme jak! Tak teď ještě aby jí to pomohlo!!!

anippe
1. led 2008

Ahoj ,krásnej novej rok,holky díky jsem přesvědčená, že já už dlouho na mimčo čekat nebudu.Doufám že i pro vás to bude úspěšnej a štastnej rok a hlavně nezapomente, že jaký si to uděláme .......
Verusky holky jsou krásný panenky 😉

ria80
1. led 2008

To je hrozny,ty penize,radsi na to moc nemyslim,stejne s tim nic neudelam a budu se jenom stresovat.Snad to nejak zvladnu.
Ted pred chvili odesel manzel,byl tady cely odpoledne,hroznej natlak,jsem uplne vycucnuta.Uz s tim budu fakt muset neco udelat.Jsem uplne bez nalady,tohle mi vezme nekolik let zivota.
Snad vsichni vykrocime do novyho roku,i do tech dalsich,tou spravnou nohou..

verusky
2. led 2008

rio,my ti to rikame porad,ze s tim budes muset neco razantniho udelat.
tak petr odjel do prace,anule nevi jak usnout a verusku mi uspal jeste petr (po celkem kriticke vymene nazoru).a on se pak divi,ze mu napisu,ze se k sobe nehodime.no pry to delamjenom ja.toje sice mozne,ale asi pod nej cekam neco nerealneho,to se asi neda nic delat.ale do te doby byl klid,vcera jsme navic hezky pekli bulky.
vcera jsem poprve vytahla spunty do usi na placici deti,spatne to nesu a to utlumeni je dobra vec.nejhorsi je,ze nemuzu ani jedne pomoct.verusi rostou stolicky a je fakt hrozna a anuli jsem neprisla na trapeni,respektive nemohlajsem ji asi deset minut vzit,ze rvala verusa,nechtela jist,pak umyt vsechno od jogurtu...no sila.ja nevim,jestlito jinemaminy zvladaji lip,ale me tahledoba prijde desna.proto to me kredo...je mi fakt moc lito,ze anulce nemuzu dat to,co verusce,kdyz byla malinka,to me opravdu strasne mrzi.ale az to ditko zacne lozit,chodit a bude vesele,tak se zapomene...
rio,s tim petrem jde o to,ze veruska uz je velka,navic v tom "tatinkovskem" obdobi a ja bych ji od nej ted nemohla vzit.navic petr by za nama chodil a byl by z toho jen zbytecny neporadek.ze nejsem stastna,to bych nebyla ani sama,protoze ta dve ditka proste nemam sanci zvladat,je to prilis maly vekovy rozdil,veruska potrebuje jeste moc pece.takze me "stesti" musi proste stranou.dneska jsemsice z tenasi debaty zase brecela,ale to ja se oklepu a dal musim vsechno zvladat.jen je blbe,ze mamka je trochu nemocna,takze nemuze dojet a o tchyni nestojim ani v nejmensim (kvuli tomu to dnes probehlo..),jsemstastna,zejsou ted na chate.

ria80
2. led 2008

Michalka ted dlouho nemohla usnout a rvala a rvala.Nevim,co ji muze byt.Jeste pred chvili se tam prevalovala,chudinka.
Ja jsem z cely ty situace taky na nervy,porad se klepu,jsem jako v kreci.Musi se to brzy vyresit,nebo budu jeste nemocna.
Prave ze to chci vyresit,dokuj Miska mala a nema z toho rozum.Za pul roku uz by byla na tatu fixovana a ja bych taky nemela srdce ji to udelat.A nechci zbytecne trpet kdovijak dlouho.A on by sel hned na ni,kdyby neci,citovy vydirani,nevynechal by ji z toho.To ji nemuzu udelat.Kdyz mu jde o sebe,jde pres mrtvoly.
Verusky,jaky pouzivas spunty?Ja mam taky,ale stejne vsechno slysim,treba mas nejaky lepsi.

lenycka
autor
3. led 2008

Ahoj, včera mi to tady nějak nefungovalo, vůbec mi nešlo nic načíst, pak mi to hlásilo chybu, no asi nás sem už chodí moc a je přetížená sít 😀
Musím vám něco napsat, jsem z toho taková špatná, včera mě sice dvě kamarádky uklidnily, ale furt je to ve mně! Začala jsem s příkrmama. Dr. mi řekla, že mám malý spíš vařit doma, ty skleničkový spíš na cestování, že (a to jsem i četla a slyšela) pak prej dítě odmítá domácí stravu, když je zvyklé jen na chuť skleniček. No, takže to dávám jak kdy, ale snažím se spíš vařit, teď mezi svátkama jak měli zavřeno, tak jsem jí dala skleničku, páč my máme jen naklíčený brambory (blbej sklep!). No nic, to jen jako úvod, jo.
A teď to hlavní - včera jsem se byla cournout se švagrovou, ta má tu holčičku o dva týdny starší a jí zase dr. řekla, že prý má dávat jenom skleničky, že ty jsou kontrolovaný a že když by trvala na domácí stravě, má jí vařit jen BIO potraviny. To jsem jí hned na začátku říkala, že mi to přijde jako kravina, myslím, že ne všechno bio je bio 😉, ale je to můj názor, nikomu to necpu.
No a včera jsme na toto téma nějak narazily a že prej nehodlá dceři huntovat ledviny a játra, že prej kdyby jí vařila doma, že je ta zelenina plná dusičnanů a že to ovlivňujou i nějaký spodní vody či co a že jestli my teda chceme, ať si jí vaříme. No v tu chvíli jsem si přišla úplně jak ta nejhorší mám na celým světě, co záměrně škodí vlastnímu dítěti!
Proto se chci zeptat i vás, jaký na tohle máte názor prosim vás? S těma kámoškama jsme se shodly, že jsme hrozný mámy asi všechny tři, páč všechny vaříme doma, ta jedna dokonce ani nevaří v kojenecký vodě a že co teda švagrovka bude dělat až dá holku do školky?
Ona řekla, že jí chce před tímhle vším chránit do dvou let. Kdyť kdyby jí holka vyrůstala do dvou let na skleničkách, tak je to za prvé bude stát hříšnej peníz a za druhé by jí nemohla ani vzít nikam na návštěvu k dětem, to asi všechny víme, jak to na takových návštěvách chodí - tady sušenčička, tady nakrájený ovoce na stole a berte si atd.
No jsem z toho furt taková špatná. Vím, že v letáčcích od různých společností, které vyrábí skleničková jídla, že je to jenom reklama, že prostě potřebujou ženskou ovlivnit, aby si kupovala právě to jejich, ale nikdy jsem nevěřila, že se takhle nechá zmagořit někdo v mém okolí... nebo na to koukám asi nějak divně.
Každopádně díky za váš názor 😉

ria80
3. led 2008

Vcera sel konik fakt pomalu,me taky.
Takze:Ja az zacnu s prikrmama,tak budu davat hlavne sklenickovy.Jsem presvedcena o tom,ze zelenina a ovoce,ktery je ted v zime a na jare v obchodech,je opravdu plny dusicnanu.Ty sklenicky jsou kontrolovany,suroviny se na to pestujou zvlast a obsah dusicnanu a dalsich skodlivin se sleduje.Kdyz by bylo leto,bylo by to zas o necem jinym,ale i tak.Semtam taky uvarim,aby to mela mala spestreny,ale ne moc casto.Nejrizikovejsi je zelenina typu salat,brokolice,kvetak...Tam je tech dusicnanu nejvic.Pravda je,ze pak dite neni zvykly na domaci jidlo a muze ho odmitat,ta chut je prece jen jina,ale je to jak s jinyma potravinama,dite si casem zvykne jako na kazdou novou potravinu.Co jsem slysela,spis byva opacny problem,ze dite chce domaci a ze sklenicek mu nechutna.
Vsechny vyzivy nejsou stejne slozeny,musi se cist etikety,aby to neobsahovalo sul a radsi ani cukr.Hodne kvalitni je treba Hami,pak Sunarek.Ale budu to stridat.Hodne detsky vyzivy je i BIO,a neni to zas o tolik drazsi nez normalni.Taky se musi davat pozor,aby tam nebylo hodne ecek,ale to v tech kvalitnejsich nebyva.
K te vode,od sesti mesicu se uz nemusi pouzivat kojenecka,staci z vodovodu.Ja ale prece jen budu pouzivat nejakou dobu tu kojeneckou.
Je fakt,ze je to mozna drazsi,ale zase se usetri prace,cas a energie a na vareni,voda na myti nadobi..
Urcite bych ji chtela aspon ten prvni rok hodne chranit pred skodlivyma vecma,a i ten druhy rok si budu jeste docela davat pozor.
Ten nazor,ze konzervy jsou spatny,maji vetsinou starsi lidi,protoze oni si predstavuji ty klasicky konzervy z minulyho rezimu a to byla cela strava uplne o necem jinym.Tahle kvalitni detska vyziva neexistovala,nejlepsi jeste bylo varit doma.
Takze myslim si,ze zvlast ted v zime a na jare jednoznacne ze sklenicek.To je muj nazor.

anippe
3. led 2008

Mě jde teda koník blbě i dneska.Vždycky mě to skopne.Rio a jak je to s mraženou zeleninou?Když je přes léto zelenina ze zahrádky a na zimu si ji připravíš do mrazáku.

ria80
3. led 2008

Myslim ,ze to je urcite lepsi varianta,nez kupovat v zime"cerstvou" zeleninu.I kdyz,nikdo nevime slozeni pudy na zahradce a dalsi vlivy(auta co jezdi kolem atd.)Takze porad zustava nejlepsi ta ve sklenicce.Mrazena ma zase tu vyhodu,ze tam jsou zachovany vitaminy,ktery se teplem nici.A krome toho dite potrebuje i neco cerstvyho,takze je asi nejlepsi to stridat vsechno.Ale jako zaklad stravy,teply jidlo,vyhrava ta ze sklenicky.

lenycka
autor
4. led 2008

O tý mražený jsem taky přemýšlela, hlavně si člověk koupí sáček a má to na delší dobu, takhle to čerstvý nebo jak Ria píše "čerstvý", tak to má na pár dní.
Tak naší malý chutná víc domácí než ta skleničková, což jsem ráda, já těm skleničkám moc nefandím, takže to asi generací nebude 😒 Já si prostě myslím, že to není jen tak, aby sklenička vydržela rok, hlavně nemůžou zkontrolovat každou skleničku a věřím, že i u těchto výrobků existují různé "finty", jak kontrolami projít na výbornou.
Co jsem se takhle ptala holek v okolí, tak všechny budeme krkavčí matky, které budeme "ničit" své dítě dusičnany, všechny budeme vařit doma, jedna na to dokonce dlabe a vaří normálně ve vodě z kohoutku, my jsme ale podepisovaly papír, že kohoutkovou do roka používat nebudeme.
Je to názor od názoru, já si zase říkám, jak to švagrová nebo i ty Rio, budete dělat, když půjdete k někomu na návštěvu nebo ti dítě bude někdo hlídat.. na návštěvě dítě dostane sušenku, nakrájí se tam jablíčko na stůl a děti berte si a ty řekneš, že ne, že to není bio nebo skleničkový? Jak to budeš Michalce vysvětlovat?
Založila jsem na tohle téma i diskuzi, tak jsem zvědavá s jakýma názorama se tam budu setkávat, fakt mě to zajímá, většinou tam zatím píšou, že vaří nebo valí kombinovaně. Tak jsem na to zvědavá 🙂

ria80
4. led 2008

Diskusi jsem cetla.Vsak jsem psala,ze sem tam uvarim, a budu pak casem varit cim dal vic.Taky podle toho,kolik toho bude mala jist.
Kdyz pujdeme k nekomu na navstevu nebo bude nekdo hlidat,tak dostane dite i s jidlem. 😉
Jinak budu to Michalce muset vysvetlit,protoze zatim nejaky susencicky apod.nebudou pripadat v uvahu,bude to muset pochopit.A pak nejspis budeme mit dal dietu,takze takovy to jidlo na navstevu s sebou,to bude asi cely zivot.Vsak oni to ti ostatni lidi pochopi.
Ale ted budu urcite ze zacatku davat sklenicky,tady ty zelenime z obchodu fakt neverim.Takze tak.

lenycka
autor
4. led 2008

Ty už seš definitivně smířená s tím, že bude mít Michalka taky bezlepkovou dietu?
No jsem pak na tebe zvědavá, jak jí budeš na návštěvě vysvětlovat, že to jablíčko, co papá Adámek není tak dobrý jako to, co máš připravený z domu 😉
Neříkám, že se naše malá bude futrovat sladkým od jednoho roku, to ne, ale pak dýl, ale počítám s tím, že tam dostane piškotek, tam nějakou sušenku a tomu prostě neuteču ani kdybych chtěla.
Jako mám zatím předsevzetí, že malý budu kupovat sladký ve zdravé výživě, ale to si říkám teď. Pak jí vrznu cokoliv jen aby nežadonila, už se vidím 😀

verusky
4. led 2008

takjsem rozepsala mail a je tu prd.konik asi blbne.
jsem se smala,jak mame vsechny predsevzeti.ono si totiz to dite rekne samo.nekdo nechce dat dudlik,pak je stastny,ze existuje,nekdo chce sklenicky a dite radsi domaci nebo naopak.ona to vsechno sitauce ukaze.a za babicky taky nemuzeme.jedna vec je dite pohlidat,druha vec,dame-li ho z ruky,co se bude dit.ja se verusky v tehu rada zbavila,tak nasi ji davali zredene skolni obedy (k roku),krastenicovi ji zas naucili na salamky a suncicky (odte doby nechce s pecivem).co nadelam...ale zacatky se pohlidat musi.to treba v osmi mesicich chtel dat tchan dosrt-piskotove testo a jsem to drsne zatrhla,vsichni se na me divali jak na debila.ale ja jsem do deseti mesicu lepek davat nechtela.pakb uz to ale slo samo a rio,bude-li mala s detma a dostane kokinko,muzes se pretrhnout,ale uslysis takovy rev,ze chce taky,ze asi neodolas.no a popravde,vzdyt jdebo jeden kousek a vyjimky nikomu neublizily.
veruska mi ted spi (nemohla zaspat) a anule lezi na úrebalovacim pulte a semtam knoura atlaci,mela by uz jist,ale jaksi se nehlasi.dam ji jeste na brisko a uz jito prso lupnu,atnekojim,kdyz vstane veruska,to nebyva dobre.
musim vam rict,zeje petr dnes treti odpoledne v praci a ze to zvladam!dokonce mam i nervy na uzde a jsem hodna maminka.a to je co rict,verusce se prodiraji stolicky.jenze problem bude asi i v tom,ze jakbyla na chate,odvykla od anicky a porad litala po venku a tady uplne jiny svet.dokonce zacala byt ke mne mazliva,to dlouho nebyla,vedl tatinek.myslim,ze tim chce byt u me,kdyz je tu ta anulka.a myslim,zacinam o tom byt presvedcena,ze neni dobre,aby byla hodne s prarodicema,protoze pak me vyuziva a vymysli si.ted musim rict,ze se fakt da zpracovat a posloucha.jakoby tulasku davala mne,takhle ji da radsi babicce a tatovi,se mnou je prece porad.takze krastenicovi v nedeli prijedou z chaty ( 😒 ) a ja je BUDU MUSET pozadat,aby prisli jen dvakrat do tydne a aby si hrali bud tady nebo jit ven i s anuli.jak rika nase mama,mam ted jinou situaci-veruska se musi ucit sourozeneckemu vztahu a to je nejdulezitejsi.onoje to sice super,ze si od ni odpocinu,ale pak ten navrat.
holky,co mam delat,jak bych tu tchyni nejradsi mela daleko a daleko...mozna jsemto uz psala,ale taky si myslim,ze kdyby od nas nebydleli pet minut a byli v jinem meste,byl by nas vztah s petrem stokrat lepsi.
jo a sex holky,ten je mi uplne u pr..,vubec je mi tak nejak sumak i do budoucna,ale asi to bude tim petrem,ze se me nektera slova tak dotkla,ze je nezapomenu.treba napriklad,ze se vymlouvam na hormony,to je dobry,vymlouvam...no blb!a jiny chlap nehrozi anavic kila nahore,strie na bocich,na stehnech...ale poctive cvicim rano jogu a uz mam za sebou dve opatrne kalanetiky.semtam sio zacvicim,kdyz vecer usnou obe brzy.treba zas dnes,bavi me to,vazim si toho,ze muzu.a fakt nemam cas na jidlo.

verusky
4. led 2008

radsi jsemto odeslala,nebo to vypadalo,ze se to zase vymaze.
jo a s tim jidlem,ja davala vic sklenicky,za prve,protoze mala to nechtela jist a sklenicka dva dny vydrzi a jeto bez prace a za druhe ty ducicnany,toje vazne hruza vteto dobe.a brambory se vubec nemaji,ze stare maji cosi v sobe spatneho.kvetak a podobne s jarem budou stopro plne dusicnanu,urychluje se to a tak tam vali hnojiva,aby to rychle narostlo a bez slunicka to moc nejde.mne veruska jedla oboje,bylo ji to jedno,ale ty sklenicky mozna mela radsi,je tam vice chuti (po tak 9.,10.mesici).ja zacala posestemmesici s jablkem,brambory,mrkev nechtela a vpostate az v osmem jsem zacala kupovat.ale mela kazdy vecer kasi.takze tak mesic jablko a kase a k obedu pozdeji tak tri lzicky.ale musim podotknout,ze mi bylo tehotensky blbe,navalovalo se mi z vareni,ze sklenicek,ze vseho,byla jsem unavena a moc uz si nepamatuju.
tak chrni obe a me se chce taky.tak zase nekdy papa,asi po vikendu,petr nema rad,kdyz tady pisu.a to me ceka domluva s tchyni,no to se tesim.mam blby nazor?ptala jsem se mamky,kdyby nemela co delat a bydleli bychom v jejich meste,jestli by se zlobila,kdybych rekla,ze bude chodi ven treba stredy a soboty a vic ne.ona rekla,ze by to akceptovala.co myslite vy?u nich v rodine vzdy vychovavali prarodice,aleto ja nechci,ja naopak prarodice znala jen z prazdnin (oboje sedesat kilometru) a myslim,ze to nebylo spatne.

ria80
4. led 2008

Samozrjme si jablicko na navsteve bude moct vzit.
Ale susenky a bonbony ne,to se neda nic delat.Ja nechci Michalce davat nic s lepkem az do roku a pak se uvidi.A kdyz nekde budem,tak budu mit vzdycky neco s sebou,aby nemela pocit,ze ostatni deti maji a ona nema.A kdyz nekdy dojde k revu,tak proste popadnu a odvlecu.
Doufam,ze dieta nebude,ale pocitat se s tim musi,ta pravdepodobnost je dost vysoka.
Verusky,jsem rada,ze jsi pri me.Tim nechci rict,ze je Lenycka spatna matka,kazda dela to,co si mysli,ze se pro dite nejlepsi.Taky muj nazor nemusi byt jedinej spravnej.
Verusky,proc myslis,ze kdybyste bydleli dal od jeho rodicu,tak by to mezi vama bylo lepsi?Oni vam sdo toho nejak zasahuji?Takovy reci mel manzel taky,ale on ma snad stihomam.Nasi urcite do niceho nezasahovali,a me zacli nejak vic podporovat az od te doby,co jsem za nima prisla,ze uz nemuzu dal,ze je to spatny.Sama jsem si o to rekla.Ale i pak rikali,ze rozhodnout si to musim sama,ze oni nemuzou do toho mluvit.

ria80
5. led 2008

Verusky,jaky pouzivas spunty?

verusky
7. led 2008

rio,za tri,ctyri koruny,penove,to vis,ze to jde trochu slyset,ale jsou prijemne.nekdy vam,holky,pisnu,nestihaaaaam.....

ria80
8. led 2008

Ahoj,tak jsem zas tady.Dostala jsem poprve od porodu menses a zatim teda dost sila.Uz treti den lezim s termoforem na brise,proti bolesti si nic poradnyho vzit nemuzu,tak je to takovej malej porod.I ty zada me bolej. ☹ Tak jsem nemela naladu ani na konika ani na nic.
Jinak zatim nic novyho,Michalka je nasteszi v pohode.Vcera teda sousedi zas delali binec,a budili ji.Vecer ji jejich pes vzbudil nekolikerat a dneska brzo rano nas vzbudil vsechny.Tak jsem tam na ne sla,at ho aspo nepousti k nam pod okno.Tak uvidim,jaky to bude mit ucinek.Vzdycky si predstavuju,co mu vsechno udelam,tak se aspon trochu ulevi.Ale oni si to vynahradi jinak,zacnou tam skakat ze zebrin a honit se stim psem po baraku za poradnyho stekani,a je hotovo. 😠
Co u vas novyho?Kdyz sem nechodim ja,je tady nejak mrtvo.Taky Sarrin uz na nas nema cas.
Ty spunty pouzivam voskove,ty jsou lepsi.Ale stejne je hodne slyset.
Mate jeste stromecky doma?

lenycka
autor
9. led 2008

Ne, my už jsme stromeček zlikvidovali v neděli, měli jsme sice jedli, ale máme doma dost teplo - topíme kvůli malý, tráví většinu času na dece na zemi a tak byl už úplně suchý a když se kolem něj prošlo a člověk omylem zavadil, tak opadával.
Já měla první MS minulý nebo předminulý týden, teď přesně už nevím a byl to nářez. Byla jsem zvyklá jen tak na 3dny a spíš se tomu nedalo říkat ani MS a teď jsem měla pocit, že mám druhé očistky! No jestli to takhle půjde dál, tak se teda mám na co těšit!

Jinak Sarrinn sem nechodí a to z toho důvodu, že když sem poslední dobou psala, tak jí nikdy nikdo na její příspěvky nereagoval! Takže to zabalila a prdí na to 😔

verusky
9. led 2008

na druhou stranu sarrinn je v pohode,ma hodneho manzela a klape jim to,my jsme jine pripady.takze k nam chodi spis ze zvedavosti a pripadne pomoct svym nazorem.
ja ted dokojila a dnesni den byl mazec,tak jsem mrtva a s nervama hodne poskozenyma.petr uspava uz pres pul hodiny malou,uzasne,od silvestra nam nechce spat,usina treba i dve hodiny!ja ji dnes po obede otevrela okno,dala kakao a rekla,ze jdu uklizet,at je zachumlana a fakt usla,zpivala jsem z kuchyne a uklizela tam.kdyby to tak byvalo...dopoledne byly holky hrozne,venovala jsem se jedne,plakala druha,jak to slo,vymenila jsem to a zas plakala ta prvni,no fakt sila.ale je to zas tak,ze me vecer nasral petr a jeste to mam v sobe a holky to citi.a byla tu vcera moje mamka,mely jsme poradnu,kycle jsem vzdala (anicka 5kg a veruska 12) a asi tu byla moc dlouho,nebo ji petr nemusi,no myslim,ze bude jezdit po obede a co crtnact dni,kdyz ma petr odpoledni,at jsme tu samy.ale ja se taky vcera hodne vysilila,dve noci jsem predtim skoro nespala a taky se snazim jist malo a zdrave a do toho ryma,uplne plny vrchni ret oparu a asi to vsechno na me dolehlo.pujdu uz do vany a spat...
obedy si pochvaluju,je to nadhera nevarit a mit chutne jidlo,kazdy den jine.dneska ale uz jsem jedla podstatne vic,at to utahnu a neni cas ,sil cvicit,dam ted jeste jogu,tu jo,tak snad nepriberu.zatim je to co tyden jedno kilo,ale postupne se to asi bude mensit.je mi tu nejak lip bez petra,klidneji.on vazne zacina byt nervozni,taky casto pouziva neumim (a to ja na to-od nasi mamky-neumim?no tak se naucim!)a vubec kdyby mel zvladnout ty dve jak to musim ja,do dvou dnu by byl odvareny.a to vecer a vubec vzorne uklizim.a dnes jsem nasila polstarky,jeste to musim kolem zipu dosit a mam novy pokojik hotovy,nekdy vyfotim,ale nabytek stary.
tak jdu na tu jogu.
ahojte holciny a leny jak u vas?
jo holky,ta menses,pekna sila,ze?ja mela jen jedny po porodu,pak uz jsem byla tehotna,ale bylo to tak sedm dni a silne jak svina.ale svagrova mi rikala,ze to jsou ty prvni a pak uz to bude dobre.takze priste by melo byt lip 😉