Těhotná, doma. Cítim se izolovaná. S přítelem se hádáme

lenycka
12. kvě 2007

Ahoj všem, kdo zabrousí na tuto diskusi 🙂
Mám tak trochu problém s přítelem, už si nevím rady, tak jsem si řekla, že zkusím založit diskusi na toto téma a třeba mi někdo z vás poradí...
V době, kdy jsem otěhotněla jsem zároveň skončila i v práci - šéf na mě měl už delší dobu pifku a tak mě donutil podepsat dohodu v době, kdy jsme se snažili o prcka. Na jednu stranu se mi hrozně ulevilo, ale na druhou jsem to brala a beru stále, jakou svou osobní prohru!
Nicméně jsem už zůstala doma, kde si taky hledat práci, když člověk ví, že už je těhotný a že by na konci zkušebky už mohlo být vidět, že mi rostlo bříško!
Byla jsem zvyklá na určité životní tempo, které se mi ze dne na den změnilo, najednou mám pro sebe čas 24hodin denně, přijde mi, že jen peru, uklízím, vařím, žehlím, chodím se psem a furt dokola a zákonitě mi to už leze delší dobu na mozek! No a tím pádem jsem hodně vztahovačná a podrážděná a odnáší to můj přítel, se kterým se čím dál tím častěji hádáme a pokaždé to skončí jeho odchodem pryč!
Rekonstruujeme byt, jenže protože je psaný na mě, tak je pro něj každá práce jen přítěž a problém a do ničeho se mu nechce a těch řečí, co si vyslechnu, než to udělá ☹
On od toho všeho může utéct aspoň do práce nebo za klukama na pivo, ale co já? Maximálně tak odpoledne do kavárny na limonádu! Když jde s klukama na pivo, tak to není na dvě nebo tři hodinky, jak bych od něj očekávala, ale na 7-8 hodin a ještě se diví, že jsem pak "zase" naštvaná!
Má někdo z vás stejné stavy? Přijdu si děsně sama a izolovaná od celého okolního světa, nic mě nebaví, cestovat už ze zdravotních důvodů ani nemůžu, jen sedím doma a pořád mi přijde, že jsem sama a když se blíží víkend, kdy bychom měli být spolu, tak se pohádáme a trávíme ho odděleně! Na miminko se hrozně těším, ale mám strach, aby ho ta má psychika nepoznamenala!
Neumím to asi všechno popsat tak, jak bych chtěla...

tlapicka
23. lis 2007

jenze to bohuzel nemuzes ovlivnit a cim vic to budes natahovat, tim to bude horsi pro vas pro vsechny...

verusky
23. lis 2007

rio,to je pravda,nemelo by se to protahovat.zivot s nervakem je hrozny.zvlaste s nekym,kdo nema na to,se zmenit.myslim si,ze to vis a ze jen hledas cestu,jak co nejsnadneji z toho ven.ale pochybuju,ze to pujde bez te jeho agrese.myslim,ze to opravdu tezce ponese (tu prohru) a bude hnusny,nasrany,agresivni,bude nadavat...ale to ti na druhou stranu pomuze,ze uvidis,jaky ve skutecnosti je.tak nac to prodluzovat...mel by se zklidnit,zapremyslet nad sebou a dat si pro priste pozor,aby se mu to nestalo v dalsim svazku.a samozrejme se starat o sve dite,at ho jednou tydne prijit zkontrolovat a pohladit a samozrejme jednou mesicne prinest penize.ale ty penize klidne reste az pozdeji,pravnicky mas na ne narok az tri roky zpetne (vim to od te sousedky,ta zrovna doresila svuj problem a otec ji bude na syna platit 3tis. a za posledni pulrok zpetne tisice dva).
rio,vim,ze to mas tezke,ale bude lip.a cim driv ho zastavis v natlaku na tebe (co se infarktu ci vanoc tyce),tim on musi skoncit s tim vydiranim a vsechno se zklidni.proste to chce "jen" rict,ze ses rozhodla a ze je definitivni konec a at se s tim smiri.a rozhodne at te nepalkuje smskama a hovorama,normalne se domluvte na navsteve treba jednou za 14dni,mohl by to byt sobotni obed u vasich,stejne jako odpoledni kava u tebe a pozorovani,jak roste michalka.treba na hodinu,dve.a takto za par mesicu poznas,jaky je,jestli se meni,nebo ne,jestli mu na vas zalezi a tak.
opravdu bych to neprodluzovala...
verusku dnes necham jeste mamce (chudina),snad bude mit sil a nebude ji to zatezovat a zitra si pro ni dojedu,treba k obedu (petr ma navareno z dneska).sel mi koupit ty nausnice a pry ze s tou prodavackou kdysi cosi mel...tak rikam,ze se vybil v mladi a stredni leta nic a jak ja k tomu prijdu.a pry,ze po porodu to bude,mamko,dobre,tak jsem rekla,ze mu natruc nedam.a pry ze:ale das...tak mi pak bylo smutno a on chtel zehlit,ze nemam byt smutna a choval se jak milous.nekdy bych ho poslala do pr.... a normalne mu neco udelala (jak za stredoveku,treba natahnout na skripec...).
doma mam desny bordel a nemam do niceho chut ani sil.ale musim se donutit,zitra uz tu budeme zase tri a nic neudelam.a mela bych sbalit tu tasku do porodnice.nadobi mam vsude mozne,letaky taky,drogerii roztahanou po byte od verusky...
rano jsem v pul pate sla curat a pak jsem si asi dvehodiny cetla,takze jsem spala do jedenacti.tak jsem takova rozhozena.

tlapicka
23. lis 2007

verusky: v 41.tt bych nebyla schopna vubec nic. rodila jsem tusim ve 39. planovanym cisarem. byla jsem otekla jako prase, mela jsem 90 kilo a nedolezla jsem pomalu ani na zachod, takze te moc obdivuju a moc to s tema aktivitama neprehanej 🙂

verusky
23. lis 2007

tlapi,ja mam 80kg,vypadam hrozne,strie na bocich se mi rozlevaji kazdym dnem,z vany se nemuzu dostat ven,ale hracky po male musim ze zeme uklizet sama,petra to jaksi nenapadne.kdyz on se neumi vzit do me situace...a ze mi je podstatne hur nez v prvnim tehu (to jsem ke konci nemela vubec zadne zdravotni problemy).ale tech par dni uz vydrzim,to je jasne.a uklidit tu musim.
holky,ja vam zavidim,ze nemusite rodit...

verusky
23. lis 2007

tatka volal z prace,ze je mu smutno a co veruska...a to ja nevim,babicce zavolam az vecer,az bude mala chrnet.uklidila jsem kuchyn a obyvak,jeste koupelnu a pokoj,ale nechce semi.mela bych ozehlit petrovy obrovske kosile,ale tak se mi nechce...a zeru cokolady...merci...po rozinkove delince...a mam celkem depku,ne ze by se mi chtelo brecet,ale je mi tak na nic.vcerejsi nakupy me zvedly ze zidle a ted zas sedim jak pecka a nic bych nedelala.teda sedela u pc a cucela na obrazovku,ale zase to neni zdrave a mne z toho nekdy nebyva nejlip.

verusky
23. lis 2007

necht zije samomluva...jsem doted vybirala fotky -petrovym rodicum k vanocum.mam oci nadranc.a nic moc...chtela jsem cele album-za posledni rok,loni dostali taky,asi zacnem fotit,hodne s anickou.jestli to stihnem...
rio,snad mas pekny vecer...jdu si dat neco sloaneho,asi parek.

ria80
23. lis 2007

No zatim to jde.Michalka dneska v noci a cely den a vecer ted zase nemohla usnout.Snad je to docasne,treba je jeste rozrusena.Ona chce spat a mne si oci acuca palec a pak zacne kricet a krici.Tak nevim,jaka bude noc.Asi pujdu radsi brzo do postele.
To je akt,je to fajn,ze nerodim,bez bricha.. Ale zase budes mit 2 holcicky a budes to mit uz za sebou.Ale me to teprve ceka,to druhy,aspon douam,ze nekdy.Zatim bych teda urcite nechtela.Ono staci to jedno,kdyz je na to clovek sam.
Druhy,jestli bude s kym,tak az bude Michalka velka,abych vstavala zase jenom k jednomu.
Nechapu,jak se to do tebe vschno vejde,ja uz jsem ke konci nemohla jist vubec.
Tak prebirej fotky,to by ti mohlo taky zvednout naladu.

verusky
23. lis 2007

ty fotky jsem prebrala,napsala si cisla a s petrem to nekdy dovyberem.ja proste zeru.a mnohdy mam hrozne chute,ale michat moc nemuzu,to by mi bylo blbe.vecer bych si treba dala vsechno,ale je mi na zvraceni,tak snim neco z nutnosti a kdyz je toho malo,je mi v noci tak spatne z hladu,ze ani nemuzu zaspat (treba dnes k ranu,fuj).ale dneska jsem jedla dost...vsak taky nekdy jdu dvakrat denne na zachod,jindy jenom rano.jsem zvedava,jak bude vypadat anicka.a jaka bude.ale nemam v sobe to strasne teseni,to nebylo ani s veruskou.mozna jsem ji pak mela o to radsi.uz tak mit po porodu...do porodnice jsem se porad moc tesila,za prve je krasne zrekonstruovana a za druhe to budou jedine dny,kdy se muzu naplno venovat jen sobe a anicce.chci si vzit i licidla-ze se vzdy namaluju-aspon rasy.petr se ptal,jestli ty nausnice chci uz do nemocnice nebo az domu,tak jsem rekla,ze samozrejme do nemocnice,at si jich uziju,doma se na sebe ani nepodivam (ale pozdeji o sebe chci opravdu dbat).
ale ten porod.jsem hrozne nepripravena,pripadam si totalne bez kondice,dychani jsem nikdy netrenovala a tlaceni taky ne a uplne jsem zapomnela,jak a co jsem delala u verusky.a bojim se,no.a do toho ta velka vaha... (moje i mimina).ja vim,rio,taky mi to vsichni rikaji,ze podruhe to jde podstatne lip,chtela bych v to doufat,ale stejne se bojim.
ale pryc s negaci.asi povalim na ten zachod... 😅
bez hned spinkat,at dospis a odpocines si.michalka se srovna.hlavne bud klidna a nestresuj se.tak peknou a klidnou noc!!!

verusky
24. lis 2007

tak to vcera vypadalo,ze snad v noci pojedem...
dokonce jsem oplakala,ze neuvidim verusku (dva dny je u nasich).no a kdyz to u te televize bylo opravdu uz podezrele,rozhodla jsem se,ze se neda nic delat,ze jdu balit tasku do porodnice.petr prisel z prace,cucel na gladiatora a ja byla nastvana,ze nejde spat,ze kdo vi,jak moc se vyspime.ale kolem jedne se to utlo a ja se vyspinkala pekne do rana.takze opet zautocili poslicci,aby me donutili se nachystat (s veruskou to bylo tri dny pred porodem).dnes jsem premyslela,ze odjedu na monitor,protoze mala byla vcera diva nekolik hodin v kuse,to nebylo obvykle a dnes nic.ale kaslu na to,verim,ze je v poradku a je dnes hrozne vysoko,takze porod o vikendu urcite nehrozi.ale mam sbaleno!z toho jsem celkem nadsena.jen petr me od rana sere,ale ja za chvili pojedu pro verusku,u nasich bude sojove rizoto,mnam a pak jak se vratime,budeme mit na navsteve petrovu byvalou,jak jsme ji kdysi hledali na seznamce partnera.no a ze nam prijdou podekovat...jenze petr si vymyslel veceri,coz me mrzi,protoze jel pro maso a uz se nestihne nalozit (ma byt min.24h).a navic tu z vareni bude bordel.
a dotoho tu bude litat veruska.a ja ted musim uklidit pokoj.
toz tak...

ria80
24. lis 2007

Verusky neboj,ten porod bude v pohode.Kdyz nebudes vedet,tak ti poradi.Ale ty budes vedet,to jen ted ti pripada,ze ne.To prijde samo. 😎
Taky jsem si brala s sebou licidla,a pak jsem si nestihala ani cistit zuby..
Ale nerikej,ze porod nehrozi,ja uz jsem rodila a byla jsem otevrena a mala porad hrozne vysoko,nacpana az v zaludku,ze jsem ani nemohla dychat.Tak jsem sice jakoby mohla uz tlacit,ale bylo by to zbytecny,muselo se pocat,az trochu klesne,to byla hrozna chvile.Proste jako kdyby si to najednou rozmyslela.Takze rodit klidne muzes.
Dneska jsme se krasne vyspaly,jako uz dlouho ne.Spala od sesti az do pul paty,pak se najedla a zase usnula,az do deviti.A ja jsem spala taky,parada.Ona asi taky musela dospat ty predchozi dny.A ted uz zase usnula bez revu,tak snad se uz uklidnila. 🙂
Jestli se nevzbudi,tak jdu delat retez na stromek. 😉

ria80
24. lis 2007

Tak jsem udelala 2 retezy,Michalka je celkem v klidu.Jinak nic moc,porad mi pise,zacinam z neho mit fakt strach.Ze pry hned prijede.Tak jsem napsala,at nejezdi,ze chci mit klid.
verusky,kde jsi,nejsi v porodnici??

lenycka
autor
24. lis 2007

Ahoj holky, tak si to tu docitam, tak budu reagovat postupne, dneska asi nestacim vsechno prelouskat, mam rozdelane zehleni a chci se divat na tu Cestu kolem sveta za 80 dni. Cenda je na firemni akci, tak to tady dam dokupy, psa si vzali mladi az do Po rana, takze pohoda...
Tlapicka, ja satky neodsuzuju, nikdy jsem to nezkousela, jen jsem psala, co mi rekla ta pani, co tady u nas byla. Ja osobne bych do toho teda nesla, pze se mi to nelibi jako vzhledove 😒 ale urcite kdyz je na to dite zvykle od malicka, tak to pro nej musi byt pohodlne a jak pises - uzije si maminky treba na prochazce nebo na nakupech a doma si pak vystaci samo, coz je dobre 😉
Veru, tvoji mamky je mi moc lito, ale zase chapu, ze v jejim veku delat nejaka razantni rozhodnuti uz neni vubec jednoduche! Spis si myslim, ze i pres to, ze se s nim asi taky trapi a ze se s nim asi taky neciti stastna, tak si rika, ze uz to s nim nejak "doklepe" nez se poustet do neceho noveho. Hlavne uz taky neni zvykla byt sama a v tomhle veku uz se spatne zacina ☹ A ty ted mas svych starosti dost, vid, a jeste se trapis kvuli mamince, ach jo, to je trapeni, nemuze byt chvili klid!
Rio, ten tvuj sobec uz mi zacina pekne pit krev a to mi nevola 😀 Nevim, co do toho ma co tahat tvoji mamku, je to problem, ktery si musite vyresit jen vy dva a ne, ze bude volat mamce a brecet ji do telefonu jakej je to chudinka, zes ho opustila. Kdyt si za to muze sam, to mamka preci musela videt, ne, ze ses s nim trapila delsi dobu, uricte jsi s ni o tom i mluvila, nebo?
No a ted k moji mamine. Ona jak je daleko a vidame se tak malo, tak ma pak tendence me poucovat. Ona to nemysli zle, ale proste si neodpusti poznamku typu: To bys nemela... To tak nedelej... atd. a mne to leze desne na nervy! Jsem ji uz rikala, ze je maly 5 mesicu a ze mi rozhodne neprijde zanedbana nebo ze by nejak stradala, tak at me necha byt! Hlavne taky prijela s tim, ze ji nauci behem tydne rikat: Baba! Takze ja jsem cele dny poslouchala jen: Rekni baaaaa-ba! A furt dokolecka a mala si chtela hrat sama, pze je na to zvykla a tak byla protivna a ona ze co ji je, tak ji rikam, at ji chvili necha a ona zas ze ji dlouho nevidela a dlouho ji zase neuvidi, no je to tezky v tomhle, no.
Ale uz jsem ji promluvila do duse, ze bych chtela, aby se sem vratila, kvuli maly, ze chci, aby tady mala mela babicku, co ji bude moct vozit na prochazky a nebo k ni bude moct chodit a hlavne jak je nemocna, nebyva ji moc dobre, tak abych ji mela nablizku! Tak to vypada, ze sla do sebe a ze jestli najdeme byt (chci zkusit obalkovou metodu na mestsky), ze se MOZNA vrati! Jsem ji rekla, ze jestli ji jeji pritel ma rad, ze sem s ni pujde! No tak uvidime.
Ja ted jdu zehlit, zitra nebo v Po si doctu zbytek a budu reagovat dal. Rio, co ty fotky? Jsem na ne taky zvedava.
Zatim papa

lenycka
autor
24. lis 2007

Je, Rio, nafot i ty retezy, treba se necham inspirovat. Ja zase budu delat pro deti mikulaske tasky, tak je taky pak nafotim.

verusky
24. lis 2007

leny,ty mi ted prijdes jako uplny pohodar 😎 ,to je dobre.vis,co chces a reknes si sve.v klidu.a my se s riou moc angazujem,respektive nejhur jsem na tom asi ja,protoze se mi zda,ze ria trochu svuj klid nachazi,ja teda vubec.a petr me stve cimdal vic.ted odesla navsteva,bylo to moc hezke,akorat veruska dlouho nemohla usnout a nakonec usla ve velke posteli,tak snad nespadne.nasi mi ji pochvalili,ze je zlata,rozumna,pomaha,na muziku tancila jak o zivot,odpoledne hned zaspi v postylce a rano se probouzi s usmevem.ja jsem jen zvedava,jaka bude anicka...snad ne opak.
rio,ja mela taky pri porodu malou nahore,nakonec mi ji v kontrakci posunovala PA-s mym tlacenim.a proto si tak davaly holky nacas a daly nam zabrat.ale ted podruhe by to melo byt jine,ne?no vsak se dockam...petr si pred 14dny stezoval,ze ridim a dneska mu to vubec nevadilo...onje strasny dacan,kdyz o neco jde.jak to rikala tchyne,az prejde to nejhorsi,bude nejvetsi milacek a ja taky.aleted si to musim vyzrat sama 😠
pujdu do vany a spat,pa zitra.

lenycka
autor
25. lis 2007

Jo Veru, tak to ti vazne jen pripada! V noci to u nas vyvrcholilo, doslo na bitku, odchazim od nej. Jede sem mamina, ktery v Pa odjela, tak se vraci, budeme to resit, uz se to stalo podruhe, psala jsem to uz i jeho mame. Od trech hodin nespim, jsem urvana, skoro pres ty opuchly oci nevidim! Necham ho v byte, ja bych z matersky nemela na to platit hypoteku i najem. Docasne tu zustane on, jestli teda zase neudela neco na truc a pak bych ho prodala, poridila si s malou mensi. Budeme se muset nejak v klidu domluvit jak to bude s pujcovanim maly! Nabralo to hrozne rychly spad!
Nejlepsi by bylo, kdyby sem dorazila i jeho mama, aby u toho reseni byla. On furt mel tendence do nasich sporu tahat jenom moji rodinu, tak jsem si rekla DOST a napsala ji to, tak uvidim, jak bude reagovat. Zatim ji to nebylo doruceno, pocitam, ze asi tak kolem 11 nejdriv!
Tak na me myslete, je mi na zvraceni, mam srajdu a busi mi srdce, ze ani nic jineho snad neslysim!
Papa, ozvu se co nejdriv, L.

ria80
25. lis 2007

Leny,to je hrozny!!Pak nam napises,jak se to stalo..
Myslim na tebe,drzim ti palce,utikej,jak nejrychleji to pujde.A nenech se premluvit,udelal by to znovu.Jen je smutny,ze to muselo dojit az k bitce,aby sis to uvedomila a odesla od nej.

verusky
25. lis 2007

teda leny...my jsme zase trojka!ja se vcera s petrem o rozchodu bavila taky.jako ne ted,ale v budoucnu,ze treba az pujdu do prace a nekoho bych potkala...a ze si koleduje.a jeste ze tehotenstvi vedle nej je pro me neskutecne utrpeni (protoze ho absolutne nezajimam jako zenska).ja uz zadne velke rychle zavery nedelam,tech uz bylo hodne,ale dneska bych se nejradsi sbalila a odjela na severni pol.takjsem se ted ptala a pry mozu jet do vecera k nasim.ale ja se s ni chci vyspat po obede (od dvou),petrby ji urcite dal do kocaru,protoze ji uspat neumi,nebo to rika.
leny,ty az najdes chvilku,napis,co se delo!petr kdyby si neumel zachovat trochu klidu,tak se asi mnohdy taky poperem.aspon ja bych mu nekdy takovou ubalila!!!

verusky
25. lis 2007

tak vam tak premyslim...ja asi pojedu k nasim.az do porodu.co tady s tim oslem.dnes po spani si malou vezme tchyne a zitra bych jela.stejne pujdu v utery na utz a monitor (ja to teda odkladam..) a ve stredu mam zas poradnu.a pak se asi bude vyvolavat...jen mi je lito,zebych nebyla s vama.a taky ze veruska nebude doma.nebo to jeste zitra vydrzim a pojedu v utery,to stejne musim.ale jak si zacpat pusu,usi i oci,to nevim.abychom se tu s petrem nezabili.
sel ted s malou ven,vari se polevka.a mala je sice statecna,ale citi,ze to mezi nama neni ono.

ria80
25. lis 2007

No prave ze to ty deti citi.Vcera taky,jak mi nedal pokoj,tak jsem zas byla vynervovana a mala spatne spala,porad se budila.A ted zas usla s placem.Ach jo.Ted zas,ze pry chce videt malou,napsal,ze ji dlouho nevidel.To uz nevi,co ma delat,aby se dostal sem ke me,o malou mu nejde.Tak jsem napsala,ze ne.A on pak pry,ze ma horecku.Tak to mu na ni akt zalezi,s horeckou k ni jit.Bud vubec nepremysli,nebo je mu to jedno,ze bude nemocna,hlavne ze on bude tady.
Me taky neni dobre,boli me krk,mam ho nateklej,tak jestli to nebude lepsi,tak pujdu zitra k doktorovi.Uz jsem jednou takhle cekala a nakonec jsem byla tak natekla,ze krk vubec nebyl videt a strasna bolest.To by bylo hrozny v tyhle situaci.
Verusky,taky to nemas jednoduchy,ale ted to nech,uvidis,jak se bude chovat po porodu.Soustred se na sebe.Uvidis,ze druhej porod bude lehci nez byl prvni.
Leny,ty nam to pak napis.Vedela jsem,ze spolu dlouho nebudete.Ale je blby,ze to doslo az tak daleko.A kde budes bydlet?A co mala?
Holky,musime verit,ze tohle hnusny obdobi prejde a budeme zase stastny.Tohle nebude trvat vecne.My to vydrzime.

verusky
25. lis 2007

ja nevim,ale fakt mi leny prijde podobna,takze si myslim,ze partnerske problemy matrochu i kvuli sobe.tim se ji nechci dotknout,jenmi to tak prijde.ja kdybych byla ne takovy nervak,kdybych mela vic nadhledu a aspon trosku smysl pro humor,tak si myslim,ze se mame s petrem bajecne.jenze prekonat se umim jen malokdy.ja vim,ze v zivotebychom mely byt takove,jakejsme,jenze ja si nesu dost negativniho od otce a chtelabych byt lepsi.a mozna tou cestou je prave petr.tak nevim,leny,co ty,ale vasi jsou rozvedeni,urcite jsi taky nehledalasama sebe moc snadno a kdybys mela vic nadhledu,trebaby jste se meli lip.ale rio,ty jsi jasna,tvemu muzinepomuze ani svecena.to stou horeckou...no magor.(samozrejmezadnou horecku nema,jen vyhrozuje)
takjsem si tu cetla nasi diskusi-zacatek,jaketo bylo u vaspred porodem.ze meto treba uklidni.a je to zajimave...kdyz nebudete mit co napraci,prectete si to.ria si uz davno predpovedela,jak to dopadne a leny by zas cetla,jake to bylo krasne po porodu.nevim,proc mi to tak prijde,ale leny a cenda si myslim,zemaji sanci napreziti.a vite co?treba by to s jinym dopadlo stejne!ja myslim,ze bych s jinym byla ze zacatku nadsena a pak bych se po case taky neumela pretvarovat.takze by to bylo o neustalych vzestupech a padech,leny,zapremyslej,jestliu tebe taky ne.ale tim nerikam,ze ted mate krizi aze matenadale byt spolu.pokudcitis,jit od nej,tak bez.odpocinek je k dobru a clovek si utribi myslenky.jen si myslim,ze se stejne nejak vratite.ja taky kdyz zitra odjedu k nasim a petr zavola,budu v pohode a on taky.je to smutne,ale je to tak.a pochybuju vazne,ze mi u jineho bude lip.spis jsem udelala dost chyb s petrem a ted vyziram ten skaredy vysledek,coz ale neznamena,ze se to nezlepsi.my dva uz toho zazili vazne dost...
rio,prosim te,musis tomu udelat konec.vzdyt ten klid s michalkou potrebujete!!a u vas cesty zpet neni,to bys byla hloupa a to ty nejsi.z psychosomatickeho hlediska ti napuchl krk,protoze s nim nechces mluvit a telo ti to dava najevo.uz nic neresit!tak ho poslechni a treba mu napis dopis,napis tam,co citis a trvej na jeho mlceni. a kdyz te neposlechne,proste muto neber,zpravy rovnou maz a vecermu vzdy napis,zes nic necetla,ze jehosnaha je zbytecna.je to krute,ale kdyznekdo neslysi,musis byt drsna.a on si je jisty,ze ty vymeknes,takze sam opravdu neprestane.a domluvte se na navsteve jednouza ctrnact dni a je to.ale to uz jsem jednou psala.je to pro tebe tezke to tak udelat?

ria80
25. lis 2007

Je to pro me tezke.Nevim,jak bude reagovat a mam strach.Ale k tomu,co jsi psala.Taky jsem ten zacatek pred par dny cetla.Je fakt,ze ja jsem presne uhodla,jak to bude dal,cekala jsem to.A myslim,ze opravdu nemocny je,to si nevymysli.A je hrozny,ze chtel nemocny jet za malou.Je mu uplne jedno,co s ni bude.
Vis Verusky,ja myslim,ze Leny uz to nevrati.Je mozny,ze je taky nervak ,teda ona,ale jestli tam dosli i na Fyzicky nasili,tak by byla hloupa,kdyby to vracela.On to udela klidne znovu.Zvlast jestli to nebylo poprvni.Ze Leny psala,jak to bylo po porodu krasny,to u nas taky,to jsem taky vedela predem,ze chvili to bude dobry.Ale jen chvili.Ne,ja myslim,ze uz by to lepsi nebylo.
Mas pravdu,ze ten krk,to asi bude psychsomaticky.Ale jak rikam,mam strach,jak zareaguje.Ted je zatim klid.

verusky
25. lis 2007

zase me prepadli poslicci...
u leny je rozdil v tom,ze maly malou miluje.zatimco pro tveho je mala zatez,on chce mit sve pohodli a svuj klid.chvilema je to dobry,ale chvilema bude nastvany,ze neni vse,jak chce on.
petr asi sel s tchyni,kdyz jeste neni doma.nevim,jestli zavolat me mame,asi bych verusku nejradsi zavezla k ni.co kdyz ti poslove posmeruji k porodu...nejak mam ted pocit,ze do ctyriadvaceti hodin porodim.i kdyz na druhou stranu to nemusi byt poslicci,treba se tam anusa jen tak strasne vrti a rucickama me boucha do cipku.ja v tom mam vazne maglajz,s veruskou takove priznaky a potize byly az v den porodu.a zase se bojim,at neco nezanedbam a nejedeme na posledni chvili!prah bolesti bych rekla,ze mam slusny a pry se muze stat,ze se clovek otevira a da se to v pohode vydrzet (a nekdo se tak treba otevre uplne).no nejlepsi bude nad tim asi nediskutovat.co prijde,prijde.na jednu stranu uz to chci samozrejme mit za sebou (i kdyz bojim,bojim).leny nepise,tak nebyl cas a kdovi,jak to dnes dopadlo.....
my jsme fakt trojka...mozna kdyby sem obcas nahlidla nasticka,treba by na nas hodila nejake pozitivni sily a i do nasich partneru...
no a rio,s tim nervactvim,ono je to opravdu hrozne,ja kdyz me to nekdy prepadne,snad bych i vrazdila.fakt proste citim fyzicky,ze si potrebuju ulevit.myslim,ze jsem to nikdy neaplikovala na cloveka,ze jsem treba s necim triskla,nebo spis treba rukou do stolu ci do zeme.ale co v tu chvili citim,to je sila.takze nejake sebeovladani je pro nas hodne obtizne...a kdyz ten partner to vidi,cuci na to jak puk.a pak rekne neco hodne nevhodneho a skaredeho (pro nas),coz si prece nemuze dovolit,kdyz my jsme k tomu nasemu vybuchu mely prece DUVOD.

verusky
26. lis 2007

tak nam ta lenycka nenapsala.u me porod samozrejme nic.ani to nevypada.nakonec zustanu tady,at si dnes petr uzije male a zitra dopoledne odjedu dat verusku babicce,doufam,ze se dovolam dr.o ten utz a kdyz ne,zkusim ho sehnat po monitorovani,proste bych tam sla naslepo.taky me trochu svedi v rozkroku,snad tam nemam nejake kvasinky,rio,nemam si namazat pevaryl (jen zevne)?
pujdu s malou na balkon hrat fotbal a pak polivecka a snad brzy zaspi.ne jak vcera...

ria80
26. lis 2007

Tak ysi rikam,co s tou Lenyckou asi je.Ale jestli se stehuji,tak kdovijak to ma s pocitacem,jestli mu tam nezustal.Vsak ona az bbude mit cas,urcite se ozve.
Je to tezky,kdyz je clovek nervak.Ja treba nevybuchuju vubec.A kdyz vybuchne ten druhej,tak je to pro me konec sveta.Nesnasim zvysovani hlasu a tyhle projevy vubec.
Muzes si to namazat,nebo jestli mas doma Canesten nebo Fungicidin.Verusky,ty snad neporodis.Treba tedka po tom fotbalu.
Ja ted po vecerech vyrabim kalendar pro mamku.Teda neni to takova parada,jako maji tady nektery holky,nemam zadnej specialni program,delam to normalne ve Wordu.Ale i tak to vypada dobre a mam z toho radost.Uz mam leden a rijen.N o a ted pujdu zehlit a udelat zas nejakej retez.Budu nakukovat,kdyby bylo neco novyho.

verusky
26. lis 2007

tak ta opica ne a ne zaspat,to uz dosel petr z prace,tak mu u pc usnula v kline a pak plakala,kdyz se pohnul,tak jsem ji mrskla do postylky,povedela o snehulakovi a nastesti spi.ta me umi nekdy nastvat...no jsem nervni...rio,no prave ze petr je uplne stejny jak ty,taky nesnasi zvyseny hlas a nikdy to doma nezazil,takze kdyz na nej jecim,tak vubec nevi,ktera bije.casem uz se obrnil,takze driv ho to uzemnovalo a ted si rekne neco ve smyslu-hele,nejec na me a uklidni se,coz zas namichne me.jeste takovym drsnym tonem.
no je to tezke...
takze cekame ty tvoje fotky!!!to ti zavidim,ze mas cas.ja jsem uplne v haji s nejakym nadsenim do neceho.ale tak DOUFAM,ze se to casem spravi,zeje to tim tehotenstvim.a blizicim se porodem.

verusky
26. lis 2007

tak petr ji jde vzbudit,treba se pripojim jeste vecer.pa...

ria80
26. lis 2007

Ahoj,tak co novyho?JA jsem udelala naky retezy zase a taky SRPEN.Parada,kdybych vedela,ze to bude tak jednoduchy,tak bych to delala uz davno.
Fotky budou,ale uhanim brachu,at mi je nejdriv zmensi a da na CD,at je muzu nahrat do konika.Ale on porad nema cas.Ale potrebuju je rychle,protoze chci nechat udelat z nejaky hezky fotky pohledy a poslat je pribuznym k Vanocum.Porad vymyslim takovy veci. 🙂 A taky nechat udelat fotku na hrnecek pro mamku,one je sbira.
Verusky ,ja v tom Petra chapu,taky uz jsem kolikrat pak na neho vyjela,nervi na me,nebo tak neco.Akorat ze fakt jsem zvykla na klidny prostredi a pohodu a zivot vtakovym vztahu,kde se ten druhej porad rozciluje a hlavne na me,by me ubijel.Potrebuju k sobe ohromnyho klidase.Ale u teba je to hodne i tim tehotenstvim a predporodnim stavem,pak budes klidnejsi.
Mala dneska usnula hezky,ale sousedi tam delaj hroznej binec.Nejradsi bych tam sla jim neco rict,ale oni jsou divni,mela bych strach,ze by ji pak budili schvalne.Snad uz brzo budou pryc.

ria80
26. lis 2007

Jasne ze ji vzbudili,potvory.Jeste jednou a uz tam pujdu jim neco rict.To je strasny,co dneska delaj.To jsem zvedava,jaka bude noc,ona neni zvykla se touto dobou budit.

verusky
27. lis 2007

ahojte holky!tak ve tri rano nas petr vezl k nasim,po pulnoci mi zacaly slabe kontrakce a protoze ve ctyri musel do prace (vratil by se po sedme),nechtela jsem riskovat,ze by to slo rychle.a doma byl takovy bordel (v kuchyni jeste je),ze bych tu tchyni nesnesla.nakonec jsem i usla a po vstani verusky v osm uz kontrakce neprisly,jen malinke (na monitoru 50procentni cinnost delohy trikrat).otevrena na 2cm,utz v poradku,zadne znamky prenaseni,hlavicka o 14dni mensi.a 3200g (super).ve ctvrtek v pul osme se mam hlasit a podle nalezu by se vyvolavalo.bohuzel mam mykozu a dost hroznou,takze mam jakesi tablety a clotrimazol (to je canesten,ze?),snad to pry stihnu prelecit,jinak to bude pri porodu bolet jak krava (ted je dobre,ale pul dne me to svedilo strasne).taky jsem dostala sprdunk od tchyne-za ten nocni prejezd,jak kdyby se o me a malou neumeli postarat a ted se me vubec nechce ji volat.ja vim,ze to nemysli zle...veruska je u nasich,pry hodna,snad bude mit babicka sil.petr se cuci na natocene cetnicke humoresky,predtim zachrapal (chudak spal 2h) a pujde brzy zas.ja musim na tu kuchyn a zbytek zitra.taky zalehnu brzy...
ptal se me,proc pry me tak sere.a ze o co si ale nereknu,to nemam cekat,ze ho to proste napadne.mame holt jine mysleni nez chlapi...ale celkem dobre.ted uz zustava doma na dovolene,jen do vanoc jeden tyden nastoupi.
ty kontrakce jsou fuj a pritom je to slabota oproti predporodnim.no uz se tesim...
rio,snad uz sousedi nerusi a muzes se zase venovat zajmum...tesim se pak na ty fotky,popozen brachu.zatim pa!

ria80
27. lis 2007

Verusky,ty jsi tady??Ja myslela,ze rodis.Ale mas dobry,ze uz jsi otevrena n dva,ja jsem byla po peti hodinach bolesti otevrena na jeden. 😝 Takhle si toho ani nevsimnes,a pak v porodnici mimco jen tak mimochodem vytlacis.Snad si ten zanet vylecis,to by byla smula.Ale leci se to dost rychle,neboj.
Mas dobry,ze v tom nejhorsim bude Petr doma a postara se.Tak to se treba i za nama podivas.
Sousedi zatim dobry,jen to psisko hnusny zase stekalo venku.Ja jinak psy miluju,ale tohohle ne,kazdyho chce pokousat a steka jak blbej,no oni tam rvou vsichni,tak se proste jen prida.Asi po nem jednou neco hodim.
Mala vcera se najedle a spala dal,tak to slo.Ale jak ted steka,tak uz tam zas mlaska.Dlouho to nevydrzim.
UZ aby se Lenycka ozvala,rikam si,co s ni asi je.