Těhotná, doma. Cítim se izolovaná. S přítelem se hádáme

lenycka
12. kvě 2007

Ahoj všem, kdo zabrousí na tuto diskusi 🙂
Mám tak trochu problém s přítelem, už si nevím rady, tak jsem si řekla, že zkusím založit diskusi na toto téma a třeba mi někdo z vás poradí...
V době, kdy jsem otěhotněla jsem zároveň skončila i v práci - šéf na mě měl už delší dobu pifku a tak mě donutil podepsat dohodu v době, kdy jsme se snažili o prcka. Na jednu stranu se mi hrozně ulevilo, ale na druhou jsem to brala a beru stále, jakou svou osobní prohru!
Nicméně jsem už zůstala doma, kde si taky hledat práci, když člověk ví, že už je těhotný a že by na konci zkušebky už mohlo být vidět, že mi rostlo bříško!
Byla jsem zvyklá na určité životní tempo, které se mi ze dne na den změnilo, najednou mám pro sebe čas 24hodin denně, přijde mi, že jen peru, uklízím, vařím, žehlím, chodím se psem a furt dokola a zákonitě mi to už leze delší dobu na mozek! No a tím pádem jsem hodně vztahovačná a podrážděná a odnáší to můj přítel, se kterým se čím dál tím častěji hádáme a pokaždé to skončí jeho odchodem pryč!
Rekonstruujeme byt, jenže protože je psaný na mě, tak je pro něj každá práce jen přítěž a problém a do ničeho se mu nechce a těch řečí, co si vyslechnu, než to udělá ☹
On od toho všeho může utéct aspoň do práce nebo za klukama na pivo, ale co já? Maximálně tak odpoledne do kavárny na limonádu! Když jde s klukama na pivo, tak to není na dvě nebo tři hodinky, jak bych od něj očekávala, ale na 7-8 hodin a ještě se diví, že jsem pak "zase" naštvaná!
Má někdo z vás stejné stavy? Přijdu si děsně sama a izolovaná od celého okolního světa, nic mě nebaví, cestovat už ze zdravotních důvodů ani nemůžu, jen sedím doma a pořád mi přijde, že jsem sama a když se blíží víkend, kdy bychom měli být spolu, tak se pohádáme a trávíme ho odděleně! Na miminko se hrozně těším, ale mám strach, aby ho ta má psychika nepoznamenala!
Neumím to asi všechno popsat tak, jak bych chtěla...

tlapicka
19. lis 2007

http://vbavlnce.cz/index.php?height=613&width=9...
tady jsou fotule krok za krokem 🙂 tak hodne stesti, muzete na to skocit hnedle po snidani 🙂

lenycka
autor
20. lis 2007

Ahoj holky!
Tak k nam vcera prijela moje mamina a uz jsme se stacily porafat! Ale kvuli naprosty prkotine, jenze ona je palice a ja taky a to je takhle proste pokazdy. My se na sebe tolik tesime, ze se hned po prijezdu zhadame 😒
Vcera se mel ozvat ten kluk, jestli si koupi ten byt, tak vecer volal, ze to jeste musi projednat s rodicema, ale ze je teprve na ceste z Brna a ze by mi nerad volal kolem jedenacte vecer, tak ze se mi ozve dneska dopo. Nepocitam s tim, ale nebavi me to protahovani, uz bych chtela vedet, na cem jsme 😒
Ty jo Rio, jestli se ti podari do toho satku malou dat, tak to vyfot, ja bych to nezvladla v zadnym pripade, bych mela strach, ze se mi ten uzel uvolni a ona mi vypadne 😲

tlapicka
20. lis 2007

lenycko, muzu te ujistit, ze mimi nevypadne ani kdyz to nezavazes 😀 ono tam je pekelne zahaceny. holt asi kdo nezkusi neuveri 🙂

ria80
20. lis 2007

Verusky se vcera uz neozvala,treba uz rodi. 🙂
Leny,ty to taky nemas jednoduchy.Mozna to je tim,jak jsi taky na nervy z problemu,ktery mate,a pak snadneji vyletis.To si umim predtavit,i kdyz ja jsem extremni klidas.
Zkousela jsem ten satek a zatim to teda neslo,prehodit tu kapsu.Prijde mi,ze v tom to miminko musi byt takovy hodne zmackly,nacpany na me,neni mu to neprijemny?Michalka je hodne pohybliva,ona asi nevydrzi v jedny poloze dlouho.Ale treba to jenom tak vypada.Tak to zase zkusime pozdeji.Kdyztak ten kriz s kapsou uvnitr sel,tak ti to Leny vyfotim.
Tlapi proc ted nosis mimco s kapsou uvnitr?Jako ze uz je vetsi?
Taky nevim,kdyby se ji treba chtelo spat,muze tak i spat?To asi ne,ze,to se spatne spi ve svisly poloze.
Tlapi a zkouselas ten uvaz na bok?Na ten je u nas asi jeste brzo,ale jinak ten se mi fakt libi,vzpominam,jak mamka porad drzela na boku jednoho z nas a mela jen jednu ruku volnou.Tohle je takovy podobny a deti tak nosi rady.

tlapicka
20. lis 2007

lenycko, koukam, ze to mas podobny, jak ja.... taky jsem se vzdycky s maminou sestekala jak blazen, ale od ty doby, co mame eli, tak jsme nejake tolerantnejsi. resp. eli je strsne hodna, mamina je z ni uplne na vetvi, tak si asi rika, ze to nevedu tak spatne, kdyz mame tak spokojeny dite. dalo by se rict, ze me zacala brat jako partnera... to u vas neni?
a co bytecek? ozval se ten manik?

rio, musela jsem se smat, jak jsi psala o tvem pokusu... opravdu se toho vubec neboj a proste tu kapsu pres nozicky pretahni, neboj, nezlomis je ani nevyvratis🙂 miminko tam zmackly je, ale to moje to zmacnuti milovalo a do 5ti minut usinalo! to vis, ze tam muze spinkat... resp. cim mensi mimi, tim vic hodin v satku naspi, michalka uz je asi zidava, tak bude koukat a vsecko studovat. ono to ty dedi desne bavi zase z jiny polohy nez vleze dole sledovat svet. kapsu uvnitr uz nosim ani nevim proc, je to takovy rychlejsi a jednodussi se samostatnym mrnousem. s novsem je to docela tezky, hlidat aby mu nespadla hlavicka a jeste vazat, to je lepsi nejdriv uvazat a pak strcit 🙂 no a tak eli uz ma tedka ruce venku a porad nekde smejdi (krade mi brejle apod.)celkove se mi zda tendle uvaz vhodnejsi, neumim to pojmenovat. tedka spis trenuju na zada, ale uz lenivim, casto vezmu radsi krosnu.
uvaz na bok jsem nezkousela, myslim si, ze to nemuze byt pohodlny... bude to nekde tahnout, protoze ta zatez na to telo neni vyvazena. jsem dost ortodoxni. pouzivam jen kriz s kapsou na bricho i na zada... 😕
tobe michalka za chvilinku neusne kdyz si ji navazes?

verusky
20. lis 2007

tlapi,prykdyz to miminko neni zvykle na satek od narozeni,hur si zvyka.tak tobylo u nas.taky se tammala smrdolila,ze byla zvykla na prostor.tak ted budu resit,jestli anicku zvykat a asi to zkusim,protoze kdyz si vzpomenu pozde,dopadnu jak s veruskou.
rio,nerodim,ja mam jeste ctrnact dni cas 😖
ale brala bych to.malou si vzala babicka,ze si daji i obed a pak mi ji donese na spani v postylce (to asi bude horor).a pryze vezme i kocar.petr:na co?no ze bychom ji meli az do vecera.boze,to je domluva s tchyni...
snad napisu jeste pozdeji.

ria80
20. lis 2007

Ja jsem to zkousela zatim jednou a ona tam koukala na vsechny strany a pak se zacla vrtet,ze chce ven.Ona se porad musi hybat.
No,zase to zkusime.Ted jsk jsem jsem se ji do toho snazila nacpat,tak zacla kricet,tak jsme toho nechaly.
U jsme taky mely s mamkou problemy,ale co je Michalka,tak se ten vztah mezi nama uplne zmenil,asi jak pises,ze me zacla brat jak partnera.Leny u vas to tak neni,nebo co se stalo?
Uz mam na okne kostelicek a vlocky,tam mam z toho radost.Ani to netrvalo dlouho.

tlapicka
20. lis 2007

verusky: mas pravdu, ja tahala eli od narozeni, tak to brala jako normalni...jinou zkusenost nemam.
nesmirila jsem se s tim, ze budu tlacit kocarek, tak jsem si koupila satek a plna odhodlani jsem se do toho vrhla. z meho pohledu to prineslo neuveritelne ovoce. npriklad kila letely dolu jak o zivot! nabrala jsem 22. na ten hadr nedam dopustit, i kdyz ted uz toho vic nazvanim nez nanosim. kdyz ty satky, ale mate, tak je skoda je nevyuzit 🙂

tlapicka
20. lis 2007

kdyz se nebudete zlobit napisu jak to blo u nas, protoze vetsina maminek nosi doma. U nas je to obracene. Ja nosila venku (nemela jsem kocarek) prisla jsem domu, spici mimi jsem hdila do postylky a delala si svje. kdyz se nadlablo, dala jsem ho na hraci deku a delala si svoje. absolutne zadny starani a chovani... tak nejak si me uzila venku a ja ji a pak jsme byly spokojeny... normalne kocarkovy deti se doma dozadujou pritomnosti maminky, tak se to da obejit nosenim doma, ale na to jsem moc lina, nekde trajdat s kocarem a pak jeste tahat mimi po byte... to jen tak pro zamysleni. a uz opravdu koncim s natlakama, jedine jestli vas to odpouta od starosti, tak to je dobre 😅

tlapicka
20. lis 2007

jo a kouknete na todle

https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0

je to roztomily. vystrachaly to holky na noseni deti, kdyz budete mit chut, tak nakouknete... jo a k tomu zvykani na satek je diskuse tady: maminky co zacali pozdeji tu pisi zkusensti 🙂
http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%...
http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=106 a todle mam na svedomi ja 😕

ria80
20. lis 2007

Tlapi,ty jsi taky sikovna,koukam.A mas na to cas i pri diteti?Na to bych teda trpelivost nemela,ty moje pernicky jsou tak akorat.
Sousedi zas dneska bouchali,zacli vrtat,tak me to prestalo bavit a sla jsem jim to rict.Nastesti ji nevzbudili.Ale pokracovali dal. 😝
Manzel zas volal,ze v patek budu prekvapena,tak si rikam,co zas vymyslel.Nejradsi bych to cely zrusila,ale uz to nejde,on by asi prisel i tak.A chci na neho jit opatrne,nevim,ceho je schopnej.
nekdy mam pocit,ze se mi spatne dycha,jak jsem stazena.A pak mam spat.
Rikala jsem mu,ze si delam caj pro uklidneji a on pry,a proc,tebe neco trapi?
Ja te prece tak miluju.Fakt nestesti,takovej clovek.

verusky
20. lis 2007

rio,ja bych mu nedavala nadeji,tim tobudes jen a jen protahovat.v patek na tebe vybali nejakou romantiku a ty zmeknes a budes prekvapena a potesena a ve vasem pripade to neni dobre.
hlasim,ze od obeda se mi silene motala hlava a nakonec jsem si zavolala mamku,ale vzbudila mne v puli spani s veruskou,takzas letim.ona ted usla v kresle,asi nenajezena.chudina vnoci nespala a jak jsme byly unavene obe,veruska mrcela,ze to citila.ja nakonec zvracela,uplne jsem seu toho pocurala,ale prestalajsem se motat,tak dobry.zitra jedeme pryc,ja mam odpoledne poradnu,tak tu budu asi az ve ctvrtek.
rio,moc drzim pesti,abys nasla vnitrni klid a pohodu.urcite se ti to podari,ale lip,kdyz to definitivne ukoncis.
pa,pa,holky,opravdu mi neni dobre,ale bylo hur..

ria80
21. lis 2007

Verusky,to je mi te lito,snad uz to brzo skonci.Radsi bys nemela nikam jezdit radsi lezet.Ale ty uz jsi stejne na ceste.
Leny,co novyho u vas,vcera jsi tady vubec nebyla.
U nas je novy to,ze Michalka se obratila z briska na zada.Ale asi sama nevi,jak.Jsem rada i za to ,protoze pokud jde o pohyb,tak je cela po me.Na co se hybat,nepotrebuju..Taky asi bude mit trojky z telocviku. 🙂
Dneska jsme doma uplne samy.
To vitani asi radsi odvolam uplne,vsak pozdeji budeme mit moznost jit jeste na jedno,to uz bude trosku starsi a bude z toho i neco mit.Mam strach,aby jeste nebyla naka ostuda.Taky by me bylo dost trapny,predstirat stastnou rodinku.Ale on bude chtit stejne prijit,asi si to neda vymluvit.

tlapicka
21. lis 2007

ahoj rio, ten patek bude fakt hodne tezka zatezkavaci zkouska, zkus se na to dusevne pripravit, co to pujde nejlip, abys dokazala celit jeho srdceryvnymu cemukoliv co chysta... to je stejne strasny, ze nektery chlapi davaji naklonnost svejm zenam po kapkach, ale soustavne a nektery intenzivne, ale jen kdyz jsou ve srabu. ach jo. no na vitani jsme s eli zatim jeste nebyli, jelikoz nikdy nebylo v terminu, kdy jsme se zrovna zdrzovali u nasich. skoda. Eli nedostala bryndacek obcanek letohradu, ale zase na druhou stranu, nijak ji ta nepritomnost nepoznamenala, takze se s tim nijak netrap. a treba si udelej v terminu nejaky vylet, at maz klid i od muze...Uz to zkusis v ten patek skoncit? nebo jak dlouho jeste todle vypeti bude trvat?

lenycka
autor
21. lis 2007

Holky, mam toho ted moc, mam tu tu maminu, do toho prijela Sarinka a na kazde odpo ted mame program, tak az budu mit trochu casu, tak se nahlasim a doctu si vas.
Myslim na vas, Rie drzim pesti a Veru kdyby rodila, tak rychle porod!
Zatim papa

ria80
21. lis 2007

Leny a Sarrin,uzijte si to a pak se ozvete. 🙂
Tak nakonec jsem to odvolala,ale stejne prijde,jak jsem tusila.Zitra.Pry se mnou chce neco probrat.Co mam delat.Vola porad i mamce,ze chce s nasima mluvit a spravovat to.Mamka je z neho na nervy.Nevim,jestli si to nevymyslel,ze chce neco probrat,aby proste na me mohl pusobit.To zas bude neco srdceryvnyho.
Tlapi,ja mam porad strach to uplne ukoncit,nevim,jak by zareagoval.Mam proste strach. Ale takhle to opravdu nejde,to jsem vubec netusila,ze neco takovyho bude probihat.
Ted jsme byly na prochazce s kamaradkou s malinkym mimcem,tak jsem aspon prisla na jiny myslenky.

ria80
21. lis 2007

Samozrejme malou videt nepotrebuje,prijde,kdyz bude spat.Ono je to teda dobre,ze u toho nebude.Ale je hrozny,ze mu nechybi.

verusky
21. lis 2007

rio,toho se neboj,myslim konce.opravdu si to zvaz a treba napis,abys sama videla,ze ho opravdu nechces.arychly konec bude nejlepsi pro obe strany.taky myslim,ze by se treba za mesic ukoncovalojeste hur.na co plane nadeje...
ja pred chvili dojela od nasich,petr sel po praci na pivo,tak kazdou chvili dojde a je mi desne blbe (hlava).no nemelajsem se tak zdrzet,ale dojela teta se strycem ze znojemska,dlouho jsme se nevideli.
a malou jsem nechala babicce,takze se rano (doufam!!!)vyspim a cely den mam volno.
tak a dnesni poradna-k porodu nic,vrtala mi do cipku,jako by ho chtela premluvit a citim ho jeste ted ☹ .jinak me konecne poslala na monitor aze se mam tel.domluvit se zastupcem primare (mam u nej protekci,chodil mi na koncerty),udela mi i utz a at rozhodne,co se mnou.ze ona byme jeste tyden nechala,ale pak max.do tri dnu to vyvolala.takze to nebude tech ctrnact... 😵
tak a psala bych si jeste,ale vazne je mi zle,tak se loucim,rio,opravdu zkus zvazit,jak sezachovat,jak pise tlapicka,abys tomu srdceryvnemu vystupu umela celit.ja bych asi byla neoblomna,ale verim,ze to bude hodne tezke...

verusky
22. lis 2007

tak petr ted odjel do prace,koupit rohliky a pak pujdeme vyrizovat vsechno mozne a na obed.
holkymoje zlate,tanase mamka je uplne v pr....deda se k ni chova nemozne,hrozne,je uplne vyflusla,nestastna,vypada hrozne,trapi se (jeste ten bracha v berline,o kterem nema pulrok zadne zpravy).asi ji v sobotu zavezeme do zlina,at navstivi sourozence a prijde na jine myslenky.ten deda si ji vubec nevazi,sam maproblemy v praci i vevsem jinem,ale haze to na ni.ona musi vypadnout.ale njehorsi je,ze moc nechce,ze se boji (taky se boji,ze si vezme nejakou "znamou"domu a tak.no,musime ji tam opravdu zavezt,jinak zcvokne,mam pocit,ze jede z posledniho.ated tam majeste verusku,doufam aspon,zeje hodna a ze ji dava trochu slunicka.babicka je na dedovi uplne zavisla.co s tim?ontohojen vyuziva a vlastne ji bezohledne nici (je mu spatne,ju serve a mu se ulevi).a ona s tim neumi nic udelat,tak je hodna (a vlastne hloupa).kdyby se na nej umela aspon trochu vykaslat,byl by todobry zaklad,zariditsi zivot po svem.vcera jsem to ale uvidelav plnem svetle-ona ho miluje tak moc,ze seproste neumi vzeprit a bude jen tise trpet a doufat,ze ten BLB se zmeni.
takjsem se tu vypovidala...me to ted strasne trapi.
rio,ty bys dopadla podobne...
vymyslime ten zlin a bude dva dny u sestry,snad nabyde trochu optimismu a pohody.
jak michalka??
tak tak premyslim,jak budu casto na netu,az budu dvojnasobna mamka a musim to nejak omezit.me to tak bavi,ale zere to cas,rano jak obstaram malou,hned zapinam pocitac,fakt z toho blbnu.radsi bych se mela namalovat a trochu se zkraslit...treba bych pocitac zapla vzdy az vecer,ale zas nevim,jakbudou holky spat.a nebo treba o vikendu...normalne se k tomu ale budu muset donutit!!(myslim ktomu omezeni).

ria80
22. lis 2007

Verusky,to uz jsem jednou psala,jak sem pak budes za nama chodit.Urcite mit,taky vidim,jak hrozne to zere cas.Ale urcite se aspon jednou za den,treba vecer za nama podivas.Hlavne to prvni obdobi,3 mesice,bude nejhorsi.
Tva mamk by s tim taky mela neco delat,kdyz se trapi.Ale to musi hlavne ona chtit.Sama vim,jak je to tezky,predtavit si,jak to zvladnu sama,je to takovy zvyk,a to my jsme spolu byli chvilku proti tvym rodicum.Je to moc tezkej krok.Ale to se chce trapit az do smrti?Taky si myslim,ze bych dopadla uplne stejne.Nejhorsi,jestli ho akt miluje,ale to nechapu,prece nebudu milovat nekoho,kdo mi ublizuje?Nejak ji rozptylte,at prijde na jiny myslenky.A nemohla by na nejakou dobu prijet k tobe?At se vykasle na celou zahradu a na vsechno,stejne uz je zima,co tam chce jeste delat.At ho tam necha samotnyho,on pak si ji treba zacne trochu vazit.
Jsem fotila vanocni fotky s Michalkou,stromecek malej a k tomu Michalku.Zkousela jsem nahatou,v pline a oblecenou.Nevim,co je roztomilejsi.Ono to na ni parkrat spadlo,stromecek,polstare a cely to zakryla plachta. 😀 Jsem ji ani nemohla najit,byla uplne potichu.Byla asi tak prekvapena,ze zapomnela kricet.
Tak pak rozhodnete,ktera je nejlepsi.

verusky
22. lis 2007

tak sup sem ty fotky...
no prave,mamka dnes zavari a zahrada skoncila,ale ona jaksi nechce pryc.jsem ji navrhla,at jde za nama jeste pred porodem a onatak premyslive-no,mohla bych,zadne nadseni,spis jakoby - kdyz teda potrebujes...
ona se asi po letech uz tezko k necemu odhodla.navic ma deda zdrav.potize a trapi ho prace (neumel se vzeprit navaleni vice ukolu,pritom to resil s kamaradem pravnikem,ze na to nemaji pravo a ze se nesmi dat).jenze on doma vsechny serve,velka hlava rodiny a z ostatnich se mini posrat.doslova a do pismene.a ta mamka ho vlastnebrani a chce mu nektere starosti vzit,pritom se zacina realne divat na to,jak se k ni chova,jakou si z ni udelal sluzku.on ma ted taky blbe obdobi a asi je unaveny a nespokojeny,aleproblem je,ze jsou pro neho dulezitejsi cizi lidi nez rodina.se chce roztrhnout pro zakazniky,pracantum dava vic,nez musi,pritom nadava,ze delaji pomalu a misto aby mamku nosil na rukach a byl kni pozorny,rekneji,ze uz je na ni alergicky.ona je v duchode a chapu,zecnekdy blbe mluvi,ale on lidsky ma fakt desne mezery.a jeste si porad hraje na hrdinu,misto aby si priznal vek.a taky je desne negativni,ve vsem vidi chyby,maka jen on,vsichni ostatni delaji blbe a nic.ale hlavne ze furt vykecava s lidma a veskere vyrizovanimu trva hodiny,protoze hubu nezavre.a ze to vezme energii,to je jasne.a doma vecery travi vyhradne u tv,vcera byl zas fotbalek.pro neho je to relax po "predrenem"dni.no kdyznekdo nema rezim a energii vyhazuje vnivec,tak se nedivme,ze tech sil neni.a reknete mu to...je to krize,je mi z toho smutno.ja mamku branila cely zivot,ale chtit s tim neco delat musi ona a ja ted asi citim,ze jsem bezmocna...

ria80
22. lis 2007

Ano,hlavne se tim nejak moc netrap,je to jejich zivot a oni si ho musi zaridit sami.Mamku zkus nejak presvedcit,urcite by ji to prospelo.Je to opravdu tezky,zvlast po tak dlouhy dobe,co s nim je,ale taky to mohla resit uz driv.To musi ona vedet,co chce a jestli s nim chce zustat,je to jeji rozhodnuti.
On si na ni tak dovoluje proto,ze vi,jak moc ona ho miluje a je si jisty,ze od neho neodejde.Vsak bys videla,jak by sklapl,kdyby udelala to,co ja.Mamzel si to taky tak myslel,ze je pro me buh a muse me klidne napadat a urazet.Primo mi rekl,ze to vlastne chtel udelat on,abych ja byla ta,co premlouva (a on by se milostive nechal premluvit a tim by me mel uplne na lopatkach a mohl by si delat uplne,co by chtel).Jenze jsem ho predbehla a to jeho ego neuneslo.
Vcera zas volal mamce a brecej do telefonu.Mamka z toho byla v soku.
Ale ja mu neverim ani slovo,cim vic hraje,tim min mu verim.Do mesice by to bylo stejny a vsechno by se opakovalo.Ta psychiatricka dokonce rekla,ze by mu dala tak dva dny,kdepak mesic.
Tvoje mamka musi premyslet,jestli takhle chce zit do smrti a nechat si zkazit jeste i zbytek zivota.Nevim,jestli spolu mate duverny rozhovory,ale zkus si s ni takhle promluvit,reklni ji,ze jestli se rozhodne,tak ji pomuzes zacit znovu.Zacit se da v kazdym veku.

verusky
22. lis 2007

rio,mam radost,ze se tak realne divas na tveho muze a cimdal vic mu neveris.fakt mam radost,protoze budes stastna.
mamka znovu nezacne-jako ze urcite od nej neodejde.ale musi zacit zit JINAK.to znamena,nevsimat si ho,atsi dela,co chce a mit vlastni zajmy a vubec svuj zivot.ona vsechno obetovala jemu a nebyl cas na nic.ted je v duchode a najednou vidi,jak to mezi nima je.blbe je bohuzel to,ze ona neumi ani odejit,kdyz ji za neco nadava.to vis,ze udelat to trikrat (treba odjet pryc),musel by zapremyslet a neco se sebou udelat (deda).ale ona je na to moc hodna.jenze to jsem si myslela i o tobe a podivej-najednou mas situaci pod kontrolou ty a jen zbyva to doresit (coz s tim blbcem bude obtizne,ale zvladnes to,tomu verim).babicka ma tu smulu (rikal mi to petr),ze ikdyz bude jinde-treba u nas,stejne se bude trapit,co doma deda.a ze ji parkrat zahnul,to dobre vi.on je tak povrchni...proste byto chtelo,aby se na nej nastvala afakt si zila po svem,jezdila pryc a tak.rozhovory mezi sebou mame duverne,ale nepomaha to,ona ted nevi,z ktere do ktere.

verusky
22. lis 2007

tak jsem mrkla do alba a jeste tam nove fotky nemas.tak se tesim,az budou,napis to,jo?
ja se pred chvili vratila Z NAKUPU,bylo to bajecne.tri hodiny jsemtrajdala pomeste.a utracela... hnedv prvnim zlatnictvi jsem si nechala odlozit nausnice a jsou fakt uzasne,petrje zitra koupi,moc se na ne tesim.takove moderni,nopekne.v dalsim zlatnictvijsem si koupila nausnice dalsi,byly tam uz predrokem.do ucha kulicka,z ni vede tak sest cm struna a na konci planda taky kulicka.pak jsem koupilalatku s medvidkama do detskeho pokoje,zaclonu k tomu,latku na zavesy a polstarky,jen nevim,kdy to nasiju.no a motiv tech medvidku nakreslim i na zed-az to bude aktualni,ze budu vedet,kdo kde spava,nebo dame do pokoje verusku,tak at se ji tam libi.
pak jsem si koupila kvalitni rtenku,sponky do vlasu,v paprinictvi ten pozitivni denicek a verusce pet nadhernych knizek (leporelovy typ,moc jsem je shanela)-to k vanocum (doufam,ze vydrzim...,teda jednou si s tim pohrajem,ale pak bych to chtela schovat).to je,myslim,vsechno...
udelala jsem si dobre,prisla na jine myslenky a jen mi bylo lito,ze si takovou pochazku neumi udelat babicka.me to fakt pomohlo a potesilo.
jo a taky jsem se divalapo obleceni na doma na sebe-po porodu,ale nic jsem nevybrala,teplaky jsou uzke pres stehna,to bych musela zkusit,takze az po porodu neco koupim.
jo avcerajsem si za 700Kc koupila pyzamko na kojeni-s trema knoflickama,abych se libila petrovi,tak snad jo.je smetanove.mam utraceci dny nebo co.
chtela bych jit dnes brzy spat,na uklid asi kaslu,jen vybalim ten nakup.a zitraje taky den.mela bych se objednat naten utz,ale asi to necham na pondeli,zitra se nechci honit.
a rio,uvidite se teda zitra?

verusky
22. lis 2007

tak jak jsem byla plna energie,tak jsem ted naprosto vyflusla.ted jsem si zalila caj,ktery jsem dala varit uz pred hodinou...a mela bych se najist.navic jsem si zapomnela vzit zelezo.i vecer,i rano.tak ted...nakonec z toho zadne potize nemam,takze jsem zustala u toho ferronatu.a boli me pupek.nevim,jestli jsem psala,at pry pocitam,ze bude mit mala tri a pul kila,no toho se desim,veruska mela 2,75 a mela jsem co delat...no ale stejne nic neovlivnim,ze...
rio,ti i zavidim,ze te ceka vsechno nove a ze se ted pekne v klidu muzes venovat michalce.hlavne se netrap nejakyma recma o jeho trapeni,on se nezmeni.a najdes nekoho stokrat lepsiho!!

tlapicka
23. lis 2007

ahoj rio, moc na tebe myslim dneska! drz se, bud neoblomna a nejak to uz vyreste, at te to uz dyl nenici... hodne sily!!!

lenycka
autor
23. lis 2007

Rio, to samé ode mě!!! 😉

ria80
23. lis 2007

Verusky to je dobre,ze sis neco koupila pro radost.Ten porod,tos mela dobry,ze byla Veruska tak mala,Michalka mela taky skoro tri a pul kila a prvni dite,ale slo to.A kdyz to je druhy,to je jak nic,neboj,to tam je vsechno nachystany od minule.
Ja jsem ted nekdy psala,ze se mame videt ve ctvrtek,asi jste to prehlidly.Takze to mam za sebou.Nic moc.Samozrejme velka kytice a zase ty reci.Nejdrive se choval celkem dobre,ale pak ke konci to asi zas na neho padlo a pry,ze zivot uz pro neho bez nas nebude mit smysl,ze umre,bude mit urcite infarkt,kdyz ho vyhodim uplne,a tak.Zase brecel.No hral mi na nervy.A ze budou vanoce a ze prece nejsem takova zla.
Jemu me taky nebylo lito,ani miminka,kdyz se ke me hnusne choval v tehu,to si musim porad rikat.Ale ted najednou chce,abysme ho vsichni litovali,chudaka.Nikdo netrpi jako on.
Michalka to asi vycitila kveceru tu nervozitu,tak nechtela usnout,teda nemohla,a hrozne rvala zase.Celou dobu,co jsem to zacla resit,to neudelala,az ted.Pak v noci taky hur spala,vzdycky nemohla usnout.A ted zase,ale asi uz spi.Ale s placem.Neprospelo ji to.Snad se uklidni.Ja jsem taky spatne spala.
Vim,ze takhle to dal nejde,budu s tim muset neco udelat.Zivot s takovym nervakem by byl peklo.

tlapicka
23. lis 2007

To je dobre, ze jsi to setkani zvladla. mozna mas pravdu, ze je lepsi chvilinku pockat, az si budes uuuuplne jista, ze to takhle dal nejde... kdybys to ukoncila hnedka, mohl by hlodat cervicek, ze ses treba unahlila nebo tak. at tak ci tak, je to straslive tezky.......Jak tak vidim, tak jsi na dobre ceste k vysledku, coz me moc tesi...

ria80
23. lis 2007

Ja to ted nemyslim kvuli cervickovi ve me,asi bych se s tim smirila,o to strach nemam.Ale spis kvuli nemu,kdyz ma ty reci,ja proste nemam srdce to udelat,a taky nevim jak bude reagovat,jestli treba nebude agresivni,at uz ke me nebo k sobe.Kdyby si kvuli me neco udelal,tak by se mi s tim tezko zilo.