Těhotná jsem odešla od agresivního přítele

aswini
15. čer 2013

Ahoj, potřebovala bych poradit, nebo se spíš možná vypovídat. S partnerem jsme se znali krátce a skoro ihned jsem otěhotněla. Bylo to překvapení pro nás oba, pro mne ještě více, jelikož podle lékařů byla velmi malá pravděpodobnost na spontánní otěhotnění (mám za sebou několik gynekologických operací). Vzhledem k tomuto, i k mému věku (35 let), jsem se rozhodla miminko si samozřejmě nechat. Partner byl moc rád. Začal se chovat přímo ukázkově a já byla šťastná, že to bere takto. Bohužel jsem si nevšimnula pár signálů, které mě měly asi varovat... Poprvé jsme se začali hádat, když za ním přijela kamarádka a týden u něj spala, údajně i v jedné posteli, ale přísahal, že k ničemu nedošlo. Velmi mě to ranilo, ale snažila jsem se to překousnout. Co mě však vadilo ještě více bylo jeho věčné urážení a impulsivní jednání - vždycky, když se vytočil, tak do všeho začal mlátit a já se ho začala docela bát. Jednou, když jsme se pohádali, tak mne vztáhl ruku poprvé, nutno podotknout, že svůj čin nedokonal, asi si včas uvědomil, že bude zle. Ale nikdy nezapomenu na ty jeho oči, zúžené zorničky a zlý pohled. Další scény následovaly, když jsme byly u našich rodičů na návštěvě. Opět hádky, mlácení do věcí, tentokrát jsme se tak pohádali, že museli zakročit rodiče, kteří byli šokování tím, co se mezi námi děje. Tentokrát mě mamka upozornila, že co se děje není vůbec normální a že by to do něj vůbec neřekla. Chtěla jsem se s ním ještě po pár dalších hádkách rozejít, hlavně když "itálie" opět pokračovala a dal mi facku. Jelikož z rodiny na takové chování nejsem zvyklá a zvykat si nehodlám, měla jsem toho dost. Prosil a ukecal mě, že se bude snažit. Snažil, chvilku opravdu, ale za chvilku jsme byli ve stejných kolejích. Navíc jsem měla pocit, že mi lže, jednou jsem se koukla do telefonu, kde si domlouval schůzky s kamarádkami prý úplně nevinné, ale... Vím, že nic není černé nebo bílé, má dvě tváře, ta jedna je milá, obětavá, nakoupí, co potřebuji, dal mi dostatek finančních prostředků na nákup těhotenského oblečení, a druhá je taková, jakou jsem popsala... Nyní jsem od ně definitivně odešla, nyní přemýšlím, co dál... Samozřejmě vím, že jsem neměla spoléhat na to, že neotěhotním, ale teď už s tím nic neudělám. Mám obavy, co bude dál...

elvira
15. čer 2013

A co bys chtěla slyšet? Je ti 35, podle doktorů neplodná a čekáš dítě... Sice jej budeš vychovávat nějakou dobu bez chlapa, ale myslím, že nakonec ti nějaký normální přijde do života a budeš spokojená.
Obavy jsou přirozené, má je asi skoro každá, i ta, která má vedle sebe chlapa.
Pokud máš podporu aspoň v rodině, tak se ti bude zas o mnoho lépe dýchat.
Hlavně, aby bylo miminko zdravé. Zbytek se dá zařídit. 🙂

aswini
autor
15. čer 2013

Já vím, děkuji za reakci 🙂 Potřebovala jsem se z toho vypovídat a vyslechnout si i zkušenosti a názory ostatních, nic konkrétního slyšet nechci 🙂 Podporu v rodině mám, za to jsem opravdu šťastná.

mili01
15. čer 2013

Přeji hlavně hodně štěstí a klidu, teď je důležité miminko, je to dar, hlavně, když máš za sebou operace... co by jiné za to dali.... ano, nebude to jednoduché bez chlapa, ale život nekončí. A určitě se najde později nějaký, který si zaslouží jak Tebe, tak bude dobrým tátem pro dítě. Vztáhnout ruku na ženu, ještě těhotnou, to je skutečně ubohé. Hlavně se k němu nevracet, já už bych mu nikdy nevěřila a nedůvěřovala.. jak píšeš - ten pohled a zreničky... to by mně pronásledovalo furt.. takový život ti za to nestojí.. Moc držím palce!

lv
15. čer 2013

když jste se znali krátce před otěhotněním, a teď jsi ve 14tt, vůbec bych o takového chlapa, co dokáže vztáhnout ruku na těhotnou ženu, navíc v prvních měsících vztahu nestála. Mít détě je krásné, i bez chlapa.

aswini
autor
15. čer 2013

Děkuji za podporu! Ano, souhlasím, dítě bez chlapa není problém... Čeho se však trochu bojím je ta vazba na něj přes dítě. Kdyby se jednalo pouze o přítele bez dítěte, tak to neřeším.. Pořád si ale říkám, že taky mohlo být mnohem hůř - manželství, společný majetek, apod.

llluckaaa
15. čer 2013

Já být na tvém místě, tak jsem nadšená, že čekám dítě - když už je ti 35 a myslela sis, že jsi neplodná 😉 No a ten chlap - no fuj, to je teda hovado 😝 Bohužel do chlapa nikdo předem nevidí 😒 Hlavně že už je pryč a ty se raduj z miminka 🙂

helen_8
15. čer 2013

@aswini No, to není pěkný start, ale udělala jsi dobře, že jsi odešla, bylo by to pro Tebe i mimčo špatný, být těhotná a ve stresu, určitě se jevil jako agresor! Máš asi podporu v rodině, věřím, že to zvládneš. Nech to chvíli být tak, neřeš to, ono se to samo vyvrbí. Vím, že je to těžký, ale zvládneš to a mimčo Ti dá sílu. U mě to teď taky vypadá na těhotenství, vztah s partnerem je v pohodě, ale samozřejmě jsem si taky občas nejistá, to je asi normální, i ty hormony hrají svoji roli, to jsem poznala velmi brzy 🙂. Bude to dobrý, neboj, určitě na to nebudeš sama a doufám, že neřešíš žádný finanční potíže. Hlavní je, že už nejsi s tím idiotem, to by bylo ještě horší! A určitě jednou fajn chlapa poznáš a usměje se na Tebe štěstí. 😉 Neříkej si coby kdyby, je to tak, jak to má být a jak píšeš, vždy by to mohlo být ještě horší, jsi chytrá ženská a vzala jsi včas nohy na ramena!Hodně štěstí a zdraví, přeju, buď optimistická, to je základ!

janesafari
15. čer 2013

Jééé.dobře že si od něj odešla-Já měla před lety taky takového chlapa...Nakonec ho 2 týdny před porodem zavřeli a to bylo i vysvobození-se všechno vyřešilo samo...A řeknu ti-radši sama s dítětem než s chlapem hajzlem!!!!!!!!!!!! 😅 Na toho ,,pravého" sem čekal dlouhých 10 let,je mě ted taky 35 let a za měsíc rodím-čekáme chlapečka...
Rodina tě podrží a to je super,držím pěsti-přeju hodně štěstí...Užívej si těhu a takového chlapa vypust s hlavy... 😅

maximka33
15. čer 2013

@aswini obdivuju tě, že jsi našla vůli a sílu odejít už teď. možná v budoucnu by to bylo pro tebe ještě těžší, říkala bys, kvůli dítěti zůstanu.. ale určitě by to dobré nebylo. přítel má asi nějaký problém sám se sebou a pravděpodobně s tím nic nehodlá dělat. pak není šance na zlepšení. Asi chvíli budeš svobodná matka, doufám, že máš oporu v rodičích. snadné to nebude, ale znám spoustu holek, co jim to s otcem nevyšlo a pak potkali jiného, který měl rád je i to cizí dítě. kluci tohle zas tolik neřeší, naštěstí. držím ti palce. hlavně ať je miminko v pořádku. máš pravdu, třeba by se ti to s jiným ani nepovedlo. spíš promysli, co dál s otcovstvím, zda mít otce v rodném listě a tak..