Testy otcovství. Jít na ně nebo nejít?

gaabby
5. bře 2010

Zdravim,snad se nekdo ozve.nemam nikoho v okoli,komu se sverit,treba se nekdo najde..potrebovala bych poradit,rozmyslim se tak dlouho,.zda jit nebo nejit na testy otcovstvi,jestli s tim nejaka z vas nema zkusenost?zda je lepsi drzet vsechny v nevedomosti a stesti a sama se uzirat pravdou a nebo sebe drzet take v nevedomosti..ale to je asi hloupost..synovi je uz pres rok,manzel vi,ze tam byla nevera v inkriminovane dobe,presto pojal dite za sve a nechava to byt.tak prosim poradte.jeste je potreba rict,ze je tak na 90procent manzelovo,(ve zkratce-pri nevere probihala ochrana,s manzelem ne)takze ZAS TAK se nebojim.ale vite co jsou pochybnosti..

gaabby
autor
5. bře 2010

jaaty-ja vim,ale nekdy je lez nezbytna.jinak,jestli te to zajima koukni tyhle www http://www.lekarna-doma.cz/dna-geneticky-anonym... dnes se uz test dna dela anonymne,posles jen vzorek slin na ten jejich kit co ti zaslou.

jaaty
5. bře 2010

... o anonymnom testovaní som nevedela ale to nič nemení na mojom názore.
Buď to nechaj tak, alebo to rieš s manželom, nie poza jeho chrbát 😉
...a riziko, že pri odbere slín v spánku s manžel zobudí bude dosť veľké.

gaabby
autor
5. bře 2010

zelmirka-vim co myslis,ale uvazuju o tom jen v pripade ze to provedu tajne a ze mu nepovim pokud by testy vysli spatne.nechci zkratka aby zil v nejistote a pri ruznych prilezitostech ho napadalo-co kdyz neni muj...ale opravdu vmest mu ze jeho neni nchci,pokud bych se to dozvedela,nesla bych to sama

rimmel
5. bře 2010

😕

podvedies, syna nechas bez pravdy, muza tiez, teraz mu chces daco poza chrbat..moooje neervy

gaabby
autor
5. bře 2010

vis driv jsem si taky myslela ze pravda je nade vse,ale vzdycky to tak neni,jak jsem uz psals,manzel o horkou pravdu nestoji a radeji to nechava jak to je.syn,pokud nepujde o zdravi se to dovidat taky nemusi,vim jak lidi trpej potom,napr muj otec se ve dvaceti dozvedel ze je adoptovany.myslis ze jasal ze vi opravdu?ne,k nicemu to nebylo,naopak.

rimmel
5. bře 2010

gabyy ved o tom hovorim, ze pravda vzdy vyjde najavo..

a zit s tym, ze vies, ze manzel je s tebou iba preto lebo je sanca ze dieta je jeho?????? o toto naozaj tak velmi stojis, o toto chces bojovat?

twinflame
5. bře 2010

gaabby, ako myslis ze by manzel reagoval keby sa dozvedel ze syn nie je jeho? Opustil by ta a syna by prestal mat rad?

mamutka
5. bře 2010

gaabby, pises, ze v tvojom manzelovi to stale hloda.....a co ak v nom nehloda to ci je otec, ale to, ze si ho dokazala podviest? to boli, a iste viac, ako teba bolia tvoje pochybnosti, tak sa radsej len teste z dietatka a budte vdacni, ak je zdrave....

moravanka
5. bře 2010

treba to manzel ani nechce vedet z toho duvodu, ze se boji sam sebe. neni si jisty, jak by se zmenil jeho vztah k synovi.

gaabby
autor
5. bře 2010

to je prave to,ze nechci rict manzelovi-pojdme na testy.nechci mu o tom rikat.chci to nechat bud tak jak to je,jak radite,proste nerypat v tom a uzivat si zdrave decko a ze se mame vsichni radi.je to takhle nejlepsi pro vsechny.a nebo zjistit pravdu a v pripade spatnem nechat pro sebe a v pripade dobrem rict manzelovi-tady jsou vysledky,promin ze jsem ti to zatajila,uz muzes mit jistotu.je to vazne tezky,kdyz se jedna o vasi rodinu.ale vazim si kazdeho nazoru,diky.

jaaty
5. bře 2010

... a keď zistíš, že tvoj manžel je jeho skutočným otcom, povieš mu to -že aby sa potešil, a on sa naštve práve preto, že si mu to urobila poza chrbát 😠 . V noci vytierať tajne manželovi pusu -sorry, ale je to ako v zlom americkom filme 😝 .
Radšej to skutočne nechaj tak, a tešte sa z dieťatka. ... alebo hraj fér.
Vieš čo mňa najviac naštve na manželovi: klamstvo -ak nepovie pravdu a ja sa niečo potom dozviem- a ver mi, ešte sa nestalo, aby som na to neprišla 😉 . .... a to hovoríme o prkotinách .

gaabby
autor
5. bře 2010

ale nekdy je lez a lez,proste nekdy to je tzv lez z dobrym umyslem.vis jak to myslim.jasne,je to trochu sileny,delat to tajne.ale mozna to za to nestoji.bude mozna chvili nastvany,ze jsem to udelala za jeho zady,ale bude rad ze ma jistotu..zadna z nas se neumime vzit do takove situace,jelikoz zene to nikdy nehrozi ze by mela nejistotu.musi to byt tezke,ikdyz to dite milujes a citis se byt otec. tak te to nekdy napadne,zahloda.vazne nevim.rada bych vsem zenam poradila aby si neveru poradne rozmysleli,protoze nasledky za to teda nestoji,.

jaaty
5. bře 2010

myslím, že si sa rozhodla, takže ďalšia diskusia je zbytočná 😉

ani3012
5. bře 2010

písala si,že tie testy chceš spraviť aj kvôli manželovi,aby ho to nehlodalo celý život.A keď vyjdú ,že otec nieje a ty mu to nepovieš, v čom sa to zmení?
a keď vyjdu pozitívne tak som zvedavá,ako zareaguješ na otázku:prečo si to urobila tajne? Keby vyšli negatívne,tak mi to teda nepovieš? 😕

ani3012
5. bře 2010

ešte to som chcela: buď sprav testy spolu s manželom alebo vôbec 😉

moravanka
5. bře 2010

myslim, ze to, ze to gaabby udelala tajne mu bude sumafuk! bude stastny, ze konecne vi, ze dite je jeho.

silvia.t
5. bře 2010

gabby ja by som to urobila tak tajne ako to chces ty,aby si vedala ako to je,ak bude manzelove povies mu to ak nie nechaj to tak 😉

zelmirka1
5. bře 2010

ja by som neriesila ani tajne, lebo ak sa ukaze menej pravdepodobne ze nie je otcom a nepovies mu to ako pises
aj tak v tebe to bude stale, budes na to mysliet a mnoho sitacii moze prist kedy sa prerieknes alebo proste zareagujes zvlastne. Radsej by som sa snazila udrziavat vztah, tesit sa z maleho ze je zdravy, z toho ako rastie
a kedze muz dokazal napriek tomu ze vie o nevere s tebou ostat tak vas ma rad, nic viac netreba. Je to fakt velmi tazke a haklive, vacsina muzov nie je schopna zvladnut vobec neveru partnerky a absolutne to ze by neboli biologickym otcom svojich deti skus radsej posunut tvoje myslienky inam ak ho milujes.

rimmel
5. bře 2010

AKURAT SOM tuto "story" rozpravala muzovi a povedal ze by nedokazal takto zit...v tom ze je hoc i mala sanca ze jeho syn neni jeho!

takze sa gabby zamysli a nebud tak naivna 😉

gaabby
autor
5. bře 2010

rimmel-jak to myslis?ty jsi pro to zjistit pravdu za kazdou cenu.ale kdyz manzel o tu pravdu nestoji?radsi je v tom jak je to ted.tak prece mu nebudu ty testy vnucovat🙂verim ze by s nami zustal i kdyby seč dozvedel ze biolog otec neni.ale bylo by mu hur nez kdyz ted VERI ze je otec.chapes:nekdy proste se pravde vyhybame protoze umi byt fakt kruta.premyslela jsem,kdybych JA byla v te situaci.kdyby rodili chlapi a ja musela VERIT ze je dite moje..a nebyla si jista..nevim jestli bych slidila po pravde a chtela zjistit ze fakt neni moje...a kdyby ten chlap udelal ty testy TAJNE cili bych se nemusela dozvedet tu spatnou variantu tak bych mu byla vdecna.ja nevim.zkousim se na to divat z ruznych uhlu.

rimmel
5. bře 2010

gaaaby chapem 🙂 ale tvrdim a verim ze neskor sa to zmeni, ze bude chciet vediet, neda mu to, ty by si to dokazala? sa vzi do jeho koze..dokazala by si zit v nevedomi ci syn je tvoj alebo nie??? ja nie 😉 ani moj muz

rimmel
5. bře 2010

a dokonca verim tomu, ze muz to nechce, teraz, tie testy, lebo sa boji ze co ak nahodou zisti ze neni otcom..co je pochopitelne, ale po nejakom case, mu to neda, zvedavost, prirodzeny instinkt, a bude chciet vediet pravdu, a kto vie, mozno ti o tom ani nikdy nepovie a bude v tichosti trpiet a to poznaci vas vztah.

iluss
5. bře 2010

gaaby: já bych na ty testy asi šla. Přece jenom píšeš, že je víc pravděpodobnější, že máš dítě se svým mužem, když jsi s tím druhým použila ochranu a s manželem ne. Tak když to budeš mít i na papíře, tak budeš klidnější, tvůj muž bude klidnější (sice ti nic neřekne, ale asi ho to hlodá).
A hlavní věc je, že kdyby se něco nedejbože něco stalo a bude v nemocnici potřeba biologický otec, tak za kým půjdeš, když si nebudeš jistá? Já bych to asi chtěla vědět i z tohoto důvou, musíš myslet i dopředu.

berynka
5. bře 2010

gaabby, četla jsem úvodní příspěvek a na testy otcovství bych nešla v případě, že...
- manžel sice tuší, že potomek nemusí být jeho, ale už jednou na tuto myšlenku přistoupil a řešit ji sám nechce. Ve tvém případě, už bych se k tomu nikdy nevracela a dítěti to v životě za žádných okolností neřekla a samozřejmě by se stejně zachoval i manžel.

na testy otcovství bych šla pokud...
- jsou nějaké zdravotní důvody dítěte
- manžel pochybuje, že je potomek jeho, občas se k tomu v naražkách nebo přímo vrací
- je reálné nebezpečí (zvláště do budoucna), že se dítě doví o pochybnostech ze strany otcovství

jabber
5. bře 2010

No mě napadlo přesně to, co moravanku - odebrat vzorek a tajně nechat udělat test. V případě, že dítě není jeho, tak nic neříkat 😅 a pokud je, tak mu výsledek testu oznámit. A pokud by třeba nevěřil, že testovali jeho DNA, tak bych mu s klidným svědomím navrhla test další

sayast
5. bře 2010

necetla jsem vse.
ale ja bych na testy sla, uz kvuli sobe,abych mela klid a vnitrne se neuzirala. a hlavne,nikdy nevis kdy to manzel predhodi, vytahne, bude chtit resit a to si myslim, ze cim je to dite mensi,tim lepsi,aby pak nebylo svedkem nejakych hadek, ktere se dali usetrit...

zelmirka1
5. bře 2010

berynka super 😉 baby neblbnite pravda za kazdu cenu nemusi byt vobec to najlepsie riesenie,
muz ju mohol opustit uz davno ale ziju spolu a vychovavaju dieta, vobec nebude mat klud ked pojde na testy, ano ked sa ukaze ze je manzelovo ale co ked nie ? aky klud bude mat potom ? bude to katastrofa pre vsetkych. Aj ked mu to nepovie bude na to stale mysliet a moze prist situacia kedy sa zachova zvlastne a vyjde to najavo.

alti
5. bře 2010

Ve Vašem vztahu byla jak lež tak i zklamání a v nejistotě bych já osobně žít nechtěla, zvlášť pokud tě to pořád trápí a myslíš na to. Tady na netu ti budeme každá z nás radit něco z našeho pohledu to nejlepší, ale stejně se musíš zařídit podle sebe - podle mě - podle VÁS! Tady se vyjádříme co by jsme dělali my na Tvém místě. Já bych už za zády manžela nedělala nic. Promluvila bych si s ním, že tě to trápí a i když ho miluješ a jsi ráda, že máš rodinu, užíráš se pořád tou chybou ve vašem vztahu a chceš vědět jak to cítí on. Řešení z této situace bych hledala s manželem! Třeba po rozhovoru s ním zjistíš jestli chce mít víc jistotu nebo rodinu a nejistotu. Pokud by zjistil, že děláš něco za jeho zády nemusel by to pochopit a i jistota otcovství by to už nespravila.
Bohužel je to na Tobě (na Vás). Držím pěsti ať to zdárně vyřešíte.

vodnarky
5. bře 2010

gaaby-ja osobne by som nemohla zit s takym pocitom..preto by som to asi riesila..no nie sama..urcite by som sa snazila porozpravat z manzelom..presne jak vravi rimmel..ked ta ozaj miluje tak pojde do toho s tebou,nech uz je vysledok akykolvek..ved nadarmo sa nehovori pri manzelskom slube-aj v dobrom,aj v zlom.. 😉
ale urcite by som zas nerobila nieco potajomky,bala by som sa,ze tentokrat by mi neodpustil.. 😒

deeky23
6. bře 2010

ahojky holky mam takovy problem,vcera jsem odesla od pritele jelikoz jsem zjistila ze prohlausje ze mimco keter cekame neni jeho, chci aby podstoupil testy kde to zaridit?