Trable s manželem - jeho svobodní kamarádi a alkohol

vally.
22. bře 2011

Ahoj založila jsem tohle téma protože jsem ho tady nikde nenašla a mám pocit, že když se nesvěřím tak prasknu ☹ Děje se to jednou za čas tak cca jednou do měsíce. Ale mě to tááák strašně vadí - on mi vadí.. A on to ví a přesto to dělá. Ti jeho tzv kamaradí oněm vědí jen jednou za čas většinou když se chtějí opít.. A protože to jsou kamari z puberty a někteří ještě tak uplně nevyzráli tak jedou v drogách (hašiš) a chlastu. Drogy manžel naštěstí neuznává ale chlastu je víc než nakloněn. Zvlášt když příjdou ONI !! Posledně se zavřeli do sklepa seděli tam 3 hodiny. Manža mi tvrdil že mi tam dělá s jednim známým (podotýkám že snim problémy nemám) poličku a že kecaji, tak jsem je nechala být ale po těch 3 hodinach mi to nedalo a šla jsem za ním. Jestli by to už nestačilo syna jsme dali na prazdniny stím že si uděláme hezký den a on že je zavřený jen dole a pak jsem slišla jak promluvil že je jak dělo..On má ve zvyku to popírat i kdyby šel po čtyřech.. Mám už na něj takové nervy, že mám chut od něj odejit .. Včera to totiž zopakoval když šel pro syna do školky a ja byla s dcerou na plavani, když jsem se vrátila byl jak dělo .. Už nevím jak mu říct aby toho nechal že mě to bolí ☹ ☹ Poradte jsem zoufala ...

vally.
autor
22. bře 2011

Ted když dcera kroužila po obyvaku v chodítku zhodila lahev kterou měl schovanou za závěsem. Láhev od rumu ale podle vuně bych spíš řekla že tam měli pálenku od tchána, no to bude ještě zase kravál, že mu ji zase odlil ..Není to totiž poprvé. Z čehož vyplívá, že tady museli chlastat ještě než šel pro syna do školky. Já to nechápu jak dokáže být takhle nezodpovědný. Včera mi taky tvrdil, že dědovi sehnal nový mobil a že si dal sním pár panáků jako oslavu, že má novou práci (do te firmy se prý šel zeptat přitom na mobilu má že tam volal) tchán rano přišel stím, že měl mobil v opravně a že už mu ho včera konečně zpravili a že sním včera vubec nemluvil natož pil ... Já tomu nerozumím má 28 let máme 2 děti a on se pořád chová jak puberták .. Jen kamaradi chlast a pořad dokola. Jen odejdu z domu tak obvolává kamarády. (jak jsem si všimla včera ve volaných číslech). Ale já jela jen na pár hodin do města. On měl jedinou povinnost vyzvednout ve 3 hodiny syna protože ja jsem se měla vrátit až v 5hod. Nerozumím tomu. Proč to dělá? Co mám dělat já at se už vzpamatuje? Mě to ubíjí. Vždyt mu nemužu věřit ani to že se postará o naše děti... Už nemám sílu - ani slzy !!! ☹

marketa137
22. bře 2011

Tohle už je hodně, chce to až bude střízlivý si navážno promluvit. bohužel vim co to je mít v rodině alkoholika, momentálně se nestýkáme protože ta osba problém nemá a my jsme divný, všechny problémy si vymýšlíme my takže se nestýkáme víc jak rok. chtělo yb to fakt řešit protože tohle dopadne špatně 😒 . je si vůbec vědom že hodně pije? Tam je už i blbý že můžou být v jeho řítomnosti v ohrožení i děti. budeš to muset vyřešit hodně rychle a rázně. Držim palce at je to po dobréma trošku v klidu. Pokud ale manžel rpoblém nevidí tak to bude těžké 😒

kristi
22. bře 2011

si nemyslim, ze by za to mohli az tak moc ti kamaradi, potazmo problem ma tvuj muz. Jinak kdybych chtela schovat flasku od chlastu, tak za zavesem je to docela blby misto. Proste to doma projed, vsechno mu zabav, at nema co pit a pak si promluvte

beruska2x
22. bře 2011

podle me by o nic neslo kdyby si s kamarady jednou za cas vyrazil, opili se, prisel pozde domu .. a pak byl klid..
ale jestli je schopny se opit nez jde pro malyho do skolky, pit skoro denne nejaky alkohol... to uz je teda moc... 😅
to uz ma fakt problem a promluvila bych si s nim narovinu a bud to bude resit - neb zasnes ty...

navic lze - to je teda pro me absolutni ponizeni partnera..

a presne - co kdyby se k tomu alkoholu dostali deti, nebo se jim, nedej boze, neco stalo kdyz bude napity... 😖

kjajule
22. bře 2011

Naprosto souhlasím s @beruska2x , chápu že si chlap musí občas odfrknout jako každý, jít s kámošema se opít nebo tak...
ale aby chastal před tim než jde pro díte do školky nebo i pil když ho má na starosti to je vážně už moc a nebavíme se tu o opití ale vyložene alkoholismu...pokud nedokáže být bez chlastu ani když "hlídá" svoje dítě... 😅

A to lhaní by na mě bylo už ted moc...já lhaní nesnáším!!!
Když ti potřebuje lhát aby se mohl někde nachlastat tak to fakt není vpořádku ! 😠

vally.
autor
22. bře 2011

Vím taky mi došlo že ti kamaradi se tentokrát vezli kvuli něj ale jinak chodili oni za nim at jde pít a on samozřejmě šel .. Nevím jestli by se mu dalo říkat alkoholik každy den ožralý není je to fakt sem tam a tu lahev podle mě schoval když přišla třeba tchyně aby ji neviděla a pak na ni zapoměl nebo tak něco.. Po domě schované flašky nemá to vím určitě. Jen tchán má demižon s palenkou a on si odlévá at mají co pít když přijdou "kamaradi" ale tchan to vždycky zjistí a udělá kravál.. Mě jde jen oto že pak dělá hlouposti - lže mi do očí, hadá se s tchyni a tchynem (máme dvougenerační dum a oni bydlí dole), mluví hlouposti které pak 3 letý syn po něm pak opakuje .. A asi 2 měsíce zpět když byl taky připitý ( to bylo jak byly v tom sklepě zavření) tak pak přišel nahoru a po menší hádce vzal foták a začal fotit všechno kolem at prý všichni vidí v čem musí žít - Jen chci dodat že fotil neumyté nadobí od večeře, rozhazené hračky v pokojíčku .. prostě takový ten bordel který má doma každý kdo má děti .. Žádný stoletý prach, pavučiny apod. A pak chodil že to dá na internet... Jen mě to jeho chování tak sklamalo...Snažím se jak blázen uklizeno, navařeno atd má každý den. A udělal tohle.. Odešla jsem od něj ale jen na 3 dny dýl jsem to nevydržela.. On samozřejmě volal psal at se vrátím atd že už to neudělá ale dělá to pořad... Vím není to časté každy chlap potřebuje odreagovat ale.. Už na to nemám sílu .. Nevím jak dál.. Bojím se i do obchodu abych se nevratila a on tady neseděl s kamaradama u pulky !

petrusew
22. bře 2011

Vally, je mi to líto, ale tohle opravdu zavání alkoholismem a s takovým člověkem je opravdu velmi hodně těžká domluva. Pokud jsi od něj na nějakou dobu odešla, mělo to potom odezvu, nebo ne? Mě se zdá, že prostě není vyspělý. Ano, pochopím jednou za čas, ale ne každý měsíc a hlavně, je od něj velmi nezodpovědné vyzvedávat nebo hlídat dítě podnapilý! Nechci ani domýšlet, co by se moho stát.....Na jedné straně mám pocit, že se ho snažíš omlouvat, ale víš, že to není to dobré. Že dělá něco co by neměl. A na druhé straně cítím, že s tím chceš něco udělat. Víš, já nevím jestli bych byla schopná a hlavně ochotná s takovým člověkem žít.

vally.
autor
22. bře 2011

Odezvu to mělo, asi na par týdnů. Kdy vyloženě nebyl jak dělo.. Ale muj otec má hospodu a když k nim jedeme na víkend tak si tam na kulečník zajde - jestli měl pivo -to asi ano pochybuju že tam sedí na suchu ale ožralý nebyl... Děti miluje - ale kolikrát uvažuju jestli jen ty děti a semnou je jen kvuli nich a tím chlastem si "ulevuje" Já nevím nerozumím tomu proč to dělá - má vše za co by jiný dal cokoliv. Rodinu která je doma vždy když přijde z práce a těší se na něj ... Já prostě nevím jak dál co mám dělat tolikrát jsem mu řekla že ještě jednou tohle zopakuje tak od něj odejdeme navždy - a posledně mi řekl že stejně věděl že se vrátíme .. hm co na to říct jsem hloupá, že tady ještě jsem já vím ..

berenika39
22. bře 2011

@vally. nejsi hloupá, portože o tom přemýšlíš a snažíš se to řešit. je to složité. sotva ti kdo poradí. za sebe si myslím, že by to chtělo prostě udělat "něco". hned, bez odkladů a nepitvat se v tom dál. ono to lepší samo od sebe nebude. pokud by se ti podařilo ho dostat do manželské poradny, bylo by to fajn, získali byste jiný pohled na problém a navedli by vás na jeho řešení.
pokud se cítíš na to odejít, udělej to. dejte si nějakou hranici. buď anebo. aby se ot vyřešilo. čím déle v tom budeš žít, tím hůř se ti to bude řešit.
fakt nevím......, odejít na tři měsíce, pak si říct - zkusíme to půl roku. když to půjde, super, když ne, zůstanu sama a neboj - zvládla bys to🙂.

beruska2x
22. bře 2011

@vally. alkoholik je v podstate kazdej, kdo s nim ma problemy, ani nemusi byt denne jak dan...

myslim ze toho moc delat ani nemuzes, pokud to on za problem nepovazuje a nebude chtit resit tak ho k tomu nijak neprinutis 😅 a ani by to nemelo cenu, to musi chtit clovek sam...
proste si je tebou asi moc jistej a mysli si ze si muze dovolit udelat cokoliv a ty snim zustanes.. ☹
kazdopadne to jak se chova je podle me naprosty opovrhovani partnerem, a jak daleko to zajde, ...

musis si zvazit jestli ti to za to stoji, v takovy nalade asi vztah pujde od 10 k 5 a deti? budou to cim dal vic vnimat a ze by si ho za to nejak vazili az povyrostou a budou mit rozum.. to asi tezko... 😅
v takovych scenach by podle me, deti vyrustat nemeli, ..

chova se fakt jak nevybourenej pubertak, co si nevazi toho co ma - a ze se dokaze pohadat s vlastnima rodicema, kteri s tim evidentne nesouhlasi - to taky neco vypovida...

beruska2x
22. bře 2011

@vally. ted koukam jak jsi mladounka a uz resis takovyhle problemy - to je desny... preju hodne stesti at to dobre dopadne at s chlapem nebo bez chlapa... 😉

petrusew
22. bře 2011

@vally. Tak hloupá rozhodně nejsi, kdybys byla, tak to vůbec neřešíš! Jenom prostě nevíš jak dál a jsi zmatená a naštvaná! V téhle situaci naprosto normální! Kdo by nebyl zmatejenej a naštvanej! Já bych teda byla. On se ale zatím nechce měnit, nechápe nebo spíš nechce připustit, že dělá něco špatně a je si zatraceně jistej sám sebou a tím, že s ním zůstaneš. Zvaž si, jestli zůstávat ve vztahu, kde to neklape má cenu. Jestli je dobrým vzorem vašim dětem...což si myslím, že asi není. Jestli chceš odejít, jdi, ale nevracej se za pár dní. To nemá cenu a on se utvrdí v tom, že se zase vrátíš. Není a nebude to lehké, drž se!

weri1
22. bře 2011

odešla bych ! kvůli dětem !

morturi
23. bře 2011

vally, tvůj manžel je alkoholik. to, že nepije nebo se neopije denně, na tom nic nemění. s alkoholiky to je moc moc těžké, s přibývajícím časem se jejich patologie zhoršuje a trpí celé rodiny, nejen partnerky, ale i děti a leckdy i další příbuzní. tohle má jediné řešení, promluvit s manželem v době, kdy je prokazatelně střízlivý. sdělit svůj pohled na věc, své obavy - a svůj názor, jak to řešit. tzn., že on musí abstinovat. u alkoholiků není jiné cesty. a připravit si variantu, když manžel odmítne tvé obavy atd. co uděláš? budeš dál trpět? trápit se a přemýšlet co s tím? nebo se dokážeš sebrat a postavit se za sebe a své děti? někdy se alkoholikům rozbřeskne ve cvhíli, kdy přicházejí o své blízké. ale reálně přicházejí - rozvod, odstěhování atd. ne plané výhružky, že odejdeš, když stejně víš, že to nechceš udělat. pokud nejsi připravena na rázné řešení, ani to snad neřeš. budeš mu jen k smíchu, jen si utvrdí svou převahu nad tebou ...
je to moc těžké, je mi líto všech žen, které tímto procházejí ... držím palce

simonceli
23. bře 2011

@vally. Ahoj, můj otec je alkoholik, co samozřejmě problém nemá a on nechlastá..... vím jaké to je být dítě a mít otce alkoholika a je to fakt na hovno a na nervy a poznamená tě to na celej život. Být ve tvojí kůži, tak mu řeknu, že takhle to prostě nejde. Ono to určitě nebude nic jednoduchýho, ale protože vím jaké to je z pozice dítěte, tak to píšu. Já bych mu řekla, že buď se půjde léčit a kamarádům vyhlásí stopku, těm kteří ho k chlastu stahují, nebo že končíte. A prostě pohlídala bych si to, aby na léčení docházel a tak. Jestli chodí pro malýho do školky ožralej, tak bych ho asi já při své povaze minimálně přizabila. Můj přítel ví, že nesnáším opilý lidi. A to chodí s kamošema klidně i 3x týdně na pivo, ale protože zná všechno co se dělo s mým otcem, tak mi stačí napsat smska a nakluše domů do 15 minut, o malou se stará vzorově, takže nemám problém ho pouštět, když se mu chce. A to všichni jeho kamarádi jsou svobodní bez závazků. A navíc se ptá jestli může než jde, ale být ve tvé kůži tak už bych s dotýčným dávno nebyla. Ale to jsem já. Ty jsi jiná. Ale jako nůž na krk bych mu dala.