Trable s přítelem a penězi. Řeknete mi svůj názor?

niki31
28. dub 2011

Ahoj holky,
chtěla bych se vás zeptat na váš názor.. Jsem rozvedená, z manželství mám 2 holky a s nynějším přítelem půlročního syna. Náklady jsme měli doteď rozdělené tak, že přítel platil bydlení (cca 9700) a já všechno ostatní. Teď měl o něco menší výplatu než byl zvyklý ( asi 16 tis. místo 20 tis) a vyrukoval na mne s tím, že bych mu měla přispívat na bydlení za holky, protože nejsou jeho a on za ně přece nebude platit nájem. A vlastně ani za mne ne, že chce platit bydlení jen za sebe a za malého, protože s tím,co mu zbude z výplaty nevyjde. Včera to vyvrcholilo úplně, protože přišel přeplatek za služby v bytě( teplo, teplá voda, voda) skoro 16 tisíc, ale byli jsme domluveni, že z tohoto přeplatku mi vrátí 15 tisíc, které jsem mu v říjnu půjčila. Teď mi je vrátit nechce, protože celý rok platil za moje děti tu teplou vodu atd. a tím pádem se dluh ruší. Podotýkám, že mi ještě dává stravenky asi za 1500, a je přesvědčený, že je to moc. Mi to přijde nechutné, že kvůli penězům rozbíjí rodinu na dvě části, jedna rodina je on s malým a druhá já s holkama.. Přitom já celou dobu vydělávám 7 tis + rodičák+peču dorty na zakázku+ dělám kosmetiku..a všechno jsem vždycky dávala do rodiny..

niki31
autor
28. dub 2011

@sayast děkuji🙂

niki31
autor
28. dub 2011

@moudivlacek já už jsem z něj tak vyšťavená, že už se mi nechce ani nic sepisovat, ani mu nic dokazovat.. mám toho všeho plné zuby..

niki31
autor
28. dub 2011

@camelinka ale on tvrdí, že mu na rodině záleží... ale prachy dělit nebude..☹ Prostě má rád asi jenom sebe, pak dlouho nic a pak za hromadou hnoje jsme možná my ostatní..

moudivlacek
28. dub 2011

@niki31 aha tak to promin,ja netusila,ze to doslo az takto,ze se chcete odstehovat,ono se tezko radi,kdyz clovek nezna vsechny okolnosti,asi to chce si vsechna "pravidla" stanovit na zacatku,ale je pravda,ze tohle je fakt silny kafe ☹ si dela srandu s tim bytem ne??? chjo,proc jsou lidi takovy 😖

petule12
28. dub 2011

@niki31 - bude ti bez něj lépe. Tohle není chlap pro život.
Akorát je blbé, že místo toho, aby sis užívala mimíse, tak musíš řešit takové věci.
Ale držím palce, aby bylo brzy dobře. 🙂

sayast
29. dub 2011

@niki31 moc drzim palce! u nas to s ex bylo taky neco podobnyho, akorat ze ta mala byla vlastni nas obou. a delil MY (ja a dcera) a ON. bez nej je mi lip, i financne, stejne jsem nic nemohla-meli jsme spolecny ucet, tam chodili me penize a strhavali se poplatky,on dostaval vyplatu na ruku, takze neco si nechal,zbytek ulozil a pak rikal jak si nemuzu nic koupit, protoze me penize se strhli na nase poplatky 😝.
po rozchodu jsem zustala v dluzich, bez penez, nebyt tajne obalky co jsem si setrila, tak jsme prvni mesice nemeli ani na chleba. zacala jsem na castecny uvazek chodit do prace, byl ji rok a ctvrt, jeste jsem kojila. a ted, ucet srovnany na nule az do plusu, 2 dluhy zaplacene (jeste ze vraceli dane a byli preplatky), uz mi chybi splatit jen pitoma svatba a zbyde mi jen hypo.
takze i ty, neboj se, bude dobre! a dokonce lip 😵 . a jsi krasna zenska, sama nezustanes 🙂
a s tim bytem to mysli vazne jo 😕 . tak bych mu ale neposluhovala. nebo at si za to zaplati 😀
posilam spoustu sil 🙂

camelinka
29. dub 2011

@niki31 aha tak to je fakt smutny ☹ , a tam kde bydlite je to "tvoje" nebo "jeho"? a mela bys kdyztak s detma kam jit? jestli uz je to tak blby, tak se sbalte ( nebo jeho) a uhanej od nej pryc, nez tohle tak byt radsi chvili sama a pak potkas nekoho kdo si vas bude vsech vazit a bude vdecny za takovou rodinu. od nej jako otce chlapecka ti nejaky penize pujdou, tak vam urcite bude lip bez takovyho sobce, ses kocka a urcite potkas chlapa co za to bude stat 😉 😉

jolcap
29. dub 2011

@niki31 s tím bydlením bych se zeptala někde u právníka jestli nestačí jen mu sehnat přístřeší(ubytovna) když je sám a rozhodně asi neotálej s dalšími finančními záležitostmi jinak bude bydlet u Vás a nic nepřispěje a ještě vyžere lednici, držím Ti palce žít v tomhle se moc spokojeně nedá

camelinka
29. dub 2011

@niki31 tak ted sem se docetla ze byt zustane tobe, to je dobre 😉, na takovy to ze se odstehuje az bude mit kam bych nespolihala, takhle se to bude tahnout kdovi jak dlouho, vime jak sou chlapi pohodlni 😅 a pokoj nebudes mit nikdy. nema rodice nebo nekoho kam by se mohl vrtnout? sbalila bych mu svestky a adijee, cim driv tim lip 😉

fangi
29. dub 2011

@niki31 Jseš silná a samostatná ženská, že jsi to vyřešila, a myslím, že jsi udělala pro sebe a své děti to nejlepší. Přeju hodně štěstí, děti ti každý den budou dělat radost, tak věřím, že všechno zvládneš dobře 🙂

niki31
autor
29. dub 2011

@moudivlacek od začátku byla domluva, že on platí bydlení, já všechno ostatní.. Nikdy by mne nenapadlo, že na mne vytáhne, že nebude platit za holky teplo, teplou vodu apod. Já taky sama musela koupit novou ledničku, myčku( páč furt nadával, že se musí šetřit vodou a vadilo mu, že se holky koupou ve vaně a tímpádem se bude hodně platit za vodu), nové matrace do postele( protože ho bolely záda), vysavač, atd. Já mu to taky nevyčítala, že mi na to nepřispěl a přitom to všechno používal tak jako my..

niki31
autor
29. dub 2011

@petule12 díky 🙂 už jsem byla sama 4 roky jen s holkama, tak to s tím prckem musím taky zvládnout. Hlavně že budu mít klid a nebudu poslouchat výčitky, jak je všechno špatně..

niki31
autor
29. dub 2011

@sayast ti chlapi jsou fakt na hlavu, co? Oni tam fakt místo mozku mají z piva kostku a ještě si myslí, jak jsou bezchybní a dokonalí.. Máš krásnou holčičku, a až bude velká, určitě dá tatínkovi patřičně najevo, jak si ho váží, za jeho chování k mamince. 🙂 😉 Děkuji za poslání sil, už docházejí, ale věřím , že zase bude líp 🙂

niki31
autor
29. dub 2011

@camelinka má úžasnou maminku, ale prý k ní jít nemůže, protože má jen malý byt. Kecy v kleci, asi by spolu nevydrželi ani přes tu jejich velkou lásku 😝 .

niki31
autor
29. dub 2011

@fangi děkuji za povzbuzení, stejně mi nezbyde nic jiného než to zvládnout. Přece ho nenechám, aby mi z malého vychoval stejného sobce jako je on. To by teda fakt měl drobek "dobrý" příklad ☹

niki31
autor
29. dub 2011

@jolcap vidíš, to se poptám, ať mne tu jeho přítomnost zbytečně nedeptá.. dík za radu 🙂

jolcap
29. dub 2011

@niki31 jinak ženská zvládne všechno taky jsem utekla doslova od manžela a táhla za sebou dluh 350tis,zaplatila a dneska je nám fajn

niki31
autor
29. dub 2011

@jolcapněkteří chlapi jsou hrozné sračky, taky splácím dluh za bývalého manžela..

jolcap
29. dub 2011

@niki31 no jsou to mamánkové,takže kluka vychovávat jinak než naše matky 😀 já odešla s dluhama a bez bydlení,ale nějak se mi oddechlo a dva roky jsem nepotřebovala chlapa ani vidět ani cítit

petule12
29. dub 2011

@niki31 - bude zase dobře, to zvládnete 🙂

petule12
29. dub 2011

teda musím zaklepat ťuk, ťuk, ale nám to s manželem ohledně financí i dalších náhoru klape 🙂
ne že bychom se někdy nepohádali (teda nevyměnili názory 🙂 ale v důležitých věcech se schodneme

a kasu držím já 🙂 🙂 🙂

holky, jste dobré, že to zvládáte....

camelinka
29. dub 2011

@niki31 jak rikas, jenom kecy, takhle se ho nezbavis nikdy 🙄 , kdyz uz to mas v planu, tak to chce raz na raz, cim dyl se to bude protahovat, tim to bude horsi pro vsechny

gabrielaa
9. kvě 2011

ahoj, chtěla bych se s váma podělit o problémy, který momentálně řeším a poprosit vás o názor 🙂
S přítelem jsem se seznámila začátek minulého roku a hned po 2 měsících vztahu jsem otěhotněla. Po dlouhých úvahách jsem si mimčo nechala a zůstali jsme spolu. Začátek byl perfektní, staral se o mě, těhotenství vážně prožíval, jezdili jsme na výlety, dovolený, prostě všechno super. Ovšem po porodu se toho dost změnilo. Má víc a víc práce a celkově mi přijde, že o mě má menší zájem. Taky mi přišlo, že je nějaký tajemnější a hrozně nápadně si hlídá mobil. Jednoho večera mi to nedalo a šla jsem se mu do něj podívat (což jsem do té doby odsuzovala). V odeslaných sms jsem našla sms nějaké ženské, kterou oslovoval kočičko, a psal jí, že se těší, až usliší to její vrr naživo, a že je moc rád, že ji poznal. Zeptala jsem se ho na to a přišlo krkolomný vysvětlování, kdy mi postupně předhazoval různý verze od toho, že to psal jeho kamoš, který neměl kredit, pak teda že to psal on, ale nic nebylo, nakonec že je to jen zákaznice, které dělal nějakou zakázku a podobně. Přede mnou si smazal číslo a řekl mi, že je to pro něj tímhle skončeno. Já si to číslo projistotu uložila a za nějaký čas, jsem oné dotyčné napsala sms jako za něj a zkusila jsem ji chytit do pasti (zajímalo mě, jestli spolu spali), ale podle její odpovědi jasně vyšlo najevo, že zatím spolu vážně nic neměli. To mě sice lehce uklidnilo, ale stejně mě pořád nahlodávalo, proč měl důvod, aby takhle s někým flirtoval...
Nechala jsem to asi měsíc být, vše bylo celkem v klidu, ale posledních 14dní opět začal hlídat telefon, bral si ho s sebou i na wc. Takže jsem zase mrkla, sms žádné, ale ve výpisu hovorů ji měl tak jednou týdně, buď že volal on jí nebo ona jemu. Zase jsem vylítla a udělala scénu, 3 dny mi k tomu neřekl ani slovo, až pak z něj vylezlo to, že se jen ptala, jestli jsem se uklidnila a jsme v pohodě, že nechce rozbíjet rodinu. Což mi přijde jako fakt blbost, že si kvůli tomu volají. Kevšemu to bylo v den, kdy já byla s malou u rodičů a on byl sám doma... Co si myslíte? Jsem paranoidní a vidím za tím něco, co tam není? Nebo bych měla dát na svůj šestý smysl, když tuším, že mezi nima něco je??
Další věc je, že od začátku roku s náma není skoro vůbec doma, práce má tak moc, že jezdí pozdě večer domů, dělá i víkendy a já jsem s malou věčně sama doma. K tomu všemu rekonstruuje nás baráček, takže i když je doma, nám se nestíhá věnovat. Na mě to dolíhá poslední dobou čím dál víc a už nevím co dál....

fangi
9. kvě 2011

@gabrielaa Ráda bych Ti něco napsala, ale po přečtení příspěvku nějak nevím, jak zformulovat, jak to na mě působí. Určitě si myslím, že se něco děje a Tvůj přítel něco řeší. Asi není tak důležité, co vlastně s tou slečnou měl, i když je jasné, že pro tebe to důležité je, ale spíš je důležité, kde je problém a co se děje. Proč když všechno bylo během těhotenství tak fajn, tak proč se to změnilo, co on řeší, co je tím důvodem, že se děje to, co se děje. Měli byste si promluvit. Vůbec nepíšeš, jestli jste si zkoušeli vysvětlit, co se děje. Zeptala bych se ho narovinu, co se stalo, že už to není jako dřív a prostě si promluvit o všem, o vás, co nejvíc si to říct. Může to být změnou po narození dítěte a tím, že má hodně práce. Ale taky to může být úplně něčím jiným, co jen svádí na práci. Opravdu si myslím, že důležitá je ta příčina, proč má potřebu si psát s někým jiným, proč je tolik v práci (jestli je opravdu jen v práci.) Je to pro tebe těžké, to je jasné, pro tebe je to taky změna, máš malou holčičku, a najednou takový obrat ve vztahu a ještě to s tou slečnou.

gabrielaa
9. kvě 2011

@fangi ptala jsem se ho na to už mockrát, buď mi řekne, že neumím poslouchat nebo že mi k tomu nemá co říct, že to zbytečně řeším. Jen jednou z něj vyklouzlo to, že toho má moc a že ho moc úkoluji - což je vážně vtipný, sice rekonstuuje barák, ale to je jen občas, páč pro jeho práci na to stejně nemá čas, no a jinak max vypere a nakoupí, jinak dělám uplně všechno (úklid, vaření, starost kolem baráku, ...) a s malou mi taky nějak extra nepomůže - jen občas si ji vezme a dělá na ni opičky a pohraje si s ní, ale že by ji nakrmil, vykoupal nebo tak něco, to ne. Jen první měsíc mi s ní trochu pomáhal. Přitom na něm vidím, že ji miluje a je pro něj důležitá, tak nevím, kde je chyba.. Každopádně něco bude špatně, protože spokojený člověk ve vztahu nehledá nic bokem 😒

marti73
9. kvě 2011

@gabrielaa Ahoj.. je to teda situace na prd.. Já bych sázela na sex, tam bude asi odpověď, jak to s vámi dvěma je. Jestli s tebou doma flirtuje a dává ti najevo že má zájem, tak si myslím, že by to nemuselo nic znamenat. Ale jestli je to obráceně, tak nevím, nevím? 😕 Mám holčičku o 2.měsíce starší, tak vím, jakej je to kolotoč. 😉 Koukala jsem, kolik ti je a jestli jste věkově nějak nastejno, tak je taky fakt, že si třeba potřebuje promluvit s někým o něčem jiném, než o malé, já mám taky dobrého kámoše chlapa. No ale kocourku mu teda neříkám.. 🤐

fangi
9. kvě 2011

@ Aha, no tak on asi nechce o tom moc komunikovat, ale něco v sobě řeší, něco se určitě děje. Přeci jen jste spolu hodně krátce, máte malou holčičku, ta zamilovanost by tam měla ještě být velká a je brzo na to, aby to nefungovalo. Určitě je to těžký, když on nechce, ale ještě bych z něj zkusila "dostat", co on v sobě řeší.

gabrielaa
9. kvě 2011

většina lidí z mýho okolí (hlavně teda moji rodiče) mi poslední týdny předhazují, že s ním mám vážně svatou trpělivost - kolikrát mi slíbil, že někam pojedeme (např. na hody u rodičů, oslavu..) a nakonec z toho sešlo nebo tam s náma odjel, ale pak nečekaně musel zase odjet do práce a já s malou tam zůstala sama..se vždycky cítím tak trapně, když se na mě všichni tak soucitně dívají 😒 ta samota z posledních měsíců se jen stupňuje a já bych to chtěla nějak vyřešit, kvůli malé ale taky i kvůli nám, jen se bojím, že jsem na to už sama..

fangi
9. kvě 2011

No je pravda, že v sexu je dost často taky zakopaný pes. Pokud doma žádná "erotika" není, což třeba my tě pochopíme, že po porodu jsi se "nehnala" do sexu jako třeba dřív, ale chlap to třeba nechápe, je to pro něj velká změna a jestli potom kterákoliv ženská kolem něj prohodí cokoliv erotického, tak bohužel to skoro každému chlapovi jaksi přepne a když "doma to nemá", začne to hledat někde jinde. Chlapi jsou v tomto taky dost sobci nebo jak to říct, prostě oni chtějí sex a nějaké " po porodu" asi moc neřeší.

marti73
9. kvě 2011

@gabrielaa Chtělo by to, si udělat alespoň jeden večer pro sebe, aby někdo pohlídal a mohli jste si zajít spolu na večeři, uvolnit se, nějakou skleničku a hezky si to užít, pak se rozváže často i jazyk a vzájemné křivdy a zanedbávání se na vzájem si lehce vysvětlíte.. my to měli taky tak.. 😉 Zkus to..