Trable s přítelem a penězi. Řeknete mi svůj názor?

niki31
28. dub 2011

Ahoj holky,
chtěla bych se vás zeptat na váš názor.. Jsem rozvedená, z manželství mám 2 holky a s nynějším přítelem půlročního syna. Náklady jsme měli doteď rozdělené tak, že přítel platil bydlení (cca 9700) a já všechno ostatní. Teď měl o něco menší výplatu než byl zvyklý ( asi 16 tis. místo 20 tis) a vyrukoval na mne s tím, že bych mu měla přispívat na bydlení za holky, protože nejsou jeho a on za ně přece nebude platit nájem. A vlastně ani za mne ne, že chce platit bydlení jen za sebe a za malého, protože s tím,co mu zbude z výplaty nevyjde. Včera to vyvrcholilo úplně, protože přišel přeplatek za služby v bytě( teplo, teplá voda, voda) skoro 16 tisíc, ale byli jsme domluveni, že z tohoto přeplatku mi vrátí 15 tisíc, které jsem mu v říjnu půjčila. Teď mi je vrátit nechce, protože celý rok platil za moje děti tu teplou vodu atd. a tím pádem se dluh ruší. Podotýkám, že mi ještě dává stravenky asi za 1500, a je přesvědčený, že je to moc. Mi to přijde nechutné, že kvůli penězům rozbíjí rodinu na dvě části, jedna rodina je on s malým a druhá já s holkama.. Přitom já celou dobu vydělávám 7 tis + rodičák+peču dorty na zakázku+ dělám kosmetiku..a všechno jsem vždycky dávala do rodiny..

petule12
28. dub 2011

@niki31 - poslala bych ho do háje, ale je jasné, že to udělat nemůžeš. Teda můžeš, ale předpokládám, že to nechceš.
Přijde mi to od něj postavené na hlavu. Když s tebou začal žít, tak snad věděl, že máš děti a že k tobě patří. Tudíž, že přebýrá zodpovědnost a vše ostatní i za ně.
Jste jedna rodina a nemůže dělit na tvoje a moje děti. Do budoucna co, na holky bude kašlat a starat se jenom o vaše společné dítě? Jak se asi budou cítit holky?
Chápu, že asi k nim bude mít vždy trochu jiný vtah než k vašemu společnému dítěti, ale měl by se rozhodně alespoň snažit.
Nezlob se, ale pokud s tím má problém, tak si měl najít někoho bez dětí.
Chová se jak blbec. 😒 Promiň.

brusinka.pusinka
28. dub 2011

@niki31 přijde mi dost sobecký , když už žiji dobrovolně se ženou co má děti z předchozích vztahů tak je jasný že se má chovat přinejmenším jako dobrý kamarád a né dělit vše na mé a tvé. měli byste mít společné finance a společně hospodařit, a společně se o vše dobré i zlé podělit 😉 Připadá mi ten tvůj přítel jako zamrzlý puberťák co si chce jen užívat a nemít starosti 😒 ☹ Vím že je asi těžké odejít ale jak psala
@petule12 odešla bych než žít se sobcem 😉
Jsi žena co se jak píšeš umí postarat o sebe i děti , a také bys měla myslet na sebe a né jen na druhé 😉

sayast
28. dub 2011

@niki31 jsem taky rozvedena, z manzelstvi mam dceru, ted mame noveho pritele a neumim si predstavit ze by se tak mel k moji dceri chovat! je jasny ze ten vztah jako s biologickym otcem neni nebo vetsinou, ale takove rozdily ☹. ja k julii asi vzdy budu citit vetsi ochranitelsky potreby, po tom vsem cim jsme si prosli a budu se za ni bit jak lvice, at me to stoji co to stoji. ale nedopustim aby ji nekdo odsouval nebo delal takovy rozdily. bud nas chce obe a bude se tak chovat a nebo nebude mit zadnou...
nebyla bych s takovym clovekem.
Drzim palce 🙂

moudivlacek
28. dub 2011

tak s timhle by si zaslouzil par facek 😠 nedoplatky po tobe by chtel,ale preplatky ti neda????? nechapu tohle chovani,je jasne,ze vztah k vlastnimu a vyzenenemu/vyvdanemu diteti je trosku jiny,ale sakra takhle okate to davat najevo,zarazila bych to driv nez mu zacne vadit,ze tam holky dychaj jeho vzduch,nevim asi jsem ostra,ale tvuj prispevek,respektive ten obsah me fakt dostal 😖 ale popravde nevim co bych delala na tvem miste ☹ urcite se ozvi,proboha jsi na MD,tak jak muzes platiti vsechno???? je fakt,ze jsme tu na konikovi obcas taky cetla story typu,ze manzelka musela z rodicaku platit pulku vsech vydaju,protoze se manzel citil dotceny, ze musi platiti skoro vse sam a to byly pripady,kdy manzel vydelaval desitky tisic,ne zadny chudacek,asi zkus s nim promluvit a jasdne si nastavit co kdo bude platit,nezapomenout i na mimoradne vydaje typy rozbita pracky,skola v prirode....to same s tema preplatkama,proste si to sepsat a je to,otazkou pak je,zda na to pritel pristoupi,drzim palce,at se vse vysvetli 😉

vally.
28. dub 2011

@petule12 : 100% souhlasím.
Tohle ted přesně řeší i jedna má známá.. Já nevím co to stěma chlapama je. Asi něco ve vzduchu. Ja být tebou tak se seberu a aspon na nějaký čas odjedu s dětmi a nic bych mu neřekla, at se těmi "jeho" penězmi udáví..Jo když jde o prachy tak neznají bratra.. Já mám prvního syna taky s byvalým. A tak doufám že tohle mi jednou manžel nebude nacvičovat. V ten moment bych měla zbalené věci. Vědí do čeho jdou tak proč tohle udělal nechápu. Máte společné peníze, domácnost, tak co je to za blbé pravidlo dělit na moje peníze a tvoje peníze... Když jsme se otom bavili s onou známou tak nás napadlo jestli ten její nemá jinou a proto mu jde o ty prachy.. Co myslíš nemuže to byt tím?

katka37
28. dub 2011

@niki31 ach jo ,chlapi jsou opravdu divní,já měla doma něco podobnýho,manžel vydělává 60tisíc měsíčně a je takový chrt na peníze,že je to těžké,ted čekáme třetí mimi a všechno musíme koupit v sekáčích atd ,protože na nové mi nedá.....ale naštěstí prachy na jídlo atd neřeší ,já taky vydělávám ,ale směšných 7-8 tisíc jsem servírka dělám v noci do 3 do rána a prostě mi řekl ,že v práci budu co nejdýl at ještě něco vydělám než půjdu na mateřskou,takže skáču do rána kolem ožralců a ráno vstávám ,vařím starám se o barák zahradu atd....

marecek4
28. dub 2011

já řeším něco malinko podobného,ne s dětma,ale s dluhama po bývalém-ty mi můj občas nepěkně předhodí,je pravda,že mi nechá celou výplatu-tak jako já,vše na společný účet,ale vše co si vydělá jaksi navíc už je jen jeho a co vydělám navíc já je prostě pro rodinu,takže teď co jsem na MD jsem minulý rok ifiko vydělala nějakách 40 000,- plus pečení,takže k 60 000,- to bude,a vše šlo do společného,na jeho barák,atp.on si vydělal asi polovinu po fuškách a neviděla jsem z toho ani korunu-to by mě ani tak něžralo,jako to,že ani malému dodnes nekoupil ani pitomou hrkačku-prostě sám nic,po této stránce je to svým způsobem sobec,to,že jsem ty vydělané peníze místo do rozpočtu,mohla použít na splacení dluhů nebere už vůbec,ale taky mu říkám,že pokud se v tomto nezmění,tak se normálně s dětma sbalím,nechám si vyměřit výživné a ať jde do háje i se svýma fuškama,já nás s těma svýma uživím,a za další,když jsem měli krizi,tak jsem mu hezky spočítala kolik by mi mohl dávat za domácí servis vypraného a vyžehleného prádla,za navařené teplé obědy,za úklid jeho fuseklí,které je schopný nechávat všude možně aj.-počítala jsem jen základově 50,- orun na hodinu a protočily se panenky nejen jemu

fangi
28. dub 2011

@niki31 Nezlob se, ale to mi přijde od něj fakt nechutně hnusný, sobecký a radši nebudu psát, co ještě !!
Hlavně když si vezmu, že ty platíš z rodičáku a brigád úplně vše kromě bydlení, tak ať počítám, jak počítám, když máte 3děti a z toho dvě už velké, tak ti asi moc nezbude, jestli vůbec něco....A jemu 6-10tisíc přeci zbyde !! A ještě chce peníze po tobě na bydlení !! To jako ty bys platila své a holek bydlení, on by si platil jen své a chlapečka bydlení...Ale jídlo a vše ostatní bys ty platila pro všechny??!! Když už s prominutím takhle blbě přemýšlí a máte si každý platit svoje, jak kdybyste byli cizí lidi, tak potom by si ale musel platit svoje jídlo a všechny výdaje za sebe teda sám a rovnou ať se teda o sebe stará sám !! No a to by potom z rodiny nezbylo opravdu nic a rovnou byste se mohli jako cizí lidé rozdělit a každý si bydlet jinde, protože v podstatě byste tak fungovali.
Jeho hnusný chování má několik rovin - první, že je asi škrt a nejlíp by se nechal živit a svoje si škudlil někde bokem, druhá, že je od něj hodně hnusný, že Tvoje holky bere tak okatě jinak než Vašeho chlapečka, že jakoby s Tebou nebyl s Tím, že máš už děti, nebere je do "své" rodiny...hnus, a poslední, že si od Tebe půjčí peníze a ani je nechce vrátit, navíc ten přeplatek za teplo a vodu je přeci Vás všech, tedy ani to, že by Ti z toho vrátil, co Ti dluží, by fakticky nebylo splacení toho dluhu, protože on sice platí za bydlení, ale Ty zase za všechno ostatní, a to, že Vám na službách vrátili by mělo být Vás obou a měli byste se domluvit, že si to ušetříte třeba na dovolenou a ne, že on si to přivlastní a splatí z toho svůj dluh, což ještě navíc udělat nechce! Je mi špatně z takovýho člověka, nezlob se, Tebe je mi líto a přála bych Ti, aby se vzpamatoval !!

crca
28. dub 2011

Tak napsáno tady asi bylo vše,ale být tebou,tak bych mu teda neprala,nežehlila, nevařila nenakupovala bych nic,do lednice bych si dala věci s popisky co je tvoje a holek a basta 😅 Kluka máš malého,tak ať mu kupuje Sunary(teda pokud nekojíš)a pokud kojíš,tak bych mu nechala proplácet každou dávku mlíčka od tebe 😀 Promiň,ale nechápu to a holek je mě líto 😒

babulinkab
28. dub 2011

@niki31 neměla jsem čas vše pročíst, ale já teda ve vztahu nechápu to dělení peněz, my jsme s manželem a dětmi jedna rodina - tak máme dohromady jedny peníze, ze kterých vše platíme

bublenudle
28. dub 2011

Uplně souhlasím s Crca,,doma bych nehla ani prsten a nějake vařeni a praní,no tak ve snu...Kreten,když je s Tebou tak je snad i s tvyma dětima,ne?? co to je ,,moje,,tvoje??? já bych ho hnala...že bY se nestačil divit...

babulinkab
28. dub 2011

@niki31 a ještě jedna věc, to že máš již dvě děti věděl, tak proč to teď vytahuje 😝 😝

gabrielaa
28. dub 2011

ahoj, zkusila bych si s ním promluvit, ujasnit si co a jak bude, no a pokud by se neprobral, šla bych pryč. Mě osobně by takový přístup urážel, jsem na to moc hrdá 🙂

lenkacar
28. dub 2011

velmi smutné téma ,ale bohužel běžné ..moje kámoška má taky 2 děti a ted čeká po umělém oplodnění s přítelem miminko ,je to voják z povolání peněz dost a nemíní živit ,ani jí ,ani děti ,to je radost tohle ..celé umělko si platila sama a on jí dává na ubytování 2tis. měs.bydlí u ní ..to se mu to panečku žije ..a takových vychcánků se najde .. 😠

marti73
28. dub 2011

@niki31 Ahoj.. to je mi tě teda fakt líto, že se takhle chová. Je to opravdu sobec, jak tu také zaznělo, nečetla jsem všechno.. Snad žijete jako rodina a on tohle?? Jako by bydlel u maminky.. To svědčí o jeho charakteru.. 😠 Jen škoda, že se takhle projevil až teď, když máte spolu mimčo.. ☹ Musí to být pro tebe dost těžké, ale to nevypadá dobře do budocna.. Moc bych s ním nepočítala.. Držím ti pace, třeba to ještě vyřešíte.. 😉 Martina

mudr.
28. dub 2011

@niki31 podle toho co pises mi je jasny jen jedno. Ma rad pouze sveho syna. 😖 😖 😖 Utec ☹

berenika39
28. dub 2011

nemáš to jednoduché. sedla bych si s ním, do koruny bych vytvořila rodinný rozpočet, sepsala, kolik kdo bude dávat a na co, tak abyste se podíleli oba, aby to oběma stranám pokud možno vyhovovalo. děti máte spolu, věděl, že už dvě slečny máš, na to není výmluva. pokud mu to dojde a bude dohodu dodržovat, ok, ale pokud ne, máš svojí hrdost, jsi samostatná, dej mu to najevo. jakkoliv. na čas odejít, na čas vypustit domácí práce, na čas se zaseknout. snad mu to dojde, ale takhle, jak to má nastavené on, to není dobrá cesta a ty to víš.
Taky mám syna z prvního manželství a druhého s přítelem, straší syn byl už skoro dospělý, když jsme se sestěhovali do společné domácnosti, ale hned na začátku jsme se dohodli, jak to bude a držíme se toho. Ted už starší syn dostudoval a vydělává, takže i on se přiměřenou měrou musí podílet na financování bydlení,jídla,nákupů, energií. Až bude bydlet sám, taky to nebude zadarmo.

Zkus ultimátum - bud to bude podle společné dohody, kterou spolu uzavřete, nebo nic.

jeudi
28. dub 2011

nemáš to jednoduché řekla bych ti pošli ho do háje ,ale neni to jen tak ,jediné co by mi vadilo že dělá rozdíly mezi dětmi jednou si tě s nimi našel ,tak proč tohle 😒 sedněte si a v klidu si o tom promluvte ,řekni že si tě s holkama našel ,tak proč ted dělá rozdíly ,býval i dřív takový ? nebo až ted?

camelinka
28. dub 2011

@niki31 to je fakt hnusny sobecky chovani ☹ , ja byt tebou se fakt na chvili sbalim a dam mu na vyber co je pro nej dulezitejsi, jestli rodina, nebo prachy. ono se mu to v ty kebuli srovna a snad se to vyresi 😅

petrusew
28. dub 2011

bych mu napočítala praní, vaření, žehlení, úklid... Je to sobec a já bych ho poslala někam.

vally.
28. dub 2011

Koukla jsem do tvého alba, jsi kočka tak co řešíš vyprdni se na něj a máš klid🙂 určitě si najdeš lepšího, žít v tomhle bych nechtěla to raději sama, a myslím že bys na tom byla i líp ... 🙂

jeudi
28. dub 2011

@petrusew
@camelinka souhlasím ,taky mám prvního syna z prvního vztahu a nedovedu si představit ,že by se mi tohle stalo,to bych manžela asi vzala panvičkou.

camelinka
28. dub 2011

@jeudi ja sice v takove situaci nikdy nebyla, ale dokazu si predstavit jaky to musi byt, delit rodinu na moje a tvoje a prepocitavat to na penize ☹ . holt sou takovi skrti a je to fakt smutny, rekla bych sbalit mu kramek a vypakovat, ale odejit a zacinat nekde znovu neni nic jednoduchyho, kor s detma ☹

jolcap
28. dub 2011

tohle je asi problém všude moje děti a naše děti,ale já bych asi napsala účetní deníček za měsíc za co utrácím co co stojí a ten bych mu předložila oni někdy mají chlapy pocit,že přeci neprojí tolik peněz co dávají,ale že to ne ní jen jídlo je nenapadne na druhou stranu proč by si měl nechávat polovinu platu a ty dávat do rodiny celou, pamatuju se,že u našich to bylo jinak byla jedna hromádka a z té se bralo žádný moje tvoje,ale naše. Já sama vím,že když už od začátku vztahu nenastolíš pevný způsob finanční stránky rodiny je to pak moc těžký něco měnit. Jak jste to měli než se malej narodil to se choval stejně?

jeudi
28. dub 2011

@camelinka je to těžké ale niki je moc hezká ženská a jak psala vydělává si ,tak by to třeba zvládla ,po čase si našla přítele a začla nanovo ,jenže jednoduché je to psát ,ale těžší udělat,mě se to radí ,sama bych si nevěděla rady 😅

camelinka
28. dub 2011

@jeudi njn radi se fakt lehce 😅 . my vydelavame oba zhruba uplne stejne, mame napul hyposku a celkove veci napul, jidlo jednou koupim ja, jednou manza, dostavujeme domek tak naklady jdou taky napul, aspon zhruba. tim ze pujdu na MD tak to bude trosku horsi, jdu jen na 2 roky, protoze jinak bysme to neutahli. je potreba si spocitat vsechna pro a proti a pak udelat to co je nejlepsi no

romana29
28. dub 2011

Těžko říct, do toho nevidím, ale zaráží mě, že jsi mu půjčila peníze - tak buď jste ve vztahu a peníze jsou obou - nepůjčuje se...nebo se půjčuje a je problém.
Jinak to dělení je docela zvláštní, on dá necelou půlku svého platu (podle toho, co píšeš) a se zbytkem dělá co? To by si snad měl našetřit na nějaké nenadálé výdaje - abys mu nemusela půjčovat. Nemá spíš finanční problémy a je jak se říká v pr. a proto je teď tak protivný a možná taky žárlí, že jsi schopná si vydělat a on ne.
Možná je to jenom nějaká přechodná fáze a brzo se dá do kupy, moc bych ti to přála.

Jooo a moc se mi líbí ta možnost, jak psala jedna uživatelka nade mnou - vzít děcka a někam odjet a hotovo!

fangi
28. dub 2011

Teď mi docvakla jedna věc - ty jsi mu půjčila v říjnu 15tisíc, jemu zbývá každý měsíc skoro polovina platu - 6-10tisíc, podle toho, co píšeš, tak proč ti dávno nevrátil těch 15tisíc, kam a na co on dává těch 6-10tisíc měsíčně??? Jemu zbude mnohem víc peněz, než tobě, jestli ti vůbec něco zbude, když skoro všechno platíš za celou rodinu ty, a ještě si on od tebe půjčuje...co s těma penězma dělá???

niki31
autor
28. dub 2011

@petule12 jj poslala jsem ho do háje, už jsem to neunesla.. Ale on nechce odejít, protože prý nemá kam, takže tu bude s námi tak dlouho, dokud prý mu obec nesežene jiné bydlení.. Máme obecní byt, a je napsaný na něj, ale byla jsem na úřadě si požádat o něj, protože on ho dostal jen díky tomu, že jsem byla s dvěma dětma a čekali jsme třetí. Jinak na 3+1 nemá nárok, a i kdybych odešla já, tak on ho musí vrátit. Takže aspoň bydlení mi zůstane.

niki31
autor
28. dub 2011

@brusinka.pusinka máš pravdu, už je na čase začít myslet i na sebe. Měl tady full servis, a nevážil si toho, a pořád jen hledal chyby. Kalich trpělivosti taky jednou přeteče a ten můj už přetekl..