Transparentní vztah. Co je a co není kontrola?

haniskanunu
11. dub 2013

Ahojte,holky ;mam přitele se kterym jsem 4mes!ted spolu bydlime 14dni,om si na byt pujcil(20000kc) !!no a ja mam stav..sporeni ktere rusim a jeho zajima a chce at mu ukazu nejake papiry ze ho opravdu mam!jak by jste to braly?on pry chce mit transparentni vztah

evelp
11. dub 2013

s manželem jsem byla 5 let, s nynějším přítelem 2a půl roku. ani jeden nikdy nevěděl, jaké peníze mam kde, ale přitom finance máme společné. řekla jsem, že mam spoření tohle a pojištění tohle atd. to jo, ale nikdy nikdo nevěděl žádné konkrétní částky, ani se neptali

anina32
11. dub 2013

@haniskanunu A co by jako dělal kdyby si to stavebko neměla???? To by tě vyhodil?

evelp
11. dub 2013

tažke za mě, nic bych mu neukazovala, nechci ho nějak pomluvit, neznám ho a nevím, jak to máte, ale i ze slušných lidí se dokážou vyklubat mrchožrouti, viz. případ mé sestry, její manžel, slušný člověk, začal hrát automaty a tímto se ujišťoval, kolik že to peněz vlastně mají...

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@anina32 nesel by se mnou asi bydlet a nebral si pujcku

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@evelp no me hlavne prijde ze je to ma vec a ne jeho

haniskanunu
autor
11. dub 2013

Rozešel se se mnou☹pry mi neveri on ani jeho rodina

anina32
11. dub 2013

@haniskanunu Jako nevím, třeba já jsem do současnýho manželství přišla, dá se říct bez koruny, sice bez dluhú, ale úspory žádné. Za prvního manžela jsem zaplatila dluhy, co se dalo a pak jsem zůstala sama s dítětem a bez peněz. Sice jsem pracovala, ale za minimální mzdu a výplata padla celá na nájem a živobytí, alimenty neplatil. Když jsem se seznámila se současným manželem, věděl jak na tom jsem, nikdy mi nic nevyčetl a časem si nás nastěhoval do svého baráčku, vzali jsme se narodil se prtousek a mého staršího syna adoptoval. To je příklad, jedna věc je že čtyřměsíční známost je málo na sestěhování, ale na druhou stranu je na cestě dítě 😕 Vtuhle chvíli je asi řešení ho do tý banky vzít, aby byl klid, i když já bych to asi neudělala 😝 , ale do budoucna a s dítětem, no nevím jak on si to jako představuje, ale mám docela strach jak to s váma dopadne 😨

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@anina32 no ukončil to a me to uraži

anina32
11. dub 2013

@haniskanunu jako ted se s tebou rozešel???

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@anina32 jo,pry musi vedet ze vse nebude platit sam

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@anina32 takze pokud ho tam nevemu koncimr

anina32
11. dub 2013

@haniskanunu Jako co je to za chlapa? Jste spolu 4 měsíce, v tý době zamilovaný člověk uvěří i tý nejvétší blbině, vlastní zkušenost, a on ti bezdůvodně nevěří? Promin, ale na mě to působí jenom jako záminka proč se rozejít 😔 .Ví že si těhotná? Co ti na to řekl?

anina32
11. dub 2013

@haniskanunu Uvědomuje si že až se to narodí bude muset většinu platit sám, protože z rodičáku 10000 nájem nezaplatíš????

evelp
11. dub 2013

@haniskanunu ha, tak to je blbec, promin, ale to není dobrá partie, když stojí na penězích. to není o lásce....

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@anina32 no ano vi ze jsem tehotna ale pry vse plati sam!

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@evelp nejde mu pry o kc ale jen chce videt ze je mam

stavba
11. dub 2013

@haniskanunu ahoj, nevidím do vašeho vztahu, ale nemůže to být tak, že jste spolu krátce, teď navíc neplánovaně čekáte miminko, a tak se bojí, jestli máš také nějaké peníze a chce zkrátka vědět, jak jste na tom finančně? Třeba to opravdu nemyslí špatně. Chce to si v klidu sednout a promluvit si.

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@stavba jo jiste ale on mi taky ucet neukazuje a hlavne mimi chce!no vodit ho do banky je pro me neprijemne

stavba
11. dub 2013

@haniskanunu je to těžký, jste spolu velice krátce na to, abyste o sobě věděli všechno, 4 měsíce jsou na to opravdu málo. Jak se k tobě jinak choval a chová, když opomenu ty peníze?

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@stavba dobře,ale ted mi vse vycita

pinkpet
11. dub 2013

Hroznej blb!

stavba
11. dub 2013

@haniskanunu a on je ochotný ti ukázat svůj účet? Když chce mít transparentní vztah, tak by měl začít u sebe...

haniskanunu
autor
11. dub 2013

No on nema nasetrene nic,kdyz nemel tak sem to tahla ja

novynka
11. dub 2013

@haniskanunu mě se ten tvůj chlap vůbec nelíbí, bála bych se, že tě jednou o peníze připraví a uteče, navíc ta jeho máma... :/ být tebou, nechám ho jít (jestli už se s tebou rozešel), najdu si levnější podnájem, nevím teda v jakém městě bydlíš, ale i pro 2 lidi 10 000 je třeba v okresním městě až kam, s mimčem by ti stačila garsonka 1+1 za polovic, pokud tam dítěti vyhradíš nějaké soukromí, nebo jsou azylové domy pro matky s dítětem... nevím, kolik máš na tom stavebku, ale na začátek by ti to třeba stačilo, nevím taky, jestli pracuješ, mohla bys mít nárok na MD, a co ta první dcera? žije s tebou nebo jak? ty se teď pokus postarat hlavně sama o sebe, zajistit sobě a dětem nějaký zázemí, a hlavně, hlídej si ty peníze na účtě a vyber je jen v případě nutnosti pro sebe nebo děti, ne pro 4měsíční známost! držím palce ;)

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@novynka no dcerka zije s nama🙂 problem je ze ho miluju a sama to nezvladnu

novynka
11. dub 2013

@haniskanunu tak možná jinak... peníze na účtě mu tedy třeba i ukázat můžeš, v bance ti vklidu vyjedou výpis, jestli mu to takhle stačí... ale jinak si promluvte a snaž se mu vysvětlit, že ty peníze šetříš na nejhorší nebo aspoň až se narodí to mimčo, to je rozumný ne? fakt se podívejte i po levnějším bydlení, u nás na jindřichohradecku seženeš i 2+1 za 6 tis.

haniskanunu
autor
11. dub 2013

No mi platime 12000 za 3+1

stavba
11. dub 2013

@haniskanunu já bych asi do té banky s ním zašla, ukázala mu výpis a uvidíš, jak se zachová potom. Ale určitě bych se snažila nevydat se ze všech úspor, ale myslet trochu na zadní vrátka. Jste spolu opravdu krátce na to, abys mu bezhlavě věřila. Má stálou práci, pravidelný příjem?

haniskanunu
autor
11. dub 2013

Prave te o praci prisel,no uprimne si myslim ze pokud me opustil skrz toti tak me nemiloval

anina32
11. dub 2013

@haniskanunu Já bych mu řekla že tedy uděláte kompromis😉 že ho do té banky vezmeš ale že ty peníze zatím vyzdvihávat nebudeš. Že ať se na tebe nezlobí, ale že když on nevěří tobě, tak že jak můžeš věřit ty jemu a že se teď nemůžeš vydat z peněz když čekáš dítě, že kdo by se pak o vás postaral, když on vyhrožuje že se z tebou rozejde. Takhle bych mu to řekla a uvidíš jak zareaaguje. Tady jde totiž fakt o to aby si pak nezůstala s dvěma dětmi nezaopatřená a třeba i bez střechy nad hlavou. 12 tisíc za být je opravdu moc, zkuste spíš menší město nebo i vesnici a třeba by vám stačilo i 2+1.