Transparentní vztah. Co je a co není kontrola?

haniskanunu
11. dub 2013

Ahojte,holky ;mam přitele se kterym jsem 4mes!ted spolu bydlime 14dni,om si na byt pujcil(20000kc) !!no a ja mam stav..sporeni ktere rusim a jeho zajima a chce at mu ukazu nejake papiry ze ho opravdu mam!jak by jste to braly?on pry chce mit transparentni vztah

haniskanunu
autor
11. dub 2013

Jinak on sice platil tento najem ale brezen jsem hradila cely ja i jidli

speedygon
11. dub 2013

Tak podle mého názoru je příliš brzy na to, aby začal být až takový. A vztah je hlavně o důvěře, takže když mu řekneš, že stavebko máš a on nevěří, je to divné...Nač to chce vědět?

jaja01k
11. dub 2013

@haniskanunu Taky si myslím, že je brzo na to, aby tohle řešil. Hlavně, proč ho to vůbec zajímá a proč ti nevěří? Na tvém místě bych se s ním domluvila, že budete všechno platit napůl, ale do toho, kolik peněz máš na účtě, mu nic není.

blahova_andrea
11. dub 2013

@speedygon ono je brzo, aby se jí chtěl ve všem takto hrabat, ale upřímně? ono je i brzo spolu jít po 4m známosti bydlet, ne? tak nějak si to všechno urychlili sami a připravili se o spoustu hezkého. rutinní starosti mohli klidně ještě počkat.

speedygon
11. dub 2013

@blahova_andrea jj, souhlasím...i když já tedy nebyla lepší...ale donutila mě naposledy situace...ale toto je jakési divné, jakoby vztah založený na penězích 😖

haniskanunu
autor
11. dub 2013

On totiz pochazi 350km ode me a tak jsme nasly podnajem v jeho meste!ma ten si pujcil ale ja mu ty kc splatim!navic predtim sme bydleli na ubytovnr a to sě platila ja

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@jaja01k pry chce at je vztah transparentni a chce jit fo banky at ms dukaz ze kc mam

blahova_andrea
11. dub 2013

@speedygon ano, situace jsou různé a člověk do toho druhým nevidím, třeba to tak pro ně byla nutnost nebo prostě nejvýhodnější řešení...taky mám své zkušenosti...ale aby partner takto brzy projevoval nedůvěru a chtěl mít přehled o všem...docela by mi blikalo červený světýlko.
@haniskanunu je třeba si promluvit v klidu, vyříkat si svoje, stanovit pravidla. transparentnost je fajn věc, ale kdo se jí nejvíce ohání?! hm? třeba zkorumpovaní politici? nic vám to nenapovídá holky? potrefená husa nejvíc kejhá? kdo ví....třeba má přítel sám máslo na hlavě, někde nějaké finanční průšvihy a proto jedná právě takto. podle sebe soudím tebe. i to je možnost. ale být samozřejmě nemusí. fakt to spolu v klidu proberte. od něj se určitě dozvíš víc jak od nás 😉

haniskanunu
autor
11. dub 2013

No pry jelikoz se zadluzil skrz byt tak chce at vi ze kc mam!a taky pry je to jistota

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@blahova_andrea nu neveri mi a to jsem bohuzel tehotna,otehotnela jsem pres antiko

blahova_andrea
11. dub 2013

@haniskanunu no jestli jsi těhotná, pak nemá cenu, aby vyšiloval kvůli 20tisícům. čekají ho mnohem větší a dlouholeté výdaje 😀 vy jste asi ještě dost mladí a životem neotřískaní, že? nic ve zlém. jen kdyby jste byli už zkušenější pár, asi by jste zrovna toto a zrovna takto neřešili. ono hlavně teď když už jsi těhotná, tak je jedno kolik a jestli vůbec máš naspořeno. stejně vás čeká řešení spousty problémů a financí a hlavně si uvědomte, že jste na to dva. jeden nemá dneska, druhý nebude mít zítra. hlavní je, zajistit potřebné prckovi.

haniskanunu
autor
11. dub 2013

No je mi .29 a jemu taky

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@blahova_andrea to jo ale me jen mrzi ta neduvera a natlak!pokid ho nevemu do banky tak konci

elvira
11. dub 2013

@haniskanunu - tak ho do té banky neber. Ať si sbalí svých pár švestek a jde raději zrovna. Pokud máš oporu v rodině, tak dítě vychováš i sama.
Teď se bude dožadovat transparentnosti a až budeš doma s dítětem a omezeným příjmem, tak ti řekne, že všechno napůl, co?
Narovinu bych mu řekla, že pokud mi nevěří v takové banalitě, tak si nemáme výhledově co říct a nevím, jak bychom vychovávali společné dítě.

haniskanunu
autor
11. dub 2013

No ten byt mame na sebe napsany oba ale platil ho on!ja nemam rodice,jen sestru mimo cr a mam s prefchoziho vztahu 5letou dcerku.

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@elvira ke vsemu se mi projevula epilepsie

elvira
11. dub 2013

@haniskanunu - máš to všechno hodně těžký, ale přece nemůžeš mít vztah kvůli penězům... Záleží, jaký je ten vztah jinak. Ale po 4 měsících randění se toho ještě asi moc nedá poznat, že?
Být tebou, tak si nechám stavebko tam kde je, pro strýčka příhodu. Kdyby to nakonec s přítelem neklaplo, abych měla nějakou rezervu.
Sama nemám rodiče, tak vím, jak je to těžké, ale ve vztahu nemůžeš držet pusu a krok jen proto, že zrovna nemáš kam jít...
Opatruj se.

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@elvira nj a vzala bys ho do te banky?

elvira
11. dub 2013

@haniskanunu - nevzala. Jediné, co bych možná udělala, ukázala mu výpis ze stavebka. Nač chodit do banky. Mj. a on by tě vzal do své banky, abys viděla, kolik má na kontě? I když mu tam chodí třeba jen výplata? Když už chce mít ten transparentní vztah...
Ono je to všechno možná tím, že ve většině vztahů se peníze řeší postupně - chození, potom bydlení, tam se rozdělí placení a nakonec dítě...
Vzali jste to hopem, no. 🙂
A oč mu vlastně jde? On chce polovinu toho, co zaplatil?

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@elvira navic sem dnes mela jet na vysetreni skrz epi ale nemuzu helikoz s nim musim do banky

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@elvira jo chce to uhradit,vypis nemam!papiry mam stale u tety v cb

lv
11. dub 2013

no teda..je toho na tebe dost..těhotenství s epilepsií, po krátké známosti, kdy se teprve poznáváte..a asi i své návyky, priority apod.
- chápu to dobře - on si vzal 20tis půjčku, na podnájem (kauce? realitce?), tys zaplatila nájem a jídlo, to je kolik? viděl to dvěma, tolik měl zaplatit i on..
- teď bude hraditcelý nájem on? jako že měsíc napřeskáčku? to ti nevyjde, až budeš na rodičáku..
- nevím, proč to chce vědět, kolik a jestli máš stavebko, ukaž mu výpis, nebo tak něco..

lv
11. dub 2013

teď čtu, že chce uhradit polovinu toho úvěru, no tak mu nezapomeň odečíst polovinu nákladů na březen.

haniskanunu
autor
11. dub 2013

No vypis nemam jak sem psala.ja platila predtim najem 10000kc a 5000kc jidlo ale on si vzal na tento byt pujcku a vycita mi to

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@lv pry mi neveri on ani jeho mama ze ho mam

elvira
11. dub 2013

@haniskanunu - no tak prostě počká, zdraví je přednější. To by měl pochopit.
Tak si sedni, sepiš, kolik stálo jídlo a další výdaje a ať si to odečte od té své půjčky - tu část, co "projedl"...

hojda
11. dub 2013

@haniskanunu A to stavebko rušíš kvůli němu a tomu bytu?

elvira
11. dub 2013

@haniskanunu - Kristepane, ještě maminka do toho... Byla bych ostražitá a připravená na odchod...

haniskanunu
autor
11. dub 2013

Ano kvuli tomu

haniskanunu
autor
11. dub 2013

@elvira no jeho matka me dost urazi,ze fetuju atd!me se klepou ruce to mam od epi