Trestný čin obtěžování - stalking nebo pomluva

pet.s
12. črc 2012

Prsoím všechny o radu. Zejména právnicky vzdělané lidi. Můj bývalý má novou přítelkyni. (upozorňuji, že jsme leta rozvedeni a rozvést jsem se chtěla já). Ta mi ze života dělá peklo. Udává mě na OPD, zarazila dceři alimenty (tedy pozdrželi je do soudního jednání, protože otec odmítá platit i když je stále studentkou), podala jsem na bývalého exekuci na dluh na alimentech. A začalo peklo. Ona a můj bývalý volají dceři, vyhrožují ji. Pak volal bývalý mě a vyhrožoval mi, že pokud to nestáhnu, tak uvidím, že na mě vyhrabal něco v mé minulosti, ale nechtěl mi říci, co.
Dnes volala ona mému švagrovi,který je docela vysoko postavený a s kterým nemám až tak dobré vztahy a vyprávěla mu, že věci z mé minulosti, které neměla šanci zjistit jinde než ve spisu nebo nahlednutím do spisu.(měla jsem trochu bouřlivější pubertu, ale nebyla jsem zavřená-jen přestupek ☹ ). Když ji řekl, proč mu to říká, tak prý já ji nevyslechnu a že chce, aby mi domluvil, abych stáhla tu exekuci. No vyložebně provokace, aby mě pomluvila u rodiny. Docela je z toho ostuda. Když si švagr bral ségru už ze mě byla spořádaná mamina od rodiny. 😉
Nevím jak se tomu bránit. Nebaví mě lítat po OPD, po soudech a po policajtech a říkat jim, že chci jen právo, pro své děti. Asi tím budou operovat u soudu, protože oni budou tvrdit, že jsem teda "živel", který lže, že mi muž ty alimenty platil do ruky a já jsem ta podvodnice, co je po něm chce znovu. Holky, prosím rady jak se bránit? Nemám fakt raději tu exekuci stáhnout?a nic po něm nechtít? Nebo jít na policii a říct jim, že mě takhle obtěžuje? Trvá to už dva roky a já místo, abych si užívala skvělých dětí, tak po jejich akci vždy několik dní nespím, brečím, nemůžu nic dělat.

diviska
12. črc 2012

@pet.s ahoj, zkus se obrátit na toto o.s. http://www.remedium.cz/obcanska_poradna.php poradila mi ho kamarádka, když jsem měla strach, že mi bude chtít bývalí vzít dceru.. třeba by ti poradili. Nic nestahuj! Děti mají na peníze nárok. Drž se

pet.s
autor
12. črc 2012

@diviska děkuju moc... jsem fakt na dně...

pet.s
autor
12. črc 2012

@diviska tak jsem tam napsala, uvidíme..

kalipso
13. črc 2012

@pet.s moc mě mrzí, čím si procházíš. Poradit ti bohužel neumím, nevyznám se v těchto věcech, jen jsem chtěla napsat, aby jsi se rozhodně nevzdávala a nic nestahovala. To že jsi kdysi něco vyvedla je přeci minulost a nikdo tě na základě toho nemůže nyní soudit, jen se prostě chytají čehokoli aby ti ztížili situaci. Tvoje děti mají plné právo na peníze od jejich otce, to s tebou přeci nakonec ani nesouvisí, je to právo dětí a ty jako jejich zástupce to za ně vymáháš. 🙂 A pokud nemá jak dokázat, že ti ty peníze dal, tak mu na to soud nemůže nijak přihlížet, je to jen tvrzení proti tvrzení. Tak hlavu vzhůru a nevzdávej se. Věřím, že je to hrozně vysilující a stresující, ale on na děti platit musí a tečka. To jaká jsi byla nebo nebyla s tím nijak nesouvisí! 😠

xsenova
13. črc 2012

@pet.s podla toho co si napisala, ti cela situacia sposobuje dva roky enormny stres. Co sa tyka sudu, tak ten urcite neuzna to, ze si alimenty dostavala na ruku, pretoze peniaze musia byt preukazatelne odovzdane - z uctu alebo podpisom pri prevzati. Problem bude, ze to sudneho sporu budes zapletena nielen ty a tvoj ex manzel ale aj tvoje deti prostrednictvom socialnych pracovnikov. Podla toho co pises o svojom ex, tak je to pekny kus hovada, a ty si ta ktora ma z toho traumu. Moja rada je, ze ak nutne nepotrebujes alimenty k prezitiu, tak sa na to vykasli. Vsetko stiahni, zabudni na svojho ex, a zi si stastny zivot so svojimi detmi.

pet.s
autor
13. črc 2012

@xsenova no to se sice hezky řekne, ale mojed ěti už nejsou téměř dětmi...mají spotřebu jako dospělé osoby a ono uživit, je obléci a zajistit jim jakýs takýs ekonomický status není zrovna jednoduché...proč z toho má ten zmetek vyváznout bez jakýkoliv závazků? To že je tatínek hovado, to už si obě moje děti udělaly svoji vizitku..nejsem přítel poňoukání dětí proti tatínkovi, ale když on sám je ani nepozdraví? když před tím docela fungoval i po rozvodu? jen protože, potkal ženskou manipulantku, tak odstaví i děti? nebo se nevinně Báry zeptá, Bára mu nevinně odpoví a on to pak vůči ní zneužje u soudu...oba samy řekli, že dokud bude s ní, tak s ním nebudou udržovat styk...

xsenova
13. črc 2012

@pet.s mas postu

kocicinka
7. srp 2012

@pet.s zkus Bílý kruh bezpečí. Mě pomohli, když jsem byla obětí stalkingu v době, kdy to ještě nebylo trestné. Nic nestahovat! Přeci se nenecháš vydírat.

diviska
7. srp 2012

@pet.s a jak to dopadlo v tom remediu? Odepsali ti? Nic nestahuj!! Nechceš nic, na co ty a hlavně tvoje děti nemají nárok!!

milada2
7. srp 2012

I kdybys v minulosti udělala cokoliv, na alimenty to nemá žádný vliv. V nich ty nehraješ žádnou roli, to je povinnost Tvého bývalého k Vašim dětem. Co předvádí s tou svou přítelkyní, to je teda mazec. Může být rád, že jste za dluh na výživném nepodala trestní oznámení... i to je možnost. Hlavně si pokud možno schovávejte (i dcera) smsky, maily, cokoliv se dá. Je to teda náročná situace! Obrátila bych se na Bílý kruh bezpečí (www.bkb.cz), to jsou odborníci na svém místě. Popř. na nějakou občanskou poradnu. A kdyby to pokračovalo, tak na policii. Držím pěsti!

pet.s
autor
8. srp 2012

@diviska neodpověděli...teď vydírali zase dceru, mám ty dopisy schované....Bája pak už nereagovala, tak ji přišel mail, že podá trestní oznámení na psychické domácí násilí, protože já ji týrám(Báju) a ovlivňuju 😀 😀 , tak to jsme se s Bájou pobavily..protože Bára je celoživotní svéhlavička a rebel a je o hlavu vyšší než já 😀 😀 😀
jinak je zatím klid až se to bojím napsat...Bája odjela s přítelem pryč a mě nekontaktoval..ono to zase přijde..podal odvolání a já se k tomu měla na soudě vyjádřit..tak ted se asi čeká na soudní jednání.

pet.s
autor
8. srp 2012

jsem to zakřikla..mám v mailu nabídku, že se sejdeme u bezplatného právníka a že by mohlo dojít k mimosoudní dohodě...co vy na to? napsala jsem jim, at mi napíší návrh dohody...co? já už se bojím cokoliv s nima dvěma...

zizala79
1. zář 2012

@pet.s jak to dopadlo? na schůzku kamkoli s nima raději v doprovodu nějakého statnoho ošetřovatele...

pet.s
autor
1. zář 2012

zatím nijak...píše mi, podává na mě návrhy k soudu..na její maily nereaguji, a příští týden na ni podím trestní oznámení za vydírání a obtěžování...k žádnému jejimu právníko jsem nešla....