Třetí dítko, ano či ne?

helenabe
29. dub 2013

Ahoj holky, moc ocením Vaše názory na následující dotaz... Mám dvě dcery, 4,5 a 1,5 roku. Moc bych si přála třetí miminko - sice je mne 35 ale předchozí těhotenství byly v pohodě.Byt máme velký, a i když splácíme finančně bychom dítko zvládli.
Problém je, že manžel třetí dítko nechce a co je složitější - nemáme příliš dobrý vztah. Od té doby co máme děti jsme se hodně odcizili a vlastně vedle sebe jenom žijeme. Jeho děti zajímají jen když má náladu, většinu času tráví sportem nebo s kamarády. Na mne vidí většinou jen chyby, kritizuje, společné konto nemáme protože neumím udržet kasu. Snažila jsem se s ním o tom / o našem vztahu/ hovořit, zlepšit ale marně. On kritiku velice zle snáší a chyba je vždy u druhých a ne u něj. Tak teď si asi říkate, co tady řeším a proč bych vůbec o třetím dítku uvažovala.... Jenže já cítím, že bych třetí dítko zvládla, že si ho moc přeju a že nehledě na náš současný vztah je to prostě to nejlepší a nejpřirozenejší. Jsem uplně mimo? Děkuji moc za Vaše názory ....

januzza80
29. dub 2013

Ahojky Helenabe,ale teda byt tebou,tak bych do toho nesla.Za 1,ze dalsi dite nechce a ze se k sobe chovate jako dve cizi osoby.Ja jsem s manzelem 11let a protoze jsem si uzila v zivote nepekne veci,tak nas to i vice dalo dohromady a jsme jako kdyz jsem s nim byla zasnoubena.Ja bych za teto situace dalsi dite nechtela.Promin,ze to pisu tak tvrde,ale je to tak.Nejlepsi je si nejdrive vyresit problemy a pak resit jestli dalsi dite nebo ne.

blahova_andrea
29. dub 2013

Já tě vcelku chápu. Můj partner s námi taky moc času netráví, finančně jsme na tom zle a o velkou lásku až za hrob u nás taky nejde...a stejně často myslím na další dítko. Zatím stále tápu mezi hormony a rozumem 😀 V tomto ti ale nikdo neporadí. Asi si hlavně musíš odpovědět na otázku jestli jsi schopná a ochotná se o děti postarat i v takové situaci, kdy bys na ně zůstala sama (když víš už teď, že vztah neklape, že další dítko chceš spíš jen ty apod.). Jsou ženy, které raději odejdou a mají další dítko s jiným partnerem, který po něm touží, ale to je taky děsně komplikované a já bych do toho třeba asi nešla. I když nikdy neříkej nikdy, že?

jetynka
29. dub 2013

Ptala si se manžela proč třetí dítě nechce???je to jen tím, že jste se odcizili???nebo je v tom něco jiného???teď nemám na mysli ženskou, ale třeba se manžel podvědomě bojí toho že tě pak ztratí úplně, bude jako páté kolo u vozu. Určitě bych si znovu promluvila a dala tomu čas, hlavně netlačit na něho,nenutit, nekritizovat, nevyčítat nic, všechno v klidu, to by situaci jen zhoršovalo. Asi bych do třetího mimi momentálně nešla, dvě děti se zvládají lépe než tři v téhle chvíli, vidím to někdy u sebe, mám tři děti a někdy si jsem vědoma, že na manžela nemám čas, což mě někdy opravdu hodně mrzí. a to jsme chtěli dítě čtvrté, jen kvůli mému muži zatím do toho nejdu, nechci aby náš vztah skončil v troskách jen kvůli nerozumnému jednání.

sonka.77
29. dub 2013

Já bych si v tvé situaci zkusila představit, zda bych byla schopná se o tři děti postarat sama. Pokud už teď máte s manželem špatný vztah, další dítě to možná úplně pohřbí. Možná vás čeká rozvod i bez dalšího dítka. Je mi 36 a dívám se na věci trochu jinak než dřív. Super chlapa můžeš potkat i v 45, ale vysněné dítko můžeš mít jen cca do 40. Chlap je "tvůj" jen na chvíli, ale děti jsou "tvoje" po celý život. Takže pokud jsi dost silná a i dost finančně zajištěná, že si dovedeš představit být s třemi dětmi sama a třetí dítě je tvou jasnou životní prioritou, tak bych do toho šla. Pokud se chceš maximálně snažit udržet a i zlepšit vztah s manželem, nešla bych do toho.

laurital
29. dub 2013

Za mě rozhodně NE.Přivést dítě na svět do rodiny, která prakticky není funkční, je podle mě sobectví.Na rozhodnutí, zda-li dítě mít či ne, se mají podílet oba manželé, dítě přece není výhradním vlastnictvím ženy.A to už ani nemluvím o tom, že dítě by mělo mít právo na oba rodiče, ty chceš přivést dítě do vztahu, kdy nevíš, jestli má budoucnost jen proto, že ty ho chceš..dítě není panenka a má právo na kompletní rodinu.

elu
29. dub 2013

jo holky, kdybysme čekaly na to, jestli chtějí chalpi dítě,možná bysme brzo vymřeli...tohle je vždycky na ženský, chlap v lepším případě není proti, ale četla jsem jednu studii, kde se chlapi přiznávají, že děti nechtějí, ale když už je mají,tak pokud nejsou hovada, tak je milují 🙂

karotky
29. dub 2013

@helenabe ,....................píšeš,že nemáte společné konto,protože nedokážeš držet kasu.Není třeba důvodem toho,že Tvůj manžel netouží po dalším dítěti Vaše fin. situace? 😕 Píšeš,že máte velký byt,ale nemáte ho splacený.My hypotéku naštěstí nemáme,protože jsme si bydlení vyřešili před narozením 1.dítka,ale i tak se do početí 3.dítka nehrneme.Nikdy si nemohu být jistá tím,jestli manžel nebo já ne/přijdeme o práci a s přibývajícím věkem jsou děti dražší a dražší 😝
Co se týče vztahu mezi Tebou a manželem,nevím jak jste spolu dlouho,ale měla by sis uvědomit,že narozením dítěte se v rodině změní situace a ten který se jí nepřizpůsobí,současně očekává,že to bude fungovat stejně jako dřív,se stane nešťastným a protivným pro své okolí.Také máme s manželem 6 let jiný vztah,než který jsme měli 6 let po svatbě,ale neznamená to,že nemáme příliš dobrý vztah. 😉
Zkus se svého manžela zeptat na důvody,které ho vedou k myšlence,že je lepší,abyste zůstali jen při 2.dětech,ale rozhodně bych na něho nevyvíjela nátlak,protože by se Ti to mohlo ve finále vymstít. 😒

terkaz
29. dub 2013

Priznam se, ze ja bych do toho take nesla. Nesouhlasim s tim, ze chlapy deti nechteji ( nekteri asi ne, ale ne vsichni), ale je rozdil mit jedno, nebo dve deti a mit tri deti. Pokud rodina nefunguje uz ted, se tretim ditkem to lepsi nebude ☹
Ja bych treba jeste treti ditko chtela, ale pokud by manzel nechtel, nesla bych do toho. Podotykam manzel je skvely tata, deti miluje a venuje se jim na 100%. Ale je hooodne zodpovedny a vi na co staci a na co ne.
Rozhodnuti je na Vas, drzim pesti at je spravne 😉

lamontana
29. dub 2013

Otázka je zda žít s člověkem, o kterým veřejně prohlásím, že vedle sebe jen žijeme a u kterého nenacházíš oporu, ale jen kritiku. A navíc pokud jste to x krát řešili a nikam to nevedlo, nepředpokládáš snad, že přijde zázrak...
Každý vztah tak trocha zevšední ALE vůbec si nedovedu představit žít dlouhodobě ve vztahu, který nefunguje, s chlapem, který se na dítě netěší, nepodporuje mě, nevěří mi, nezajímám ho atd.. to bych se asi časem zbláznila. vzájemná úcta a pochopení je na prvním místě.
To bych si třetí dítko raději nechala pro jiného tatínka. Je ti 35 ne 53, aby člověk zůstával ve vztahu ze "zvyku" či nevím proč.
V 35 letech x lidí v okolí začalo život s novým partnerem a jsou šťastní a dítě pak přijde jako další krok.. 😉 Držím pěsti, ať spíš vyřešíš příčinu problému. 😎

michaela_2
29. dub 2013

@elu tak v tomto s tebou nemohu souhlasit 🙂 poněvadž u nás to byl právě manžel, kdo děti už hodně moc chtěl, je pravda, že je o osm let starší než já, takže věk v tom sehrál určitou roli, nicméně když jsem poprvé otěhotněla, bylo mi 21 a jemu 29 let - takže zase TOLIK mu ještě nebylo na dnešní dobu 🙂. Teď po dvou letech čekáme druhé a manžel sám říká, že by chtěl děti tři, ale nechá to spíš na mě, protože chápe, že žena si s nimi užije víc 🙂).

Já se připojím k názoru, který tady již zazněl. Pokud si jseš jistá, že by ses o tři děti v tom horším případě dokázala postarat i sama, tak bych se na tvém místě skutečně snažila třeba ještě manžela přesvědčit. Pokud ale ne a už teď máte mezi sebou takové problémy, tak bych to nechala být a počkala bych jak se věci budou vyvíjet dále.....

dana3262
29. dub 2013

Hlavně k početí musi byt dva, takze kdyz ho manžel proste chtít nebude, tak s tim nic neudělaš (pokud nehodlas lhát) a udelat ho chce taky trochu lásky, ne? Jak ho vyrobite kdyz vedle sebe jen prezivate, jak pises? Ale jinak te uplne chápu. My s muzem taky jen zijem...nebo spis se snažíme přežít..a ja jsem na pokraji svých sil, ale dalsi miminko bych si taky moc prala..jedno do dvou let nebo treba dvě za 5 let 🙂 ale asi je to úlet..