U porodu být nechce, ale při problémech začal plašit

partyzanka91
27. dub 2014

ahojky, i já bych si moc přála mít partnera u porodu, kvůli podpoře a posílení zážitku, mluvili jsme o tom, ale jednoznačně si to nepřeje, prý by to nevydržel. Tak ho nenutím a smířila jsem se s tím, že to zvládnu sama, nikoho jiného nechci myslím, že je to intimní záležitost a pokud tam není partner nikdo jiný mi nevyhovuje. Jenže v pátek nastaly trochu problémy a on se zachoval až přehnaně starostlivě, probíhalo to asi takto:
Normálněj sme se vraceli z venčí když jsem najednou ucítila vespod vlhko. NIc jsem neříkala ale hned jsem doma běžela na wc a na kalhotkách jsem měla průhlednou skvrnku, tak jsme jí jen trošku otřela toaleťákem s tím že je to asi výtok. Chtěla jsem jít věšet prádlo ale za chvilku jsem cítila další kapičku. Tak jsem si řekla jestli to už nemůže být plodová voda, slyšela jsem že může odtékat i po troškách. Vzala jsem si intimku a zavolala do porodnice pro info. Slyšela jsem že v lékárně mají speciální intimky, které zmodrají jedná-li se o plodovou vodu. Po telefonu mi ale řekli že pokud je to taková troška tak nic nezmodrá, a že mám radějí přijet osobně na kontrolu. Neměla jsem žádné bolesti, ani kontrakce, jen ten výtok, tak jsem chtěla nasednout na tramvaj a dojet, jen jsem při cestě oznámila manželovi, že mám trošku častější výtok a že raději jedu na kontrolu.
No manžel najednou začal plašit, prý ať nejedu MHD a volal na dispečink pro rychlou. Pak mi telefon předal a já se jim snažila vysvětlit že mám jen slabý výtok a žádné bolesti že to na sanitku fakt není. Oni mi ale tvrdili že prý není vhodné jet MHD, prý je teplo a neměla bych zbytečně někde čekat a tak, no tak jsem souhlasila. Manžel měl jít az hodinu na brigádu, ale zavolal tam že nepříjde, že pojede se mnou. Do sanity ho nevzali jel za mnou MHD ale to jsem ještě nevěděla, já říkala ať neplaší a jde normálně do práce že ještě možná o nic nejde. U Apolináře mě hned přijali, nahoře jak je příjem pro PS. Nejdřív chtěli tu intimku a něčím jí polili, prý tak poznají co obsahuje a pak mi natočili monitor asi na 20 minut a ještě mi udělali dolní prohlídku jaké je otevření. Vše se ukázalo být v pořádku na intimce byly PL negativní a ani monitor neukázal neobvyklou činnost dělohy, ozvyčky miminka byly normální. Sice na té vlně už byly menší výchylky, ale pan doktor mi říkal že to je na mé období těhu normální, že ta postupná aktivita už tam je a časem přejde v poslíčky. Říkal že se nejspíš jedná opravdu pouze o výtok a že mám přijet kdykoli při komplikacích, taky se ptali kdy budu mít první kontrolu u nich a tak... Řekla jsem jim že jsem asi plašila zbytečně a oni na to že je dobře že jsem přijela že jako prvorodička mám an to nárok. A dokonce mě překvapilo že souhlasili s manželem že sanitka byla lepší jak MHD.
Vyšla jsem tedy z vyšetřovny a volala manželovi že porod se tedy nekoná a on oznámil že už je dvě zastávky ode mě, tak jsem sešla dolů před porodnici a on už vystupoval z autobusu. Řekl že jsem mu prý dala a přiznal že už volal mamince a dvěma kamarádům že už asi rodím. Dost mě překvapilo že už takhle plašil když se ještě ani pořádněn nevědělo na čem jsem. Já porstě stále beru jako adekvátnější to abych přijela MHD na kontrolu, manžel šel normálně na brigádu a já pak dala jen telefonem vědět jak to dopadlo no. Tak by mě jenom zajímalo jak to bude vypadat až opravdu příjde na věc. Myslíte si že je nějaká naděje že by manžel nakonec chtěl vědět co se mnou je a porodu se účastnil? Vše se platí až při odchodu z porodnice takže by nebyl problém že by ho přivzali, nemusí se to nijak zamlouvat dopředu.

anetka1701
27. dub 2014

No, především si myslím, že sanitka byla dobrý nápad :o) Kdyby se cokoliv zvrtlo, začala bys krvácet nebo jakejkoliv průšvih, byla bys v dobrých rukách.

Co se manžela týká, tak bych nenaléhala, nesnažila se ho přesvědčovat ani ho nijak nelámala... Z toho co popisuješ stejně na chodbě sedět bude :o) A kdyby na to přišlo, myslím že určitě dorazí. Co si tak vybavuju, tak mám pocit že u Apolináře stejně být na hekárně partner nemůže myslím, dorazil by až na "tlačení" a to je stejně pár chvil, že to asi ani není podstatné - a pak ho zavolají, když je mimčo na světě... Nechala bych tomu volný průběh, naděje určitě je a nejduležitější je, aby byli oba rodiče v klidu :o) Protože kdyby šel k porodu z donucení a byl by ve stresu, rozhodně by to nic dobrého nepřineslo - spíš právě naopak... Držím palce ať vše dopadne co nejlíp :o)

boban
27. dub 2014

@partyzanka91 Pokud se manžel necítí na to býs stebou u porodu, nenutila bych ho..mohl by ti to pak časem vyčítat 😉
A to jak se zachoval v té situaci, která vám nastala, tak se mu nedivím..jsi jeho žena, má tě rád a je normální, že se o tebe a miminko bojí 🙂 nikdy nevíš, co se může stát..i běhěm pár minut se ti může udělat špatně a to na cestu tramvají opravdu není 😉
Možná, že nakonec stebou k porodu půjde, nechala bych to tak a počkala až nastane porod a pak se uvidí, jak se manžel zachová 🙂

lenkalenulka
27. dub 2014

Vis oni jim kolikrat reknou ze na tlaceni odejde ze jim reknou a kolikrat jsem cetla ze tam nakonec byli😀 co mas rikat ty ty tam musis byt i kdyz bys treba radeji nerodila😉 mozna mu to teprve dojde mozna bych mu i rekla ze to pro je moc znamenalo ze mi tu sanitku zaridil, mozna pak bude brat ucast pri porodu jako podporu pro tebe...😉

elllenka
27. dub 2014

já bych ho nenutila, ale jsem přesvědčená že ho u porodu nechci. tak to asi vnímám jinak.
U prvního porodu manžel byl, nikdo se nás neptal. On jít nechtěl já ho tam nechtěla, ale nahnali ho k porodu a nikoho to nezajímalo a když viděl kam ho nahnali tak už si netroufl říct, že u porodu být nechce ...
Určitě je lepší jet sanitkou, a manžel je super, aspoň tě doprovodil domů. Sama bys už moc cestovat neměla.

partyzanka91
autor
27. dub 2014

@elllenka to se divím že ho tam nahnali to by neměli, má se to nechat jen na rozhodnutí obou partnerů. No a o tom cestavání o samotě tam to bohužel jinak nejde. Zrovna v pondělí mám předporodní kurz a manžel je tou dobou v práci tak mě tam doprovodit nemůže. Akorád si myslím že ty předporodní kurzy jsou dost pozdě - mám je 28. a pak 5. a 7. května po 2 hodinách ale dala bych je tak o měsíc dřív přeci jen jsem už téměř v termínu a 14 dní dřív klidně může být

gepe
27. dub 2014

@partyzanka91 Ty ani nevis, kolik zen tady na mk by daly cokoliv mit doma takhle starostliveho muze 🙂 ja doma mam takovy poklad a kolikrat ani nepisu tady, protoze je mi to blby vuci tem, ktere to stesti jeste nepotkalo, nebo maji ingoranty apod.
Sanitka byl nejlepsi napad, jak uz tady zaznelo, mela bys mu dekovat, ze je takovy jaky je, ze mel o Tebe starost 🙂
Co se tyka porodu a jeho pritomnosti. U Apolinare opravdu nemuze do hekarny, jedine az na porodni box k samotne porodni fazi. Nenutila bych ho, respektovala jeho nazor. On treba nechce videt, jak bude probihat porod, treba na to neni staveny a mel by o Tebe byt pritomen jeste vetsi strach.
Kazdy z nas ma neco, kdy to neco fakt udelat nechce a nuceni do toho je kontraproduktivni.
A treba az prijde na vec a porod, bude s Tebou, co Ty vis 😉

madulinka
27. dub 2014

@partyzanka91 asi bych to neresila, ze nechce byt u porodu. Ja svyho muze nechtela u porodu vlastne ja... on teda rikal, ze nepujde, a ja jsem byla radsi.. desim se toho, ze bych se mu nejak zhnusila nebo co 🙂 ale je jasny, ze asi ne 🙂 nakonec jsem rodila v celkove anestezii predcasne - ve 14 hod.jsem jela s manzelem na pohotovost, po vsech vysetrenich, vyplneni tech papiru atd.s mym celkovym uspanim byla mala venku v 15:55. Manzel pry stal u dveri, koukal tim okynkem do operacni mistnosti a nakonec to vse videl... nedavno jsem mu rekla, zrovna jsme se kvuli necemu chytli, ze jsem ho vlastne nechtela mit u porodu, tak jsem byla rada, ze jsem mela akutni cs (no blbost 🙂 ) a on se ptal, jestli ani u druheho ho nechce... zaskocil me tim, ze nadhodil tema druhe dite - doted rezolutne dalsi ditko odmita a nakonec by i chtel byt u porodu.. takze bych to fakt nechala na nem 🙂 ty to zvladnes i sama, neboj 😉

ivular
27. dub 2014

@partyzanka91 Nevím, jestli jsem to dobře pochopila, ale pokud volal rychlou, aniž by se Tě na cokoliv zeptal, nelíbilo by se mi to. Něco podobného mi udělal expartner, který měl přístu "o mně beze mě" obzvlášť v oblibě 😝 Náš dvouletý syn tehdy spadl z patníku. Zavolala jsem expartnerovi do práce a spíš mimochodem řekla, že syn spadl a má malou bouličku na hlavě. Na nic se mě neptal, nic neřekl a za chvíli zvonila u dveří záchranka 😲 Snažila jsem se jim vysvětlit, že to je nedorozumění, ale řidič řekl, že když už jej tam expartner poslal, tak nás musí vzít na pohotovost, protože kdyby náhodou něco, měl by to na triku on. Takže jsme s odřeninkou (boule už mezitím splaskla) jeli sanitkou do nemocnice 😝 No měla jsi vidět pohled té lékařky na pohotovsti, že na tohle jsme volali záchranku 😕

duvi21
27. dub 2014

@lenkalenulka Jee, to byl muj argument 🙂 u druhe dcery. Ze kdybych si mohla vybrat, jako on, tak taky rodit nejdu, ale i kdyz jsem po.... strachy, tak stejne nemam na vyber a podstoupit to musim 😀😀😀 Ze je zbabelec 😀 Neee, nechtel a nesel a ani jsem na neho netlacila. Ja bych u sebe nechtela nekoho, kdo o to nestoji.
@partyzanka91 Treba to vyjde a zustane, ale taky bych ho nechala byt. Je to na nem. Treba si sam nni jistej a nechava si zadni vratka, proto rika NE. A az do jde na vec... 🙂 Drzim pesti!

elllenka
27. dub 2014

@partyzanka91 : tak je nezajímalo víc věcí, měla jsem hrozně rychlý a předčasný porod tak je zajímalo, kdy jsem měla poslední MS a na podle mě důležité věci se neptali. Ani na to jestli u porodu chci učně- nechtěla jsem, ale byli tam a vlastně se semnou vůbec nebavili, dělali si semnou co chtěli ... ale dcerka je zdravá a těch pár minut co semnou tak jednali jsem přežila (20 minut od přijetí).
Ale fakt i ted je mi zle, když si vzpomenu na šití- doktor mi seděl mezi nohama, zašíval mě pomalu jako kdyby vyšíval dečku a u toho vyprávěl manželovi oplzlé vtipy. Ale zašil mě fakt pěkně, tak si nemůžu stěžovat. Ale manžel u toho být nemusel :(

Kdyby to šlo tak bych chtěla mít manžela u sebe po porodu a po šití na dobu odpočinku 🙂

elllenka
27. dub 2014

oprava- učně - myslím tím studenty ze střední školy případně vysoké

teeerez
27. dub 2014

@partyzanka91 Me to prijde pekny ze se tak strachoval a zajistil ti nalezitou peci 🙂 ok, hlasit vsem ze rodis nemusel, ale to bych mu odpustila - proste zpanikaril 🙂
Normalne se na to dost sklebim, z jakych duvodu tady obcas ctu ze chlapi nechteji by u porodu (a obcas si o nich tedy myslim...) ale v pripade toho tveho bych ho nenutila, stejnak si myslim, ze bude celou dobu na chodbe 🙂 Kdyz ho takto sebral plany poplach (ktery jsi ty navic negovala :D), tak si mozna skutecne objektivne zhodnotil svoji povahu a dosel k tomu, ze misto toho aby ti pri porodu pomahal by doktor musel uklidnovat jeho 🙂 nechces se s nim jen domluvit, ze bude cekat na te chodbe (nebo to uz ted planuje?) aby hned jak bude mimco na svete byl s tebou? Jestli je fakt panikar, tak ten porod pro nej muze byt horsi nez pro tebe :(