Uražená tchýně poslala víc věcí 2. dítěti než oslavenkyni

jarunkaxyz1
14. čer 2013

Ahoj mamky, chtěla jsem se zeptat na jednu věc, jelikož máme trable s tchýní. Uražená ješitnost....znáte to....
Dcerka bude mít narozeniny, poslala balík s dárkama. V balíku byla většina věcí pro syna, bylo to tam naházené v pytli - žádné rozeznávání dárků dcerky a věcí pro syna "jen tak"....prostě jak to přinesla, tak jí to tam zřejmě upadlo..... Chci se zeptat na názor, člověk je vděčnej za cokoliv pro děti....ale přijde Vám normální posílat druhému dítěti víc věcí než oslavenci? balení už ani radši nekomentuju. 😒 Děkuju za názory.

zamilovanadonej
14. čer 2013

@jarunkaxyz1 Kdo ví, co tchýni žere. A třeba taky nic, jen to tolik neřeší. Moje "tchýně" například nemá zájem o vnoučata žádný, ani jedno nikdy neviděla a ani nechce. Vlastně ani já jsem jí nikdy neviděla, a to jsme manželé přes 2 roky. Z tohohle bych si nedělala hlavu, stejně sama nicnevyřešíš, jen se akorát naštveš.. 😒 😉

jarunkaxyz1
autor
14. čer 2013

@zamilovanadonej - já vím, ale žere to, no......může se z jednoho po....a druhému, co slaví, pošle míň

terinda
14. čer 2013

Poděkuj za věci a dál neřeš, stejně nevyřešíš 😅

Bohužel to tak někdy bývá 😖

mataharyy
14. čer 2013

Tak asi to neřeš, stejně s tím nic neuděláš 😅 Jak bylo psáno poděkuj a hoď to za hlavu, k tomu si musí dojít ona, případně děti (až z toho budou mít rozum a udělají si vlastní názor) 😉

Já mám v tomto výhodu, tchyně má děti ráda všechny více méně stejně, dárky upravuje věku... Nemá ráda jen mě a i tak dostávám dárky 😀 😀

llluckaaa
14. čer 2013

Mám pocit, že jak se z ženských stanou tchýně, tak se začnou chovat nenormálně 😀 Neřeš to, já už svojí tchýni taky neřeším 😉

lumanima
14. čer 2013

@mataharyy :o))))))) tak to máme asi stejnou tchýni 😀 😀 😀

karotky
14. čer 2013

Při čtění Tvého příspěvku jsem se musela smát,protože jsem si vzpomněla na mé rodiče.Kdykoliv někdo z jejich rodiny něco slavil,věčně jsme byli(hlavně od mé sestry-oni mlčeli,takže s ní souhlasili)kritizování za druh balícího papíru,že nebyl dost originální apd.Když měli obdarovat naše kluky(jediná vnoučata,která vidí max. 3krát za půl roku),tak jim nezabalené dárky vysypali z igelitky k nohám bez gratulace s odůvodněním,že z toho ve 2.letech nemohou mít rozum a doslova nás uzemnili před před Vánocemi v r.2010,kdy jim dovezli dárky v nezabalené přepravní krabici,která byla převázaná moutouzem a černou fixou na ní bylo vypsáno MATĚJ A ADAM.Normálně to u nás vrzli pod stromeček a zavolali na kluky,ať tam přijdou,že tu byl Ježíšek 😅
Dřív mě to hodněkrát zamrzelo,ale v pak už jsem to přestala řešit a začali jsme všechny narozeniny slavit sólo bez nich,protože se ošklíbali i nad dorty,které jsem klukům objednávala a začali si vozit svoje. 😒
Takže se nad tím povznes,ale rozhodně to neřeš.Když to tchýni nevadí,je to její problém-ne Tvůj 😎 A pokud to dělá schválně,tak je spíš k politovaní,protože tohle dělají akorát chudáci 😖

berenika39
14. čer 2013

@llluckaaa to bych se i ohradila 🙂 🙂 ja uz tchyne jsem a to, co delaj a resej mladata , mi je uplne fuk. vidime se casto, resime ledacos, ale rozhodne se nevnucuju a je to na nich, co si se zivotem udelaji. ted momentalne tedy probiha vymena manzelek 🙂 🙂 , budu si muset zvyknout🙂 . oni vedi, ze kdyz neco chteji nebo naopak nechteji, musi se to rict. vsehno je o komunikaci, z toho prameni nejvic problemu.
nelibi se vam darky od tchyne? slusne ji to reknete.

blandik
14. čer 2013

@jarunkaxyz1 - co dodat..naše zase upekla našemu synovi (ačkoliv věděla, že dort peču já a aniž by cokoliv řekla) dort, který náš nemohl jíst..(kvůli alergii) a když jsme to předem s nimi řešili, že přeci věděli, že dort budu péct já a že ať ho nenosí, tak nám řekli - že ať si syn zvyká, že ne vždy bude po jeho... 😠

agne
14. čer 2013

Co máš z toho. Já zase dostala krabici oblečků, pro miminko, které koupila od sousedky, polovina růžová a to nevíme co čekáme... Ani to nedala bokem jestli to bude holčička. Byli to věci i z bazarů, sekáčů... Neříkám, že třeba na písek, to se hodí, nebazíruji na značkách, ale spíš to, že místo aby mi dala jednu novou věc pro nově narozené miminko, tak to vyřeší takhle... Pár pěkných kousků tam sice bylo, ale třeba zimní kombinéza na dvouměsíční dítě, když bude malé v zimě cca půl roku. A hlavně většinu oblečků už jsem dávno měla zajištěných, to je to nejhorší, že se nedomluvila nebo nezeptala 😒 ... A ještě tvrdí jak mi bezmála oblíkla dítě... 😀 Krabice je ve sklepě a bude putovat dál zpátky do jejich rodiny, jedné slečně tam bude dvacet, tak aby měla jednou na své dítě 😵 . Prostě poděkuj a víc to nekomentuj ani nevychvaluj, aby se to nestalo pravidlem...

romantika
14. čer 2013

holky ja nedostala od nikoho nic vcetne matky i tchyne, do porodnice nikdo nezavolal a deti vidi 4krat rocne když se zadari. Když uz dojedou tak koupi jen slevove věci a malou pak musim v tom nafotit a posilat fotky po cele rodine. Mala to obvykle nechce 🙂))) nebo vtipne vždy dostane věci o 2 cisla mensi ci ze sekacu, takze to na bazaru rovnou prodavam a rikam si skoda kazde koruny, protože uz to prodam jen za pul. ted cekame druhé a ma to byt kluk a neustale posloucham ze bude prece nosit to po dceri 🙂)))) ze mu to bude jedno a porad chteji videt kde jsou ty věci které male koupili. to jsou vtipna temata........ uz se tesim az budu tchyne.....

llluckaaa
14. čer 2013

@berenika39 Třeba to ještě přijde 😀 Mně stačí číst zdejší diskuze o tchýních a říkám si, že to snad ani není možné, jak jsou některé praštěné 😅 A ta moje samozřejmě není o moc pozadu 😀

mataharyy
14. čer 2013

@lumanima 😀 😀 Já jsem už kdysi prohlásila že některé tchyně musí mít společné školení, jináč to není možné 😀 😀
@karotky A to jsou vlastní, co 😅 😀

No ale hlavně že nám je fajn a nebýt některých tchyní, tak přijdeme o tolik srandy 😀 Se mi to mluví, když už mám zase nej tchyni na světě, 600 km daleko 😀 😀

mataharyy
14. čer 2013

@blandik No to je jasný, musí se naučit že je lepší pro veřejné blaho se přiotrávit, jen aby někteří dokázali, že nemůže být vždy po jeho 😀 😀
Chápu, že to v tu chvíli není vtipné, ale pak se člověk fakt musí zasmát, jináč by se zbláznil... Máme podobnou story, to když tchán dával měsíčnímu miminku do úst slaninu s cibulí (no co na to říct...?) a pak se divil, když malému bylo půl roku a on mu namočil prsty do domácí pálenky (která by složila i Ruského pijana), že řvu jak pominutá 😎

pau1a
15. čer 2013

U nas bolo bezne, ci islo o narodeniny deti alebo vianoce, darceky boli zabalene v igelitke od Tesco, veci tiez boli but male alebo prilis velke. Ale posledny rok sa to zmenilo dala detom peniaze ze aj tak sa nikdy netrafi do velkosti.

mm_mm
15. čer 2013

Když se nám narodilo miminko, dostalo hračku - malý kostičky, na kterých je napsáno "nevhodné pro děti do tří let"...

blahova_andrea
15. čer 2013

@mm_mm chápu, že asi dostala fakt malé kostičky, když to sem píšeš...ale koukala jsi někdy na ty hračky? nevhodné do tří let je napsáno prakticky na všech a to jsou hračky vyloženě pro miminka. často taková hračka dítě nebaví už v roce nebo roce a půl, natož ve třech letech 😀 mám pocit, že se tím výrobci sichrují, ale je to fakt padlé na hlavu!

jarunkaxyz1
autor
15. čer 2013

No holky, tak jsem to vyřešila:o))) Poděkovala smskou za dárky pro děti a že to synovi schovám k jeho říjnovým narozeninám předem:o))))) Jako jsem si myslela, že jí to tím naznačím (jako že má dárky teď dostat jen oslavenec) a ten můj chlap to rozseknul, když jí v jejím následném telefonátu řekl, že mu je to ještě velký, tak proto to schováme:o) Jo, tchýně jsou fakt všechny podobný. Mimochodem tato situace nastala jen kvůli tomu, že manžel má většinu názorů na věc stejnou se mnou a nedrží už pusu jako dřív a ona si myslí, že ho očkuju 😉 proto se naštvala a na narozeniny odmítá schválně přijet.

karotky
15. čer 2013

@mataharyy ,........................naši bydlí naštěstí 120km daleko,takže ty jejich návštěvy stačím rozdýchávat 😀

qitecek
15. čer 2013

Jak na to tak koukam, tak jsou tyhle tchyne darecky samy o sobe 😕 Co vic si prat 😀

pajulinkka
15. čer 2013

Ježiš, díky za mojí tchýni 🙂 koupí vždy to co potřebuje i když občas to co nepotřebuje a je to v pohodě 🙂

blandik
15. čer 2013

@mm_mm - ahojky, když náš měl rok, tak na narozky dostal od tchánovců sřoubovací něco jako bagro tank - evidentně pořízeno od občanů z tržnice vietnamské..rozpadalo se to postupně hned jak si s tím začal hrát...

blandik
15. čer 2013

@mataharyy - jj, výchovně se neshodujeme, zdá se jim, že máme měkkou výchovu..tak proto - aby si zvykal, že nemůže být vždy po jeho..

wolfina
15. čer 2013

holky když to ctu neda me nez se nepridat, moje tchyne když uz něco aje koupi tak je to to neadekvatni mesicni hocicice hello kitty plysak, nebo frote oblecky z rodinky, ponožky z umelotiny...ja uz jen podekuju a v duchu se zasmeju, jen se bojim hracek je schopna to koupit u tamanu a to jak to bude strkat do pusinyk asi nebude uplne ono

petaov
15. čer 2013

@blandik k těm dortům, to taky znám. Tchýně zásadně peče svůj (a nebo koupí) a nikdy mi neřekne, už to tak nějak čekám... Ze začátku mě to štvalo, ale nedočkala jsem se zastání ani u přítele. Prý čím víc dortů tím líp. Mi to spíš přijde, že se chce vytáhnout, že má lepší a ten můj je pak prostě nedoceněný, takže už dort nedělám, aspoň ušetřím 🙂 Ale stejně mi tohle chování přijde divné, když jsem hostitelka já...
Co se týče dárku, od narození dostával malý dost nepraktické věci jako trička (na ležícího jsem oblékala vždycky bodýčka), svetříky s patentkami na zádech (pro ležící mimčo au au...), svetry na léto a letní trička na zimu a korunu tomu dala, když měl pár měsíců a dostal slipy na 4 roky (normální pruhované, ale prý je tam nemohla nechat) a že prý mu je můžu dávat už teď přes plínu... No, pár krát jsem se ozvala a teď už se aspoň někdy poradí, co do velikosti... Takže radím, aspoň něco poznamenat 😉

blandik
16. čer 2013

@petaov - jj, tomu velmi dobře rozumím..my dostali spoustu věcí po někom - jakože já mám ráda věci z druhé ruky, jenže to, co přitáhli bych fakt nenavlíka...co se týče hraček, tak naštěstí už jsme si dohodli, že my vybereme, koupíme a pak jim dáme, oni to pak darují..a taky se hodně naučili na našem synovi..už nekupují u ťamanů..mají už více vnoučat, takže ostatní vnoučata a hlavně jejich rodiče to už mají s babičkou a dědou jednodušší...horší je to se sladkostma..to kupují zásadně to nejlepvnější - takže figurky z kakaové hmoty (či jak se to jmenuje - to hnusně sladké a lepivé na zuby ze ztuženého tuku) apod.

mm_mm
16. čer 2013

@blandik Z toho jídla mám taky hrůzu. Mám nějakou představu o tom, co chci a nechci malý dávat k jídlu a děsím se toho, že budu na každý návštěvě bojovat. Už teď byl celkem problém vysvětlit, že opravdu ještě nejí všechno a nedostane stejný brambory jako my (solený). Už se "těším", až budu řešit, že jí prostě nedám paštiku, bílej rohlík, čokoládu atd...

karotky
16. čer 2013

@petaov ,..................ono ani to poznamenání někdy nestačí 😅 Jednou chtěli naši koupit Adámkovi k narozeninám nějaké oblečení,tak jsem jim vypsala jeho velikosti kalhot a trik,aby to měli jednodušší a ve finále mu to koupili o 2 velikosti menší 😅 Aniž bych něco na namítla,byla jsem zpražena větou:"Ono se to na ty malé děti tak špatně odhaduje........" 😝
Co se týče hraček,tak tam jsem jakékoliv inspirace vzdala.Jednou hodně dotírali,co by tak mohli klukům koupit,tak jsem jim na papír vypsala,co ještě nemají s tím,že jim z toho můžou něco koupit k narozkám,něco k svátku a k Vánocům.Jenže oni to koupili všechno najednou a předali mi to se slovy:"Tady jsme klukům koupili to,co si nám poručila." 😕
Přišlo mi,že to nedělají proto,aby z toho měli radost,ale že to od nich očekávají jejich známí,kteří už vnoučata také mají.Takže já už to neřeším.Když chtějí přijet na oslavu narozenin svých vnuků,zajistím jen oběd a odpolední pohoštění a ostatní si organizují(dort a dárky)podle sebe. 😉

monyliny
16. čer 2013

U nás tchýně je pár měsíců celkem v pohodě,ale za to manželova babička-to je dílo 😠 Pro vlastního pravnoučka-to nejlepší a nejdražší a pro nevlastní pravnučku -opak☹ A to nemluvím o zbytku rodiny,tam pravnoučata nedostávají nic☹ Taky nechápu.....

blandik
18. čer 2013

@mm_mm - jojo, pro okolí to bývá těžké pochopit..hlavně starší generace často žije v přesvědčení, že všechny potraviny jsou ok, tak proč nekupovat to nejlevnější..tedy to jsou aspoň mí tchánovci..malý třeba jedl šunku, oni věděli, že jí šunku..no tak koupili v místním levném šopu tu nejlevnější..a hurá mu to dali..jakože už je starší a už nejsem tak citlivá na tohle..už jsem zaujala postoj..doma to řídím já, jinde budiž..ale vadí mi pak mikuláši a velikonoce, když dostane tuny sladkého s umělými barvivy typu brilantní modř nebo takové tý čoko náhražky.