Útěk dcery z domova při ústavní výchově

9. črc 2020

Nemám se komu svěřit, a i když vím, že zde je to spíše o hubu, přeci jen musím ze sebe dostat ten nával vzteku a bezmoci. Píši anonymně, protoze by si tady na mně některé uživatelky celkem smlsly...
Moje sedmnáctiletá dcera je už druhým rokem v ústavní výchově. Má vlekle psychické problémy, hraniční poruchu osobnosti a další přidružené diagnózy. Beru si ji domu aspoň na dovolenky, o víkendech a prázdninách, aby se necítila vyloženě špatně, ačkoliv vím, že se tím vystavují velikým problémům, protože psychika dcery je bohužel nevyzpytatelna. Už dvakrát jsem ji nechávala v minulosti celostátně hledat policii, když měla pocit, že s námi nemůže vydržet a na několik dní se vydala ke kamarádkám. Tentokrát utekla za svou láskou z ústavu. Už rok a půl udržuje s touhle holcinou vztah, více než přátelský. Jsem člověk liberální, nesoudim orientaci, pokud je vše v pořádku, nemám problém. Jenže tato dívka se k mé dceři nechová moc pěkně, v minulosti už si prošly opravdu hodně osklivymi rozchody, ale pak se to zase nějak uklidnilo a zase spolu byly. Dcera ví, že na její partnerku nemám dobrý názor, ale ve vztahu jsem ji nebránila. Jen to děvče nemám ráda. S tím se ale nechtěla smířit, vadí ji, že ji nemám zájem poznat blíž a zvát ji k nám domů na víkendy atd. A tak si prostě udelala věci po svém a bez mého vědomí k ní včera odjela. Holčina bydlí od nás přes půl republiky daleko. Moje povinnost byla, hlásit její útěk na policii, což jsem také udělala. Policie nerada pátrá po 17ti letych holkach, takže mne to stalo hodně sil, abych je uprosila, aby se mnou sepsali alespoň protokol, ať mám v ruce papír, kdyby holka někde něco provedla. Jenže mám prostě strach, co bude dál. Dnes mi napsala dost osklivych zpráv, že bych se měla zamyslet nad tím, jak se k ní chovám, a že chce být s tou holkou. Argumentovala jsem tím, že jsem pro ně měla s kamaradkou domluveno, že mohou strávit víkend spolu u nich na baráku, zcela legálně, a že teď bude muset zase zpět do ústavu. Na to mi řekla jen to, že půjde přes hranice do Německa, že tam ji hledat nebudou, ať se o ji nestarám. Nemá s sebou ani ty léky na psychiku, které má od lékaře, bojím se, že začne prostituovat nebo něco jiného. Jsem v koncích s nervama. Nevím jak na ni. Vychovávat ji nemá smysl, ale ani kamaradsky přístup není to pravé. Prostě pokud neskacu jak dcera píská, je to špatně.... Už nevím jak dál postupovat. Vše co jsem mohla udělat, jsem udělala.

trdelnik234
11. črc 2020

a mozem poprosit odkaz na tu diskusiu na MK?V profile to Kveta nema

marcicek84
11. črc 2020

@michaela1990xx a ktery dil?

michaela1990xx
11. črc 2020

@trdelnik234 dneska tu diskuzi smazala. Ja tam na ni tak trochu útočila, ostatní se jí tam zastavali a sli proti mně a pak jsem tam poslala usvedcujici důkaz o tom jak je ulhana a ona tu diskuzi radsi smazala 🤷‍♀️😀

michaela1990xx
11. črc 2020

@marcicek84 Hraje ve všech těch 6ti dílech. Ja si to pretacela a divala se jen na tu jejich rodinu. Ale jinak účinkují v každém tom díle. Ale poznáte je. Maji 6 děti, teda tehdy bylo 5.na cestě, ted čeká 6.

marcicek84
11. črc 2020

@michaela1990xx koukala jsem 2 dily a uz se mi to nezdalo...

trdelnik234
11. črc 2020

@michaela1990xx

No ja som si uz usudok urobila v case,ked prispievala sem a na emimino a napraskala tu na seba velmi intimne veci. Co prispevok,to protiklad.Ale to sme momo temu zase.K samotnej teme sa vyjadrit neviem,tak jej iba zazelam vela stastia a nech to dobre dopadne.

zelenaesmolda
11. črc 2020

@trdelnik234
schvalne jsem si pustila ten porad,zatim jsem na zacatku prvniho dilu ale zda se mi,ze deti podle reakci na jeji tehotenstvi maji vice rozumu nez ona.Byt v desnem stavu,neni tam k hnuti ale hlavne,ze si poridi dalsi dite...

trdelnik234
11. črc 2020

@zelenaesmolda
Ja som.to videla ked bolo vo vysielani na Ct a fakt som nechapala preco bola vybrata prave tato pani...

trdelnik234
11. črc 2020

@zelenaesmolda
Az to dopozeras cele,tak napis,ze aky si z toho mala dojem.V tej serie Ctyri v tom boli teda velmi pozoruhodne mamicky....Ale nechcem prebiehat...

zelenaesmolda
11. črc 2020

@trdelnik234
rekla bych,ze jako kontrast vuci rodine vysoce postavene a uspesne manazerky

marcicek84
11. črc 2020

No ja uz zkoukla na 5 dilu z 6 a opravdu tam jsou zvlastni ty zeny,nebo mozna ti muzi az moc zzenstili...no ale ta pani co ma tolik deti a penez malo,to si myslim,ze by uz s temi detmi mohla prestat,stejne to uz nezvladaji a Dominika se ma u tsrinka asi dobre,lip nez v tom krcalku...

marcicek84
12. črc 2020

@trdelnik234 no ja se na to cele divala a myslim si,ze ta Dominika to s tou rodinou vubec nevyhrala,uz i to,ze jako jedina nemohla mit spolecne prijmeni,ale ostatni ho mit mohli,mi prislo,ze je chudak vyclenena,tak nevim,zda to spolecne prijmeni museli resit...navic se dost tocila kolem toho maleho ditete,ted se mamince jeji pomoc hodila,tak uz si ji vzali zpatky...babicka,ktera se o ni starala uz byla opravdu v letech a jak mel na ni cas jeji vlastni tatinek tezko rict...

zelenaesmolda
12. črc 2020

@marcicek84
no asi tak,jako mit dite u babicky protoze jsem ve spatne socialni situaci a udelat si dalsi?

Autorko diskuze-jestli nechces rodinu otravit tak uz proboha nesbirejte houby do igelitoveho sacku,to vi snad kazde male dite...

trdelnik234
12. črc 2020

@zelenaesmolda
Tak ty uz to mas dopozerane cele?

zelenaesmolda
12. črc 2020

@trdelnik234
2 dily zatim

trdelnik234
13. črc 2020

@zelenaesmolda

a pozeras iba Kvetu a jej rodinu alebo vsetky protagonistky a ich rodiny.Je tam zopar fakt zaujimavych scen,ake sak sama uvidis....

zelenaesmolda
13. črc 2020

@trdelnik234
divam se na vsechno

zelenaesmolda
14. črc 2020

.

trdelnik234
14. črc 2020

@zelenaesmolda

Fakt?A uz si videla tu scenu s odsavackou?Ci jak ked si predstavim,ze by sa takto v telke ukazovala moja mamina alebo segra napriklad.....Neviem no....