Už nevím, jak dál...

24. led 2023

Milé konikovky 🙂 Mám partnerskou krizi, nevím teda, jestli se to tak dá nazvat 🤔
Jde o to, že mám tři děti. Malý děti, ve školce a jedno batole. A manžela, kterej je neustále pryč, pracovně. Ale pryč, a kolikrát jede i dobrovolně pracovně pryč (a nejde o peníze). Většinou odjede na minimálně týden, někdy na 14 dní, někdy i na měsíc a více. Má partu, se kterou si sedl, v těch chlapech se vidí, mají stejný zájmy, a tak. Jenže já už nemůžu. Jsem fakt na všechno sama, podepisuje se to na moji psychice a už i po fyzický stránce. Neustále bolesti břicha, nesnesitelná únava, bolesti hlavy,...
O jeho práci jsme se bavili několikrát. Prosila jsem ho, ať odejde, že chci žít normální a stabilní život. Nechce. Na práci mu záleží (je to "hustý" povolání, z důvodu bezpečnosti o tom ale nemůžu napsat víc).
Já se cítím sama, a chybí mi obyčejný život, kdy bychom šli na procházku, on by se po práci vracel domů, apod.
Úplně na nás sedí věta z filmu Martin a Venuše: "Přijede za námi na pustý ostrov, udělá si pár fotek s domorodci, a zase odjede".
Teď je pryč na tyden, odjel po 3 dnech, kdy byl doma, až se vrátí, bude doma na vikend a odjede zase na měsíc pryč, bude se vracet jen na víkendy, ale i občas o víkendu půjde do práce. Když je doma, tak chce, abychom byli spolu. Nedokáže pochopit, že potřebuju být i sama, takže je pak uražený. Chodím taky do práce, a zařídit hlídání dětí je šílený. On si jede prostě jen svůj život, nic kolem dětí se ho netýká, nemusí nic zařizovat.
Já ani nevím, co po vás chci. Asi jsem se potřebovala jen vykecat, nějak to na mě padlo. Máme se rádi, moc. I z něj lásku ke mně cítím. Jenže...😞


vykecat,

autor
25. led 2023

@antoinet superzena na AD 🙄 ano, jak píšeš. Beru je všude, když je potřeba. A když potřebuji do vzdálenějších míst k lékaři (teď například problém s ulomenym zameckem na rovnátkách u mne), tak to ruším.
Když jsem nemocná, jakože opravdu nemocná (měla jsem covid), tak si vzal volno, ale max na tři dny. Nějaký virózy, nebo tak, to prostě funguju, musím. Dělám kolem nich všechno sama, i když manžel zrovna není někde mimo, ale chodí na "normální" služby, vrací se tak, že prostě není šance, aby mi pomohl.
Když je zrovna doma, s dětma si hraje, vykoupe je, uspí.

westie
25. led 2023

Podle toho, co píšeš, to ustát jde. Zariď si zázemí, abys měla čas pro sebe, ať se můžeš dát dohromady. Tvůj partner ví, že bereš AD?

jerrabina
27. led 2023

Jestli tě má tak rád, ať přestane myslet jen na sebe. Vysvětli mu situaci, že malé dítě člověk prostě nemůže nechat samotné doma a někam jít, takže je to doma jako vězení. A že jestli hodlá byt urazeny v těch málo dnech co je doma a chovat se jako další dítě co od Tebe jen něco chce a nic nedává zpátky (krom peněz a nějaké teda té podle mě dost sobecké lásky) tak to ať tam radši zůstane a nejezdí vůbec.
Podle mě ani nejde tolik o to že odjíždí, ale jak se chová když přijede. Naprosto kašle na Tvé potřeby a omezit svou pohodlnost a to mi jako opravdová láska nepřijde. A jo, v tomhle stará i se o děti hodně platí i ze sytý hladovemu nevěří, ale kdo pro lásku dokáže omezit svoje sobectví, ten to pochopí. Ale je to i o našich hranicích, taky jsem si musela k tomuhle muže vychovat, dlouho byl sám a na nikoho se ohlížet nemusel.
Ja bych třeba řekla, že si potrebuju odpočinout od dětí a jestli nemám skončit na psychiatrii, musím na jedny ty 3 dny co přijede vypadnout (aby někdo s dětmi byl). Když si to na 3 dny zkusí, možná pochopí - i když 3 dny není to co dlouhodobě, neustále, bez odpočinku.
A souhlasím s tím, že pokud by to nechtěl řešit, tak nějaký šok stylem rozvodové papíry (ono na nekoho stačí i odjet s dětmi ke kamarádce na chatu když má přijet a dat nůž na krk že jako všechno může být i jinak) může muže probudit. Onehdá o tom měla krásné video Denisa Říha Palečková

jerrabina
27. led 2023

@jerrabina jen ještě dodám, manžela jsem si k tomu respektování cizích potřeb vychovala, zatímco bývalý tyhle věci pochopit nechtěl a tak už spolu nejsme, nešlo to.

orchidis
28. led 2023

Cizinecké legie?No tvl…

normalnimatka
28. led 2023

myslim si, že to vidíš moc v růžovejch brejlích. připomíná mi to některý životy kamarádek... časem se nikdy nic nezměnilo k lepšímu, bohužel, naopak.

pokud se máš s druhým člověk rád, tak především s ním chceš jako žít, ne? trávit s ním čas. to, že tě objímá a řekne tě, že tě má rád, tak podle toho soudíš, že tě fakt má rád?:D No já nevim, no...to říkaj i chlapy, který ženy třískaj. říkaj to hádám mnohem častějc a sladčejc než kterejkoliv jinej normální chlap, kterej by na ženu nevztáhnul ruku. takže se nenechávej opít rohlíkem a prober to s mužem zas a znovu a pořádně. važ si sama sebe. ne, takhle žít nechci, aproboha, děti jsou malý, máte si užívat rodinnej život, děti jsou malý jen jednou! sere nejen na tebe, ale i na ně. prostě ho jako až tak neberou. no, některý chlapy to tak maj, to se nedá nic dělat. horší je, když zjistíš, že takovýho sis vzala za chlapa, a ty děti si vyrobila zrovna s takovým typem.

možná ti přijde nemožný, aby měl jinej vztah, ale třeba úplně nevidíš přesně, co se odehrává v tom čase, kdy je pryč "s chlapama", to ta práce vyžaduje (i když píšeš, že tam je dobrovolně), že nikdy nemůže opustit místnosti, kde se práce vykonává? je zapřaženej měsíc v kuse kromě spánku? to snad nejde, ne?

jestli má plnou pusu toho, jak tě má rád, tak by mu asi nemělo bejt u zádele, že už jsi na AD a celkově seš dost nespokojená s životem.

veronicka89
28. led 2023

A to ma tohle az ted ?

To se nevedelo pred 3 detma a jeste deti tak rychle za sebou ?

Nebo sis myslela ze obstarat 3 deti sama jde levou zadni ?

Nebo pral on si vubec deti ?

A jestli jo , tak vlastne proc ?