V rodine nechcú bábätko. Ísť či neísť na potrat?

lienkav
6. lis 2009

Zdravim Vas vsetkych 🙂

.... velmi pekne Vas chcem poprosit o Vas nazor na moj sucasny problem, s ktorym sa borim. Urcite mnoho zien bolo vystavenych podobnemu problemu ako som ja, len kazdy ten problem je pre daneho cloveka velmi subjektivny a kazdy sa ho snazi vyriesit pre seba najlepsie. Som tehotna a som na konci tretieho mesiaca, ked som sa o tom dozvedela, bola som neskutocne stastna aj s mojim partnerom, velmi sme sa na babatko tesili az do toho casu, kym sa nase zivoty nerozisli dost nasilnym a neprijemnym sposobom. Som matkou sestrocnej dcerky, ktoru mam z prveho manzelstva a je to najuzasnejsi cloviecik pod slnkom. Vratila som sa kvoli nej do nasej domovskej krajiny, pretoze moj exmanzel sa nezmieril s jej pobytom v zahranici a partner sucasneho babatko ostal v zahranici. Od mojho navratu preslo niekolko tyzdnov, ktore som prezila vo velmi velkom smutku a zalosti. Nikto z mojej rodiny po mojom navrate ma nepodrzal v tom, aby som si to babatko nechala, neexistuje ani jediny clovek, ktory by sa ma v tejto situacii zastal. Vsetci si myslia, ze to babatko bude nejakym sposobom poznacene, kedze som prezila skutocne tazke psychicke situacie, ze som casto plakala, bola v beznadeji a pod. Najhorsie vsak je, ze uz aj moj partner si to mysli a tiez ma posiela, aby som si to babatko vzala. Nemam momentalne pracu, ani moc financnych prostriedkov, proste nie som v situacii, aby som si to mohla ci uz po materialnej alebo financnej stranke dovolit, avsak ja vo vnutri mam neskutocne odhodlanie sa s tym vysporiadat, ale vyzera to tak, ze moj partner, ak sa rozhodnem pre dietatko, ktore sa aj podla neho moze narodit vdaka tomu, ze mu nedavam az taky pokoj, klud a lasku, aku by som mu mala davat, moze sa narodit dusevne alebo psychicky alebo zdravotne nejakym sposobom poskodene, tak aj moj partner ak sa rozhodnem pre dietatko .... ma opusti. Viete, bez dietatka by som sa skor mohla vratit k nemu, skor si najst pracu a zarobit peniazky na cestu ako s dietatkom a naviac mozno aj postihnutym. Co si o tom myslite ? Dakujem za kazdy prispevok, nad kazdym sa zamyslim. 🙂

bibula
6. lis 2009

ja nebudem zvalovat vonu len na jednu stranu...
ste obaja nezodpovedni ...
mozno ide o to,ze nie dieta nechce,ale nechce platit nan,aby nemal ziadne zavazky pri love dalsich "pre neho atraktivnych" zien.
ak si myslis,ze dieta ho udrzi pri tebe,tak to nie...
rozober si vas vztah pred tym,ako si sa dozvedela,ci si ,alebo niesi tehu..ako fungoval,staral sa o teba,boli ste pevni partneri,ale bo prelietavi,nezodpovedni,obcasni...?
ja by som dieta brala ako "zdvihnuty prst" , ze nieco nie je v poriadku..../vo vztahu/

co sa tyka rozhodnutia,ci si dietatko nechat ,alebo nie, stym si musis pomoct sama.
/kedze tvoj partner, je pre zivot uplne nepouzitelny-mozno zatial nedozrety/

konja
6. lis 2009

lienkav: když jsem čekala syna prošla jsem si takovejma hrůzama, že bych je nepřála ani nejhoršímu nepříteli, ale v životě by mě nenapadlo si říct - prošla jsem si hrůzou, týdny jsem prořvala, x nocí nespala, jsem sama, opuštěná bez práce, úplně v pr..li, takže moje dítě nebude normální a tak si ho nechám vzít!Můj syn je můj poklad, je to krásnej inteligentní veselej kluk! Pokud chceš jít na potrat je to jen a jen tvoje rozhodnutí, jdi na něj pokud to dítě nechceš, ale ne proto, že jsis prošla těžkým obdobím a máš obavy! A už vůbec nechoď na potrat kvůli partnerovi! Pokud to dítě chceš, tak nemá nikdo důvod nutit tě k potratu! A opravdu toužíš být s mužem, který tě v této situaci nepodrží? Píšeš, že jste byli nejprve oba dva z dítěte nadšení, proč už nejste? Kvůli strachu z postižení? Taková blbost.Vždyť postižené dítě se může narodit i ženě, která celé těhotenství prožije v klidu a bezproblémově. Lidé kteří tě obklopují a tvrdí ti, že máš jít na potrat protože dítě nebude kvůli tobě zdravé jsou hloupí (a to používám slušný výraz, nejradši bych je nazvala úplně jinak!). Co kdyby si místo vysedávání u počítače, poslouchání ubohých a úplně pitomých názorů tvých známých, rodiny atd. zašla za svým lékařem a promluvila si s ním, aby ti řekl jaké jsou možnosti, uklidnil tě ohledně zdravý tvého miminka a pak už je jen a JEN na tobě jak se rozhodneš. Ty si musíš rozhodnout zda to dítě chceš, nezáleží na rodině, nezáleží na partnerovi, je to TVOJE dítě, ty jsi jeho máma a do potratu tě nesmí nikdo nutit. Pokud na něj půjdeš, přeju ti ať je to jen a jen z tvého rozhodnutí, že dojdeš k přesvědčení, že dítě nechceš, ale pokud na něj půjdeš jen z důvodů, že jinak přijdeš o partnera (podle mého názoru dost ubohého, já bych ho spíš poslala do pr..le!!!) tak se na mě nezlob, ale ji BL.Á!

kubaka
6. lis 2009

Vratila som sa kvoli nej do nasej domovskej krajiny, pretoze moj exmanzel sa nezmieril s jej pobytom v zahranici a partner sucasneho babatko ostal v zahranici. ...

lenkav - tvůj příběh má pěkné trhliny, buď neříkáš vše, nebo je to nějak zkomolené.
Otěhotníš a odejdeš od partnera do rodné země kvůli starší dceři, která s tebou v zahraničí dosud žila? Proč? Když si pořídím dítě, tak se snad snažím být s otcem dítěte. Nechápu motivaci, takže je těžko na to něco říct. Odešla jsi zpět - kde bydlíš, z čeho žiješ, proč jsi to udělala? Pak tu čteme jen srdceryvný příběh. Postižení dítěte je samozřejmě nesmysl. A nikdo rozumný tě na potrat posílat nebude. Po 1 trimestru o tom musí rozhodnout už jen lékař z vážného důvodu.

A úplně nejlepší je nechat se přivést do jiného stavu a pak si stěžovat, jaký je partner parchant, že mě nechal na holičkách. 😠 V tvém případě bych se vrátila do bodu, kde se všechno pokazilo, jak píšeš, a tam se snažila to špatné rozhodnutí změnit, vyřešit, přehodit výhybku.

cernica
6. lis 2009

Lienka,

je fantasticke ze sa nad tym zamyslas.

Mas teraz pocit, ze potrat by to vyriesil, ale to je sebaklam.
Po potrate sa budes citit este horsie!!

Ist na potrat je to najhorsie rozhodnutie. Ak si dietatko nechas urcite budes stastnejsia a urcite to zvladnes.
Vela sil!!

berenika39
6. lis 2009

ahoj,miminko v bříšku sice vnímá tvoje rozpoložení, ale rozhodně to neznamená, že to bude mít nějaké následky! bude z něj zdravý štěstí, upřít život 12cm osůbce, která už má všechno vyvinuté, má kompletní tělíčko,nervovou soustavu, je to hotový člověk, to by sis musela vyčítat do konce života.....psychika je důležitá, ale ti prcci sjou strašně houževnatí, neprojeví se to na ně, uvidíš. Zaslouží si žít, nemůže za vaše neshody. Přestaň myslet na sebe a dej mu šanci.

marooshka
6. lis 2009

Lienko, píšeš, že tvůj partner chce abys šla na potrat. Když na potrat půjdeš, budeš se moci k němu vrátit 😕 Ale psala jsi, že jsi se vrátila ze zahraničí kvůli dcerce. takže kdybys nebyla těhotná tak by ses tam zase vrátila?? Tomu moc nerozumím.
Každopádně potrat na konci 3.měsíce je opravdu blbost. Chápu, že teď to vypadá neřešitelně a složitě, ale určitě to zvládneš 😉

magimary
6. lis 2009

počúvaj hlas srdca...
na bábätko si sa tešila...to sa nedá len tak zmazať...veď už ho ľúbiš... 😔
nemáš nad čím rozmýšľať...

mywiel
6. lis 2009

Lienka ten potrat ak sa pren rozhodnes budes mat na svedomi len ty a ty budes na to mysliet do konca zivota, ostatni tym trpiet nebudu, len ty! Podla mna budes este nestastnejsia ako si, a pritom dieta ta bude vzdy milovat, dalo by ti tolko a mozno by ti pomohlo vzchopit sa a postavit sa na vlastné nohy, kvoli nemu by si mozno nasla energiu co ta pohne dopredu.

katrin21
6. lis 2009

inak... nechcem nic hovorit, ale pamatam si na babu, co pisala, ze nevie,co ma robit,lebo sa vratila kvoli otcovi dietata sem na SK a pritom tam nechala muza, kt. kedysi lubila a davno tusim nevidela a pytala sa , ic ma ist za nim, lebo ju tam stale vola.. cely cas co zila tu...
no neviem, ale napadne mi to pripomina lienku.. a ten muz bol tusim Grek? alebo tak nejak...

asi tam predsa len isla, ostala tehu, ale otec dietata co uz ma to zle znasal a mozno aj dcera a tak sa vratila... no neviem... asi si dala druhy nick, lebo sa hanbila... kludne by si mohla vyjst s farboiu von, ked uz, tak nam povedz cely pribeh, lebo ja sa mozno mylim, ale toto som si spomenula, ze som to citala a ta zena bol arovnako bezradna, co ma urobit, ako teraz...
tym chcem len povedat, ze robi rozhodnutia, o kt. nie je presvadcena vlastne sa teda kona nezodpovedne, takze mozno by sa mala trochu zamysliet a zacat chovat ako zodpovedna dospela mamina 🙂)) nechcem moralizovat, ale co ine na to povedat?? 😉

erikasadek
6. lis 2009

lienka poznam vela zien ktoreplakamli boli v stalom psychickom strese od zaciatku az do konca a tazkom a dieta sa narodilo mormalne.. pokial ti to nepovie lekar z enieco nie je v poriadku tak sa nad tym nezamyslaj.. vobec..
druha vec je tvoj sucasny partner. doslova ta psychicky tyra svojou podmienkou..
otazka je kde je zaruka, ze ak si dieta jeho dieta zoberies tak ta neskor aj tak neopusti.. ak ma partner rad sviju zenu a dieta tak sa nevyhraza takymto sposobom..
a nad tymto by si sa mala podla mna viac zamysliet , ako nad tym ze si chces zobrat dieta na ktore sa tesis...

neboj sa ak sa rozhodnes ho nechat , zivot to zariadi ze to zvaldnes.. vzdy s anajdu moznosti.. len treba chciet 😉

a urcite s so svojim terazjsim partnerom by si velmi nemala do buducnosti , pocitat.. 😉 teda nic v zlom..

mamutka
6. lis 2009

no, ked nemas na svete nikoho kto by ta podrzal a podporil, tak jedini ludia na ktorych lasku sa budes vzdy moct spolahnut budu len tvoje deti. tak si jedno z nich nezabi len pre take dovody ako tu opisujes.
to ze si ludia dodrbu zivot a nevedia sa rozhodnut s kym a kde chcu vlastne zit im nedava pravo rozhodovat o zivote nenarodenych neviniatok

mywiel
6. lis 2009

Co sa tyka poskodenia baba kvoli tomu ze sa trapis je blbost, kamoske pocas tehotenstva zomrela mama na rakovinu a bol to pre nu velky sok, lebo to bolo necakané a nahle, malo to velmi rychly spad a uz ju nemohli zachranit a napriek tolkému zialu ma zdravého, krasneho syna.

mirustek1
6. lis 2009

ja si tiez myslim,ze taketo psychicke problemz neovplyvnia to babo,to on si len vymyslel a vyhraza sa A ked povie,ze aby si isla na potrat,inak ta necha,ale bez dietata sa mozes vratit je smutne a okaslala by som ho.Musis sa len ty rozhodnut ci to dieta chces alebo nie.Vela stastia,rozhodnutie je na teba,ja nikdy neodsudzujem zeny co idu na potrat,ale uz keby som ho porodila,nikdy by som nedokazala dat babo asi na adopciu,ten vztah tam uz je....

nataly
6. lis 2009

Lienka, určite sa k nemu nevracaj, ja nechapem, ked ste sa tak tesili na babo, ako ta moze posielat na potrat. Určite to mas tazke, ked ta nikto z rodiny nepodporí. Ale skus zvazit vsetky pre a proti, rozhodnutie je len a len na tebe. Ja som pri oboch tehotenstvách prezivala dost velke stresy, a drobci su zdraví, pri prvom som sa 4 krat stahovala, bolo toho dost a ked som druhy krat otehotnela, maly mal len 10 mesiacov, revala som vkuse asi 5 mesiacov, vyšli mi zle geneticke testy s podozrenim na trizómiu 18, tak som sa strasne bala, ale naštastie maličká je uplne v poriadku a uz si neviem predstavit že by sme ju nemali. tak držím palce 😉

mywiel
6. lis 2009

Ale ved na to su zakony nie? Ved je otec dietata a musi nan prispievat! 😕 😠

katrin21
6. lis 2009

mywiel: zo zahranicia???
to je straaasne na dlhe lakte.. je institucia na SK , co sa venuje vymahaniu vyzivneho zo zahranicia, ale to je straaasny problem..raz to davali v TV...

mywiel
6. lis 2009

Ale za pokus to stoji, v zahranici maju tiez zakony a ja keby som nemala z coho zit tak ma manzel musi podporovat aj keby som sa rozhodla ist na Slov. Ale my sme manzelia tak je to asi iné ako pre nezobraty par neviem, treba sa informovat.

mywiel
6. lis 2009

Tu je to tak, ze ked sa rozvedu, tak muz prispieva na dieta a ked zena nemoze robit, alebo nema robotu musi prispievat aj na nu aj ked uz su rozvedeni.

katrin21
6. lis 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ja som myslela tuto babu,ale ona mala syna.. teda nechcem robit konšpiracie, to zvykne tu na fore robit ina baba 😀 😀 ale proste ma to napadlo... ktovie a mozno zmenila pohlavie dietata v texte naschval, aby sme to nepoznali.. a mozno su tu dve zeny s podobnym osudom... 😉

babulka
6. lis 2009

Ja sa budem opakovat ako uz v niekolkych temach, ale toto je asi dalsi sociologicky (diplomovkovy, dizertacny...alebo cisty odrb, sorry 😝 ) vyskum, ako X krat predtym (kolos a jeho tlsta zena, niekolko potratovych tem, homosexualne manzelstva...kolko ich tu uz bolo 😉 ), a vy sa tu porozculujete, ponadavate na chlapov a cely svet a pritom ked si ten pribeh tak ako je napisany precitate...

katrin21
6. lis 2009

ale nie je to uplny iny pripad.... sorry :.-)

katrin21
6. lis 2009

ale nie,je to uplne..... ako dokaze ciarka zmenit vyznam vety 😀 .. uz čuším 🙂)

mywiel
6. lis 2009

Babulka my sa nerozculujeme len hovorime svoj nazor, je to v podstate jej zivot aj ked vymysleny to uz je jedno. 😉

babulka
6. lis 2009

mywiel, ja viem, ze sa nerozculujete, ale skus si prist pozriet tuto temu o 2 hodiny, bude tu 20 stran naviac a urcite sa najde niekto, kto sem zabrdne prispevkom typu "ano, chod si to dat zobrat, je to tvoj zivot, tvoje rozhodnutie, ak toho chlapa milujes, bla, bla) a potom sa len zacne rosambo 😉

draga
6. lis 2009

lienka promiň ale přemýšlet, že dítě bude postižené kvůli stresu a neklidu je blbost, sice to není asi ideální těhotenství ale....sama říkáš, že jsi odhodlaná se s tím poprat...takže jsi přesvědčená, že mimi chceš...nenech se ukecat do něčeho, čeho bys později litovala, přítel je sobec a pokud tě nepřijme takovou jaká jsi nemá cenu se mu podřizovat...máš svojí hlavu tak se nenech ovlivňovat....penízky nejsou všechno...určitě máš kolem sebe lidi co ti pomůžou i v těžké chvíli ...navíc konec třetího měsíce je už strašně moc ...držím ti palec ať se rozhodneš nejlíp jak to půjde 😉

emyly
6. lis 2009

babulka - aj mňa to napadlo....prečo sa viac lienka neozve? nereaguje na odpovede? dnes založený nick.... už som asi nedôverčivá,veľa ludí si robí z druhých prd....l, snád to nie je aj tento prípad.....a ako píšeš, niekto tu napíše že súhlasí s potratom, a vojna je na svete, poznáme to 😀

bibula
6. lis 2009

emyly,no ja si myslim,ze nick je zalozeny starou prispievatelkou, je to len kvoly anonymite a mozno zabudla heslo,ktore si v nahlivosti nahodila.-) 😀

jabber
6. lis 2009

holky, vždyť je to 2 hodiny 😅 každý nesedí pořád na netu 🙂

erikasadek
6. lis 2009

babulka, tak ja zabrdnem,
lienka chod na potrat, ak ti to pomoze v zivote..
co ti mame povedat.. volba j etvoja 😉

jabber
6. lis 2009

Ale zvláštní je to, jak píše marooshka - tomu taky moc nerozumím - když ses vrátila domů kvůli dcerce a zároveň píšeš, že kdybys dala mimčo pryč, tak by ses mohla vrátit k tomu .... (píp) do ciziny, tak s dcerkou by pak bylo jako co? 😅 😕 Nerozumím tomu 😅