V rodine nechcú bábätko. Ísť či neísť na potrat?

lienkav
6. lis 2009

Zdravim Vas vsetkych 🙂

.... velmi pekne Vas chcem poprosit o Vas nazor na moj sucasny problem, s ktorym sa borim. Urcite mnoho zien bolo vystavenych podobnemu problemu ako som ja, len kazdy ten problem je pre daneho cloveka velmi subjektivny a kazdy sa ho snazi vyriesit pre seba najlepsie. Som tehotna a som na konci tretieho mesiaca, ked som sa o tom dozvedela, bola som neskutocne stastna aj s mojim partnerom, velmi sme sa na babatko tesili az do toho casu, kym sa nase zivoty nerozisli dost nasilnym a neprijemnym sposobom. Som matkou sestrocnej dcerky, ktoru mam z prveho manzelstva a je to najuzasnejsi cloviecik pod slnkom. Vratila som sa kvoli nej do nasej domovskej krajiny, pretoze moj exmanzel sa nezmieril s jej pobytom v zahranici a partner sucasneho babatko ostal v zahranici. Od mojho navratu preslo niekolko tyzdnov, ktore som prezila vo velmi velkom smutku a zalosti. Nikto z mojej rodiny po mojom navrate ma nepodrzal v tom, aby som si to babatko nechala, neexistuje ani jediny clovek, ktory by sa ma v tejto situacii zastal. Vsetci si myslia, ze to babatko bude nejakym sposobom poznacene, kedze som prezila skutocne tazke psychicke situacie, ze som casto plakala, bola v beznadeji a pod. Najhorsie vsak je, ze uz aj moj partner si to mysli a tiez ma posiela, aby som si to babatko vzala. Nemam momentalne pracu, ani moc financnych prostriedkov, proste nie som v situacii, aby som si to mohla ci uz po materialnej alebo financnej stranke dovolit, avsak ja vo vnutri mam neskutocne odhodlanie sa s tym vysporiadat, ale vyzera to tak, ze moj partner, ak sa rozhodnem pre dietatko, ktore sa aj podla neho moze narodit vdaka tomu, ze mu nedavam az taky pokoj, klud a lasku, aku by som mu mala davat, moze sa narodit dusevne alebo psychicky alebo zdravotne nejakym sposobom poskodene, tak aj moj partner ak sa rozhodnem pre dietatko .... ma opusti. Viete, bez dietatka by som sa skor mohla vratit k nemu, skor si najst pracu a zarobit peniazky na cestu ako s dietatkom a naviac mozno aj postihnutym. Co si o tom myslite ? Dakujem za kazdy prispevok, nad kazdym sa zamyslim. 🙂

bibula
6. lis 2009

eri - nezabrdla si je to naozaj len na nej....strach a plac nepomoze...
treba si otvorit mysel a usporiadat si to v hlave hlavne,potom v srdci a v zivote...kazdy sa ma v prvom rade starat o seba.

seherezada
6. lis 2009

Neblazni, spousta zen zaziva v tehotenstvi opravdu drasticke zivotni udalosti a stim spojene psychicke nasledky. Rozhodne to ale neni duvod k potratu!!! Pokud ty sama za sebe muzes rict, ze detatko chces a citis to tak, tak rozhodne na potrat nechod!!!
Ze stresu se nerodi postizene deti. Mohou byt pak jen prvni mesice ponekud neklidne, plactive, ale to vydrzis. Ja mela tehu jako jedno z nejhorsich obdobi v zivote, mozna uplne nejhorsi, brecela jsem kazdy den a mam krasnou a naprosto zdravou holcicku. Jenom opravdu prvni rok neustale brecela a nebyla k uklidneni, takze to bylo dost narocne.
Financne jsem na tom uplne katastrofalne, ale porad jsou to jen penize a ty se za zivot menit nedaji. Dite je dar, nech si ho dat a venuj mu vsechnu lasku, co muzes.

jaspina
6. lis 2009

Napíšu k tomu jen tolik - co já bych dala za to být těhotná - natož po třetím měsíci, kde je největší riziko potratu.. Važ si toho, co ti život nadělil a pokud partner dítě nechce, to je jeho problém. Ty se ale rozhoduj sama za sebe a za svoje miminko.. A taky nějak nechápu že jste ho napřed chtěli, pak ty se stěhuješ kvůli bývalému?! A teď přítel už dítě nechce.. Myslím že říkat si, že by určitě bylo postižené je jen tvoje berlička pro svědomí - alibismus, abys po potratu neměla tolik výčitek. Je snazší si říct, že by bylo stejně nemocné než si přiznat - nevím, jestli ho chci..
A taky nechápu proč se stěhuješ zpátky kvůli bývalému. Že se nesmířil s odstěhováním.. No a? Jeho boj. Kvůli tomu opustíš partnera, se kterým jste plánovali dítě? Fakt to celé nějak nechápu.

seherezada
6. lis 2009

A jeste dodatek: Mne manzel, se kterym jsem zila a milovala ho, posilal na potrat nekolikrat, dokonce me nasilne tahal z postele v patem mesici, ze pujdu na potrat at chci nebo nechci, ze zna na Slovensku cloveka, kterej mi to zaridi i v pokrocilem stadiu tehotenstvi. Prozila jsem si v tehotenstvi doslova peklo vcetne psychickeho a fyzickeho tyrani ze strany manzela a ted po rozchodu se o dceru taha, ze chce stridavou peci.

Ver mi, ze je spousta matek, pro ktere tehotenstvi rozhodne neni tim "nejhezcim obdobim v zivote zeny" a stejne maji zdrave a stastne deti.

tictactoe
6. lis 2009

necitala som ostatne prispevky ale tvoj pribeh mi trosku pripomenul ten moj. dva krat som bola u dr s tym ze pojdem na prerusenie tehu a nedokazala som to spravit. tiez som si myslela ze svojim spravanim som malemu ublizila, tri dni som ani nepila ani nejedla, revala som dni, noci, bolela ma hlava, vracala som, sestricka ma uz chcela poslat do nemocnice. tiez som sa nevedela rozhodnut ale nie kvoli chlapovi. na tom mi v tej dobe uz vobec nezalezalo lebo sa zachoval ako hnusny sebecky kreten. ty by si sa mala rozhodnut ci chces babo a potom nechaj na priatelovi ako sa k tomu postavi. vyzera to tak ze ste sa zo zaciatku na babo tesili, takze neskor by si mohla prerusenie tehu lutovat, dokonca ta to moze psychicky poznacit.
ja svoje rozhodnutie nelutujem, mam nadherneho zdraveho a ziveho betara, lutujem len tolko ze som na prerusenie tehu co i len v tom case myslela. a dokonca aj jeho otec sa spamatal...
vela sil ti prajem a dufam ze sa rozhodnes spravne!!!

erikasadek
6. lis 2009

seherezada kriste pane, to bol starsny clovek tvoj muz.. nechcela by som byt na tvojom mieste ani minutu.. 😉 😒 ☹

a teraz ta drzost , z evraj striedava straostlivost.. 😠 bud silna;. 😉

seherezada
6. lis 2009

Eri: Diky, o hruzach, co jsem s nim prozila a stale prozivam, bych mohla psat hodiny, ale toto neni moje tema 🙂 Kazdopadne dekuju za podporu.

dzio2
6. lis 2009

preboha urcite to nerob vsetko sa da zvladnut ja som moju prvu dcerku mala v 18 zamilovala som sa prvy krat a bola stoho moja zuzka ,skola neskoncena nasi ma vyhodili bez penazi ,moja laska ma opustila ,a co zvladla som to bolo to tazke vsetci ma posielaly na potrat nesla som,a dnes mam krasnu zlatu 12rocnu pubertecku a super manzela co ju berie ako svoju hore hlavu NEROB TO

blue04
6. lis 2009

toto je velmi individualne rozhodnutie a rady druhych ludi by mi nepomohli v mojom rozhodnuti.myslim,ze ty si uz rozhodnuta a preto by som to riesila co najskor pokial nie je neskoro.ty sama vies v akej si situacii ci uz financnej alebo partnerskej.....ked sa veci pisu,znie to omnoho horsie ako ked sa povedia....
vela zien presli cez interupciu(aj v mojom okoli a nepocitala som ze tolke kamaratky tym presli),niektore sa nepozru spat a niektore na to stale myslia.
prosim,zariad sa ako to ty citis...
drzim palce ci uz tak alebo tak a vela stastia

filipal
6. lis 2009

este: moj muz odkazuje, nech sa da ten chlap vysetrit. mas sa s nim rozist, lebo budes pri nom cely zivot trpiet!
strasne ho to rozculilo!

zuzulik
6. lis 2009

a kde je ta co potebuje poradit ??? 😕

filipal
6. lis 2009

veru, niekto si tu z nas pekne vystrelitl! 😠

emilyz
6. lis 2009

100%-ny suhlas s dzio a ano zivotu! Raz budes stastna, ze mas dieta, ze mas niekoho blizkeho v zivote.

lienkav
autor
6. lis 2009

Mile prispievatelky, dakujem kazdej z vas za vas nazor, nad kazdym som sa zamyslela a skutocne ste mi velmi pomohli. Moj pribeh je moj, mne vlastny, nikoho som nenapodobnovala a chcela som len vediet nazory ludi na to, co prezivam. Uz len objasnim jednu vec, ze s mojou dcerkou som sa musela vratit zo zahranicia, lebo inak by som ju musela poslat domov samu, pretoze moj exmanzel ma obvinil z unosu vlastnej dcerky, ktoru som aj tak mala zverenu do starostlivosti, len som nevedela, ze predtym ako odcestujem do cudziny na dlhsiu dobu, musim sud poziadat o vycestovanie. Nevedela som sa zbavit jedneho dietata kvoli tomu, aby som druhemu dietatku umoznila zit v kompletnej rodine. A to mi vlastne moj partner taktiez vycital, ze kvoli svojej minulosti .... prvemu dietatku z prveho manzelstva som znicila rodinu aj tomu babatku, ktore sa ma narodit a odisla som od jeho otca. Je to mozno komplikovane, ale to nevadi. Este raz dakujem za kazdy prispevok. Velmi ste mi pomohli a som odhodlana bojovat 🙂 Dakujem, nech sa Vam vsetkym dari

mywiel
6. lis 2009

Drzim palce, dieta ta nikdy nesklame, dobre si sa rozhodla, je to ten najvacsi dar zivota ci uz s chlapom alebo bez neho urcite neolutujes. 😉

miska002
6. lis 2009

pridávam sa k tym co drzia palce......................... 😉

macka01
6. lis 2009

môže nenarodené miminko za to,že je jeho otec chrapúň?keď pôjdeš na potrat,znížiš sa na jeho úbohu úroveň

zmrzlinka
6. lis 2009

a ked pojdes nebudes to do konca zivota lutovat a trapit sa vycitkami?Ja osobne by som s tym zit nemohla.

klya1
6. lis 2009

Supeeer. Aj ked ja si myslim, ze lienkav bola rozhodnuta babatko si nechat uz predtym. Preco inak by pisala na konika? Ved bolo jasne, ake budu reakcie. Len to asi potrebovala vidiet cierne na bielej obrazovke 😉

janocka
6. lis 2009

lienkav, tu su temy, kt. by ta mohli zaujimat:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - Ex-priatel ma posiela na potrat

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - Interrupcia - voľná diskusia

esssi
6. lis 2009

upřímně? kopni toho debila do příslušných končin a mímo si nech...už nikdy bys nezapomněla na ten zmařený živůtek...

traktor
6. lis 2009

tak ti drzim palce, nech babatko v zdravi donosis...ostatne sa nejak vyriesi, a uvidis ked ho budes mat v naruci na vsetko zle zabudnes...ten krasny vonavy zazrak stoji za to aby si zabojovala....tak vela stastia 🙂

pancake
6. lis 2009

bibula ono je to vzdy tak ze ked mas velky problem, tak si radsej zalozis novy nick aby na teba ,,neprisli,,
myslim ze to robi vela dievcat. 😠
ale cita prispevky kazdu minutu. tomu ver. 😉

takze odpoved: sprav na co sa citis. ak ti je prednejsi partner, chod na potrat. ak dieta, tak bojuj.
si doktorka ze vies svojmu buducemu dietatku urcit diagnozu ze bude postihnute?????? alebo je to len vyhovorka aby si si ho dala vziat.??? 😕 😕
je to tvoj zivot a naloz si s nim ako uznas za vhodne. asi ti nema kto pomoct a nemas nikoho o koho sa opriet. no mozno mas rodinu co pomoze. 😉 alebo aj oni su proti? 😕
jedina moja rada co mne pomaha: sadni si, napis si dve kolonky. za: ----- a proti:
a pis... ktorych bodov budes mat viac, tak to sprav.

prajem Ti vela stastia dobre rozhodnutie. nech sa rozhodnes ako chces.

Zivot- je len jeden/dietata/
a Tvoj zivot zavisi od milion dalsich situacii. a ak ma byt babatko nechcene a nezelane v tomto svete, tak boh to pochopi. 😔 😢 😢 😢

luciankasebastianko
6. lis 2009

uffffffff ťažké čítanie som rozhodne za život babätka 🙂

amadora
6. lis 2009

Lienkav ako tu písalo viacero báb, tiež nevidím dôvod aby bolo dieťatko postihnuté alebo tak, aj keď si prežila stres a trápenia. A podľa toho čo píšeš o tvojom partnerovi si myslím že mu to prišlo vhod a že v skutočnosti mu o teba ani dieťatko ani nešlo 😒 Čo sa rodiny týka, som si istá že keď sa ti bobáčik narodí, krásny, ružovučký, zdravučký, zmenia názor a budú stáť pri tebe, pomáhať ti a krásne to zvládnete 😉 Zabojuj o to drobné stvorenie, ono si to zaslúži 🙂 Držím moc palce!!!

pancake
6. lis 2009

tak to sme radi ze si sa rozhodla bojovat. 😵 😵 😵 😵 😵
neboj v zivote plati jedno: co naozaj chces, tak to dosiahnes. 😵 😵 😵 😵 😵 😵
ja sa podla toho drzim a funguje tol 😉

expertka8
6. lis 2009

...kto xce=hlada sposob...............kto nexce=hlada dovod.... 😝

marianka79
6. lis 2009

pripájam sa aj ja

tiež som celé tehot. preplakala a prestresovala a mám zdravého syna aj ked hyperkineta ale je OK takže neurčuj dopredu aké sa ti može narodit bábo bud optimistka všetko sa nejak vyrieši ale určite nie potratom 😖

etnicka
7. lis 2009

lienkav aj ja Ti drzim palce, mam radost, ze si sa rozhodla pre babatko.

kubaka
7. lis 2009

... hlavně aby to miminko měla kam přivést. Nejdřív se musí řešit zázemí.