Vadí mi časté návštěvy manželovy sestřenice, co dělat?

key25
28. kvě 2013

Ahojte maminky,

jsem zoufalá a potřebuji od vás poradit.Mám 3 měsíční holčičku a jak to jistě znáte jsem ráda když stíhám uklidit uvařit a aspon trochu si odpočinout.Prolém je v tom že manželova sestřenice k nám domů neohlášeně věčně chodí a otravuje.Příklad s manželem jěště spíme a ona nám příjde až do ložnice a zeptá se jestli spíme 😕 knám jí pouští tchýně několikrát jsem jí říkala chýni že mi to vadí ale vůbec to nepomáhá ☹ ted tu znova oxiduje a sedí tu třeba celý den a já na ní prostě nemám náladu a vadí mi to co mám dělat? je to hodná holka mámu má fakt kr..vu ale narušuje mi to mé soukromí a do týdne tu je třeba čtyřikrát☹

sedivka
28. kvě 2013

Jednoduse byt asertivni a rict ji to..

elvira
28. kvě 2013

Vyřešila bych si vstup k nám do bytu na zamykání. Prostě váš byt, vyše soukromí, žádné nádraží... Osobně by mi to vadilo taky, ale tchýně by mohla mít taky rozum a holce říct, že ještě asi spíte atd.

hav81
28. kvě 2013

A co na to manžel?Toho by tchýně neposlechla? 🙂

key25
autor
28. kvě 2013

holky říkáme jí to oba dokola a ona nám na to řekne já jí k vám neposílala ☹ takže ted jsem zamkla a jsem zvědavá co na to řeknou.Mě osobně by bylo fakt blbý k němu příjt až k posteli a zeptat se jestli spí 😀 fakt strašný už z toho začínám mít pěkný vztek nula soukromý, a jěště nás osočuje tchýně přítel přitom jemu nic nepatří a tchýně řekla manželovi at mu neříká že dům je jeho že mu řekla že je její :-/ a on nás odsud už pomal vyhazuje co si o tom myslíte? já si myslím že je to na hlavu a řekla jsem manželovi že nebude nikomu lhát

schnek
28. kvě 2013

hm, a co ji zapojit? teda jestli se ti chce a lze to? jako že ti třeba pohlídá, pochová a ty stihneš, co potřebuješ, nebo naopak ji dáš nějaký úkoly a budeš se věnovat miminku? ale rozhodně bych minimálně stanovila kdy jsou možné příchody a nutné odchody a trvala na doržování. Samozřejmě za předpokladu, že se ti chce, jinak bych to viděla na otevřený rozhovor ve smyslu "tak takhle tedy ne..."

berynka
28. kvě 2013

Normálně se odstěhujte, aspoň 100km daleko 😎 ... bude klid od sestřenice i od tchýně a dalších členů rodiny... prostě ideál 😉.

ssassi
28. kvě 2013

@key25 zamknout a na dveře dát ceduli:
návštěvní hodiny:
pondělí: 16:00 - 18:00
úterý: ---
středa: ---
čtvrtek: 14:00 - 17:30
pátek: ---
sobota: ---
neděle: ---

gemini255
28. kvě 2013

pošli ju na nákup 😀 smejem sa, fakt des toto, že jej to nepríde blbé

blahova_andrea
28. kvě 2013

@ssassi tohle mi přijde velice vtipné. připomíná mi to pubertu u rodičů, kdy už jsem měla přítele a řešilo se, jak se soukromím. moje máma tehdy vtipně poznamenala, ať si dáme na kliku ceduli "nerušit, souložíme!" 😀 u ní s klepáním apod. problém nikdy nebyl, ale ze srandy otestovat jsme to museli. když měl přijít z práce táta, tak jsme pověsili ceduli a sedli si do pokoje a čekali 🙂 za pár vteřin byl slyšet za dveřmi a s větou: "COŽE?!" rozvalil dveře. no psina to fakt byla! 😀

omlouvám se zúčastněným, že to není k tématu, ale prostě jsem nemohla jinak 😉

chroustinka
28. kvě 2013

@key25 bud bych sestrenici rekla ze proste takto ne, nebo bych ji zaukolovala v domacnosti 🙂 ono by ji to casem prestalo bavit lezt kam nema.... kazdopadne situace nezavidenihodna, ono to spolecne bydleni s pribuznyma neni nic moc ☹

lucidela
28. kvě 2013

Chápu, že máš věčných návštěv plné zuby, měla jsem to taky tak. Ale asi je ti blbé ji prostě pokaždé vyhnat. V první řadě bych jí vysvětlila, že v určité časy se nám návštěvy nehodí, protože se např.chceme vyspat po probdělé noci nebo máme na práci něco jiného atd... Jestli je aspoň trochu rozumná, tak to pochopí 🙂 A pak bych se jí vůbec nevěnovala, dělala bych si, co potřebuji a naopak bych ji občas požádala, aby ona s něčím pomohla. Například bych si hrála s malou a poprosila bych ji, jestli by byla tak hodná a uvařila oběd, že dnes vůbec nestíhám. Nebo bych ji poslala na 2 hodiny s malou ven, abych měla chvíli čas na sebe.Myslím, že jakmile zjistí, že místo ťuťu ňuňu se od ní očekává nějaká práce, začne chodit čím dál méně 🙂

irennn
28. kvě 2013

Noo jak to tu čtu,tak asi jak píšou holky...ty hele,nezlob se,já mám moc práce...nemůžu se ti věnovat a sedět s tebou...nemohla bys mi vyžehlit prádlo, nebo vytřít? Nebo vyjet s malou s kočárkem,já si potřebuju vysát....bych tu můru vyždímala, ať maká,když chce chodit na návštěvu a nakonec budeš mít zdarma pomocnici v domácnosti...ona se možná chudák cítí jenom hodně osamělá.

kessa
28. kvě 2013

Já bych to řešila tím, že ji dám práci, však ji přestane bavit k vám chodit.. " Jé maruno, ty seš tady, víš já potřebuju pomoct, tak mi prosím vytři podlahu v kuchyni, utři nádobí..Jé a nemohla bys mi zajít nakoupit.."

key25
autor
28. kvě 2013

Děkuju všem moc za podporu a určitě vyzkouším rady.Zapojím jí pěkně do práce a ona si to příště rozmyslí 😀 hehehe tchýni nedám ani kočár prostě jí nevěřím je schopná nechat kočár u hospody a jít si na pivo a celkově s manželem nikomu nevěříme spoléháme se prostě jeden na druhého 🙂 jinak by jsme se strašně rádi odstěhovali ale prodat to nemůžem a dům jim určitě nenecháme 🙂 hold nasadit brokovnici a čekat 😀 samozřejmě legrace. Dneska přišla ta sestřenice a manžela teta a co myslíte ? podle rady jsem zamkla a hotovo a odměna pro nás ? za dveřma nablito od jejich čokla fakt hrůza 😀 asi napíšu knížku 😀heheh