Vánoce mi řídí matka. Nejradši bych zmizela

sarinkam
24. pro 2009

Spíš než o radu, se jdu svěřit. Dopustila jsem, že trávím každé vánoce přesně tím stylem, jak jsem nechtěla. Od uterka jsou u nas moji rodice, a je to hrozný. Vařili jsme X chodů jidla, musela jsem mate asistovat, deti koukají 10 hodin denne na televizi, řvou a perou se,
Ma moje argumenty mati mavne rukou a řekne že na svátky to musí byt a že to snad vydržím. Přitom jeste pred svatkama jsem s detmi pekla vizovické, obe ho delaly sami, zdobily ho kořením, vyrabeli jsme susena kolecka pomerancu citronu a jablek, takže vím že nejaké to vaření a staraní se je nutne..

Deti se predvadeji pred dědou a babi, matka breči když je jdu potrestat, já už tahkle dál nemuzu. Nechci. Mym snem by bylo byt nekde na horach, venku, chodit na výlety- i s detmi-- užívat si volnosti, a ne plnit pokyny me matky . Mam pocit, že si prostrednictvím mojí potřebuje napravit nejake mindraky z minula.

Ted vsichni odjeli na chvili k přibuzbnym popřát, tak jsem se šla vypovidat. Všem kdo mají vanoce rádi přeji at jim to vydrží. Já budu mít za par dni ten očistec za sebou a další hruza bude až na velikonoce.
Kdysi jsem mivala svatky rada. Jezdivali jsme na čundry, ted mam pocit, že matka mi svatky ukradla. Jsem z toho až tak hotova, že si říkam, jednou tomu bude konec, až....

Jo a ted bojuju s pokusenim se zbalit a zmizet, ale bylo by mi lito deti, bali by se o me.

kaceenka81
24. pro 2009

a co na to manžel/přítel?
promin ale jsi snad plnoletá a i když máš určitě mamku ráda tak bych řekla stop.ty nic vydržet nemusíš jde o svátky vaši rodiny tak si je udělej dle sebe.jde o to jen se vzepřít.ve vší slušnosti-ale rázně!

berenika39
24. pro 2009

ahoj, jestli tě to trochu podpoří - už jsem to udělala před x lety a nikdy nelituju. S prvním synem jsme byli sami a tak jsem vlastně povinně nepovinně trávili svátky u rodičů, společně i s babičkou atd. Děsný, ani jednomu z nás se to nelíbilo, oba jsme sportovali a obžerství a cukroví nám bylo cizí, pořád jen afektované "tak si ty svátky užijte", líbačka s tetama,prostě pro pubertáka pohroma. tak jsme se jednou slušně omluvili, že jedem na hory - svedli jsme to, že se "náhodou" uvolnila dvě místa a vlastně tam musíme 😀 😀 😀 . od té doby jsme jezdili asi čtyři roky a 100 bodov. Vánoce jsme vypustili.
když jsem potkala souč. přítele, jedna z jeho prvních opatrných otázek byla: miláčku, já mám problém s vánocema, já tu komedii nemusím...no a já vyskočila metr vysoko! Takže další roky byly zase hory, před loni jsme si tam vyrobili Petáska a ted jsme dva roky sice doma, ale neřešíme. Nepeču, neuklízím bláznivě,nezdobím,nenakupuju, dárky jsou jen jeden a pro děti samozřejmě .....stromeček nemáme, Petovi jsme ozdobili pokojík světýlkma a usíná s nima jak dudek, Nic víc.
Dnešek byl úžasnej, den jako každý jiný,pohádk, prochajda, jen večer klasika salát a řízky, šampíčko. Možná jsme byli víc naměkko, pořád všichni tak nějak přitulený 😀 😀 😀 , ale nebylo to o šílení a návštěvách a jídle o pěti chodech a dárcích v megatašce z Ikea. Peta nakonec měl největší radost ze špuntu od láhve, kterej se snažil půl hodin narvat do otvoru ve vkládačce.
Rozhodni se - nebudeš litovat, zvlášt pokud to takhle cítíš a chceš být v klidu s rodinou...

p.s. Omlouvám se všem milovnicím Vánoc a v žádném případě nemám nic proti všem spokojeným slavičům, chápu, že spíš já jsem za exota, ale děsně spokojenýho

momin
24. pro 2009

Ja sme mela deprese z vanoc jeste kdyz sem zila s nasima. ted uz je to fajn a vanoce zacinam zase milovat! Nikdo mi nic nediktuje! Uklidila sem si co sem chtela..kdy sem chtela,kdyz se mi nechtelo vykaslala sem se na to... Nikdo mi nerikal kdy budeme jist. co mam kdy jak a proc delat... 🙄

nechapu proc vase neodkazes do patricnych mezi?! Ja bych si to libit nenechala!
Nevim jestli to chapu dobre ale myslim ze sarinkam nema manzela proto k ni rodice jezdi.... 😒

mmmk
24. pro 2009

Berenika, ja te neodsoudim, jen ti muzu zatleskat 🙂 Nas vsichni lituji, ze zijeme v zahranici a chudacci ani nedojedem na Stedry den k nekterym rodicum. Ano, 800km je neprekonatelny problem... obzlvaste kdyz ho prekoname hned zitra 😀 Ne, ja po svatbe zcela rezolutne a sobecky rozhodla, ze 24.12. jen a pouze my sami s manzelem, jelikoz jsme samostatna jednotka a druhy den jsem ochotna nekam jet. Ale i to me neskutecne stve, protoze nesnasim to neustaly ponkoukani chutnat cukrovi, ktery mi leze usima, ty navstevy u pribuznych, ktery nemusim... to obzerstvi a nucena "vanocni atmosfera." Kolikrat u nasich na Stedry den visela hadka ve vzduchu, ze stacilo malo a strhla by se snad i bitka. Proste moje mamka musi mit tech 40 druhu cukrovi, musi mit lavor bramborovyho salatu, 10kg kapra, litry polivky atd. U tchyne to neni jiny. A ja hodlam u tohoto modelu setrvat i nadale, az bude prcek. Pribuzny navstivit, to jo, jsme preci jen daleko a nejezdime tam casto, ale Stedry den jako ta nejzakladnejsi rodina, protoze ja se fakt nenecham do niceho nutit a komukoli se s cimkoli podrizovat.
Nechapu to silenstvi, co se z Vanoc dela. Je to z velke casti medialni masaz, aby lidi hodne kupovali, se soucasnou krizi se to snad jeste stupnuje. Detem se davaji naproste zbytecnosti, o nichz netusi, ze existuji, hlavne, aby mely pod stromeckem hojnost 🙄 Jsem asi cynicka, ale smysl Vanoc je podle ne nekde uplne jinde nez v tech kramech pod stromkem. My si s manzelem dali uplne malickosti, protoze nejvetsim darkem je pro nas, ze nase mimco je zdrave. A toto jsou pro me idealni Vanoce 😵

sayast
24. pro 2009

tak my travime stedry den jen sami,v klidu 😵 . navstevy si odbyvame pred a zitra odjizdime k manzelovo prarodicum na nekolik dni,bydli dal a moc nas nevidi. no,nemusim tu lhat ze jsem z toho extra nadsena 😅. preci jen s mimcem je nejlip doma. tam je to na vesnici,tak kdyz neco zapomenu,bude to komplikovanejsi 😒 .
ale k jadru. nechtela bych stedry den travit s pribuznyma (i kdyz je mam fakt rada 😵 ). jsou to nase vanoce,my jsme rodina. a vsichni to chapou 🙂

sarinkam
autor
24. pro 2009

manzela mam, ale jemu je to jedno,jenze on když zmizi do dílny, tak ho matka nevola zpet. Kazdy rok to vypada, že už přiste neprijede, ale ona si to vzdycky rozmysli. Večer bylo dost dusno, protože jsem řízky smažila pod jejím přisnym dohledem, a poucovala me, že se nesmí smažit na oleji ale na ztuženém tuku, pak okapat omastek do ubrousku, dovolila jsem si ohradit se a bylo zle. Pak zas bylo dusno když deti zkousely po byte koleckové brusle, tak se zlobila, že si ulbliži, na manzela si tolik netroufne, šije do mě hlavne když to manzel nevidi. V sobotu odjedou.

mmmk
24. pro 2009

Sarinkam, zkuste to pristi rok udelat jako Berenika, proste rict, ze nekam jedete. Nebo slusne rict, ze uz jste "velci" a chcete si to uzit jednou sami, ale ze dojedete tvoji mamku hned druhy den navstivit, co? 😉 Sice to bude asi chvili krusny, ale za ten klid to stoji 😵

soanpe
24. pro 2009

ježiši
tak to te Sarinkam upřímně lituju
my teda Vánoce z provozních důvodů slavili u tchýně, protože jsem s MP podnikali v maloobchodě, takže jsme více než 10let přišli z práce na štědrý den domů, dali 20, upravili se a jelo se na večeři pak domů a do postele. Letos jsme poprvé sami se Sofinkou a koupila jsem kapra a udělala jen půlku, druhá je v mrazáku. stromek máme, ale všechno je v poklidném tempu.cukroví jsem pekla s tchýní a během dvou dnů jsme napekly pro nás, pro moji ségru, co má 4t mimčo a pro tchýni.bylo to fajn, protože se mi do ničeho nepletla.
ale tvou situaci ti nezávidím. Já jsem člověk, co se ozve,když mi není neco vhod a z tvé situace bych asi zešílela nebo bych hodila do placu novávánoční pravidla 😉

lu777
24. pro 2009

Sarinko, prostě řekni ne, nemusíš být něčím otrokem - nebo lépe řečeno na takovou věc musejí být dva - ten co to dělá a ten co si to nechá líbit 😉

my Vánoce slavíme, ale taky nesnáším ten stres, takže upeču jeden lepší koláč, úklid běžnej, dárky mini nebo jen pro malýho, stromek umělej s pár ozdobama (malýho stejně nejvíc zajímají světýlka)

a holky jste úplně normální 😀 já mám Vánoce ráda, ale jen za podmínky, že se vyhneme dvěma věcem: přežírání a televize.... tudíž televizi nemáme vůbec (to už fakt nevím kdy bysme na sebe měli čas 😲 ) a nepřežíráme se, jen máme pár věcí navíc..

Sari pokud nechceš jet v zajetých kolejích tak jsi to Ty kdo z nich musí vystoupit.... držím palce!!!! je to pak obrovská úleva 🙂 🙂

lu777
24. pro 2009

a stoprocentní souhlas s Mmmk s tím vlastním slavením Vánoc... já si myslím, že když se člověk vdá/ožení, tak nejpozději v momentě kdy má děti je to podle mě samostatná jednotka, nová rodina.... a jako taková by si i měla vybudovat vlastní variantu zvyků - tzn. kde a jak budete trávit svátky, který tradice budete držet atp.... 24. prosince by mělo být pro rodinu a ty další dny pro prarodiče a další příbuzné nebo přátele....
fakt se divím, že takhle dlouho jedeš podle toho co chtějí rodiče... 😕 😕

trpaslikg
25. pro 2009

důležitá je pohoda a klid v domě...takovou mámu mít tak mi o vánocích nepřekročí práh, samozřejmě bych jí to řekla slušně 😉...jinak, my taky patříme mezi neslaviče, jen si naplnit bříška a teď děláme kvůli dětem stromeček...naše poslední vánoce bez dětí byli se sudem v kuchyni, spoustou jidla a pohádkama...bylo to skvělý 🙂

berenika39
25. pro 2009

jééé, tak to mám radost, že nejsem z jiný planety.....

raady
25. pro 2009

sarinkam,
pochopila jsem, že nebydlíte s rodiči v jednom domě správně?
Já si také myslím, že je lépe připravit si vánoce podle svého, bez zásahu rodičů. Prostě bych se to pokusila mamce vysvětlit, že by jste byli při nejmenším na Štědrý den jako rodina sami. ... a že mohou přijít jeden svátek na kafíčko.
Jinak já jsem letos také nedělala žádný, velký úklid, pekla jsem 2 druhy cukroví, ostatní jsem si objednala od nadšené cukrářky. Stromeček máme, dárků po skrovnu. I když nemáme bohužel s manželem zrovna nejšťastnější vztahové období ☹ , myslím že jsme do zvládli dobře.
Zásada je nenechat se od nikoho dolačit k tomu, co sama nechci. Také se to pomalu učím.

Berenika 39, máš můj obdiv 😉

kubaka
25. pro 2009

jéé bereniko a ostatní, jsem v tom taky tak. Neuklízím, cukroví koupím, žádné ceremonie, tradice (dokonce mi to přišlo divné, jestli třeba se o něco neochuzujeme, ale nikdo o to nestojí) pár dárků pod stromečkem. Každý z kkluků dostal jeden velký dárek o který fakt stojí - Dan krabičku Lega, marián Stanici z Mašinky Tomáše.

Jdeme na procházku a je úplný klid, vlastně se to ani moc neliší od dalších dnů - akorát stromeček svítí a malý je z něj úplně hotový.
Byli jsme kdysi s mými i manželovými rodiči a prostě to není ono. Hlavně to stylizování se do slavnostní nálady. 😒
Naše Vánoční zvyky jsou takové, že žádné nejsou - spíš se mezi svátky jezdíme dívat se po Betlémech po Praze a okkukovat Vánoční výzdobu, trhy, dáme svařák a punč, projdeme se po Praze. To samé o Silvestru. Vracíme se večer, pár chlebíčku udělám, ale pak už nikdo nic jíst nechce. 🙂

mikulka
25. pro 2009

Holčiny, to jsem ráda, že jsem tuhle diskusi našla.
Pro mne jsou Vánoce už několik let stres, vlastně si je neužiju a ztratily pro mne kouzlo.
Proč? Protože blázním! Peču, uklízím, nakupuju, vařím, prostě děs. A ještě se klepu, aby bylo vše tip top a Vánoce se povedly.
Výsledek? Jsem nervozní, vyčerpaná, unavená, hádám se - to vše přenáším na svou rodinu, pohoda samozřejmě nikde.

Letos jsem si řekla, že tohle, už nikdy. Od př. roku prostě ne. Cukroví nepeču - stejně je nám z něj rok co rok špatně. Stromek, salát, řízek, to jo, ale tím to končí! Gruntování ani za nic, hromada dárků neee.

Vánoce přece nejsou o gruntováná, přežírání a nepohodě. Letos jsem to už konečně pochopila. Hlavně poté, co jsem nesmyslně křičela na svého maličkého synka, nejhodnějšího a nejklidnějšího tvorečka na světě.
A proč jsem na něj křičela? Protože nechtěl spát a já si potřebovala lehnout, protože jsem už byla naprsto grogy.

To mi otevřelo oči a prostě konec.

Vy jste pro mne inspirace a moc doufám, že to úř. rok dokážu a na Vánoce - ty nepravé - se vys... 😉

Taky mi vadí blbé návštěvy příbuzných, ale to ještě nevím, jak se jim vyhnout. Možná také popřemýšlím o horách.

sisi.v
25. pro 2009

sarinkam - jsi přece dospělá, máš dvě děti a svojí rodinu - a když něco nechceš, tak bys to měla vyřešit, ne? takže pokud není máma na smrt nemocná nebo tam není žádný jiný důležitý důvod, proč trávit vánoce zrovna takhle příšerně, tak by bylo dobrý je trávit tak, jak by se to líbilo tobě 🙂.

jajdaelda
25. pro 2009

sarinkam....jako taky nechápu,proč tam mámu každý rok máš....prostě bych jí slušně řekla,že chcete Vánoce strávit jako rodina a že je o svátcích navštívíte...tečka...

tak mi tady měli včera moji i manželovo mámu a to z jednoho důvodu,že obě jsou již samy - pro tchýni to byly první Vánoce bez muže..... asi kdyby byli oba dědové,tak to budeme mít tak,že večeři sami jako rodina a jeden den u jedněch rodičů a druhý den o druhýh,ale to už by mi bylo asi dost špatně....

jinak z toho jídla je mi taky zle,jen to vidím...naštěstí se držím,když to druhým chutná,tak proč ne...

Cukroví jsem upekla jen 4 druhy a to ty, který vím,že já nebo manža jí - tchýně se divila,že máme je suché linecké a já na to,že manža slepený nejí..no taky mi vrazila to její a to je dodneška na táce 😖

uklidit jsme sice uklízeli celý den,ale to díky tomu,že jsme na to neměli poslední týdny vůbec čas

a co se týká návštěv,tak spíš než s příbuznými se vidáme s přáteli,na který nějak nebyl přes rok čas 😔

berenika39
25. pro 2009

Ono snad ani tak nejde o ten způsob, o to jak kdo svátky prožívá,je to opravdu každého věc a někomu se líbí honosné vánoce a někomu skromné, někdo má rád rodinné dýchánky někdo ne, někdo peče vaří, někdo ne, ale děsně důležitý je, aby si navzájem ti slaviči a neslaviči 😀 😀 nelezli do zelí a nenutili se navzájem do něčeho, co jim je nepříjemné. Myslím,že se tomu říká respekt...sarinkam, dobře že ti tu píše tolik maminek, uvidíš, jak klidné budeš mít příští Vánoce....

soanpe
25. pro 2009

jo a k cukroví, stejně to jsou furt jen dva druhy těsta - ořechama nebo bez. takže z jedný dávky udělám třeba 4 druhy jen tím, že je ozdobím jinak 😀 😝
jinak dnes žádnej salát a řízky,ale pizza 😀

sarinkam
autor
25. pro 2009

Holky, dik, už je trochu lepe,matce je 77 let a dnes uz ztratila drobet ze sve udernosti. My jsme leta meli klid, protoze mati jedzila organizovat vanoce k brachovo rodine, a oni teprve nedavno nasli odvahu se vzeprit, tak jsme prisli na radu my.

Jo, a uz ted me 😀 moc mrzi, že jsme na velikonoce pozvaní ke znamym. jeste nevim ke kterym, ale nechci se nekam necpat jako moje matka, takze usporadam nejaky hromadny čundr.

Matka mi nabidla, že si zitra s otcem vezmou sebou na tyden deti, pojedou 300 km vlakem. Doufam že to co po ni zdedím je ta vitalatila 😀 😀

pipisek
25. pro 2009

sarinkam
tak to jediný ti závidím...že si vezme děti na týden 😀 jinak bych nechtěla nic z toho, co jsi popisovala ... 😝

berenika39
25. pro 2009

O velikonocích je přece sraz MK, ty to nevíš? A je povinný pro všechny maminky, které mají více než 3 příspěvky k dnešnímu datu. Sraz je o Vel. pondělí v Praze na Václaváku u koně. Tam trefí všichni, ne? To ti mamča určitě uvěří🙂)))

jajdaelda
25. pro 2009

berenika 😀 😀 😀

berenika39
25. pro 2009

náhodou 😀 😀 😀 sem o tom přemejšlela.... 😀 . Pořád se tu plánují nějaké dílčí a regionální srazy, dohady kde a kdy a s kým, takhle by to bylo hop neo trop. Jeden den, jedno místo, pragocentrismus se vším všudy, tam trefí každý, proč by ne?

Že bych založila téma Sejdeme se pod koněm? (to by snad pro maminky z modrýho koníka bylo aktuální, ne?)

cuttysark
25. pro 2009

ooo to je krasna diskusia!!!!!!!!!

Sviatky u nas boli pohroma od malicka, babka zila s nami, a este aj mamina sestra u nas travila kazducke vianoce a tak nas dirigovala teta aj babka aj mama, 23. a 24.12. boli uplne zabite, nadreli sme sa vzdy jak kone, len na to, aby sme 'slavnostne' zasadli k veceri, popriali si pohodu a relax (!!!!), rozbalili darky, mama a teta sa este pred darkami pohadali, mama uz mesiac pred vianocami mavala nervy na dranc z babky a sestry, lebo kazda z nich mala ine predstavy o stromku, jedle, tradiciach, darkoch atd atd, takze na stedry vecer obycajne vybuchla jak sopka, do toho ozraty otec, do toho vecerna omsa a konecne bolo 11 hodin vecer, kedy sme mrtvi odpadli do postele........... 😠 😠 😠 😠 😠

A tak tento rok, prvy rok LEN s manzelom, mame stromcek len tak tak - dostali sme ho v hypermarkete zadarmo, tak co uz s nim 😀 , ziadne extra zdobenie, jedine co sme, tak manzel kupil vianocne prianicka, tak to sme rozosielali, inak nic, vcera sme pozerali rozpravky, najedli sme sa (zemiakovy salat a rybka, nic extra narocne), pecivo mame od mojej mamky, dnes rano sme si rozbalili darky a kukame telku, rozpravame sa, tulime, papame a je nam dobre. A prezili sme to aj bez svetiel v okne, gycovitych ozdob a nakupnemu sialenstvu................ TAK! 😵 😵 ,

ygreen
25. pro 2009

taky se chystám příští rok vystoupit z vlaku 🙂

letos to stálo tuplovane za hovno, jsme u tchánovců, mají obr barák a bydlí tu i manžova ségra s mužem a dětma. Já se nasrala hned 23 kdy jsme přijeli, páč můj chlapeček chtěl obejmout svého 6letého bratránka a ten ho odstrkoval, škaredil se a nikdo z dospělých mu nic neřekl. A na to jsem sakra háklivá, Protože Tobiášk je moc hodnej a milej kluk. 24 jsem do 16 hodin uklízela, zdobila, připravovala vše co tchýně nestačila. Dnes jsem se s tchýní chytla kvůli výchově. Prý je můj syn tak hodný, protože takový prostě je. Takže můj vliv je minimální 😠přitom já jsem na něj poměrně přísná, zatímco švagrová si nehcj dětma dupat po hlavách a tchýně s tchánem je děsně rozmazlují 😝 Takže jsem nasraná, totál bez nálady zalezlá v pokojíku. Televize řve na lesy, páč když není volume úplně doprava asi si to tak neužijí.
Měli jsme tu být až do silvestra, ale rozhodla jsem se že 27 jedeme domů. Manžovi to vadit nebude, taky ho ten stres tady sere.
Zítra je ještě mega sešlost u tchýniny sestry a pak hurá domů.

Příští vánoce budou buď doma nebo na horách ale jen my tři a snad miminko 😵

jajdaelda
26. pro 2009

ygreen...tak to se Ti nedivím,že tohle už nechceš zažívat... nicméně držím pěsti,ať vám to příští rok vyjde a to jak ty Vánoce jen s rodinou, tak přírůstek 😉

bereninka
26. pro 2009

ygreen, to je taky síla. Já mám kluka taky hodného, ale i proto, myslím, že na něj, myslím, s manželem, dobře působíme. Doma nekřičíme, neřve tv, vlastně tv skoro nepiuštíme. Klukovi vysvětlujeme vše klidně, v pohodě.

Od tchýně a švagrové ale slýchávám, jaké máme štěstí, že máme takové dítě (on vám usne sám od sebe, nemuíste uspávat, on chodí na nočník? To se ale máte, to máte štěstí, to naše Ilonka (švagrová) je chudák...). Ale že bychom se o to aspoň malinko zasloužili my, že umí to či ono, to nic. To neuznají.

Myslím,že největší stres je z tho, že před Vánocema je strašně moc práce a to je zabiják na pohodu.
Když jsme ještě s manželem byli bezdětní, 15. 12. jsme se sebrali, vyplázli tady na to jazyk, a odjeli na dovču na Canáry. pak jsme domů posílali fotky, jak jsme na pláži a večer v tílkách v barech. 😉

kubaka
26. pro 2009

já teda nevím, ale já nemám před Vánocemi vůbec žádnou práci navíc - dojedu nakoupit trochu větší nákup a to je vše.
A odjet na Kanáry to je fakt bezva odvaz. 🙂
Tak ty řeči od tchýně zkus přefiltrovat sama pro sebe trochu jinak: ano, mám štěstí, že mám skvělé dítě, mám štěstí, že nejsem tak ukňouraná jako Ilonka, mám štěstí, že si vím rady a nejsem pořád negativistická, mám štěstí, že jsem si dokázala štěstí v životě zařídit, mám štěstí, že nemám potřebu si druhým stěžovat na svůj život, mám štěstí, že mi závidí, než aby mě litovali. Zkus skrz ty jejich řeči slyšet toto, říkat si to a možná zjistiš, jak jsi na tom mnohem lépe než ony a jim zbývá akorát tak to stěžování. Neber to tak, že jim musíš vysvětlovat, že jste museli na svém "štěstí" zapracovat. Ony nehledají řešení, chtějí si jen stěžovat - přijde mi to jako takový citový upírismus - rozsévají nepříjemnou atmosféru a hledají viníky.

Když si někdo stěžuje okolo mne, funguje je to na mě tak, že si uvědomím, jak jsem já spokojená a tyhle žalozpěvy se mě netýkají. Skrz jejich stěžování si můžeme ohraničit a vymezit svoji pohodu, do které nám nemohou zasahovat. Ovšem byly doby, kdy jsem druhé a jejich problémy řešila přesně jako ty - užíralo mě to. Pak jsem tenhle postoj skrze životní krizi změnila - nějak sám se změnil. Hýčkat si svoji pohodu je o mnohem příjemnější než se užírat tím, co se na nás druzí snaží naházet. 😉

maart
26. pro 2009

Kuboko 😉 ...to je bezva vyplod, moc se mi to libi....