Používáme cookies. Více informací zde. OK

Vyhrocený stav s ex

konik007
11. zář 2019

S ex jsme rozvedeni 3 roky. Má ve své péči naše děti 11 a 8let. Odešla původně za přítelem, který byl na ní hrubý a tak po dvou letech skončila s dalším, teď již manželem. Moje děti se během tří let stěhovali již 5x. Nyní žijí nedodělaném v domku patřící ex. Syn nemá stále ani dokončený pokoj, vše je špinavé, neuklizené atd....Předešlu, že jsme jim s přítelkyní pomáhali stěhovat už dvakrát, pomáhli malovat uklízet atd...děti si bere jak potřebují, podle práce atd....S jejím současným manželem začala být největší potíž. Děti mi říkají, že když je hlídá je často v hospodě, pije, kouří před nimi, jeho syn je absolutní samorost. Ex kvůli práci je často na nočních, proto se o ně "stará" on. Ale on se od 12hod válí a nic nedělá (i dle slov mojí ex). Vše vyvrcholilo před pár dny, když mě při příjezdu její manžel v opilosti napadl, dal pěstí až moje přítelkyně musela volat policii, před dětmi na ně pak křičel, děti plakaly a bály se ho. Sama ex ho ten den vyhodila a říkala že půjde s domu, že je k ničemu, žádně peníze, jen se válí. Teď se to bude řešit jako přestupek na Magistrátu. Ženě jsem řekl, že nechci aby moje děti vyrůstali s takovým primitivem alkoholickým a nabídnul jí do začátku, že jí budu dávat více peněz nad rámec alimentů, aby to zvládla sama, ale musí ho vyhodit a rozvést se s ním. Po té absolutně otočila. Že ten její skoro nepije, že se o děti dobře stará, že nic neviděla neslyšela a nic na něj neřekne na výslechu, že já jsem to největší zlo (vše píše tak to mám uložené). On mi posílal SMS, jak všeho lituje, že mě nechtěl prát atd...že už nebude pít atd...keci sliby. Ex, mi sdělila, že se se mnou už o ničem bavit nebude a děti jen podle naší dohody a nikdy jinak. Do té doby jsme to měli volné, jak kdo potřeboval nebo chtěl s dětmi na nějakou akci.
Teď stojím před situací....buď to nahlásím na OSPOD aby na ně dohlédli. Nebo začnu usilovat o svěření do svojí péče a nebo to nechám jak je a budu jen se tiše modlit, aby se situace zlepšila. První dvě možnosti budou mít zásadní vliv na další komunikaci a pak již bude těžké se na čemkoliv domluvit. Ta možnost tři je zase jen slepá ulička...
Co byste mi k tomu řekli? Máte také takové zkušenosti?

restaurace
11. zář 2019

Prosim posilate i postou?Mam zajem o overalek a dve bodynka.Dekuji

barulina
11. zář 2019

Janbychnto nahlasila na Ospod. Co chces aby z eeti vyrosli alkoholici? Pokid to jinak nejde, resim.vzdyveci ofiko cestou. Rovnez bych sintrvala na doreseni fyz.napadeni nanurade, ne ze vypovis jinak.

kittyy17
11. zář 2019

@konik007 a co chtějí děti?? Možná by bylo vhodné sednout si s jejich matkou někam na kafe, a probrat to sami dva. Ve vsi slušnosti jako dospělí lidé, jako rodiče.
Říct jí: pojďme se bavit jako normální lidi. Oba jsme rodiče a chceme to nejlepší pro děti. Nedělejme si naschvály. Domluvme se. Mám o děti strach...

sudylichozrout
11. zář 2019

@barulina jakmile to nahlasi, zavre si cestu k domluve. Tady bych volila nejprve variantu, o ktere pise @kittyy17. Zkusit se domluvit jako dva dospeli. Ospod je posledni variantou, kdyz vse ostatni selze.

kittyy17
11. zář 2019

@konik007 hlavně nebuď hajzl, jinak se už nedomluvis na ničem, budete se tahat po soudech až do jejich plnoletosti, a nejvíc to obserou ty děti

sudylichozrout
11. zář 2019

@kittyy17 No, nebud hajzl je logicka rada, ale zase na druhou stranu, pokud vidi, ze to u ex jde od desiti k peti, musi si stat za svym. Chce to trpelivost, bszricnost, ale nemel by na sobe nechat drivi stipat. V zajmu tech deti je to, aby mely podnetne prostredi.

tulikiss
11. zář 2019

@kittyy17 a co znamena nebud hajzl... ze necha deti s alkoholikem, ktery nejde pro ranu daleko. pokud je matce prednejsi ozralej chlap, nez jeji deti, tak pak si nezaslouzi nic jineho nez o ty deti prijit.

pink_unicorn
11. zář 2019

No otázka je, jestli s ní domluva je a jestli akorát neustálým domlouváním nebude ztrácet čas. Spíš si myslím, že mu bude do očí tvrdit, že to tak není, z čeho je obviňuje. Přikazovat jí s kým být má a nemá nemůžeš, takže bych se nejdřív pobavila s dětma, kde chtějí žít a podle toho řešila věci dál. Zase nemá cenu soudit se pro jejich dobro, když děti stejně budou chtít zůstat u mámy.

kittyy17
11. zář 2019

@tulikiss tím nebuď hajzl jsem myslela, aby to nejdřív zkusil po dobrém, ukázal te ženské, že ji nechce dělat potíže, ze se nemsti, že mu jde jenom o ty děti.
Musí ji citlivě vysvětlit, že mu jde jenom o to, aby děti žily v pěkném čistém prostředí, měly dobry vzor do života, aby z nich vyrostli dobří spokojeni lidé. Že je ochoten ji platit víc peněz než musí, že o to mu nejde, ale chce, aby jim poskytla dobre rodinné zázemí.
Dát tomu pár dní čas, a když uvidí, že není snaha situaci dětí zlepšit, potom to řešit právní cestou...

kmarie81
11. zář 2019

@kittyy17 no pár takových diskusí jen v obráceným gardu (ten špatnej je otec) už sem tu četla, a prakticky žádná z těch co se vyjadřovali k diskusi ženský neporadila - nebuď svině, zkus si s ním promluvit po dobrém ať si hlavně tatínek nemyslí, že se mu jen chceš mstít ...

@konik007 než cokoliv uděláš promluv si s dětmi a hlavně si pravdivě odpověz na otázku, jak moc jsou tvé děti matkou ovlivnitelné. Protože jestli jí uvěří prakticky cokoli, tak jakmile si půjdeš stěžovat na ospod nebo dáš návrh na změnu péče k soudu ( a to i potom co ti děti sami řeknou, že chtějí být s tebou), tak ona je přesvědčí o tom, že veškeré zlo, které se jim děje je jen tvoje chyba. (její přítel se s ní hádá a pije jen proto, že ty jim házíš klacky pod nohy, chodíš si stěžovat, neplatíš včas alimenty a oni nemaj peníze - to jestli platíš nebo ne je úplně jedno atd...) A tvý děti k tobě začnou jezdit se strachem, že se prokecnou a ty jejich nový rodině zase ublížíš a vůbec si na tebe začnou dávat majzla, a je úplně jedno jak jsou starý! Vím z vlastní zkušenosti, mohla bych vyprávět. A když se rozhodneš, že na ten ospod nebo k soudu půjdeš - rozhodně si nemysli, že budou automaticky na tvý straně, protože si opravdu v právu a chceš jen pro své děti to nejlepší...
přeju pevný nervy a hodně sil...

barulina
11. zář 2019

@sudylichozrout domluva uz padla, kdyz byvala ppre fyz. Napadeni a taky sama rekla ze to uz jinak nez dle uvedene dohody nepujde. Takze on by se musel posrat a drzet hubu a to neni domluva. Jehondeti zijins alkoholikem, neustale se stehuji, ja bych je tak nenechala.

konik007
autor
11. zář 2019

@kittyy17 To jsem už zkoušel a odmítá se bavit jakokoliv o dětech, takže tudy cesta nevede.

barulina
11. zář 2019

@konik007 no tak OSPOD? Na co cekas?

konik007
autor
11. zář 2019

Další info...dnes jsem se podíval na lustraci a momentálně začala probíhat fáze oddlužení tohoto exota....tak asi tak. O víkendu si popovídám s dětma nenáslině a podle výsledku se půjdu poradit za advokátem...Jaké mohu mít šance při případné sporu a děti bych chtěl domů. Mám krásný dům, manželku, oba máme slušné platy. Žádné problémy, děti k nám jezdí rády, mojí ženou mají moc rády...je to pro soud zajímavé?

barulina
11. zář 2019

@konik007 ano, samoozrejme ze je to pro spud zajimave. Nocmene jen fin. Situace nerozhoduje. Popcotej s tim, ze deti uz jsou vwlke na to aby si rekly a soud to bude zajimat. Mimochodem zae v rod.pravu je zbytecny pravnik. Spud vzdy rozhodne v zajmu ditete. Takze vyhozene penize, ale to je kazdeho volba. Ja bych do sporu pokud to tak je sla, ale az po debate s detmi. Kterou bych si ale nahral.

konik007
autor
11. zář 2019

Za chvíli se jdu podívat na náš OSPOD na konzultaci, zatím to není ten OSPOD, který má na starost jejich obvod. Jen abych zjistil možnosti jaké jsou. Pokud oni můžou jen něco navrhnout a nic víc, pak bude lepší rovnou sepsat žádost o svěření do své péče od advokáta, dát jí to přečíst a dát jí možnosti. Buď se rozvedeš a když ne, tak tohle podávám na soud.

kittyy17
11. zář 2019

@konik007 z hlediska ženy: říct jí, buď se rozvedes, nebo ti seberu naše děti.
Velmi špatná formulace. To se nedivím že se zasekla a nekomunikuje... ona si myslí, že ti o děti nejde, že jenom nesnasis jejího manžela a mstis se jí. Ona to chápe takto.

A když rovnou podas žádost o svěření děti do péče, tak budeš za nejvetsiho hajzla na světě.

konik007
autor
11. zář 2019

@kittyy17 OK a jak by jsi komunikovala ty? Po dobrém to nejde, po zlém to taky nejde. Moje děti vyrůstají ve špíně a nelásce, hádkách a vzor je nemakačenko s dluhama a sedřená matka se dvěma prace, aby to utáhla. Co dál, aby si jí rozsvítilo....a o děti mi jde v prvé řadě, je mi jedno s kým si je, ať si posere život sama

ariadna12
11. zář 2019

@konik007 kombinovala bych moznost 1 a 2, cili ospod a pozadat o svereni do pece.

kittyy17
11. zář 2019

@konik007 musíš se s ni sejít ještě jednou. Říct jí, že to jsou i tvoje děti, ty jsi jejich rodič stejně jako ona, a chceš pro ně to nejlepší. Že nepovazujes jejich současný způsob života za správný, výchovný, přínosný pro jejich budoucnost. Tak jako jsi to napsal před chvílí. Nabídni ji svoji pomoc. Řekni, že minule jste si asi nerozuměli, že tě špatně pochopila. Že po ní nechceš bezpodmínečně aby opustila manžela, ale kdyby chtěla, tak ji pomůžeš finančně, aby to bez něj zvládla. Řekni jí, ať proboha myslí na ty děti. Jestli mu ona chce dát šanci se změnit, tak fajn, počkáš, ale pokud neuvidíš zlepšení v nějakém rozumném horizontu, zazadas o svěření dětí...

ilonne
11. zář 2019

@barulina To není pravda, pokud se rozhodne jít před soud, ať si rozhodně vezme právníka. V momentě kdy se jedná o "sporný spor", což toto případně bude, vyhrava ten rozumnější a to i v případe péče o děti. K soudu si chodíš pro rozhodnutí, nikoliv pro spravedlnost. To je třeba si pamatovat, vždy a všude.
@konik007 asi bych zkusila ještě poslední pokus o smirne řešení. A veškerou komunikaci vedla emailem, či prostřednictvím SMS. Ať to máš případně dolozitelne.
Pak bych se obrátila na OSPOD s poradila se s dobrým právníkem přes rodinné právo a děti chtěla do péče.

konik007
autor
11. zář 2019

Na místním OSPODu mi nic neřekli, asi budu muset opravdu na místně příslušný...ale podle přístupu to bude všude stejné, keci a keci a papíry.
S ex se na ničem nedá domluvit. Je úplně mimo, nevidí co se děje

kittyy17
11. zář 2019

@konik007 největší naději máš na střídavou péči. Snažit se ukázat dětem, že v jiných rodinách to chodí jinak, a doufat, že si to přeberou samy..

konik007
autor
11. zář 2019

Střídavá péče je ústupek nesvářeným rodičům a trest pro děti. Navíc jsme 30km daleko, tedy do dvou škol chodit....komu by se chtělo?

nafuka
11. zář 2019

@restaurace to sis nějak spletla diskuzi

kittyy17
11. zář 2019

@konik007 tak to bys je musel vozit, 30 km není daleko, autem půl hodiny, Pražáci jezdí do práce po městě déle. Ale je to nejrychlejší možné řešení, jak je dostat aspoň trochu z toho nezdravého prostředí, a pak se můžeš třeba deset let soudit o trvalou péči... Střídavá péče je teď oblíbená, a soudy k ní přistupují celkem rychle.

Já si myslím, že by stačilo střídavou péčí vyhrožovat jejich matce, pokud nezačne komunikovat. Vidina ztráty alimentů by ji mohla nakopnout ...

konik007
autor
11. zář 2019

@kittyy17 Jenže je problém, že díky tomu, že musí chodit do dvou prací, kde jsou poloviny z nich noční, tak je defacto "vychovává" osoba která mě v opilosti zbila, dluží, že ani neví kolik, jak se v návrhu na oddlužení píše...to není příklad pro děti. Střídavé péče ne, ale nevím zda je reálné je dostat do svojí péče. A když v tom začnu vrtat přes OSPOD a nedostanuje, tak si umím představit jaké peklo nastane, děti budou nemocné, když je budu mít dost na víkend,,,nebudu nic vědět atd

kittyy17
11. zář 2019

@konik007 tady na Koníku je spousta případů, kdy matka musela dávat dítě do péče otci narkomanovi, alkoholikovi, nebo jeho matce, u které to pako bydlí. Děti plakaly, nechtěly k němu, a ona je musela vystrčit ven ze dveří. Soudily se mnoho let, mnoho návštěv psychologa.
Tohle soudy nezajímá, OSPOD řeší pouze to, aby děti měly rovný přístup k oběma rodičům.
Pokud požádáš o svěření do své péče, bude se to táhnout spoustu let, kdy ty děti možná pořádně neuvidíš, ona je bude proti Tobě štvát.
Zkus nejdříve ještě jednou si s ní promluvit, řekni jí, že pokud nedojde k nápravě, požádáš o střídavou péči. Blafuj. Ona ví, že střídavá péče je teď hodně populární u soudů, a soudy ji dávají rychle, a že by přišla o alimenty. To by pro ni byla velká finanční rána, když musí do dvou prací.
Myslím si, že není tak úplně pitomá, že ten chlap není úplně špatný. jsou horší. Promluv si s dětmi, zeptej se jich...

lery92
11. zář 2019

@konik007 tady není o čem .
Ona je mimo , mluvit nechce .On je lůza .Děti před nimi mluvit nebudou , když je vezmeš do cukrárny řeknou ti že se jim to pochopitelně nelíbí žít v tomto .
Povinnosti tebe jako rodiče je podat řádně sepsanou žádost s odůvodněním proč děti vzít do své péče .Pokud se ti podaří vyfotit v čem žijou , bude to plus .OSPOD a psychologové si vezmou do parády výslech tvých dvou dětí , které už jsou rozumove na úrovni se rozhodnout , co chtěj .Není to žádný podraz ...si rodič?Jsi.Tak co ti je do vychlastanyho alkoholika a jeho onuce?Na ty snad alimenty neplatis , no ne?V jejich žilách není Tvá krev .

zuzineckah
11. zář 2019

@konik007 hele, já myslím, ze je naprosto zbytecné ztrácet čas debatou s tvou ex. To je evidentne dost natvrdlé stvoření, promiň. Promluvila bych si s dětmi. Pokud by vyslovily přání žít u tebe, samozřejmě se všemi důsledky (změna školy atd.), tak bych to buď společně s nimi, nebo i sám (podle uvážení a se všemi ohledy primárně na děti), sdělila ex a obratem podnika všechny potřebné právní úkony. Kdyby byla situace opačná, tak jsem přesvědčena, ze většina matek, co ti tady vypisují jak s ni mas do blba promlouvat, by bylo mnohem radikálnějších... Nečekej na nic. Nikdo v tomhle své děti nechce vidět vyrůstat. Ty máš navíc výhodu v tom, ze děti jsou velké a jejich názor relevantní. Pokud se chce ex zakopat s nějakým volem, tak ať. Je dospěla a svéprávná. Do rozvodu bych ji nenutila, to ti muže byt jedno. Styk s dětmi bych taky neomezila. Jen bych proste usilovala o to, aby v tomhle prostředí dal nemusely žít....

Sem začni psát odpověď...

Odešli