Vyměněná miminka. Je to strašný

janah.
16. zář 2008

Ahojky,
vím, že to téma tady již je, ale nemohu ho zaboha najít ☹

Teď jsem četla na novinkách o soudu ohledně miminek. Je mi z toho úplně špatně a maminku nechápu, jak může žít s člověkem, kterej už ve třech týdnech mimi pozná, že není jeho 🙄 🙄 A k tomu ji nazývá, tak jak ji nazývá...

helcah
16. zář 2008

No janah podívej se na to ze strany toho otce. Ona mu tvrdila, že dítě je jeho, on se na něj těšil, miloval ho a pak zjistil podle testů, že dítě jeho není. Samozřejmě ho nenapadlo, že ani ona není jeho matka. Tak to je potom docela zrada a nedivím se, že taková slova padla...

nelinkav
16. zář 2008

jani, zatím všichni v mém okolí na tomhle případu nechápou hlavně tohle - že s ním je. Na základě hospodských keců obvinit ženu, že je ku.va a že dítě není jeho, protože mu není podobný ? A pak ještě tajně test. 😒 Hlavně že zrovna on nejvíc řve, jak mu bylo ublíženo. Je pravda, že se to zjistilo "díky" němu, ale já bych nemohla být s chlapem, který by mi nevěřil. Mmch. - v naší rodině, z matčiny strany jsou všichni snědí, z tátova tak normál, ale nikdo blond. No a já i brácha jsme byli asi do 3 let blonďáci - a taťka si nikdy nestěžoval 🙂 (Jo, a já jsem teď celá mamka a brácha jakoby vypad z oka taťkovi, tak nevím, jak na základě miminkovského vzhledu může soudit).

helco, podle mě, kdo své dítě miluje, tak vůbec neuvažuje, že by nebylo jeho. Proč po tom nepátral ten druhý pár???

caira
16. zář 2008

no zase ja docela chapu toho otce..protoze kdyz je clovek vidi, oba tmavovlasi a tmavooci a najednou ma doma dite, ktere je blondate a modrooke a nema vubec zadne spolecne rysy tak se mu nedivim, ze se nechal vyhecovat k pochybnostem.. 😅 ...Ale to, ze ji nadaval a urazel to taky nepochopim, ze si nechala libit..bych mu zbalila tasky a sel by!

Musim rict, ze kdyz o tom tak premyslim, tak si neumim predstavit, ze by mi ted nekdo rekl, ze moje dcera neni moje a musim ji vratit..je fakt, ze mi teda nase dite neni absolutne podobne, ale zase je to mala kopie tatinka 🙂 Asi byt v jejich situaci tak jsem na tom jako ta maminka co rika, ze kasle na geny, ze proste jeji dite je to, ktere 9 mesicu vychovavala..asi bych to brala stejne..

janah.
autor
16. zář 2008

Helco, taky to nějak nechápu a z těch reakcí o těšení no nevím nevím. Píšou, že ji obviňovala i jeho rodina a bratr na ní vyvalil, jestli náhodou ji někdo neo..... No fujtajbl, je mi z toho nějak smutno. Vůbec ji nechápu. Četla jsem i rozhovor v instinktu a tam jí hned taky musel sekundovat. Kdyby jí semtam nějakou fláknul, ani bych se nedivila (blicí smajlík) 🙄

janah.
autor
16. zář 2008

Já se dotoho asi moc vžívám. Prostřední je stejně starej na měsíc jako ty holčičky 😒

caira
16. zář 2008

ja to taky docela prozivam..kdyz se to poprve resiilo tak jsem to dost dobre nedokazala pochopit co to musi pro ty rodiny byt ty deti vymenit zpatky, myslela jsem, ze je maji vymenit, ze se to proste nejak srovna, ale ted kdyz mam vlastni dite tak je to des o tom jen premyslet, ja bych ji nedala, kdyby mi nekdo rekl, ze neni moje tak bych ji i tak nedala, vychovavam ji a miluju ji, takze je moje.. at jsou to geny nebo ne... 😅

zalda
16. zář 2008

Holky taky jsem to četla na seznamu. Já děti nemám, takže se na to nedívám očima matky, ale chápu tu matku, že miluje pořád Nikolku, děti nejsou věci, které se dají jenom tak vyměnit a život jde dál. Jenom se bojím, že ta maminka to nedokáže a opustí jak přítele, tak v horším případě i tu malou pokud si ji nezamiluje.
Nelinko: já si myslím, že ti manželé čermákovy po tom nepátrali už jenom z toho důvodu, že manžel věřil svoji manželce a nedělal žádný testy, prostě tam byla ta důvěra. je to těžký. 4etla jsem aji příspěvky k tomu článku a vůbec se mi nelíbili ty názory některých lidí, je to od nich sprosty odsuzovat lidi, kterým se převrátil komplet celý život od základu.

janah.
autor
16. zář 2008

Na idnesu je i výpověď Čermákových a taky jsou z toho pěkně v pytli. Dokonce ten manžel říkal, že nemůže mít rád i tu čerstvě narozenou holčičku, že se bojí, že jim jí zase někdo sebere 😨

janah.
autor
16. zář 2008

Zaldo,
komenty jsem nečetla. Občas čtu na idnesu o bydlení a ty žvásty... Ty lidi jim snad záviděj ty prachy??!!??? Osobně mi přijde 12 málo, na to, že mají život nadosmrti zničenej....

helcah
16. zář 2008

no je blbý že jí ten otec obvinil na základě hospodských keců, ale jak je vidět, něco na nich bude... ☹
Na druhou stranu, kdyby s tímhle přišel domů můj manžel, nikdy bych mu to neodpustila.

ria80
16. zář 2008

No kdyby mě přišel partner pár týdnů po porodu s testem otcovství,a já bych nikdy nepochybovala o tom,že dítě je jeho,tak bych mu okamžitě balila věci.Ani bych se nepodívala na výsledek,už by mě nezajímal.
Ten chlap je mi fakt nesympatický,nechápu,jak s ním ona může být.

winifred
16. zář 2008

Tak umě by to asi neklaplo kdyby chtěl udělat testy otcovství děti jsou jeho přesná kopie a každý by mu řekl že je blbec.Ale to bych nesnesla aby mi to udělal takovou nedůvěru nikdy bych mu to neodpustila. 😉

kykynka
16. zář 2008

Holky tak u mne je to samé jak u wini holky se nezapřou že jsou jeho všichni říkají že je to Lukášová kopie.... 😀

lukin
17. zář 2008

Ten chlap mi je krajně nesympatický 😠 . Je to sice strašné, ale tolik peněz bych jim nedala. Co pak mají říkat ti, kteří za smrt nebo těžké fyzické postižení dostanou nanejvýš 300 000? A nelíbí se mi, jak na tom ještě chtějí vydělat. Jsem ráda, že se do této situace nikdy nedostanu 🙂

karot
17. zář 2008

Nebudu psát,že toho otce chápu,ale vím jací chlapi jsou. 😔
Každý chlap v duchu pochybuje o tom,zdali je dítě jeho....................mají to od přírody. 😀
Je holt pak blbý,když to nevydrží a řekne to. 😖
My se např. o mimi snažli 3 roky a z toho rok lítali do Sanusu na IUI.Pořád mi tvrdili,že manža má špatný spermiogram a když se nám to pak povedlo doma,taky měl pochybnosti.Dokonce "vahrožoval",že si nechá udělat testy otvovství. 😀
Když se Adam narodil,tak naštěstí vypadal,jak kdyby tátovi vypadnul z pr.de.le. 😝
Pak už teda pochybnosti neměl,ale přirostl mu k srdci až v 1.roce. 😝

helcah
17. zář 2008

Vy byste mu ty testy neodpustily ale on k nim měl důvod, když mu vyšly tak jak vyšly. Ten chlap je nesympatický, to je pravda, ale asi se taky cítil pěkně blbě, když zjistil, že dítě jeho není.

kometka5
17. zář 2008

Já nevím, jestli bych mohla žít s člověkem, který by mi podezříval, tajně si udělala test a pak ještě mi nadával. neumím si vůbec představit, co si ta ženská zažila a zažívá. je fakt, že je na tom, nechci říct hůř ale možná jo, protože když dostala do rukou "svou" dceru, už ťapkala, už měla zoubky, o tohle všechno prostě přišla ta "cizí" dcera to ještě neuměla.

Je fakt,že já jsem někdy přemýšlela nad tím, že jsem hrozně ráda, že je malá neskutečně podobná MP, že tohle nemusím řešit...i když na druhou stranu si říkám, že by něco mohla mít po mě. 🙂

Popravdě netuším, jestli to bylo šťastné řešení vyměnit holčičky, říct si, geny jsou geny, ale co láska, city, psychika? jak je vidět, tak ani jeden vztah není v pořádku, Čermák dokonce přiznal, že už jen žijou v jedný domácnosti a zničený vztah rodičů, věčné hádky je pro ty holčičky větší a horší trest a výbava do budoucnosti než vyrůstat v "cizí" rodině s rodiči nebo aspoň s mámou (když opomenu nesympaťáka Brožu), který to dítě milujou.

Jen by mě zajímalo, jestli se Broža dokáže podívat ráno do zrcadla a je šťastný, že má konečně "svoje" dítě doma, když nemohl žít s "cizí".

danae
17. zář 2008

Souhlasím, ten chlap je fakt děsnej... Taky to, jak pak ten případ tenhle pár medializoval. Ta jeho partnerka mi přijde jako docela chudinka s despotou. Už jen to, že s ním pořád je i po těch nadávkách. Ale každá máme jiné představy o svém partnerovi a třeba jí to nevadí, nebo si už zvykla. Těžko říct.
Dle mého názoru je ta požadovaná suma zcela neadekvátní. Myslím, že se jim stala docela hnusná věc, ale upřímně, jsou horší věci... Jejich dcerka byla vychovávána v dobré a milující rodině, bylo o ní pěkně postaráno, nijak nestrádala a nyní dcerku mají. Jsou přeci případy, kdy rodiče o dítě vinou lékaře přijdou a proč tedy ti potom nedostávají taková odškodnění? Jen proto, že to není mediálně zajímavé? Přitom tito rodiče by měli mít nárok na mnohem větší odškodnění než rodiče vyměněných miminek.

karot
17. zář 2008

Já jim tu situaci nezávidím.Tatinkové jsou pro geny(ješitnost)a mamky to berou jinak.Já osobně bych se nemohla rozloučit s dítětem,o které bych se rok stala,vybudovala si s ním vztah jen kvůli tomu,že to není moje krev. 😔
Měla jsem hrůzu z toho,aby mi dítě nevymněnili a hned jak mi ho po ošetření vrátili,neustále jsem ho prohlížela,abych si zapamatovala jak vypadá. 😀
Jsem ráda,že se mi to nestalo. 😝

bustik
17. zář 2008

Tak já toho chlapa chápu. Sama jsem manželovi nabízela, že pokud bude chtít, testy se můžou udělat. Nechce, prý tedy jen pokud by to byl černoušek nebo číňánek, tak by do nich šel. 😀 Vemte si, že holčička nebyla ani jednomu z rodičů podobná a blbé kecy kamarádů taky nepomůžou, pak stačí být trochu jednodušší povahy, být žárlivý atd.

janah.
autor
17. zář 2008

Včera na Nově říkali, že prej to dělaj pro prachy. Jeden z posudků o tom mluví, ale víc můžou prej říct až po 6. říjnu. No nevím. Broža si ji prej nevzal, že nemají peníze (to jim teda asi u soudu moc nepomůže) a k tomu potřebujou prachy na barák... Ale u ostatních nevěřím, že by takový peklo podstupovali jen pro peníze 😒

caira
17. zář 2008

karot 😀 ja delala to samy, ja jsem po ceste do porodnice rikala manzelovi, ze se od holky nesmi ani na vterinu otocit pryc aby nam ji nevymenili, ze pokud by ji museli po porodu treba odnest nebo tak, ze bude muset porad vsude s ni, upozornovala jsem ho na to pry i v pruhebu porodu 😀 Nakonec byla po porodu stejne porad semnou, ani na vterinu neopustila nas pokoj, po narozeni sla hned do naruce robovi { teda jen co ji omyli a oblekli} a pak kdyz uz jsem se trosku sebrala z porodu tak do naruce me a pak hura nahoru na pokoj a to jsem ji porad mela v naruci, v noci byla vedle me v postylce { plastovy box pro deti 😀 } a rano pak zase dorazil manza takze i kdyz jsem sla do sprchy nebo tak tak porad byl jeden z nas s ni..no a ve dve odpoledne se jelo z porodnice domu, takze mise uspesne dokoncena, nikdo nam ji nevymenil 😀

Ale hadam, ze by se jim to jen tak nepodarilo, hned po narozeni doktor rika, teda ta ma velike oci..a od te doby to slysime furt..proste cely tatinek 😀

joseline3
17. zář 2008

No já myslím že si nikdo nedovedeme představit co ty dvě rodiny museli a stále musí prožívat. Je jasný že v tomhle případě jsou emoce strašně silný, takže hádky, obvinování..co by kdyby...Chtěla bych vidět rodinu kde by se toto řešilo v klidu. Spousta lidí tady odsuzuje Brožu, je mi taky nesympatický, ale zase jak říkáte že by ho měla opustit, tak to si myslím že může posoudit jen ona sama, copak ještě k tomu všemu má od něj odejít , být sama, třeba je jí teď aspoň nějakou oporou, je to dítě obou dvou..Jak říkáte že byste mu okamžitě sbalili kufry..to se strašně lehce řekne,ale myslím že nic není jen černý a bílý a nejde z toho vinit nikoho, z té rodiny.
Kdyby se na to teď nepřišlo , tak by se na to třeba přišlo později..a asi by to nebylo lepší. Ty miminka mají právo na to být se svou rodinou, myslím, že geny jsou taky hodně silný.
Každopádně si myslím, že si ty peníze zaslouží, protože mají zničenej život na dlouhou dobu. Možná ne 12milionů ale 300tisíc mi přijde opravdu málo vzhledem k závažnosti. A jestli někdo říká že to dělají pro peníze, tak by asi ani ta nejchudší matka na světě tohle nechtěla prožít ani za tolik peněz. Oni si nevybrali jestli se jim to stane a že za to ty peníze dostanou, jim se to stalo..

lukin
17. zář 2008

joseline: Ano, klidně jim něco dát, ale já bych jim více než těch 300 tisíc nedala. Co pak mají totiž mluvit ty rodiny, kdy lékaři zapřičiní smrt jejich dítěte a taky víc nedostanou? Je to samozřejmě strašné, co se stalo, ale horší by byla např. smrt či těžké postižení.

miruskaaa
17. zář 2008

je to hrozny co se stalo ale myslim si ze ty penize co chcou po nemocnici jim nenahradi to co se stalo byli jim vymeneni deti ale na majetku nijak skodni nebyli takze ty miliony co chteji si myslim ze je moc...

joseline3
17. zář 2008

lukin: ano, rozhodně smrt či těžké zranění je to nejhorší ale neumí sama říct kolik by měli dostat, 300tisíc se mi zdá málo, ale to asi rozhodně soud který k tomu bude mít všechny podklady, my se taky z těch novin nedozvíme všechno.

jabber
17. zář 2008

bustik - já toho chlapa taky celkem chápu.....ale přijde mi divný, že čekal u třítýdenního miminka, že mu bude podobný a když nebylo, tak 'asi není jeho'. Mně to připadá, jak když ona má opravdu nějakou podivnou pověst. I ty kamarádi z hospody 😅 . Přece není snad normální, abych obvinil partnerku, že dítě není moje jen proto, že mi malinký čerstvý miminko není podobný.... 😕

A 300 tisíc mi přijde taky málo 😖

caira
17. zář 2008

Lukin teda ja cumim jak jsi lakoma 😀

Ja bych jim dala vse co pozaduji, klidne i 12 milionu pro kazdou rodinu, protoze to co se jim stalo se totiz klidne se smrti muze rovnat.. ne doslovne,ale prisli o dite, rok vychovavali dite a to jim pak nekdo vzal, je to porad ztrata a to, ze sice vi, ze to dite nekde zije,ale nesmi s nim byt si myslim, ze je proste porad strasna tragedie pro ty matky..{a i otce, babicky, teticky atd atd}

Predstav si, ze by ti ted Natali nekdo vzal.. preci mi nerikej, ze by ses spokojila jen s "naplasti" 300 tisic...chtela bys z nich vyzdimat co se da, potrestat je a treba ty penize vyuzit k necemu dobremu.. Alespon ja byt v jejich situaci tak chci vic vic a jeste vic.. protoze i kdyz zadne penize sveta uz jim nenapravi takhle zpackany zivot, tak alespon ty penize pak muzu vzit a investovat je treba do neceho uzitecneho; kapka nadeje,pristroje pro novorozenecke jipky nebo tak ruzne, 12 ti miliony se uz da lecos zmenit 🙂

helcah
17. zář 2008

Já nevim ale pro každého z nás asi částka 300.000 znamená něco jiného. Pro mě je teda dost malá, za to si člověk ani neopraví barák ani nekoupí nový auto. A jako odškodnění za takovýhle trauma je fakt malá.

caira
17. zář 2008

helcah naprosto souhlasim, me castka 300.tis prijde v takovem pripade naprosto smesna 🙄