Vyrovnání se s minulostí partnera. Jak se s tím vypořádat?

21. zář 2022

Ahoj holky, jsem v situaci, kdy nevím, co mám dělat. S partnerem jsme 8 let a máme 2 krásné holky. Předtím jsem ale měla “divokou” minulost. Měla jsem 18 partnerů, nejsem na to hrdá, naopak, vím, že to byla chyba. Chtěla jsem mít vztah, ale šla jsem spíš z jednoho do druhého. Pocházím z malého města, takže jsem nejdřív byla na intru, pak na kolejích, vedla studentský život, party, potkávala spoustu lidí.. Nechci se vymlouvat, kdybych mohla, vezmu to zpátky a opravdu se za to stydím a mrzí mě to. Partnerovi jsem to řekla asi po měsíci vztahu, když se mě na to číslo zeptal. Chtěla jsem být upřímná, věděla jsem, že by to mohl být problém a chtěla jsem mít jasno od začátku. Vadilo mu to hodně, přesto se mnou zůstal a pořídili jsme si děti. Jednou za čas to ale v něm stejně nějak vybublá na povrch, i teď, po osmi letech. Kor když máme dvě holky, má strach, aby to nebylo stejné i u nich. Chtěla jsem se zeptat na radu, jak se s tím vypořádat? A naopak, když mi vyhrožuje rozchodem kvůli tomuhle, jestli mi může vzít děti z péče? Popravdě nevím, co bych si bez holek počala..

autor
22. zář 2022

@nezadanejmilda Nejsem právě v kontaktu s nikým, nejen z těch bejvalých, ale ani s žádným jiným klukem si nepíšu, nevolám, nechodím na kafe. Ano, když někoho potkám, tak se pozdravíme, ale to je všechno. A minulost mám vážně uzavřenou, nebýt připomínání partnera, nijak na to už ani nevzpomínám, jsem už někde úplně jinde, žiju dětmi a rodinným životem.

jane46
22. zář 2022

@jiss Presne to me napadlo taky. Bych se spis zamyslela, jestli se Te nesnazi dohnat a netizi ho svedomi 🤔

prochi
22. zář 2022

Já nějak vůbec nevim, co na to napsat... jakože bych se měla zpovídat? Omlouvat se, aby on se s tím vyrovnal??? No panebože, to jsme se vrátili do předminulého století, ne? Nečetla jsem úplně všechno, ale no tak booože, no. Já byla střelec, poblázněná mladá holka a jedno léto bylo opravdu divoký - bylo mi 16, vypadala jsem o pět let starší, no ani nemůžu říct, kolik jsem jich za to léto na zábavách potkala (vystřídala), s kolika jsem šla domů (měli jsme to pár km pěšky a to se dalo stihnou věcí 😀)... no a co. Za pár týdnů jsem potkala manžela a jsme spolu 25 let. A víš co? Nelituju ani trochu, aspoň mám na co vzpomínat. No jen ta představa, že mojí holčičce bude taky za pár let 16 mě trochu děsí 😂

kubesovaadelka
22. zář 2022

Úplně mi mluvíš z duše, partnerem tedy máme jedno dítě a jsme spolu 6 let, ale jakmile je větší hádka, tak to mám taky na talíři a hlavně, když se dozvěděl že jsem byla pro něj s cigánem ( nebyl cigán, jen snedej s italskými kořeny a rodiče a všeci normálně čistotni a pracující). Tak hned mě posílá za ním a malou si veme on. Takže úplně ti rozumím a až budeš vědět, jak to tomu tvýmu vymazat u hlavy prosím o zaslání návodu nebo receptu ❤️🙏

budouci_maminka
22. zář 2022

Vycitani tvych poctu sexualnich partneru po 8 letech co jste spolu mi spis zavani tim ze ho dohnalo ze je nevybourenej a tak by rad navysil jeho skore. Proto te takto citove manipuluje aby mel ciste svedomi a sam si pred sebou obhajil ze ti zahne (zahnul)

maxulekapcule
23. zář 2022

Můj ex se chvástal, jak oprasil kdejakou sukní v Prostějově. Měl jich asi 50, nikdy jsem mu to nevyčetla, přišlo by mi to ubohé

kajka321
23. zář 2022

Ahoj, nečetla jsem vše, promiň. Každý jsme jiný a každý máme jiné nastavení. Já jsem na povrchu tvrdoch a ve vnitr se trápím i starými věcmi. Mám své výkyvy. Doby kdy si na nic nevzpomenu a doby kdy mě to žere. Osobně bych řekla, že doby kdy mě žerou staré věci jsou velmi těžké a cítím, že v tu chvíli potrebuji pomoc od partnera. Je zřejmé, že problém netkví v tobě a v tom kolik partnerů jsi měla, ale v něm. Potřebuje teď patrně velkou podporu. Spekulovat o tom jak je na tom se sebevědomím a proč se uchyluje k vydírání nechci. Za mě však potřebuje pomoct. Zní to šíleně, on je ten co ubližuje, vím.. Ale tuším, že zvýšená opora z tvé strany, pocit přijetí, uznání toho, že ho to žere možná víc než tebe apod. by mu mohl pomoci. Zvaz to...je to má úvaha tvého chlapa neznám..

ina10
23. zář 2022

Zakladatelko a proč si s tebou tedy pořizoval děti,přece byl včas informován o tvé minulosti. Navíc někdo měl 1,někdo 3,někdo 18 a někdo třeba 50 a víc...jestli mu to vadilo,měl se s tebou rozejít hned a dát si inzerát Hledám pannu,zn. certifikát nutností. Fakt to nechápu a děti ti vzít nemůže,toho bych se nebála,navíc každý normální soudce by se mu vysmál,pokud by tím argumentoval u soudu - jak by ti to chtěl dokázat? To by hledal všechny ty ex? A čím by argumentoval - styl Ona měla 18,já jen 3,vidíte to? Nebo jak by si to představoval? Navíc předpokládám,že žiješ normálním spořádaným životem bez excesů,pokud bys byla nějaká volná a tím ohrožovala mravní výchovu dětí,pak ano,to by ti je zabavit mohl,ale to co bylo,to bylo...
Spíš se mi zdá,že tě buď chce opustit a hledá jakoukoli záminku (takže by tě stejně opustil i kdybys byla panna Maria) nebo má něco se svou duší a tak by byl na místě psycholog nebo společná poradna.
Proč s tebou teda vlastně byl,když ho to tak žere a jak je tedy možné,že až teď mu to začalo tak vadit,že to vypuklo v hádku,kdy ti vyhrožuje odchodem a "zabavením" dětí?
Je možné,že někoho má (všimla sis změny v chování,schovávání mobilu apod?)?

vitezove
24. zář 2022

Doporučuji kinezioterapii aby ses s tím vyrovnala hlavně ty. Partnerovi řekni, že si mu to řekla hned a měl možnost to poslat do kytek. Neudělal to, udělal ti děti a teď se k tomu vrací? Poslala bych ho do háje, že už se o.tom nikdy nebudu bavit. Akorát našel tvé slabe místo a zranuje tě tím. Vybrala sis nakonec jeho, měl by být rád. Ale spíš asi jde o to, že má malé sebevědomí a ty budeš pěkná ženská a on prostě žárlí . Buď se s tím srovná sám nebo ať si najde terapii a neprudi tě, pokud mu nedavas důvod žárlit.

Děti ti fakt sebrat nemůže. Tj nesmysl. Neboj se.