Výše výživné na exmanželku. Jak se to počítá?

popelka.miri
12. zář 2009

Potřebuju poradit. Můj exmanžel mi na 3 děti platí 5000alimenty...Se svým šéfem je dohodnutý, že mu bude přiznávat ofic. plat jen 10000Kč, zbytek na ruku, právě proto, abych nemohla k soudu žádat o zvýšení atd... 😠 😠 Takže nevím, jaké mám šance, kdybych chtěla žádat soud o moje výživné, jaké mám šance a zároveň když vím, že pouhých 10t. nemá!!!??? Teoreticky by mě zajímalo, kdyby se prokázalo, že bere 20000Kč, kolik by mi z toho s těmi alimenty vypočítali pro mě.

andzi
12. zář 2009

Ahoj, nechcem ťa sklamať, ale pokiaľ to má dobre zabezpečené a nemáš svedka, že berie "čierne peniaze" tak to preukážeš len veľmi ťažko. Musela by si poukázať na nákladný spôsob života, ktorý vedie, napr. že si kúpil nové auto, chodí na dovolenky atď...strašne ťažko sa to dokazuje. Bohužiaľ.

popelka.miri
autor
12. zář 2009

Ale ten jeho šéf vlastně okrádá stát na daních i ex, takže mi neříkej, že když u soudu řeknu, jak mi vyhrožoval, že je s ním dohodnutý, že na ně nepošlou min. kontrolu nebo to nějak neprošetří?? Když si něco koupí, tak je tak mazanej, že řekne, že mu to koupil někdo z rodiny, nebo tak...znám ho...bohužel 😠 A nehledě na to, že odešel ze zaměstnání, kde prý bral 15000 za lepším, takže to už taky něco napovídá, že by nešel někam, kde by měl tak málo a také jeho profese tady jen deset nemá... 😒

andzi
12. zář 2009

Pokiaľ sa so šéfom dobre pozná, tak ani kontrola nič nezistí, nemá ako. Ten šéf by musel byť totálny primitív, ktorý nevie čo a ako urobiť v účtovníctve aby mu na to prišli.

U nás platí ustanovenie, že pokiaľ sa povinný rodič vzdá výhodnejšieho zamestnania, tak sa vychádza nie z reálneho príjmu, ale z tzv. potenciálneho príjmu, t.j. príjmu, ktorý by rodič vzhľadom na svoje vzdelanie, prax mohol vo svojom odbore reálne dosiahnuť. Napr. ak je priemerná mzda murára s 10 ročnou praxou cca 1000 € (neviem koľko je, to je len odhad) a povinný rodič má na páske 300 € tak sa berie do úvahy reálny potenciálny príjem, nie skutočný príjem. To sú však všetko veci, ktoré sa na súde strašne ťažko dokazujú a z vlastnej skúsenosti viem, že v takýchto veciach sa sudcovia neradi rýpu. Je to náročné na dokazovanie a konanie strašne predlžuje. Oveľa jednoduchšie je pre sudcu vec rozhodnúť rýchlo a zbytočne sa v tom nešpárať.

popelka.miri
autor
12. zář 2009

Tak to je ale pěknej bordel!! 😠 😠 Kdyby si se šéfem domluvil blbých 8000, tak já jako matka samoživitelka 3 dětí na mateřské bych s dětmi živořila, ale on by si s milenkou žil jak haur...a soud by to nezajímalo??? Co tohle je za zákony??? 😠 😠

andzi
12. zář 2009

a ako by podľa teba mal zákon znieť?

popelka.miri
autor
12. zář 2009

Rozhodně by se soud měl zajímat a prošetřit to, když řeknu, jak mi exmanžel vyhrožuje, že nesmím žádat např. o zvýšení alimentů na děti, pokud mi řekne, že má černou dohodu se zaměstnavatelem...měl by bránit především zájmy dětí a ne otce-podvodníka 🙄

andzi
12. zář 2009

ja som nepovedala, že to súd nebude zaujímať, práveže bude aj musí, ale ako sa mu dokáže, že berie čierne peniaze?

popelka.miri
autor
12. zář 2009

To bych právě potřebovala taky vědět! 😀 ale přece když mu ílsto deset dává dvacet, tak ty peníze někde být musí...Pokud je to podnikatel, má 2 firmy a ne malé, tak něco jako audit...slyšela jsem, že v těchto případech soud posílá do podniku kontroly 😒

popelka.miri
autor
12. zář 2009

On se mi ještě chlubil, že ostatním chlapům u nich, co platí na děti, to taky takhle dělá už léta...a zapírá jim i desítky tisíc měsíčně!! 😲 Tohle mi řekl, ještě za manželství...a teď to sám dělá...

vojtisek2007
12. zář 2009

popelko - pracuji v advokátní kanceláři - vím z praxe, že hodně záleží na soudci (soudkyni) jak se k probému postaví, rozhodně by sis mohla o zvýšení zažádat,hlavně poukázat tam na to, že jeho příjem je prinejmenším podežřelý a jak už tu někdo psal, budou soudit podle toho co on je a kolik se v tomhle oboru dá "přiměřeně" vydělat a pak z toho budou brát na zřetel vyživovací povinnost - jestliže před tím (za manželství nebo těsně po rozvodu) měl práci za 15tisíc a šel sám od sebe do práce za 10tis. tak to by mělo být podezřelý každýmu normálnímu soudci....sice spíš soudíme v Táboře, ale párkrát jsem zažila i JH a přišlo mi to podle toho,jak dobrýho (známýho) máš advokáta tady v JH a kdo bude soudit....a úplně anonymně můžeš požádat úřad práce o prošetření ve firmě kde tvůj ex pracuje....pracák jde po všem a mívá horší a důslednější a obávanější kontroly než fin.úřad 😉 tak se drž, asi to nemáš jednoduchý 😲 😲 😲

popelka.miri
autor
12. zář 2009

Vojtisek: díky...já jsem taky z Hradce 😉 A právě mám zkušenost jen se dvěma soudci...Jeden super, ale druhý opak. Při stání o alimentech nás měl soudce Švec. A ten mu to teda fakt nedaroval 😅 Bylo vidět, že když zjistil, že nás opusti on kvůli milence...že musí taky platit. Ale u rozvodu, když jsem chtěla také výživné na mě, jsem měla soudkyni Baranovou a tam jsem silně narazila!! On totiž přišel k soudu s potvrzením o příjmu z práce asi o 3000 menším, než bral. Když jsem jí na to upozornila, že tam měli taky dohodu...tak mi s úsměvem řekla, že to má pan xy dobře zařízené a že ona přece nebude zjˇšťovat, jak to tam mají!! 😲 😲 Že se musím spolehnout na jeho dobrou vůli!!! 😲 😲 Takže jsem z toho teda rozhozená...

popelka.miri
autor
12. zář 2009

A ještě bonbonek: on má taky domluvené, že oficiálně pracuje jako technik-mechanik, ale ve skutečnosti dělá vedoucího směny 🙄

mystique
13. zář 2009

Nejhorší je, že pokud to jeho šéf dáva opravdu do učetnictví jako 10 tis. a zbytek mu dá třeba nějak na fakturu nebo podobně, nedá se to nijak zjistit. Je to prostě na papíře, socialní a zdravotní odvedené. Ve smlouvě daná funkce , tak není vlastně co zjistit. Je to prostě jen slovo proti slovu. Pokud nedá někde papír s jinýmm přijmem třeba na hypo nebo na uvěr tak je všechno v pořádku. Pokud není blbý nic na sebe kupovat nebude byt auto apd.
To, že Ti někdy řekl, že to obchází nebo podobně je nedoložitelné.

kapljhgf
30. led 2013

@popelka.miri Sejde na tom jaké máš velké výdaje na děti a jestli on má sám nějaké další dítě které taky musí živit ae přiznali by ti tak max. 1000 kč na 1 dítě navíc tudíž tak o 3000kč ae hodně těžkose ti bude prokazovat že má 20 000 pokad v papírech má napsáno jen 10 000