Vystěhování měsíc před porodem a soužití s rodiči

kacerice1
6. kvě 2008

Ahoj, jsem tady dnes poprvé a potřebuju si trochu ulevit - třeba máte někdo podobnou zkušenost. Jsem v 35. týdnu těhotenství a právě kvúli založení rodiny jsme se před sedmi měsíci nastěhovali do většího bytu (přímý pronájem od majitele, bohužel bez nájemní smlouvy). Majitelka bytu si minulý týden všimla mého těhotenství a včera nám řekla, že se do konce měsíce musíme vystěhovat, protože nechce, aby v jejím bytě bydlelo malé dítě. Přitom před stěhováním jsme s ní možnost dětí probírali a ona nebyla proti, teď ale všechno popřela. Jelikož nemáme žádnou smlouvu, jsme proti ní úplně bezbranní. Protože potřebujeme situaci vyřešit velice rychle, je naší jedinou možností nastěhovat se k manželovým rodičům. Plánujeme jejich velký byt předělat a udělat z něj dva samostatné menší byty, přesto mám ale z takového soužití strach. Máte někdo zkušenosti se soužitím s rodiči? Podotýkám, že jsou fajn, nemáme spolu problémy, manžel rozhodně není žádný maminčin mazánek, přesto mě ta blízkost troch děsí. Jiné řešení ale momentálně z finančních ani časových důvodů nepříchází v úvahu.

meleri
20. srp 2008

obvykle je právo na straně podnájemníku...a to že jste neuzavřeli smlouvu písemně? Můžete říct, že jste ji uzavřeli ústní dohodou..a pokud poctivě platíte měsíc co měsíc nájemné tak vy podmínky dodržujete a nemůže vám nic vytknout..

hele já bych určitě kontaktovala právníka a zeptala se co a jak....a ještě tak úplně nemyslela na odchod k rodičům..ta baba fakt nemá právo vás takto vykopnout....dokdy podle ní jste tam měli zůstat? Každá dohoda má aspon lhůtu..např. tři roky? No tak půl rok před koncem této lhůty má právo vás požádat o vystěhování..z důvodu prodeje bytu nebo pro to, že byt potřebuje pro někoho z rodiny...ale ne takto zničeho nic! Nenechte se vystrašit a opravdu se nejdřív poraďte...

páč rodiče můžou být sebehodnější ale může to být taky pěkné peklo tam žít i třeba půl roku! tohle určitě ne..

janulle22
30. srp 2008

ahojky my jsme taky rok bydleli u pritelovych rodicu v rodinem dome s tim ze my jsme meli vrch a oni spodek.Tchyne je super porad hlidala adu bez reci kdyz jsem se potrebovala ucit,vyzehklit ,pouklizet...ze zacatku mi radila jak a co mam delat u koupani,kdyz jsem adu oblikala po koupani tak mi uklizela vanicku a to se mi nelibilo pripadal jsem si ze jsem neschopna tak jsem ji to rekla a ona prestala a rikalaze kdyz mi neco bude vadit tak ze ji to mam rict...rekla a bylo to v pohode,nikdy jsem se s ni nepohadala a ani jsem nemela duvod.Ale ne kazda tchyne je jako ta moje... 😖 preju hodne sil a nervu...ze zacatku to bude hrozne... ☹

ma_se
30. srp 2008

...ja mam skusenosti s ex svokrou,byvala som s nimi asi pol roka...ale uz to nebudem rozoberat.../nic moc/
a s druhovov matkou som tiez byvala,a to som uz bola rozvedena a mala aj syna...a nic moc...clovek nevedel ,co ma robit,ani z voza ano na voz...stale jej vsetko vadilo i napriek tomu,ze som vsetko pomaly robila ja...ona len navarila ako sefkucharka,ja som pri obede smela len okrajovat zemiaky a spinave veci robit,umyt riad poobede...ona navarila nejaky blaf 😝 a uz jej nebolo,utekala po drboch...ja som tam prala,vysavala,zehlila atd.a stale to bolo malo...a ked nemala dobru naladu tak nas vyhadzovala a ked sme si zacali nieco hladat,takze- kde ideme ved nas nikto nevyhadzuje...no prastena je slabe slovo...takze ja by som nikdy s nikym nechcela zit,najlepsie je byt sama so svojou rodinou.../myslim so svojimi detmi a druhom,aj tak kazdy ma tolko starosti..../a to si neviem ani predstavit aby som mala male dieta a mala by som s nou byvat....narodila sa nam dcera uz ked sme boli od nej prec... 🙂 a to bolo velmi dobre,lebo by mi len rozkazovala a ja by som tam sa nie len o dceru,syna a o vsetko sa strala,ale bola by som stale nula koli nej....myslim,ze kazdy ma byt sam a to je najlepsie...janulle ty mas asi stastie na svokru...tak si toho vaz...