Vystěhování měsíc před porodem a soužití s rodiči

kacerice1
6. kvě 2008

Ahoj, jsem tady dnes poprvé a potřebuju si trochu ulevit - třeba máte někdo podobnou zkušenost. Jsem v 35. týdnu těhotenství a právě kvúli založení rodiny jsme se před sedmi měsíci nastěhovali do většího bytu (přímý pronájem od majitele, bohužel bez nájemní smlouvy). Majitelka bytu si minulý týden všimla mého těhotenství a včera nám řekla, že se do konce měsíce musíme vystěhovat, protože nechce, aby v jejím bytě bydlelo malé dítě. Přitom před stěhováním jsme s ní možnost dětí probírali a ona nebyla proti, teď ale všechno popřela. Jelikož nemáme žádnou smlouvu, jsme proti ní úplně bezbranní. Protože potřebujeme situaci vyřešit velice rychle, je naší jedinou možností nastěhovat se k manželovým rodičům. Plánujeme jejich velký byt předělat a udělat z něj dva samostatné menší byty, přesto mám ale z takového soužití strach. Máte někdo zkušenosti se soužitím s rodiči? Podotýkám, že jsou fajn, nemáme spolu problémy, manžel rozhodně není žádný maminčin mazánek, přesto mě ta blízkost troch děsí. Jiné řešení ale momentálně z finančních ani časových důvodů nepříchází v úvahu.

amj
7. kvě 2008

krista - zkoušela jsi sap simplex? my měly prdíky taky furt, má z toho i pupeč. kýlu,ale pak jsme dávaly SS a asi 3 týdny v kuse, a pak teprve bylo vidět zlepšení.

krista
7. kvě 2008

Amj zkoušela jsem Baby Calm, Sab Simplex, Fenyklový čaj, Espumisan, masáže, nahřívací pytlíčky ... atd. 😅 NIC nepomohlo ale je fakt že teda tři týdny jsem s tím nervy neměla 😅 A po Sabu mi hodně zvracela 😖 No teď po šestinedělí je to lepší, ale ještě si pořve občas i když mi kolikrát přijde že křičí zase pro něco jinýho než kvůli prdům, fakt nevim, ale děti brečí ne? 😅 Já jsem asi jako malá neřvala, když to moje máma nechápe nebo co 🙄

amj
7. kvě 2008

holky to je síla, já jsem tak ráda, že bydlíme samy. No i když...občas ta kámoška to tu taky prolustrovala....

kacerice1
autor
7. kvě 2008

tlapicko - jo, mas pravdu. Lepsi je penizky nechat aspoň v rodině, než je házet do černý díry. My takhle tchánovcům zase pomůžeme splácet byt - pro nás to bude pořád levnější než pronájem a jim to finančně uleví. No a když by to nefungovalo, prostě odejdeme, to mužeme udělat vždycky. Tak ať nám to všem co nejlépe klape, ať už bydlíme sami nebo s příbuzenstvem 🙂

lefika
7. kvě 2008

kacerice, ved uvidis, mozno to nakoniec dopadne dobre.
moja kamaratka takto byva so svokrou a ma v nej druhu mamu: fakt si super rozumeju. aj ked aj oni sa chcu stahovat prec, lebo cakaju druhe babo a potrebuju viac miesta 🙂

amj
7. kvě 2008

krista, mě taky zvracela, ale já ji to nedávala na lžičku, ale doktorka mi poradila at ji to kápnu rovnou do toho mlíka, že se to smíchá, no a po 3 týdnech to bylo ok. ted už je to velká holka, tak už s tím neválčíme, ale jako mrňous, to byla síla.
k tomu bydlení - já řešila, jak to budem zvládat, takhle platíme nájem do ... a nic z toho, jenže i když příjem na MD mám, tak mi nikde hypku nedají. to je nefér. ☹

krista
9. kvě 2008

Amj když já nevěděla moc dobře jak to kapat do toho mlíka, protože pořád kojim 😅 ale teď už je to lepší, občas si pořve, ale jinak OK, teď zase brečí kvůli něčemu jinýmu, pravidelně kolem 17,18h začně vyvádět a křičí bez přstání do 20,21h - to je prý normální, akorát pro mě na palici 😝 😀 Asi to bude ten růstový spurt a doufám, že to nebude trvat věčně, ale věřím že až to přejde tak se vrátí v plné síle prdíky 😀 Já si nedovedu představit že by malá nebrečela, už jsem si nějak zvykla 😅

A to bydlení, to chápu ☹ Nám by asi těžko taky hypo dali, takže nezbývá než prostě mámu nějak vystěhovat nebo jít do podnájmu a čekat až se odstěhuje sama, protože si myslim, že by ten byt stejně finančně neutáhla 😉 Asi jsem tady ještě nezmínila, že má barák kousek od města, kde bydlí teta a babička (stejně tam tráví víkendy a dovolené) a tam nám slíbila že se odstěhuje až si prohodí směnu aby jí tam jezdil autobus - tak aby si někdo nemyslel, že nemá chudinka kam jít 🙄

lenadka
9. kvě 2008

krista, ten vecerny plac malej to ako by som o mojej citala ked bola malicka 😕 nic nepomahalo a preslo to cca ked mala 5 mesiacov, dovtedy pravidelne vecer okolo siestej zacala a skoncila o osmej /po okupaní a najedeni a niekedy to pokacovalo aj potom este cca 45 min/😅 ...

krista
9. kvě 2008

Lenadka tak to je přesný při koupání dá pokoj a pak se k tomu vrátí 😅 5 měsíců? Ježiš to mě odvezou 😅 A co si dělala aby si se z toho nezcvokla? 😀 Protože když pořád pláče tak člověk neví co dělat a my navíc bydlíme v paneláku takže to je slyšet všude a já vypadám jako bych jí týrala ☹

amj
9. kvě 2008

krista- tak to s tim panelákem znám. sousedka mě chodí terorizovat, že ji vadí,jak malá brečí, jak se koupe - hází hračkama, no jasně, jak si hraje - i když ji je 15 měs tak ji občas něj. hračka vypadne, jak jezdí na odrážedle...a furt něco a že ani přes den nemá klid když v noci my s manžou tlučeme schválně do zdi 😲 😲 co bych z toho měla. Naše beruš nebreččí, ale je ted v tom věku, když na něco chce upozornit, tak řve - a to jak na lesy 😝

krista
9. kvě 2008

Amj tak to bych se sousedkou vyběhla 😅 My tady máme v baráku vztahy všelijaký, ale naštěstí ještě nikdo nepřišel, i když jednou když měla malá zase histerák tak třískali do topení (to abychom jako přestali 😝) Panelák prostě králíkárna no 😀

lenkabu
9. kvě 2008

krista: teda to je děs to společný bydlení...my bydlíme naštěstí sami,ale hned vedle v bytě (panelák) MM babička a ta je tady schopná zazvonit kdykoliv že se jde podívat na malou nebo šmíruje kdy mně uslyší jet ven nebo domů a vyleze s debilním dotazem "proč brečí"..a pomlouvá mně že malá brečí pořád,že se o ni blbě starám.Tchyně to samý v bleděmodrym 🙄 Jsem nasraná jen si na ně vzpomenu,ale před tebou teda klobouk dolů...já bych ji asi řekla ať se odstěhuje i když je to máma.

amj
10. kvě 2008

lenka - to tě lituju, bych ji asi přizabila. a nejhorší je, že babička nemá co na práci,a šmíruje furt, co 😀 ty jo, tak to tě obdivuju!! drž se, já bych to asi nevydržela 😅

julia225
10. kvě 2008

kacenka, smutne, ale isto nechodte k rodicom, ver mi , ze ten vztah je len preto fajne, lebo spolu nemusite byvat a ver mi,... viem o com hovorim 😅 😀

krista
10. kvě 2008

Leni no taky to nemáš jednoduchý, mě šmíruje máma a tebe babička, co naděláme 😀
Já jsem manželovi říkala, že příští týden v sobotu (to budeme všichni doma) bychom se jí mohli konečně zeptat jak to bude a domluvit se na nějakým řešení, ale manža bude pracovat na našem autě, takže se to odsouvá zase na někdy jindy, ale já už fakt nemůžu, musíme se nějak domluvit, jinak se asi složim 😝
Jen se bojim jaký vztah budu mít já jednou s dcerou, ani s tátou jsem nevycházela, tak doufám, že nebudu dělat stejné chyby 😔

amj
10. kvě 2008

krista - musim dodat, že já s mojí maminkou mám vztah perfektní. ale bude to zřejmě tím, že spolu nebydlíme, protože to by asi taky nefungovalo, a vídáme se tak 3-4 krát do měsíce. pravda, hodně spolu telefonujeme, a když přijedeme,tak je to jak v ráji, nic nemusim dělat a můžu odpočívat. ale kdybych s ní měla bydlet, tak to asi taky neklapne 😒

krista
11. kvě 2008

Amj nevím jestli to neni třeba tím, že naši mě měli pro mě v dost pozdním věku 😒

sasiki
11. kvě 2008

Ahoj!!! Tiež sme boli v takej situácii ako ty, ale ja som bola asi v treťom mesiaci, keď sme museli odísť z podnájmu k manželovým rodičom. Tiež nám ponúkli prerábku ich domu, aby sme si nadstavili, no chceli sme byť sami. Aj keď sú fajn, nemáme výrazné nezhody, tiež som mala z toho hrôzu. Ja nie som typ na bývanie s rodičmi, potrebujem súkromie a to by sme určite nemali v takej miere, ako keď sme sami. Teraz prerábame dom a o pár týždňov sa sťahujeme a ja sa nemôžem dočkať 😀 😀 😀

krista
16. kvě 2008

Jenom píšu řešení holky 🙂

Píšu s malou v ruce, tak asi budou i chyby snad to rozluštíte:

Jak jsem předpokl. přišla se zeptat na žaluzky, nejdřív jsem jí odbyla, že nějakou známou vyšly levněji když si je dělala sama a ne na hromadnou slevu, kdyby odešla zase bych to neřekla, ale pořád tady stála a začla, že by nám na ně přidala, tak jsem se nadechla a šla na to 😅

"Stejně jsem se chtěla zeptat jako tady bude s tím bydlením?" "Říkali jsme ti že chceme brzo děti a takhle tady žít nechceme" Řekla jen: "já vím" a div se nerozbrečela ☹ bylo mi jí moc líto, neměla to slibovat ☹ pak jsem jí řekla, jestli se máme zase odstěhovat do podnájmu, že jsme tam měli zůstat ... a že buďto bude platit 5tis. tady za tenhle byt nebo třeba za garsonku v podnájmu (jenže 5tis. se jí určo platit nechce, to by jí nezbylo ani na jídlo 😉) tak prý že se zeptá jestli by jí prohodili směnu (to už se ptá ty dva roky co tu jsme) ale já na ní budu určitě tlačit, jestli nepřijde sama tak za ní za pár dní zase půjdu.

No sečteno podtrženo, opravdu si připadám tak jak jsem si myslela, že si připadat budu ☹ jako zlá dcera ☹ a mámy mi bylo strašně líto jak tu stála ☹ já jí mám ráda ale to soužití nás ničí 😢

ivulinda
16. kvě 2008

Kristo,a mamželova máma nepracuje?promin,že se ne to ptám,ale určitě by jí pak zbylo více i na jídlo i byt!tak já mám suprovou tchýni a bydlí na baráčku a my jsme taky zdědily baráček hned vedle nich,ale to bych řešit teda nechtěla.NEZÁVIDÍM TI TO...a CO MALÁ DOBRÝ?no a co na to říká manžel?

krista
16. kvě 2008

Ivulindo jj pracuje, to bylo tak obrazně řečeno, ona totiž hodně prokouří, platí jednu půjčku, to víš to mizí rychle 😀 Určitě by jí zbylo málo na ten měsíc a to ona si ráda kupuje blbosti, takže to by nešlo, ale jako má na výběr, buďto bude ve námi zrekonstruovaným 3+1 za 5tis. nebo v garsonce za 5tis., ale zase bych asi byla naštvaná že nedodržela dohodu kdyby zůstala tady a my bychom se tísnili v garsonce, ale zase by byl klid 😅

Jo malá dobrý 🙂 Akorát často pláče tak to mám taky nervy, když je tu všechno dohromady a manža je taky suprovej jak se k tomu staví, jinej by mi už utekl - je to totiž moje máma, jeho máma je zlatá - flegmatická 😀

ivulinda
16. kvě 2008

počkej tak to s váma bydlí tvoje mamka??já myslela,že manželova!no,ale je to váš byt přece ne tak vám musí dát prostor a klid...Akde vlastně chce jít nebo zustat a už jste nějak pokročily dál??Držím palečky 🙂

krista
17. kvě 2008

Ivulindo ono je to strašně složitý, už na začátku řekla že si prohodí směnu a odstěhuje se do velkého domu který má pár km od města, bydlí tam teta i babička a ona tam stejně tráví víkendy a všechny dovči a aspoň by s tetou (její sestrou) mohla jezdit do práce a vídali by se, takhle maji protisměnu 😉 a tu směnu si musí prohodit protože jinak tam nejede bus 🙂 A pokročili jsme akorát tak co jsem psala nahoře ale za dva roky dobrý ne? 😅 Uvidíme co dál, dneska asi neni doma, vypadá to že už se balí 😅

ivulinda
17. kvě 2008

Tak to jste pokročily teda dobře.no hlavně at jste spokojeni a máte svuj klid 🙂

ivulinda
20. kvě 2008

🙂

svistinka
27. kvě 2008

My sme sa sťahovali k mužovej babke, keď som bola v 3.mesiaci, pretože sme išli prerábať náš byt, ktorý bol v zlom stave. Babka bola po mozgovej príhode a bývala u svojej dcéry. Akonáhle sme sa však ku nej presťahovali, babka prišla ťiež domov. Chodila tam však na 4 dni a 3dni bývala zas u dcéry.Tak som mala trochu stresy, pretože to bol 2izbový byt a my sme bývali v obývačke a ešte ona je strašne poriadkumilovná a za všetko ma buzerovala.Aby toho ešre nebolo málo, v júli umrel môj otec.

Prerábku bytu sme chceli dokončiť ešte pred mojim porodom, ale sa nám to nepodarilo a tak sme sa v septembri 2 dni pred porodom sťahovali k mojej mame.Tam sme mali svoju vlastnú izbu. Vlastne sa sestra z nej vysťahovala kvôli nám ku svojmu priateľovi. S mamou sme vychádzali dobre a aj mi dosť pomohla, hlavne s varením...V decembri umrela moja babka.

Teraz konečne už bývame mesiac vo svojom byte 😀 😀 😀 a už sa máme supeeer 🙂

coo
19. srp 2008

BOZE LIDI NEVITE PROSIMVAS NEKDO O NEJAKEM LEVNEM BYTE???JSME TRI.MAMA VERCA,TATA MARTIN A MIMINKO KRYSTUFEK.STRASNE MOC SE SNAZIME SEHNAT SI NEJAKY BYT V PRAZE KTERY BY NEBYL NAROCNY NA FINANCE A UZ DVA ROKY SE NAM TO NEDARI.UZ SI NEVIM RADY TAK ME NAPADLO,ZE SE ZEPTAM VAS PROTOZE KOUKAM ZE VY JSTE MELI A NEKTERI JESTE PORAD MATE STEJNY PROBLEM.MY JSME SOCIALNE SLABSI JEDINCI A NEMAME SANCI PRIJIT K VETSIM PENEZUM.PROSIM POKUD NEKDO O NECEM VITE DEJTE MI VEDET NA 777 670 155 DEKUJU MOC VERCA,MARTIN,KRYSTUFEK

ma_se
19. srp 2008

musi to byt v Prahe?

kristi
19. srp 2008

co je v Praze malo narocny???? sezenes byt 1+1 do 8 tisic, ale min si myslim,ze ne.....bezte kousek za Prahu a bude to lepsi

ma_se
19. srp 2008

neviem ci este davaju byty,ale niekedy davali byty bytove druzstvo,alebo tak nejak Becov u Mostu...okr.Most
ked tak surne potrebujete byt...vela stastia