Vztah matky s vnučkou. Jak to řešit?

zanet_zanuli
7. lis 2019

Dobry den maminky, mam nezvykly dotaz a už si nevím rady jak to řešit. Mam maminku která mi občas pomaha s vnuckou, ktera chodi do 3.tridy, protoze ja pracuji i pritel a nekdy vyzvedava vnucku z druziny..a ted ta otazka, moje mamka si vynucuje od dcery aby ji řikala porad „babicko“..jak kdyz ji zdravi a i kdyz se s ni louci, a vynucuje si i pusu treba i 20 minut, a chapu ze dcera prostě nekdy nechce a je do toho nucena..mamce jsem to nekolikrat rikala ale je to k ničemu…proste to vyžaduje a musi byt po jejim, nechape ze dcera ji ma rada i bez toho..a pak pokud dcera toto neudela nebo ji usdajne nepozdravi, mi pak mamka vyvolava a vypisuje at laskave dceru naucim slusnemu chovani.. :,( uz nevbim co s tim, dost me to vycerpava to řesit porad dokola.. :( :nevim: setkaly jste se s tim nebo nevite jak to resit?? dekuji

zelenaesmolda
7. lis 2019

@zanet_zanuli
1) ja bych ji asi durazne vysvetlila,ze se mi to neustale nuceni ditete do neceho co nechce proste nelibi
2) rekla bych ji,ze podle me dcera slusne vychovana je a ze je to moje dite a moje zodpovednost
3) zacala bych ji delat to stejne at vidi jak je to prijemne

jituli84
7. lis 2019

jelikož ještě moje malá není ani na světe a moje matinka si už ted začíná něco vynucovat asi pak budu muset udělat taky krátkej proces

zelenaesmolda
7. lis 2019

@jituli84
jak se vynucujou veci jeste na nenarozenem diteti? 😀

klea81
7. lis 2019

Najala bych si chůvu a matku bych poslala manipulovat někoho jiného 😇

jituli84
7. lis 2019

@zelenaesmolda že jakmile se narodí budu potřebovat pomoct a měla by na čas bydlet s nami, že si ji bude brát na vikendy, co bych jí měla dovolovat a co ne, prostě tak ruzně 😀

zelenaesmolda
7. lis 2019

@klea81
chuva nebude asi uplne financne dostupna pro kazdeho...navic ani s chuvou nemas jistotu,ze dite nebude manipulovat i kdyz jinak

zelenaesmolda
7. lis 2019

@jituli84
tak na druhou stranu je to hezke,ze ti chce pomoct ale vsechno ma sve meze

jituli84
7. lis 2019

@zelenaesmolda jenže já ji znám, bude to přehánět, vše musí bejt po jejím a bude každého dirigovat, hold mám obavy, že na co srala v mým dětství, tak si bude chtít vynahradit

zelenaesmolda
7. lis 2019

@jituli84
je to mozne ale to uz je na tobe jak nastavis hranice.zkus jeste nez to vypukne nastudovat asertivni komunikaci

zanet_zanuli
autor
7. lis 2019

dekuji vsem za rady,zkousela jsem nekolikrat s ni promluvit vysvetlit ji ze se mi to nelibi ale vzdy to konci hadkou a ja jsem ta spatna ona chudinka

zanet_zanuli
autor
7. lis 2019

@klea81 ta chuva me taky napadla ale kde sehnat nejakou ke ktere budu mit duveru ja i dcera a budu si jista ze se dobre postara ..je to tezkke

jituli84
7. lis 2019

@zelenaesmolda s ní se moc komunikovat nedá bud bude po jejím nebo se naštve a uraženě odejde, takže budu ta nejhoší a ona chudinka, které se ubližuje, tady to psycho vydírání jsem už zažila tolikrát , že to nespočítám, spíš jsem se naučila to vypouštět, ona se vydejchá a zase je vše v cajku..

zelenaesmolda
7. lis 2019

@jituli84
jo,to znam,tohle delaji psychopati

klea81
7. lis 2019

@zelenaesmolda no tak by se o dítě mohla dále starat matka a je tak nějak bez problémů 😇

klea81
7. lis 2019

@zanet_zanuli ideálně třeba nějaká kamarádka, se kterou se dlouhodobě znáš.

lolam10
7. lis 2019

@zanet_zanuli zkuste najit chuvu pres reference,ja bych zkusila fb skupinu maminek v okoli nejdriv...jinak si prectete(nejlepe i vase mama),pet jazyku lasky-kazdy potrebuje neco jineho proto aby chapal ze ho ma ten druhy rad,treba vam to pomuze najit v sobe vic pochopeni,protoze ji uz asi nezmenite...

cikitkapb
7. lis 2019

Babička z druhé strany rodiny?

zanet_zanuli
autor
7. lis 2019

@cikitkapb babička z druhé strany bydlí daleko a ta se vůbec neumí postarat o dceru takže ta nepřichází v úvahu..

zanet_zanuli
autor
7. lis 2019

@lolam10 děkuji zkusím popremyslet

jannym
8. lis 2019

nevim jestli u vas kde bydlite maji dosah a kontakty, ale ja jsem jednu dobu vyuzivala agenturu hlidaci babicky, byla to pro me spasa, ktera mi pomohla prezit zkusebku a udrzet si praci...

shakira007
10. lis 2019

@zanet_zanuli
Jako mně nepřijde divný co po ní chce je to snad její babička tak jak ji má říkat, a to že s ní chce mazlit je snad normální měla by si mít radost že máš mámu která se ty stará o dítě. Jediný co mi teda vadí je to že říká že je dcera nevychovana to bych jí důrazně řekla že takle o ní mluvit nebude

geilinka
5. črc 2021

To dela moje mama me, furt me objima a ja celkove na objimani kdekoli moc nejsem vyjmku mam u deti a u manzela, ale s kymkoli dalsim mi takova telesna blizkost je neprijemna..mamka to nechape a je to urcite proto ze ji nemam rada a je to bariera kvuli tomu ze se malo starala kdyz jsme byli maly furt byla v praci atd...
Rikam ji ,, to neni tebou to je proste moje vnimani telesny blizkosti, mam te rada, udelala jsi nam d3tsvi takove jake jsi kohla plno deti nema ani polovinu moznosti toho co jsme mohli my s brachou,,, po stosedasatytisici prvni to trochu vzala na vedomi....u maleho ditete je to jeste tezsi i mazlivejsi dite ma obdobi kdy ten kontakt nepotrebuje...zkuste ji rict, ze timhle natlakem od sebe malou jeste vic odezene
A jestli chce byt kvuli tomu urazena tak at...jestli zvladnete poridte si na cas chuvu a za as to treba otoci.....

geilinka
5. črc 2021

@shakira007 jenze kazde dite neni mazlive nebo ma zrivna treba rozdelanou hru prijde babicka a chce mazlit...a treba rika vnucka ahoj babi misto ahoj babicko na tom taky neni nic spatneho