Záhadné chování manžela

janesm
3. bře 2008

Ahoj chtěla jsem se zeptat jak vycházíte se svou drahou polovičkou.Můj manžel neustále navazuje kontakty s mladšími děvčaty a tále si s nimi smskuje možná se i s některou stýká.Když se ho na něco zeptám tak zapírá a zapírá,stále má mobil pod dozorem chodí s ním i na WC.Mě pořád tvrdí že miluje jen nás dvě a nikdy by nás nevyměnil.Někdy mě to dost ubíjí a trápí máte některá podobnou zkušenost??

mersedesa
7. dub 2008

bol by zbaleny iba by sa posadil zapol telku ako keby nič ,takychto ludi poznam 🙄

matullienka
7. dub 2008

dadus: len niekedy knizky nestacia 😢 skoda ze na to nie je navod

dadus
7. dub 2008

matulienka, to mi je jasne, ale ma to co do seba, aspon sa priblizit k chapaniu muzskeho zmyslania....ale ved to bolo len tak na okraj 😅

johanda
7. dub 2008

scalia - podle mě,kdybys požádala o rozvod (tedy, pokud mu nechceš dát ještě šanci), celkem pravděpodobně ti při rozvodu přidělí byt - máte ho napůl a ty jsi matka s děckem. Já bych už teda v železářství kupovala nový zámek a než by chlap přišel domů, byl by namontovaný.

lenka3p
7. dub 2008

teda holky, to je sila...
odjet za maminkou je presne to, co ten chlap uvita - je v byte sam a nikdo ho neprudi, jak uz scalia napsala... ale jak to jinak vyresit, kdyz on nechce pryc, ze? leda tou vymenou zamku...

drz se!

scalia
7. dub 2008

Lenka3, jo přesně tak. On by měl klid, nikdo by ho neprudil, nebuzeroval apod. A zámek mu vyměnit nemůžu, ten byt je i z půlky jeho. 😒

vivien742
7. dub 2008

baby nie je také jednoduché zbaliť niekomu kufre, keď je vlastníkom polovice bytu. A súd zrejme nebude prihluiadať na dieťa, byt ide na polovicu. Mám to bohužiaľ za sebou, aj keď takéto hnusné zaobchádzanie som teda nezažila. Scalia, či už z toho bytu odídeš alebo nie, závisí len od teba. Buď si istá, že tvoj manžel sa nikdy nezmení, je mi ľúto, že to píšem, ale je to tak. Ked si dovolí takto s tebou zaobchádzať teraz, keď si mladá, čo očakávaš za pár rokov? Pre tvoju psychiku by bolo asi najlepšie odísť k mame a podať žiadosť o rozvod. Keď si na materskej, myslím, že si oslobodená aj od poplatku a budeš mať nárok na výživné na dieťa aj na seba. Keby si ostávala naďalej vo vašom byte, tak to psychicky zrejme nezvládneš. A on nech si tam vodí koho chce, to ťa už nemusí zaujímať. Ja by som na tvojom mieste neplakala, ale konala. A ty sa nemáš za čo hambiť, ani nie si povinná okoliu nič vysvetľovať, ale ja by som ho teda poohovárala po celom okolí. Držím ti palce, viem, čo teraz prežívaš a ešte k tomu v období, keď by ste mali byť najšťastnejší. ☹ ☹ ☹ A keď by sa nejakou zhodou náhod tvoj manžel zmenil, má šancu aj po rozvode zliepať vzťah, ktorý pokazil, ale bude to pre neho podstatne ťažšie, ako teraz keď sa môže vybúriť (veď ty si priviazaná doma) a ešte sa tváriť urazene - veď teraz sa už chovám príkladne 🙄 🙄 🙄

johanda
7. dub 2008

scalia - já bych to řekla jinak - byt je z poloviny tvůj a on ať si jde spát k té své milence, ne? Jen to udělej, mám dojem, že si je jistý, že nic podobného nepodnikneš, zkus ho překvapit. 😉

abulinka
7. dub 2008

presne tak: ved ho tie alimenty vyliecia, uvidis. Uzivat si je jedna vec, ale trochu vela to stoji. 😠 A to nie je chlap, ludska bytost sa takto nechova.

vivien742
7. dub 2008

Johanda a čo keď jej manžel zavolá políciu? Tá bude stáť na jeho strane, pretože, keby scalia dala vymeniť zámok, tak mu bráni užívať polovicu bytu, ktorá mu patrí. Nepoznáme povahu jej muža, ale jedná dosť arogantne, takže by si scalia mohla vyrobiť zbytočné problémy, ktoré by jej manžel mohol potom použiť proti nej.Ja jej radím, dnes sa už na všetko vykašľať, venovať sa malej a premyslieť si, čo naozaj chce urobiť. Keď rozvod, zájsť zajtra na súd pre žiadosť a prípadne na sociálku zistiť, na čo má nárok. Potom zbaliť kufre, manželovi nechať list a odísť k matke. Prípadne, ak sa bude dať, preposlať si správy z manželovho mobilu na svoj, aby ich mohla v prípade potreby použiť.

johanda
7. dub 2008

Jasně, to s tím zámkem vzhledem ke vlastnictví není dlouhodobě udržitelné. Ale pořádně mu to zkomplikuje život. Nemůžeš říct mamce nebo kamarádce, aby s tebou byla v bytě? Podle toho, co píšeš, jsi jemné a trpělivé stvoření a ten tvůj idiot (promiň) na to spoléhá 😠

vivien742
7. dub 2008

johanda, výborný nápad, nasťahovať mu svokru do bytu, supeééééér
a povedať mu, že je to dačasne, ako sovietske vojská v Československu 🙂 🙂

scalia
7. dub 2008

Jediný,co tedka asi můžu je jít na pár dnů k mamce,která nic netuší a pokud nebudu vážně ale vážně rozhodnuta pro rozvod, tak ji to nechchi říkat. A bohužel několika denní pobyt u mamky asi nic nevyřeší. Stejně se jednou vrátím a budu tam kde jsem nyní.

Johanda, ano ten můj idiot na to spoléhá. Jsem citlivá, blbá a mám svatou trpělivost(nechci teda aby to znělo jako samochvála!). Vzpomínám,že mi někteří lidé říkali, že jsem svatá,že s ním vydržím. ted už to chápu.
Situace se má nyní asi tak,že přijel s malou z procházky. Řekl že se jede někam najíst. To bylo v 16 hodin. Pak volal,že mi může udělat nákup a že mi zavolá,až bude v obchodě. Uplynuly 2 hodiny a nikde nic. Tak nevím kde je-možná řeší své trable s přiblblou manželkou v náruči jiné,kdo ví. Ale je to zcela klidně možný. Jo a chová se samozřejmě tak,jako by se nic nestalo a náš vztah plynul v pohodě dál.

vivien742
7. dub 2008

Scalia tvoj manžel si dovolí toľko, koľko mu dovolíš ty, ale to asi vieš sama. Máš pravdu, že pobytom u mami nič nevyriešiš. Držkaj sa, je už jedno ako sa rozhodneš ďalej, buď silná, máš dieťatko.

johanda
7. dub 2008

scalia, pokud máš s matkou dobrý vztah a můžeš se o ni opřít, svěř se jí, určitě se bude snažit pomoct, možná má nějaké kontakty, zkušenosti atd. Možná, že její několikadenní "návštěva" u vás by také prospěla. Momentálně - pokud neznáš východisko a nevíš, co dělat, zkus zachovat klid, nebav se s manželem o jeho avantýrách, až přijde, běžně konverzuj. Až bude zase fuč, sháněj info, zajdi třeba do manželské poradny - tam by ti měli poradit i právníky, kteří se specializují na rodinné právní záležitosti. Až budeš mít ve všem jasno, postav ho před hotovou věc, žádné scény (pokud se tím neuvolníš 😉 ) a finito.

m311293
7. dub 2008

Scalia, nestačila jsem přečíst vše, ale aspoň něco. sama si odpověz na pár otázek. Změní se? Sama naznačuješ že asi ne. Chceš s takovým člověkem požít zbytek života? Mít s ním další dítě? chceč se o něho starat když bude nemocný. jestli si normální zdravá ženská tak asi ne? Máš kam teď jít, máš oporu v rodině. Pokud ano, odejdi. teď hned, pro té zdraví, pro zdraví svého dítěte. Ty si nic neprovedla, ty se nemáš za co stydět. On je hulvát, kterému nestojíš ani za to aby ty SMS mazal. Je si tebou jistý, až moc. Pokud nemáš kam jít, zatni zuby, a jen si chystej půdu pro nový život. Anebo jestli máš na to žaludek dej mu co proto, nemluv s ním, neper, nežehli, nevař. jestli chceš aby on odešel, tak hysterči, vyčítej.
ty se rozhodni co chceš se svým životem udělat, jestli se trápit, nebo si tu krátkou dobu co sme na zemi udělat co nejlepší.

m311293
7. dub 2008

Johanda, byt se nepřiděluje nikomu, pokud ho manželé získali v manželství byt je obou. jeden si ho nechá a druhému musí vyplatit poloviny hodnoty bytu. a je jedno kdo má v péči dítě.
To jen na okraj, aby byla scalia v obraze.

vivien742
7. dub 2008

m311293 ešte je tu možnosť byt predať a kúpiť dva menšie, tak sme to riešili my

m311293
7. dub 2008

vivien, to je samozřejmě taky řešení

matullienka
8. dub 2008

scalia: kocky maju pravdu ale v ziadnom pripade by som pri nom nezostavala iba by trapil teba a aj malu a to predsa nechces nie??

mersedesa
8. dub 2008

scalia- ako ?dufam že si oki 😉

matullienka
8. dub 2008

mercedesa: tak to sme dve co dufame

mataharyy
8. dub 2008

No já mrkám... Holky mají určitě pravdu, pokud je to v takovéto situaci, neváhej a utíkej, jinak ty i malá budete nešťastné 😔

matullienka
8. dub 2008

mataharyy: neviem ako ty ale ja by som teda pri takom chlapovi nevydrzala asi ani minutu

mataharyy
8. dub 2008

v její situaci??? Ani deset vteřin, bych mu ten kufr zbalila jen pro to potěšení, že bych ho po něm hodila z okna 😠

matullienka
8. dub 2008

mataharyy: tak to sme dve mozno by som sa ani len neunuvala s balenim a rovno mu to vyhadzala von oknom

mataharyy
8. dub 2008

to nemá takovou váhu jako ten kufr 😉 Po slušné pecce do kebule by se mu možná rozsvítilo 😠
Tedy ne že bych chtěla být katastrofická, ale nemůže odejít na dlouho, je nějaká doba, po kterou když nebude doma tak ji propadá nárok na byt... Tedy alespoň tak to říkala známá, která právě od manžela utekla a těsně před vypršením dané lhůty se musela vrátit, aby měla nárok na to aby ji vyplatil 😕 Teda ona to měla promakané dokonale... Schovala malou, vrátila se domu, šla k soudu a měla připravené veškeré doklady a peníze pro případ že by holku přidělili otci, tak byla rozhodnuta zdrhnout za hranice... 😒

matullienka
8. dub 2008

mataharyy: no ta to mala teda naplanovane riadne ale to je vazne tak ze straca pravo na byt? to je podla mna blbost a aka je tam lehota?

mataharyy
8. dub 2008

nemám šajn, ale vím že jsem to slyšela od několika lidí... Jako že je lhůta když se nestaráš o pozemek tak snad po půl roce ti zaniká právo na něj a do užívání ho dostane osoba která se o něj starala (pokud to nedělá dle dohody, smlouvy atd.) to vím, ale netušila jsem že to tak funguje i u manželství... Ale jak říkám, asi jo pač mi to říkalo už víc lidí... Jo a s tím bytem že ho nedostane ten kdo dostane dítě je pravda, ale je taky psáno že rodiče musí zajistit dítěti adekvátní podmínky, takže pokud se nedohodnou jinak, byt se nechává k užívání rodiči s dítětem/dětma a dle zákona o majetkovém vypořádání po rozvodu musí ten komu zůstal byt (či jiný majetek) do tří let vyplatit toho druhého, leze po oboustrané dohodě prodloužit mimosoudí cestou s ověřením dané úřednice, notáře, právníka, či tak něčeho... Tedy alespoň tak nějak jsem to vyhledala, co je na tom pravdy nevím, ale každopádně to tak funguje... Tak doufám že tu nevykládám dávno neplatné hovadiny 😅 Jestli ano omlouvám se 😨

sharlotta
8. dub 2008

Ja som tiez uz o tom pocula, ze ak jeden z partnerov opusti spolocnu domacnost, straca narok na byt. Treba to dobre zistit, nez clovek nieco podnikne. 😒