Závislost na partnerovi alkoholikovi. Máte zkušenost?

slunicko.
23. dub 2009

Mám 2 děti, na inzerát jsem si našla přítele, se kterým žiju v podnájmu. Děti jeho nejsou, on sám žádné nemá. Znali jsme se měsíc a hned jsme spolu začali bydlet. Předtím jsem žila u bývalého přítele, který měl radši kamarády a alkohol.Přitom jedno mé dítě bylo jeho vlastní. Nynější přítel zezačátku nepil, ale časem se ukázalo, že má sklony k alkoholu. Když se napije a hádáme se tak v okamžiku vybuchne a je agresivní, mlátí do věcí, rozbíjí je, sprostě mě uráží někdy i před dětmi. Poslední dobou se to tak vystupňovalo, že dokonce mrsknul králíkem mých dětí tak, že ho zabil ☹ . Vždycky mi slíbí, že už to neudělá, že prý pije co je se mnou (měl 2 přítelkyně s kterými prý se rozešel on), že je to i dětma, že jsou nevychované. Je fakt, že mám staršího syna hyperaktivního. Působí jako nevychovaný 😒 .Vždy se to na nějakou dobu uklidní, ale pak to zas přijde...Ráda bych se od něho odpoutala, ale mám strach, že to sama s dětma nezvládnu.. ☹ .Nemám k tomu dost odvahy. Taky hodně řeším finanční situaci, nemám vlastně nikoho, kdo by mě podpořil, myslím rodinu ☹ . Napište mi svoje zkušenosti s touto situací a rady. Předem dík 🙂

slunicko.
autor
23. dub 2009

...V minulosti jsem se setkala u svých partnerů s incestním chováním. Vzpomínky mi zůstaly a nyní mám podezření u nynějšího přítele, že má něco se svou sestrou..

jabber
23. dub 2009

slunicko - co tě u něj ještě, proboha, drží? 😕 😅 Zvládneš to, neboj, a najdeš si někoho lepšího 😉 držím palce!

matru
23. dub 2009

Slunicko:nemám žádné podobné zkušenosti, ale kdyby se mi něco podobného stalo, tak bych sbalila děti a utekla...to s tím králíkem je strašný!! alkoholik slibuje a nic nesplní! Pokud nemáš oporu v rodině, tak bych se obrátila na přátele a nebo požádala odbornou pomoc. Moc držím palečky, tvoje děti si určitě zaslouží lepší prostředí a ty také.

konoupek
23. dub 2009

Sluníčko,zavolej si na nějakou linku důvěry,oni ti poradí kam jít a co dělat,jen s tím chlapem nezůstávej.Ted to odnesl "jen"chudák králík a příště to můžeš být ty,nebo děti!!!!Děti si nezaslouží žít v takovém prostředí,opravdu to začni řešit a to rázně.Chápu,že máš strach ,že děti sama neuživíš,ale určitě máš nárok na nějaké sociální dávky a pod.A co tvý rodiče ty by ti nepomohli? 😨

konoupek
23. dub 2009

Určitě žádná z holek ti tu neřekne,aby si s ním zůstala a myslím,že ty sama v sobě to víš taky.

hupcza
23. dub 2009

sluni: podruhé stejný chlap (se stejným poblémem) a ty se ptáš na radu ....
přece víš, že alkoholik se nikdy nezmění ...možná dokonale vysvětlí a zdůvodní (a my uvěříme, že)
ten králík mi příjde jako hrůza - prosím nečekej, aže to nebude "jen" zvířátko dětí, ale obrátí se i proti nim

finance se pořeší - zkus socku - lepší mít trošku finančí potíže (z ruky do huby) než se nechat týrat (nebo své děti) - i ty děti pochopí spíš, že nemůžeou mít každý rok nový super mobil než to, že je jejich máma nechá terorizovat nějakým idiotem 😉

držím palec 😉

slunicko552
23. dub 2009

Tak já souhlasím s holkama.Žít ze soc.dávek není jednoduché,ale dá se to.Dětem se to určitě taky nelíbí,žít s někým takovým.Je spousta svob.maminek,lepší sama s dětmi,než s alkoholikem a tyranem.Držím pěsti,určitě to zvládneš 🙂

kejka
23. dub 2009

Bohužel musím souhlasit s holkama.
Já s alkoholikem byla.Byli jsme ale hodně mladí-18letí.Chlastal jako duha,nejdřív urážky,pak došlo na mlácení.Já blbec jsem si ho vzala.Vydržela jsem s ním rok a půl-z toho byl půl roku na vojně.4x se pokusil o sebevraždu,pak skončil na něj.čas v blázinci.To už jsem s ním nebyla.Utekla jsem k mámě.Před pár lety jsem se dozvěděla,že se mu to povedlo-zabil se.Vyskočil z okna.Naštěstí po něm kluk nemá ani ň,díky bohu za to.A propo-vadil mu pes,kterýho měli,tak ho odvedl do lesa a tam ho zabil. 😖 Tenkrát jsem si řekla,že s chlapem,který chlastá už nikdy žít nebudu a dodržela jsem to.Vedle něj jsi ztratíš sebeúctu a jen trpíš ty i tvoje děti.
Finance nejsou všechno,radši si utáhnu opasek,ale budu žít bez strachu a pro svoje děti.
Dvakrát do stejné vody nevstoupíš 😒 😒 😒 Tobě se to bohužel povedlo. 😒 O tom incestu-je mi z toho na zvracení. 😖

slunicko.
autor
23. dub 2009

Chci se zeptat, jestli existuje v Jindřichově Hradci nějaká odborná pomoc pro mamínky jako jsem já 😒. Řeším i bytovou situaci, nemohu si dovolit podnájem, sama to neutáhnu a sociálka mi taky moc nepomůže. Jsem na něm závislá i finančně ☹ i citově. Upřímně si ani nedovedu představit, že jsem bez partnera..vím, že to není ideální , ale jsem v slepé uličce, nemám kam jít, nikoho tady pořádně neznám a rodina mi nepomůže..K tomu mám i dluhy.. ☹ . Děti ho mají rádi, nevím jak z toho všeho ven 😢 ..Ptala jsem se i na ubytovnách, ale tam většinou malé děti jako mám já neberou.. 😕

kejka
23. dub 2009

http://www.jh.cz/cz/_urad/mestsky_urad/odbory/s...
To jsou stránky pro pomoc matek s dětmi v J.Hradci.Snad ti to pomůže.

slunicko552
23. dub 2009

sluni,to citově-až se postavíš na vlastní nohy a prozřeš,sama uvidíš,že Ti bude bez něj líp.Nedopusť,aby sáhl třeba na děti a až potom by jsi odešla.Toho můžeš děti uchránit.Odkaz Ti dala kejka,určitě do toho jdi 😉

slunicko.
autor
23. dub 2009

Holky díky 🙂 , určitě se na ty stránky podívám a zkusím se tam zeptat..Já vůbec netušila, že tady něco pro tyhle mamči je.. 🙂 . Nejhorší je fakt udělat ten první krok, ale já se o to pokusím.. 😉

konoupek
23. dub 2009

Sluníčko musíš,fakt neváhej,děláš to pro děti,moc držím palce 😉

jabber
23. dub 2009

Když píšeš, že ho děti mají rády, tak to asi nebyly u toho, když jim zabil králíka, že? 😅 No tak aspoň něco 😔

kejka - to je teda taky strašný 😕 😔

kveta
23. dub 2009

Utekaj od neho.

popelka.miri
23. dub 2009

Já mám dva pohledy na věc. Jako malá jsem měla otce alkoholika a moje máma neměla odvahu od něj odejít, i když jsem si to přála. Až do mých 14 let. Dodnes mám z něho noční můry a mám jistej blok, co se týká mužů, co si dají byť jen malou skleničku..už mi svítí kontrolka 😕 ! A jako máma od třech dětí zase vím, že je to těžké zůstat sama s dětmi, ale je to rozhodně lepší, než žít v nezustálém stresu a obavách. A vím, že děti tím trpí nejvíc, víc než my ženský. Já se taky rozhodla zůstat sama a rozhodně nelituji! A můžu jen potvrdit, že se to dá zvládnout a dokonce si to i užít 😅 😉

jenny73
24. dub 2009

Ahoj sluníčko! Žila jsem s alkoholikem, vzala jsem si ho....pořád jsem věřila jeho slibům, pořád jsem doufala, že až změní kamarády, až změní práci, až se vezmeme, až budem bydlet ve svém.... těch až bylo až až... a důvody? Stres v práci, hádka s bráchou a pak samozřejmě já - bylo to jako kolečko - opil se, já se zlobila a tak měl důvod se zase napít. Taky byl agresivní, taky tloukl do nábytku, prorazil dveře... Nakonec se rozvedl on se mnou, protože "se se mnou nedá žít". Byla jsem na dně, přes všechno, co se navyváděl, jsem ho milovala.

Dneska jsem mu vděčná. Mám skvělého, hodného muže, žijeme si celkem dobře (materiálně) a jsem šťastná. Můj bývalý?? Zadlužený, u maminky (která ho mimochodem v pití vždy podporovala), bez práce, po několka různých úrazech - prostě troska. Ale bolelo mě to dlouho a dlouho jsem i byla schopná se k němu vrátit...ale ty máš děti, tak mysli hlavně na ně!

A to, že jsi již v minulosti měla podobný výběr - jsou ženy, které i přes to, že ví, že to není pro ně dobré, hledají si neustále problematické partnery. Ale to by bylo na delší povídání.... (jestli chceš, napiš mi do IP)

Jediné co můžu, je držet ti palce a popřát hodně sil.

samik2008
27. dub 2009

sluni:já bych od takového chlapa utíkala co nejdál...vím co to je,mám otce alkoholika a věř že takový člověk se nikdy nezmění i když naslibuje hory doly.
Držím palce at to vše zvládneš!!!!! 😉

macek28
3. kvě 2009

slunicko,já měla alkoholika prvního manžela.Dvakrát se i léčil a stejně to nepomohlo.Pořád jen sliboval,dluhy narůstaly,že propil veškeré vybavení v bytě a do finále defakto i byt.Děti,tehdá jsem měla jen 2 moc trpěly,nejstarší dcera je dodnes na tom dost psychicky zle.Také jsem nechtěla udělat to rozhodnutí a skončit.Ale nastal den D a já jsem dnes defakto za vodou.5 let bylo náročných,neměla jsem vlastní bydlení,o dluhách nemluvím,málem jsem se i já octla ze situace na psychině.Postupem času jsem si našla přítele,dnes jsme už manželé a děkuji pánu bohu,že jse to dokázala!První manžel je nyní bezdomovec a já ta nejštastnější.
Takže jediná rada,nikdy to nebude klapat,pokud je alkoholik UTÍKEJ OD NĚHO PRYČ!

ambret
3. kvě 2009

Sluničko, vem nohy na ramena, zbal děti a utíkej pryč. Vím jaké to je. Můj první partner se kterým mám nestarší dcerku byl zase závislej na Heráku. Dostala jsem ho z toho, ale kamarády a špatnou partu nikdy kvůli mě neopustil. Bydlela jsem přes těhu na ulici, pak v azylovém domě, pak jsme dostali byt, tak jsem s ním já bláhová ještě šla bydlet. Do toho si našel milenku a čekal s ním dítě. Já blbá všechno přehlížela, nevadilo mě, že jsem neustále zmlácená a bez peněz, hlavně že jsem ho milovala i az to všechno. Když už ale po tom všem po mě šla i siciálka a holky mi v roce a půl zmlátil tak, že byla samá modřina, pochopuila jsem a odešla jsem za jiným, se kterým už jsem 8,5 roku a z toho jsme 2 roky manželé. S takovým hlajzlem ti za chvíli nic nezbyde a přijdeš ještě o děti a to snad nechceš. Utíkej holka utíkej, to je jediné co ti můžu poradit!!!!!!!

popelka.miri
3. kvě 2009

Ambret, je mi fakt moc líto, co jsi si prožila, takový hajzly bych střílela 😠 , chudák holčička 😢 , já jsem taky sama, ale jen díky jeho nevěře. A přesně jak píšeš, že ti zmlátil malou a to byl vlastní otec!, tak právě proto já se bojí hledat si k dětem partnera. Bojím se, neustále to vidím v TV a slýchám, jak chlap zmlátí dítě, nebo ho i zabije 😖 ..Raději budu sama, než riskovat tyhle problémy. Jedna vzdálená příbuzná měla také 3 děti, 1 je u její matky, která si ho vzala kvůli penězům, co na lní dostává, 2. má její býv. partner a to 3. právě také nechala jednou hlídat svému příteli a pak se vrátila a 2letý chlapeček byl samá modřina. Přišla o dítě, o chlapa a teď je sama na dně a nemá nic..Taky chlastal a bral drogy..Ona nakonec skončila i jako prostitutka. Teď je na dně a má znovu podobný typ chlapa..Pořád dokola, je to začarovaný kruh.

marecek4
29. led 2014

@slunicko. na co čekáš?jak to půjde odejdi,sama vím moc dobře o čem mluvím,jen ten odchod na můj vkus trval moc dlouho díky bývalému manželovi-prošustroval náš dům,na který nedal ani korunu,ale protože jsme ho koupili spolu ☹ tak ho rodali v exekuci a i další dluhy i na moje jméno jsou vlastně jeho-no měla jsem dlouho růžové brýle a snažila se rodinu udržet,takže není možné aby jsem si vzala jakoukoliv půjčku,ale podařilo se a máme domeček na splátky majiteli a jsme sami,za nadávky,bití,rozbíjení věcí a nervy to fakt nestojí,a přítel-ten si žije dál ve svém alkoholovém světě

sararachell
26. pro 2021

Ja osobne bych uz balila a dalsi den po tom co by zabil zvire mych deti odesla. Jedno kam, ale proste ani minutu bych tam dele nebyla....co bude nasledovat priste?? mate rada sve deti?? tak proste zmenit bydleni.....ano, finance, ale tohle je uz moc......hodne sily a drzim palce.....xxx

ajja87
26. pro 2021

@sararachell diskuze je 12 let stará, tak snad to dobře dopadlo 😉