Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

kristyn.g
9. led 2014

@jezuras to jen dokazuje co je to.za člověka... on si teď asi myslí že pouzivas dcery aby sis ho udržela

jezuras
14. led 2014

@kristyn.g Ahojky, no něco podobného, prý ho vydírám, ale jinak, aby zůstal, nedržím ho, je mi ale smutno, chybí mi, kdyby tak věděl, a ona taky, co způsobili. No nic, musím jít dál, nebude to lehké,ale nedá se nic dělat. 🙂

m30
14. led 2014

Ahoj...nevim na koho se obratit pro radu. Necele ctyri roky bydlim s pritelem, o kterem vim, ze pres vsechno ho stale miluji. Ale je tu jeden velky problem ALKOHOL. Tvrdi pri hadkach, kdy prosim at nepije, ze pije kvuli me a ze az nebudu s nim, tak prestane. Vim, ze jsem asi blba, ze bych mela jit, ale je to tak tezky. Miluji ho a chtela bych to zvladnou. Jenze se obavam zda nema pravdu a nejsem za tim ja. Nejsem hadavy typ. Nemyslim, ze bych byla spatna partnerka. Chodim do prace, penize neutracim, staram se o domacnost atd. Je mi 30 a uz bych chtela rodinu. Jenze kdyz navodim to tema tak mi rekne, ze se mnou deti nikdy nechce a nikdy si me neveme. Asi bych mela sebrat silu a odejit, ze? Nikomu jsem to nerekla, ani kamaradkam a ted, kdyz to tak pisu tak citim jak jsem blba a mela jsem odejit uz davno. A kdyz me vyhazuje a dava ultimata do kdy mam odejit. Jeden tyden je v poho a omlouva se a pak je to stejny ☹

ladkaspackova
14. led 2014

@m30 ahoj, já si myslím že jsis už odpověděla sama. ALE jestli chceš můžeš to tady s holkama probrat, aspoň se ti uleví.

laurital
14. led 2014

@m30 Tady bych byla radikální-vyhazuje tě, chlastá, ponižuje tě jak jen ženu nejvíce může řečmi o tom, že rodinu s tebou stejně nechce, takže bych to ukončila právě proto, že ti je "jen" třicet a život máš před sebou.V pětatřiceti se bude odcházet daleko hůře protože, promiň mi upřímnost, ti budou biolog. hodiny bít na poplach a hodně skvělých chlapů, kteří se právě kolem třicítky ohlíží pro partnerce pro život a rodinu, už bude zadaných.A o tom, jak alkohol ničí vztahy nepíšu, to určitě víš.

marianakrasnapanna
14. led 2014

m 30 - prosím odejdi, raději co nejdřív, opravdu a děkuj bohu, že nemáte společné děti, hypotéku atd. to by se odcházelo hůř. Jakmile odejdeš budeš mít pocit, žes udělala chybu, ale nebude to trvat až tak dlouho a uvědomíš si, že život beze strachu (Bože, v jakém přijde stavu?) a bez hádek, konfliktů a ultimát je asi tak 1000x lepší. Věř mi - můj táta je alkoholik (chlastá tak dlouho a tak důkladně, že přišel o nohu) a já si vzala člověka, který má rovněž problémy s návykovými látkami - prostě nepoučitelná. Mám dceru a hypotéku, takže se snažím - manžel byl na léčení a taky se snaží, ale - kdybych znovu stála před tím rozhodnutím - vzala bych si jinýho. Strašně se bojím jaký příklad dám své dceři - moje máma tátovo pití tolerovala 23 let - pak se rozvedla. Já sama jsem ted na rozcestí. Dávám tomu půl roku - jestli se nevzchopí (manžel) - odcházím.

marton
14. led 2014

@m30 A ty bys s takovým člověkem chtěla dítě?Vždyť on ti nejen svým jednáním,ale i slovy říká,že tě nechce.Nenech se týrat a zkus odejít.Píšu zkus,protože jak sama píšeš miluješ ho a je to pro tebe těžké rozhodnutí,ale podle toho co píšeš,promiň,ale nechápu proč s ním jsi.Přeji hodně sil 🙂 .

m30
14. led 2014

Dekuji za vase nazory. Vim, ze bych mela sebrat odvahu a jit dokud nebude pozde. Jsem taky nepoucitelna a navic mam tendence vecne nekoho zachranovat 🙂 . Ale asi je cas zachranit hlavne samu sebe. Jen me stve, ze to piti svadi na me. Protoze pry furt neco delam spatne. Jenze jsem do ted neprisla na to co delam spatne. Zajimalo me estli se tu najde nejaka holcina, ktera si prosla tim stejnym.

m30
14. led 2014

@marton mas pravdu. Jsem hloupa. Ve smes ziju jako submisivni pipinka. Mela bych se naucit zit sama a hlavne jej prestat mit rada.

marton
14. led 2014

@m30 ne,ty neděláš nic špatně,to on je zřejmě člověk bez seběvědomí a ty se mu hodíš na léčení komplexů.

m30
14. led 2014

A proc jsem to vecpala pod toto tema??? Taky to bylo ze dne na den. Rekl, piju kvuli tobe, odejdi, protoze pak teprve mi to bude stat za to nepit. Niceho jsem si nevsimla, bylo to ze dne na den...

laurital
14. led 2014

@m30 Takže svou slabost pro chlast hodil, velmi mužně 😀 , na tebe?Podívej, za své činy jsme odpovědní jen my sami, nikdo nás k ničemu nenutí ani nenavádí.A upřímně řečeno pít ze dne na den nezačne nikdo, alkohol je velmi nebezpečná droga tím, jak je společensky tolerovaná a nastupuje plíživě.
Pokud by mi chlap řekl ať odejdu, byla bych sbalená během pěti minut láska neláska, mám svou hrdost.

m30
14. led 2014

@laurital ale to vis, ze s kamaradi zasel na pivko. Ale nikdy se mi nestalo, ze radeji misto posezeni s prateli bude doma nebo potaji chlastat vodku. Hrdost? Tu jsem driv mozna taky mela 😒

laurital
14. led 2014

@m30 Ale neboj, hrdost nikam neodešla, jen ji v tobě systematicky udupává.Podívej, kdyby byl ochoten přiznat, že má problém a pije, možná by to za jednu šanci stálo, ale tohle je alkoholik jak vyšitý-on žádný problém nemá, pije jen kvůli něčemu či někomu a vždycky může přestat a za všechny jeho problémy průs.ery je zodpovědný někdo jiný, jen ne on sám.
Časem přijdeš na to, že to nikam nevede, jen dej pozor, abys to nezjistila ve čtyřiceti a s dluhy na krku.Zní to hrozně krutě, ale bohužel tak to končívá.

codal
14. led 2014

@m30 není to tvá chyba, jen jí na tebe hází. On je to snazší a on si na tobě hojí své pošramocené ego. S takovým zbabělcem nestojí za to žít a už vůbec ne mít s ním rodinu, děti, s takovým člověkem nikdy nic nevybuduješ, nikdy tě nepodrží a především tě nikdy nebude milovat tak jak si zasloužíš.
Je těžkjé vzdát se známého, je těžké odejít od zajetého a vkročit do neznáma, máš strach být sama, bojíš se, že nikoho nepotkáš, máš obavu, abys to všechno zvládla a máš pocit, že ho miluješ a že bez něj se ti svět zhroutí jen na malé kousíčky a ty už je nidky nebudeš schopná poskládat. Známe to tady skoro všechny. Ten svět se ti skutečně na chvíli zhroutí a nebudeš si možná vědět rady, jak s tím naložit, ale časem zjistíš, že se zase dává dohromady, daleko lépe a daleko stabilněji. Zvládneš to, jen udělat ten první krok. Nebudu ti říkat, neboj se, klidně se boj, to k tomu patří, přesto do toho šlápni a uvidíš, že se časem vše k dobrému obrátí. Věř sama sobě, nejsi žádná chudinka, která se o sebe neumí postarat. Možná se ti to snažil vsugerovat, ale není to provda, jedinej chudák, kterej bude bez tebe ztracenej, protože nebude mít koho ponižovat, bude on. Bez něj ti bude každopádně lépe! Hodně štěstí!

m30
14. led 2014

@codal dekuji ti 🙂

m30
14. led 2014

Vlastne dekuji vam vsem.... Ted mi nezbude nic jineho nez se poohlednout po nejakem podnajmu. Verim, ze to snad zvladnu. Treba se vic upnu na pacienty a praci. Pochopila jsem, ze me nemiluje a mozna ani nikdy uprimne nemiloval. Kdyz to vemu zpetne, tak jsem vlastne cele ctyri roky byla jak zivotem znicena 50leta zenska (ty starsi mi doufam odpusti 🙂 ). Ani nevite jak jsem rada, ze jsem to mohla nekomu rict. Vypustit to ze sebe. A to jsem se tolik let ucila i o zavislostech, ale bohuzel adiktolog ze me nebude 😉

laurital
14. led 2014

@m30 Nuž věř mi, že většina z nás, včetně mě 🙂 , umí lépe poradit druhým než sobě samé.Někdy je opravdu třeba se na to podívat nezaujatě a očima druhých.A jak píše codal, bude líp.Možná ne hned, ale bude!

espada
14. led 2014

@jezuras Oni to ví. Ale záleží jim víc na sobě - na jejich "štěstí", než na Tvém 😒 Zda budou spolu šťastni ukáže až čas. Tobě přeji, aby Ti to bylo pak už jedno a byla jsi šťastná Ty.

kristyn.g
14. led 2014

@m30 ahoj, můj muž sice žádnou závislost nemá ale sváděl na mě chronický zánět jícnu. Je jasné že při hádkách atd ho bolelo břicho víc atd, ale ony pak byly hádky jen proto že si myslel že za všechno můžu já, že ho rozčiluju, že když bude bezemě tak to bude mnohem lepší. Taky jsem byla blbá a zůstávala dokud mě sám nevykopl. Pak si ale uvědomil že problém byl v něm a ne ve mě, že prostě nechtěl přijmout zodpovědnost za to, že hledal problém všude jinde, až se okruh s ukázalo na něj. Když ho opustíš tak on uvidí že ten problém nemáš ty ale že alkoholismus je jeho problém, momentálně se jen vymlouvá, protože je to pohodlnější to na někoho svést než si to přiznat. Chlapy jsou srabi a hlavně maji vysoké ego aby si přiznali chybu nebo problém. Každopádně uděláš dobře když ho opustíš a pak uvidíš jak se to bude vyvíjet. Třeba bude prosit a slibovat ale vytrvej dokud to skutečně nebude mít nějak vyřešené minimálně. Známá mi jednou říkala že se její bývalý dokonce na pul roku napravil (hraní automatů) a chodil k psychologovi ale pak se to vrátilo do původních kolejí, ted je spokojená s jiným a nechápe že to tak dlouho snášela. Bude to těžké ale jak píšeš, musíš myslet hlavně na sebe, musíš být pro sebe na prvním místě, podívej, biologické hodiny se nezastaví, neztrácej drahocenný čas! Mě v tom nejhorším pomohlo si říct že jsem mladá a že je můj čas příliš cenný abych další měsíce věnovala truchlení a začni myslet na sebe. Určitě napiš jak se máš a jak pokračuješ, držím palce!

kristyn.g
14. led 2014

@jezuras no jo, to je přesně ono, on cítí jak se ho držíš zuby nehty(nebo ses držela) a pak bude ty drápy vidět všude a ta nová ho v tom jen podpoří. V zájmu dětí se na něj už vykašli, dej najevo lhostejností k němu a péčí o sebe že to máš na háku a že nemáš potřebu ho vydírat. Aby se "nebál" a aspon ty děti neodstrkával jako nástroje tvé údajné snahy o vydírání ☹

m30
14. led 2014

@kristyn.g urcite dam vedet. A s tim co pises ten jicen tak u nas to byla slinivka a nikdy si snad neuvedomj ze to mel hlavne z chlastu a ne ze me. Urcite dam vedet. I vy vsechny se drzte

m30
14. led 2014

@kristyn.g urcite dam vedet. A s tim co pises ten jicen tak u nas to byla slinivka a nikdy si snad neuvedomj ze to mel hlavne z chlastu a ne ze me. I vy vsechny se drzte. Do konce mesice si chci najit podnajem. Takove moje predsevzeti 🙂

laurital
14. led 2014

@m30 Tak se ozvi 😉 a drž a pamatuj, když se budeš chtít vypovídat-hups na MK 😀

codal
21. led 2014

@jezuras jak je, něco nového?

jezuras
24. led 2014

@codal Ahojky, no nového moc není, manžel je spokojený u ní, už i holkám říká, jak patří s tou druhou dohromady, jak ji moc miluje zase říká jiným, bolí to, zatím je to vše čerstvé. Pomalinku si začínám zvykat , že odešel, domů za hokama dojíždí, ale hlídá si čas, aby byl co nejvíce s ní. A co nového u Tebe? 🙂 😉

codal
24. led 2014

@jezuras U mě nic moc nového..přéští týden rozvodové stání...manžel bude možná za tři týdny otec a velmi se těší..jsem zvědavá jak tohle dopadne... Drž se holka🙂

jezuras
24. led 2014

@codal děkuji ti za podporu, ale potřebuješ i ty pevné nervy, také ti přeji hodně sil. Bude to ještě vše hodně složité, ale musíme to zvládnout. 🙂

codal
25. led 2014

@jezuras život se někdy umí pěkně zamotat, zkomplikovat a přetočit prdelí dopředu, snad to ale má nějaký smysl...

jezuras
25. led 2014

@codal to máš pravdu. také si říkám, co to má za smysl, že miluji člověka, který mě opustil, který mi řekl, že jsem skoro ten nejhorší člověk na světě, a to že vlastně za všechno mohu já, že to tak dopadlo, nechápu to. Ale, jak jsi napsala vše má svůj smysl a význam, tak snad se vše v dobré obrátí a bude zase dobře. Tak všem tady držím pěsti, ať tento rok je lepší a máme aspoň trochu toho štěstí. 🙂