Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

laurital
10. únor 2014

@dehors Jj, chápu.Jen jsem chtěla říct, že i když jeho slova působí necitlivě, přijde mi to spíše tak, že i on se celou situací velmi trápí, jen o tom neumí mluvit, možná i proto, že vidí, jak tě ten neúspěch trápí.

kristyn.g
10. únor 2014

@dehors trochu to vypada podle toho co ti řekl že mu připadá že ti jde víc o díte než o něj a děsí ho to. Vypadá to že je akorát pod tlakem a cítí se možná zahnaný do kouta. Dej mu čas vykysat - ten můj to taky potřeboval (taky nemám děti) a uvidíš za pár týdnů. A jestli se chce vrátit do své domoviny, šla bys s ním? Hlavně s ním vůbec nemluv o dětech a zkus mu porozumět.

dehors
10. únor 2014

@kristyn.g ahoj, no... je to trošku pravda - prostě mám to s otěhotněním těžký a to oddalování vede jen ke snižování šancí, že budu mít dítě. takže úplně narovinu - asi kdybych měla čas, tak bych teď nevyšilovala. nějak mi připadá, že udělal dvě rozhodnutí: odcházím + ty dítě mít nebudeš, protože za tu krátkou dobu, kdy by jsi mohla otěhotnět, nikoho neseženeš. to ale nic nemění na tom, že ho mám opravdu ráda a chybí mi.
pryč bych s ním nešla (není asiat, jen tam dlouho žil, měl by tam práci - i když to tady taky - ale zkrátka se tam cítí spokojenější - říká, že tu zůstává jen kvůli mě) - kvůli rodině i práci... a kvůli tomu, že bych byla pořád ve stresu, že se na mě stejně vykašle.
Jak zatím radí všichni - musím vydržet a uvidí se.

kristyn.g
10. únor 2014

@dehors no víš já si nemyslím že to myslí takhle jak píšeš ale ty ho musíš znát. On myslí hlavně na sebe a to musí každý člověk. Pro něj je to ted asi hrozně těžké, musí se rozhodnout o svém životě a když někdo má nepříjemný tlak z jedné strany automaticky se přiklání k té druhé. Takže fakt jediná možnost je netlačit a počkat, to to bolestivé hodně pro tebe, zkus přemýšlet taky nad možnostmi. Ty musíš otěhotnět v jakém horizontu aby to šlo? Jasně že od určitého věku se ty šance zhoršují ale je to tak dramatické?

dehors
10. únor 2014

@kristyn.g "když někdo má nepříjemný tlak z jedné strany automaticky se přiklání k té druhé" - nj! to jsem potřebovala slyšet, aby mi to trochu docvaklo. děkuju! budu čekat (pokud mě večer nezastihne potřeba okamžitě, ale okamžitě něco udělat 🙂 ...)
s tím otěhotněním je to tak, že jsme teď měli 3m posledních pokusů s hormonama (jsme v polovině), pak rychle na umělý. mudr. není schopná/nechce dát přesný horizont, ale prý je šance tak ještě rok... vzhledem k předchozím operacím a neustálým léčbám. pokud se něco nepo.... náhle.

kristyn.g
10. únor 2014

@dehors no uvidíš, já si myslím že máte velkou šanci 🙂 Potřebu okamžite! něco udělat jsem měla taky vždycky 😀 to znám. Já bych se snažila uvolnit tlak a sdělila mu že budu ho budu repsektovat ať se rozhodne jakkoliv.. ale jestli by to bylo dobře, to nevím.

Není to jednoduché s tím těhotenstvím, moc mě to za tebe mrzí jak to je, ale násilím to nepůjde. Nejlepší co můžeš zkusit přijmou přítelovo rozhodnutí co nejdříve a vyrovnat se s tím co nejdříve pokud by to nedopadlo abys měla šanci potkat někoho nového... Jen blbý dotaz, ty vajíčka nejdou zamrazit?

dehors
10. únor 2014

@kristyn.g nj. násilím ne 🙂. potkat někoho nového... nevím - buď by jsme to museli začít okamžitě zkoušet - což mi přijde blbý, nebo bych musela počkat, a pak bych mu oznámila, žze vlastně asi už nemůžu mít děti 😒 . obě varianty se mi zatím zdají nevhodný.
vajíčka by zamrazit šly, ale já nedonosím... a navíc nejsem pro nějaké extra pokusy. prostě když tělo nechce, tak nechce. určitě k topmu má důvod. ale třeba změním názor...

kristyn.g
10. únor 2014

@dehors uvidíš a nikdy nevíš na koho narazíš!

atinenka
11. únor 2014

Krásný den všem! Ráda bych poprosila, zda jste, nebo zda někdo máte známé osamělé maminky, o kterých víte, že by jim nevadilo si se mnou trošku popovídat, dali byste mi na ně kontakt nebo je poprosili, zda by zkontaktovali mě? Jednalo by se o pár otázeček, naprosto anonymních...Jedná se o mou bakalářskou práci. Děkujuuuu! Moje e-mailová adresa je lifelike@seznam.cz nebo klidně volejte na 723625606 🙂

Zdraví Vás Veronika

codal
13. únor 2014

exmanželova milenka dnes rodí, docela mě to rozhodilo, ač jsem to čekala a ač si myslím, že je to dobře, protože ta nejistota co tu visí ve vzduchu je děsná... teď už budou všechny karty vyloženy...

wisttit
13. únor 2014

@codal Milá Codal, přeju Ti hodne sil v dnešní den i v těch příštích. I kdyz sem moc neprispivam, tak věř, ze na Tebe často myslim a přeju Ti jen to nej.
I kdyz je to těžké, tak se snaz na to miminko nemyslet. At je jeho nebo není. Ty budes mít jednou svoje a to bude pro Tebe to nejkrásnější na světe. Uvidíš, ze to tak jednou bude.
Navíc žena, která prožívá své těhotenství se dvěma partnery mi pripada spis jako chudák než jako vítěz. Cele těhotenství, porod i to samotne miminko je tak jedinečná věc, ze je smutné, kdyz si toho někdo takovým způsobem neváží a děla z toho v podstatě frašku... Asi bych nechtěla byt těhotná a nevedet s kým se mám vlastne těšit a radovat.
Jeste jednou Ti přeji hodne sil!!!

codal
13. únor 2014

@wisttit Děkuju ti za hrozně hezkou rakci..já jim to rozohodně nezávidím, spíš se mi jen zastesklo, jak ten rok všechno změnil a jak jsem si já přála s ním to dítě jednou mít a nakonec to dopadlo takhle... to prostě trochu bolí... aale rozhodně bych nidky nechtěla být v jejich situaci a nechápu, jak tohle může někdo dopustit... jen doufám, že to to mimnko nijak nepznamená a bude v pořádku...ani nevím, který tatínek šel nakonec na prodoní sál...

kajalka
13. únor 2014

@codal Úplně tě chápu. Když si můj bývalý pořídil miminko s holkou, se kterou mě podváděl, taky to moc bolelo. Ale čas to zahojil, nepociťuju už vůbec nic. Jednou to bude u tebe stejný. A co víc - budeš mít rodinu s někým, kdo za to stojí. On teď bude v nejistotě, čí to miminko je, jestli to dotyčná neudělá znova.

codal
13. únor 2014

@kajalka jednomu z nich se brzo zhroutí celý svět...příjde o milovanou ženu a dítě, na které se těšil... to je prostě masakr... a její manžel je ještě v horší pozici, protože jeho rodina netuší, že to dítě možná není jeho, takže jim to bude muste oznámit a i pro mě to bude velká ztráta... můj bývalý zas pro změnu bude muste své rodině oznámit, že už je několik dní (týdnů) tatínkem, ty ho pro změnu vyděděj až zjistěj, za jakých okolností se to stalo... telenovela hadr...

julietta111
13. únor 2014

@codal Je to teda fakt situace jak z "blbý telenovelyy" Vím, že Tě to mrzí, asi hodně bolí, ale buď ráda, že s takovýmhle člověkem nemáš Ty dítě. Budeš ho mít s někým kdo za to stojí🙂Tu paní radš moc nekomentuju, nechápu jak takhle může tahat za nos dva chlapi, vlastně celé rodiny.....Chudák miminko☹

andreeemac
13. únor 2014

Já bych to jak to bude s exmanželem nebo s jeho dítětem nebo s madam, která dítě porodila už na tvém místě codal vůbec neřešila. Hoď to za hlavu. To už Ti opravdu může být úplně jedno. Patrně ho rodina nevydědí ☹ , na to bych moc nesázela. Je to přeci jen jejich syn. Tohle stejně už nezměníš a zbytečně tím zaměstnáváš hlavu......je to skutečnost......někdy když se staráme o věci cizí nemáme čas se pořádně soustředit na svoje vlastní věci. 🙂 , zkus si říct "vyměnila jsem sebe za jinou ženu" a teď už je tam někdo jiný a mě se žije dobře.

kristyn.g
13. únor 2014

@codal není divu že se ti zastesklo ☹ to je hrozné! Třeba a ač je to nepravděpodobné osud zasáhl aby to napravil a dítě bude manžela a vše bude "v pořádku" a nebo zamíchal karty aby vytrestal všechny přítomné. Tedy ale toho jejího manžela je mi líto... ale taky si za to že bude muset rodině něco říkat po porodu může sám, měl jí rovnou kopnout do zadku jak to zjistil. Aspoň můžeš být ráda za to že bývalý manžel odešel, třeba tě to ušetřilo ještě většího zklamání. A jak to vypadá s tebou? Co ty tvé pokusy o rande?

jezuras
13. únor 2014

@codal, úplně tě chápu, já budu prožívat něco podobného, bolí to moc, vždy, když na to pomyslím. To pomyšlení, že jsem s ním chtěla mít dítě já a čeká ho s ním jiná. Drž se posílám hodně sil. 🙂

codal
13. únor 2014

@andreeemac
@kristyn.g
@jezuras Já to jen musí rozdýchat, prostě je to taková poslední tečka...

Randata nedopadla, prostě to asi chce čas...

dehors
15. únor 2014

ahoj ženy! tak u nás nic nového... ex se mnou skoro vůbec nemluví. ve středu se mě jen po skypu zeptal, jak to jde a když jsem napsala, že nic moc, tak mi napsal "to dáš". nechala jsem ho být až do pátku, pak jsem potřebovala vrátit pár věcí, tak jsem si pro ně zašla. vypadal strašně. vůbec nic neřekl. vstává teď kolem 5 večer, celou noc je vzhůru, celý den spí. do práce nechodí (nebyl v ní celý týden). vím to, protože bydlíme ve stejným domě... dnes jsem mu napsala, že jedu nakoupit a že mu něco vezmu, jestli chce. opět žádná odpověď. ach jo. nevím, jestli ho mám nechat být a ještě čekat, ale mám pocit, že na tom fakt není dobře... a že potřebuje pomoct. na moje návrhy ale nereaguje. nevím, co s tím...

codal
15. únor 2014

@dehors jestli je mu takhle mizerně, tak to asi znamená, že mu nejsi ukradená a že mu vaše odloučení ubližuje..nech ho ještě být, moc ho nekontaktuj, ať nemá pocit jakýhokoliv nálatku, tím to akorát pokazíš..drž se!

dehors
15. únor 2014

@codal já myslím, že je mu opravdu špatně, ale nejsem si jistá, že je to rozchodem. on prostě mívá takový svoje depresivní období. Jen bych prostě chtěla, aby věděl, že jsem tu pro něj, kdyby něco potřeboval. ne, že na něj kašlu a šla jsem si dál. ale nevím, jak mu to dát vědět.

codal
15. únor 2014

@dehors tak pak už je to na tobě, ty ho znáš a víš jak v takových situacích reagovat... jestli bydlíte ve stejném domě, tak se tam můžeš při nejhorším stavit...

dehors
15. únor 2014

@codal už jsem to zkoušela dvakrát. má klíče v zámku (to nikdy nedělal, až teď) a na zvonění nereaguje. prostě neodpovídá,m nemluví, nereaguje.... myslela jsem, že se chytne na to jídlo, ale asi ho neznám tak dobře, abych věděla, co dělat. myslíš, že týden je příliš krátká doba?

codal
15. únor 2014

@dehors je to krátká doba... zatím to ještě nezvdávej🙂

kristyn.g
16. únor 2014

@dehors no týden je krátká doba, ten můj potřeboval měsíc aby se rozmyslel, kdybych se nabízela možná i déle, on spíš po mě "skočil" když mu docházelo a viděl že už s ním nepočítám a bál se že mě ztratí. Nejlepší co můžeš je se nevnucovat, nekontaktovat, až tě potká na chodbě ať záříš pozitivní energií a jsi krásná jako bohyně a uvidíš. Ale každopádně musí k tomu dospět sám, když se budeš nabízet tak pak stále může mít v sobě nejistotu.

dehors
16. únor 2014

@kristyn.g mě se stýská, tak se mi zdá, že už je to dlouho. ale asi opravdu není. včera jsem mi napsala, že se mi nezdál v pořádku a že kdyby něco potřeboval, at se ozve. a teď ho nechám být, co to půjde. i když já myslím, že on se nerozmýšlí, tam se děje něco jinýho, jen nevím co. ale jo. budu se líčit, i když půjdu venčit 🙂. díky.

kristyn.g
16. únor 2014

@dehors nemáš zač, netrap se tím. Já jsem taky plakala že bud beze mě nešťastný a pak jsem si uvědomila že je to blbost, že když to tak chtěl tak je určitě spokojený. Zkus přemýšlet nad tím co teď, co pro sebe můžeš do budoucna udělat když byste nebyly spolu. Držím palce!

luky82
16. únor 2014

Ahoj tak jsem na tom dneska stejně jako ty. Ráno jsem se dozvěděla díky synovi že má manžel jinou a že jí miluje a odchází od nás......máme doma skoro 5 letého Domču a skoro dvouletou Aju.....
Mám pocit že je všechno špatně.........sebral se odjel za tatínkem a plánuje rozvod.....do toho mi jeho otec volá že si za to můžu sama, že jsem pořád naštvaná, jenže tohle nebyla první a já se tu rok snažím zachránit vztah kvůli dětičkám a i protože ho prostě miluju. Jenže jsem se snažila jen já on si neumí povídat, nikam nechodíme, vše je jen o dětech a tak jsem prostě občas vybuchla že mi ještě není 70 abych seděla doma u televize a proč se nesnaží a jestli tu být nechce tak že držet nebudu, pořád mě přesvědčoval že s námi být chce a dnes tohle a mimochodem jsou spolu půl roku.....kdy to stihl nevím. Zřejmě si bral volno v práci aby mohl být s ní jinak nikam nejde, jen hraje v kapele a jezdí na plesy ale tam s ním jsou společní přátelé, kteří by mi to donesli.
Jak píšeš jako rodina v pořádku fungovala a pak rána. Procházky, výlety, nákupy kroužky vše v pořádku a dnes obrat.......
Prosit se ho nebudu miluje jí tak by za ní stejně odešel, jediné čeho se bojím že je jí přes 30 založí si s ní další rodinu a vykašle se na naše děti a Doma je na něm docela závislí........A víš co mi to dokážem kvůli dětem, protože ony nás potřebují

luky82
16. únor 2014

A jinak ty máš možná ještě šanci to zachránit, ale na to musíte být dva a chtít to taky oba..........u nás jsem se snažila bohužel jen já a jsem tam kde jsem