Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

kristyn.g
16. říj 2013

@jezuras ahojky 🙂 to jsou novinky 😉 nenech se tu otrávit cizími radami, Jde jen o úhly pohledu, jen ty víš proč ti za to stojí a proč se ho Ty tak držíš 😉 dej si volnost a žij, vidíš jak pozitivní přístup funguje, tak v něm vytrvej, klidně se seznamuj, to mělo evidentně velký účinek 😉 neboj vše dopadne dobře a budeš zas šťastná se smát!

@codal no dokud sama nebudeš šťastná tak tě to může dlouho štvát. ale šťastná můžeš být i sama sebou. 😉 přej mu a nepatrej, netýká se tě to, ty teď žiješ svůj nový a úžasný život! 🙂

já pracuji na sobě a jsem ráda že jsem nám dala šanci, snažím se o duševní rozvoj a pracovat na tom co jsem zanedbala, neslevila jsem ze svých plánů. Jsme stále spolu a zatím dobrý 🙂 Nic není nemožné 🙂 vidíš Jezuras 😉

jezuras
20. říj 2013

Ahoj všem, velmi děkuji za vaše názory, jsou hodně důležité a to moc. Já zatím nevím, co bude, ale vím, co bych chtěla, chtěla bych manžela takového jaký byl. Nyní je jiný, stále si dopisuje, ale dlouho už za ní nebyl, tedy myslím. Jo, je to teď jiné, milovala jsem se s manželem, bylo to úžasné, snaží se ke mě být hodný, ale je tam stále to ale........, nevím jak dál, nechci na něj tlačit.To že jsem si začala psát byl asi opravdu ten impuls, který potřeboval, ale nechce stále pořád nic řešit a já to takto nezvládám. Co bude dál se uvidí. Chci, aby byl šťastný i ON, pokud to bude znamenat, že půjde za ní tak taky dobře. Chci teď na sobě pracovat, abych se líbila a hlavně abych byla sama se sebou spokojená. 🙂

@codal tobě přeji hodně síly, jsi báječná žena, která prošla špatným obdobím a potřebuje lásku a něhu i já tolik po ní toužím. 🙂

@kristyn.g tobě přeji hodně štěstí, aby ti to s manželem vyšlo, tak jak bys chtěla a nevzdávej se plánů a cílů, jsou důležité. mám je také a budu na nich pracovat. Jsi také báječná žena a manžel by si měl uvědomit, co má doma. 🙂

laurital
20. říj 2013

@kristyn.g
@jezuras
Holky a je to ještě láska?
Já nechci, aby to znělo drze a namyšleně ale znám své kvality a vím, že jsem natolik dobrá, že nemusím sbírat drobky, které mi někdo laskavě nechá.Co vás vede k tomu, že přistoupíte na tak ponižující formu vztahu?

ivular
20. říj 2013

@laurital Ponižující forma vztahu - nenašla bych trefnější výraz pro to, co ted prožívám já 😔 Ale není v tom žádná jiná žena, tak se nebudu plést do diskuse. Průběžně ji ale sleduji a přeji všem moc sil!

laurital
20. říj 2013

@ivular Přeji hodně sil a doufám, že ze všech problémů a nástrah vyjdeš jako vítěz.
Myslím na Tebe...

kristyn.g
20. říj 2013

@laurital Tak mě můj vztah nepřipadá jako ponižující, alespoň ne vůči mě. Já jsem se smířila s rozchodem, nedolejzala jsem a dostala jsem se do bodu, kdy jsem se já rozhodovala (rozhoduji)... Ty jsi něco podobného zažila?

@ivular v to mém taky "jiná žena" nebyla... důvody byly jiné... Taky přeji moc sil 🙂

laurital
20. říj 2013

@kristyn.g Ne, nezažila a ani bych nedopustila, aby se ke mě někdo takto choval.

kristyn.g
20. říj 2013

@laurital no víš..ono si pak moc nevybereš... ☹ jak nedopustit aby se ten druhý nějak nezachoval.. jedině zustat navždy sama...

laurital
21. říj 2013

@kristyn.g Každopádně Ti držím palce aby to vyšlo podle Tvých představ Kristýnko 🙂

kristyn.g
21. říj 2013

@laurital jojo jsi hodná 🙂 ja teď už vím že vše bude jen a jen podle mých představ 😉 aspoň k tomu to bylo dobré, že jsem se odpoutala od toho vztahu 🙂

kristyn.g
26. říj 2013

@jezuras ahojky, tak co? jak pokračuješ? jak se máš?

jezuras
31. říj 2013

@kristyn.g, ahojky, tak u mě je to takové, jak na houpačce, tvrdí mi, že mě miluje, ale jinak, o víkendu byl s ní a neuvažuje asi to ukončit, tvrdí mi, že ji miluje z celého srdce, mě prý také miluje, ale jinak, říkám si jaká je to láska, protože si myslím, že ne ta opravdová. Kvůli němu jsem ukončila psaní. a on mi tvrdí že nad tím přemýšlel, ale myslím si, že to neukončí, Dala jsem si ultimátum, do vánoc¨, pokud to bude takto trvat dál, ukončím to sama. Jsem z toho hodně smutná, ale nic nenadělám, budu bojovat. A co u Tebe, jak ty pokračuješ a jak se máš?? 🙂

codal
31. říj 2013

@jezuras ty chceš vážně do Vánoc tolerovat, že od tebe odchází za jinou? Hrozně si tak ubližuješ... to, že ti říká, že tě miluje, jsou podle mě jen zadní vrátka, aby jsi ho nevyhodila z domu..je to sobeckej, sebestřednej parchant... je to tvé rozhodnutí, ale ty mu nejvíc ukážeš svou hrdost a sílu, když mu sbalíš kufry... dej mu najevo, že není středobodem vesmíru, kolem kterého se všechno točí a všechno mu projde..on má teď tu nejlepší pozici, chodí si vyhazovat z kopýtka s milenkou, doma má manželku, která ho příjme zpět, kdyby mu to s milenkou přestalo vyhovovat, to je přece šílený, celé je to úplně špatně...udělej tomu přítrž, začni si vážit sama sebe, jsi skvělá baba a tohle si nezasloužíš... najdi v sobě tu sílu a pošli ho do pryč, ať se postará sám o sebe a ať hlavně vidí, že i ty se bez něj bez problémů obejdeš... přece by ses po tom všem, jak tě teď ponižuje, chodí si užívat za milenkou a doma má full servis, k němu nevrátila..to už by přece nešlo..už mu nikdy nebudeš věřit, že tě má rád, vždycky tam zůstane ta obrovská zrada, ponížení, bolest a nedůvěra.... buď statečná a utní to co nejdřív..takhle se zničíš!!! Není to snadné, ale ty se sebou necháváš neuvěřitelně zamtat...proč... možná jsem tvrdá, ale tohle je vážně šílená situace.. i kdybych byla sebevíc zamilovaná, tak já bych tohle neustála...nechala jsem se sebou taky dlouho zametat, ale tohle už je silné kafe i na mě... no, já ti jen přeju, aby ses z téhle situace co nejdřív dostala, ať už jakkoliv a přeju ti hrozně moc síly a co nejméně bolesti... nemáš to lehké holka... snad bude lépe...

zmrz_lina
31. říj 2013

@codal - píšeme jí to tu už delší dobu, ale bohužel, někdy se člověk už pak musí držet hesla: kdo chce kam, ......

diviska
31. říj 2013

Holky, z vlastní zkušenosti - jestli to nefunguje dlouhodobě, na nic nečekejte a pryč. Jedna věc je bojovat o záchranu vztahu pokud chtějí oba a druhá věc je nechat ze sebe dělat ... ( nevím k čemu to přirovnat abych nebyla vulgární ) já sama jsem bohužel sebou nechala zametat docela hodně dlouho, protože jsem byla těhotná a posléze s novorozencem, ale jen mi to pokazilo nejen těhotenství ale i šestinedělí a první rok života dcery... kdybych se rozhodovala znova, šla bych hned a o miminku mu ani neřekla...

codal
31. říj 2013

@zmrz_lina já chápu, že je to těžké, kdyby to v mém případě manžel neutnul a neřekl, že prostě už ne, asi bych se taky držela zuby nehty, "bojovala", prosila...byla jsem na něm až příliš závislá a myslela si že bez něj skončí svět... já jí jakoby rozumím, ale je to šílené...v tomhle případě jsou v tom ještě navíc děti, což je ještě horší... každopádně kdybych věděla, že si manžel chodí nepokrytě užívat jinam, a mě se snaží opíjet rohlíkem: "já tě miluju, ale jinak, jí miluju z celého srdce" tak to je věc, přes kterou podle mě už nejede vlak... tady není cesty zpět, stejně se to rozpadne ať dřív nebo později, i kdyby se nakrásno vrátil, nic už nebude stejné a ten vztah to do konce života neuvěřitelně poznamená... ženské mají tendci se na chlapy fixovat a mají obrovský strach ze samoty, tak radši drží, trpí dokud to jen trochu jde, ale podle mě tahle nejistota a tohle ponížení je daleko horší než být sama... alespoň pro mě... bylo to těžké, stále si zvykám na to, že jsem sama, ale v podstatě se mi neuvěřitelně ulevilo...už mi ani nechybí, uvědomila jsem si, kolik toho bylo špatně (oboustranně) a že to byl spíš zvyk než obrovská láska.....teď je mi o hodně lépe.. i bez chlapa...

laurital
31. říj 2013

@jezuras Jezurášku, kdyby tě opravdu miloval a měl upřímný zájem o záchranu vztahu, ihned by s ní přerušil veškeré styky a pokusil by se obnovit důvěru mezi vámi.
Jen tě zneužívá a zbaběle využívá tvé lásky pro vlastní pohodlí, nic neřeší, protože jako zbabělec na to nemá koule.Vztahy se rozpadají, ale chlap, který si ženy váží, i když už ji třeba nemiluje jako partnerku, by ji nikdy nenechal tak dlouho trápit a utápět se v naději, že možná přijde zázrak a on se vrátí...nevrátí.

fallingstars
31. říj 2013

@jezuras Sleduji Tvůj příběh už delší dobu a teď mi to zkrátka nedá. Píšeš, že budeš bojovat, ale tohle není boj. Není to boj o vztah, vůbec to už není boj o Tvou hrdost a Tvoje já, a není to ani boj o hodnoty, které prezentuješ Tvým dcerám jako standard. Je to pořád jen vyčkávání na krok protistrany a zoufalá snaha zachovat si naději na návrat, to vše omlouvané nějakým nesmyslným ultimátem, které je ale na nic, protože čas na rozmýšlení a rozhodnutí už byl.

Vyzní to paradoxně, ale o vztah můžeš "bojovat" jen tak, že neztratíš tvář hlavně sama před sebou, zachováš si hrdost a ukážeš Tvému muži, že když už on nezná Tvou cenu, tak Ty ji znáš a nehodláš čekat, až on si něco na nějakých pomyslných váhách vyváží, aby s jednou variantou nepřišel náhodou o víc než s druhou. V životě jsou jen dvě varianty, a to chci anebo nechci, žádné "chtěl bych, ale..." nebo "miluju Tě, ale jinak", to jsou vždycky jenom výmluvy a s prominutím kecy, nezlob se. Situace je podle mě teď taková, že on miluje tu druhou, a Ty jsi pro něj ta pohodlná a známá strana vah, kterou si nechá, dokud to půjde, a evidentně ví, že to půjde, dokud on bude chtít. Fakt to tak chceš? Upřímně, na jednu stranu se nedivím, že si chlapi někdy k ženským tolik dovolí, protože kde není trest, není zločin, a kde není sebedůvěra, nemůže být respekt.

Čím víc se mu budeš chtít podřídit a čím víc budeš jeho, bez ohledu na situaci, tím míň on bude chtít, abys jeho byla. Zní to paradoxně, ale je to tak. Řekni mu, ať odejde, okamžitě nebo max. do týdne, měl dost času si věci zařídit, protože jedině tak zjistíš, zda ten boj (ale ne v té Tvé verzi) má ještě smysl. Jedině tak on zjistí, jestli mu chybíš. Pokud ne, nechybělas by ani do těch Vánoc (při současném, pro něj velmi výhodném stylu života). Život je krátký, nezkracuj si ho čekáním na člověka, který o to vlastně třeba ani nestojí... 😔

laurital
31. říj 2013

@fallingstars Skvěle napsáno!
Tohle už opravdu není boj, ale prodlužování kómatu a čekání na ránu z milosti.
Vždyť Jezuras mu ani tím trpělivým vyčkáváním nedává možnost zjistit, jestli by mu třeba nechyběla.A ani nemá možnost si uvědomit, že by třeba nechyběl ani on jí..

codal
31. říj 2013

@fallingstars Souhlasím...boj o vztah to může být ve chvíli, kdy budou chtít a bojovat oba, sama to nikdy nezachrání... a on to řešit nebude, dokud nebude muset... a on teď nemusí, protože má všecho... proč by si to komplikoval... všechno má naservírované na zlatém podnose a ještě si může vybírat... a tenhle luxus si on prostě nezaslouží..

espada
31. říj 2013

@jezuras mi řekl manžel taky, že mě nemiluje. A bylo hotovo! Vím, že Ti krvácí srdce. Vím, že se cítíš hrozně. Věř mi, zažívám to samé. Ale budu teď upřímná a možná to bude pro Tebe moc drsné, ale mi hrozně pomohlo si to takhle drsně uvědomit. Proto, jestli se necítíš na nepříjemnou upřímnost, nečti prosím dál. Nechtěla bych Ti přitížit nebo ublížit.

Já bych ho vykopla okamžitě. Čekat do vánoc? Proč? Na co?.
Shrňme si fakta: Nemiluje Tě! Spí s jinou! Hladí jí, chodí s ní za ruce, směje se s ní, říká jí, že ji miluje! Kdo ví, co jí říká o Tobě! Využívá Tě, jen aby jemu bylo dobře. Co z toho plyne? Je to sobec, který vše dělá jen pro sebe a promiň, ale myslím, že Ty a Tvoje pocity jste mu úplně jedno. A taky si myslím, že se nevrátí - bude to takhle provozovat, dokud mu to nezatrhneš ty nebo ta jeho krasotinka.

Píšeš, že chceš, aby byl šťastný i ON. A co Tvoje štěstí. Taky píšeš, že chceš teď na sobě pracovat, aby ses líbila a hlavně abych byla sama se sebou spokojená. Ale myslím, že to děláš zase jen kvůli němu, aby se vrátil, ne kvůli sobě.

Prosím, uvědom si, co Ti dělá, jaký je to h....! On je špatný člověk, využívá Tě, chápeš?!

Jestli chceš mermo mocí čekat do vánoc a dát mu ještě šanci, řekni mu, ať jde do vánoc úplně pryč. Nekontaktuj ho, neodpovídej mu na jeho kontakt. Řeš s ním jen důležité "provozní věci". Uvidíš, co to udělá.

Možná se hrozně pletu, ale zkus se nad tím, co jsem napsala alespoň zamyslet, jestli na tom něco není. Prosím udělej to pro sebe! Držím palce.

diviska
31. říj 2013

aby se muž vrátil, musí pochopit, že mu žena chybí a to se nestane když jí má pořád u sebe...já bych ho už ale zpět nebrala ikdyby stokrát chtěl...

fallingstars
31. říj 2013

@laurital Přesně tak. Já vím, že je to těžké, a že někdy hlava ví něco jiného, než srdce cítí, a rozhodnutí jako takové je vždycky jen na člověku, který to žije, ale přece jen bychom měly mít nějaké hranice, co mužům, i těm, co milujeme z celého srdce, dovolit. Držím palce @jezuras, aby si ty hranice dokázala vytvořit 😔

codal
31. říj 2013

@fallingstars já jsem své hranice neustále posouvala, až jsem najednou měla pocit, že už není kam dál couvat a že už to ani nejsem já...pořád se ještě znova hledám a své hranice znova buduju...

fallingstars
31. říj 2013

@codal Ono já si myslím, že @jezuras k takovému bodu taky dojde, jako jsi došla Ty...jen třeba později. Každý to zase máme jinak nastavené, vůbec nechci nikoho soudit nebo říkat, takhle je to správné a tohle je nesprávné...zvenku vždycky všechno vypadá lehčí... 😔 Ale také může pomoci, když se člověku ten pohled zvenčí, s odstupem, nabídne, a pokud si vyslechne @jezuras od více lidí to samé, třeba ji to k těm hranicím posune...

codal
31. říj 2013

@fallingstars ona to má relativn čerstvé, já jsem se z nejhoršího babrala přes dva měsíce, minimálně měsíc jsem taky doufala, že se to všechno vrátí.. až řecko mi ukázalo nový směr a to že to tak nechci..chce to čas a trpělivost... na to člověk musí přijít sám...

kristyn.g
31. říj 2013

@jezuras ahojky, no vidíš, tak mu to vrtá hlavou, ale myslíš že je nejlepší nápad se mu podřídit a nenasadit tam nějaký ten stimul aby se měl vůbec důvod rozhodnout? Například nepřestat si psát si jinýmy, no proč ty bys měla přestat, rovnou si mu měla říct že on má jinou že už ho nebereš jako partnera, že máš nárok si taky žít podle sebe... to by pro něj byla ta rána kdy by se začal rozmýšlet, začal by cítit tlak že když se nerozhodne tak mu u tebe ujede vlak! Takhle když nic a ještě se ponižuješ že se mu "oddáváš" tak on to sám neukončí, to jsem četla i v mnoha poradnách. Když mu necháš čas tak dospěje jen k tomu že mu to takhle vyhovuje, mít doma manželku a zároveň milenku, obě najednou a že tak bude chtít aby to zůstalo... nemá momentálně důvod se rozmýšlet. Nemusíš mu balit kufry pokud nechceš ale nevzdavej se svého života! Neodevzdávej mu rozhodování za tebe, odpovědnost za tvé štěstí. To je hrozná chyba která tě dovede k dalšímu utrpení. Neokrádej sama sebe o čas který můžeš věnovat jen sobě. Když se osamostatníš, budeš se mít víc ráda a starat se o sebe, klidně i flirtovat tak pro něj budeš víc žádoucí. Myslíš že ta mylenka je taky taková upjatá co čeká až se k ní vrátí doma a s nikým jiným se nebaví, neschází... to si piš že ne... tak nedělej doma ze sebe tu "manželku" ale udělej ze sebe tu nezávislou "ženu" do které se zamiloval.

Jinak u nás no... stále trpím záchvaty vzteku na něj kdy bych se nejradši sbalila a odešla, ale vím že to není o tom že bych chtěla já odejít ale kvuli tomu že bych ho chtěla znovu a znovu trestat, abych ho znovu trestala a ujišťovala sebe. Začali jsme znovu, řekli jsme si že nebudeme navazovat na to co bylo ale mám problém o tom stále nemluvit, zanedbávám sebe protože moje pozornost je zaměřená na něho, na to co dělá, na to jestli se dostatečně změnil atd.... ☹ on dělá to samé. Asi s tím budeme muset do manželské poradny. On teď začal chodit na terapie k psychologovi kvůli své minulosti, tak jsem docela zvědavá co se bude dít...

jezuras
31. říj 2013

Holky, já vím, máte pravdu, jenže ono je to vše složitější. On pracuje v místě bydliště, starší dceru vozí na autobus do školy. Jsou to další a další věci. Já bych si přála pokud to bude mít takové trvání, aby odešel a zkusil si s ní žít, Jak píšete, kdyby mě miloval, neubližoval by mi. Já bych pro něj udělala cokoliv, opravdu ho miluji. Do vánoc čekám kvůli holkám, takto jsem se s nimi domluvila. Prosily mě o to, že by to tak chtěly. Je pravda, že mě neuvěřitelně trápí, já se od něj neumím odpouta. Z mé strany je to láska. Vztah bude již narušený tím co udělal. Možná vyčkávám, asi jo. Nejsem žádná puťka, která neumí říct svůj názor, to zase ne, ale zatím mu neumím zabalit kufry a říct mu "běž". Je to ponižující a možná to někomu přijde, že nejsem průbojná. Vím, co musím udělat. Zatím nemám sílu. Uvidíme, jak to dopadne, každopádně mi moc pomáháte, tím že píšete názory. Moooc všem děkuji. 🙂 🙂

diviska
31. říj 2013

@jezuras držím palce ať to nakonec ustojíš co nejlíp!

codal
31. říj 2013

@jezuras Je mi jasné, že to rozhodnutí a šlápnutí do toho je složité a taky vím, že máš za sebou dvě děti, kterým chceš vyhovět... ale nepříjde mi to rozumné a podle mě tě to zničí..dva měíce jsou hrozně dlouhá doba a pro holky to nebude snazší ani pak..Umíš si představit vaše společné Vánoce???????? Všichni víte, že jsou poslední, on smskuje milence, předstíráte šťastnou rodinku u štědrovečerního stolu..brrr, to je šílená představa... On stejně odejde, váš budoucí společný život už podle mě nebude nikdy možný, i kdyby jste to znovu zkusili, tohle byla příliš velká podpásovka..jednorázová nevěra nebo ukončená odhalená nevěra možná, tam asi jsou šance, ale on ví, že ti ubližuje, dál se s ní schází, jde mu jen o sebe, nebere ohledy na tebe, na holky, jen sám na sebe... tohle už nemůže fungovat a čím dřív to skončíš, čím dřív najdeš tu odvahu ho nechat jít a zařídit si život bez něj, tím dřív se sama začneš uzdravovat a i pro holky to bude lepší...rozpadne se to, dřív nebo později stejně půjdete od sebe, tohle je jen protahování agonie... a trápíš tak sama sebe a holkám (a nejen jim, ale i sobě) tak dáváš falešné naděje... Vím, že máš pocit, že ho hrozně miluješ..ale zamysli se - proč ho miluješ? Za co? Ty miluješ toho chlapa, kterého sis vzala, ale tím on už není, zmizel a ty miluješ jen vzpomínku, která se už nikdy nevrátí... Nadechni se a pošli ho do háje, zabal mu kufry, ať vidí tu krásnou sebevědomou ženskou, co si nenechá srát na hlavu!!! Udělej to pro sebe a pro své dcery....