Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

nellik301
29. lis 2013

Ahojky, už jsme tady jednou byla jako Nell301 ale nějak jsem zapomněla heslo tak mám nový nick ..... v rychlosti pro ty které nevíte .... vdaná asi 4 roky, s manželem jsme se snažili o miminko když přišla ONA. Má známá, jeho kolegyně v práci, taky vdaná bezdětná s manželem - mým kamarádem se snažili o miminko. V létě přišla rána. Manžel se přiznal že je s ní! a že ona mu řekla že čeká jeho dítě!!!!! šok, naprostý ..... zhroutil se mi celý svět. Po nekonečných hodinás smutku a přemýšlení co dál, jsem myslela že se vše spravilo. Testy otcovství mohou být až po narození ..... manžel chce vše spravit, být semnou ..... a teď před Vánocema další šok, přišel s tím že to pokračuje a já nevím co mám dělat :((((( Do jaké míry mám ještě sílu odpouštět a do jaké míry je v tom zainteresovaná ona ....

nellik301
29. lis 2013

@codal Kočko jsme na tom hodně podobně, s tím rozdílem že můj muž semnou dítě chtěl ... jak se to jen kvůli jedný namyšlený mrše mohlo takto pokazit?????

codal
29. lis 2013

@nellik301 Je mi to moc líto, ale pokud tě podvádí dál, tak není co odpouštět. I kdyby teď na krásnou sliboval, že chce být s tebou, jak bys mu mohla věřit? Před tím taky sliboval a chtěl to údajně urovnat a přesto dál odskakoval za ní... Svou šanci dostal (v téhle situaci klobouk dolů, žes mu jí vůbec dala, protože čekat dítě s jinou je silný kalibr) a on tu šanci očividně promrhal... kdyby stál o záchranu vašeho manželství, tak se po takovém průšvihu bude snažit a nebude tě přece dál podvádět..odejdi od něj, bohužel to bude jeden z těch, co se nezmění...

espada
29. lis 2013

@codal Nic jiného se ani dělat nedá. Na svém místě bych od něj taky nic nechtěla, odřízla ho a začala znovu. Udělala bych to i u sebe, ale já s ním budu muset fungovat kvůli malé. A obě to zvládneme. Musíme 🙂

laurital
29. lis 2013

@nellik301 Je to kruté, ale kdyby tvůj muž nechtěl, tak ho ani mrcha nedostane, vždyť ho přece neznásilnila, ne?Nepodceňujte ty chlapy a nedělejte z nich nesvéprávné jedince, kteří se neumí bránit.
Nevěra se pravděpodobně odpustit dá, u vás je to o to horší, že budeš mít celý život její následek na očích a bude nějakým způsobem součástí vašeho života protože předpokládám, že tvůj muž s dítětem bude ve styku.
Osobně si myslím, že jednou se snad i odpustit dá, ale opakovaně?To už mi zavání nedostatkem sebeúcty ze strany podvedeného a nedostatkem sebereflexe u toho, který podvádí.

espada
29. lis 2013

@nellik301 souhlasím s @codal. Jsem v podobné situaci, manžel mě nechal těhotnou a šel za jinou. Jednu šanci jsi mu dala, to chápu, každý může udělat chybu, ale další už bych mu nedavala. U tvého může už to totiž podle všeho není chyba, ale normální chování. Je mi to líto. Bojuj.

nellik301
29. lis 2013

Já vlasntě nevím zda se k sobě vrátili jako co se táká nevěry, já jen vím že se potkávají ... na jaké úrovni ... to nevím. Další věc je ta, že dítě by mělo být uznáno jako dítě její a jejího manžela, ten se k tomu vyjádřil tak že chce zapomenout a jit dál ..... Takže manžel by ho nevídal nic .... nevím zda se v tomto směru něco změnilo .... víkend bude náročný ... nejsem najivní vím, že ho násilím u sebe neudržím a vím že to nebyla jen chyba její ale obou ... jen musím zjistit více podrobností než udělám nějaké rozhodnutí ... Manžel je dost introvert, není to jednoduchý s ním komunikovat, nebo dostat z něj co by opravdu chtěl :( a co chci já? Zatím jsem ochotná bojovat za záchranu, pokud je ještě co zachraňovat a pokud on o to stojí!!!!

codal
29. lis 2013

@nellik301 Je rozumný nedělat unáhlená rozhodnutí, zjisti co se dá, promluvte si a podle toho se rozhodni. Ber teď ohled především sama na sebe a nenech se opít rohlíkem!

nellik301
29. lis 2013

@espada
@laurital
@codal

díky holky

codal
29. lis 2013

@nellik301 myslím, že není vůbec zač... bojuj sama za sebe a nezůstavej s ním jen ze strachu, že zlstaneš sama... já jsem si dlouho nechala ubližovat a tolerovala jsem věci, kteríé se tolerovat nedají a stejně to k ničemu nebylo.. zbytečné trápení bez nulového výsledku... neudělej stejnou chybu jako já🙂..

laurital
29. lis 2013

@nellik301 Nemáš zač, to nejtěžší teď budeš muset zvládnout sama.Přeji ti hodně sil a pokud možno i chladnou hlavu při rozhodování.
Pro to malé bude asi opravdu nejlepší, když bude vyrůstat v kompletní rodině, ale to neznamená, že to mezi vámi nebude dělat propast.Kdykoliv se může cokoliv stát a dítě bude potřebovat pomoc svého biologického otce, v pozdějším věku ho bude chtít poznat a bude se ptát...zvaž, jestli i s tímto dokážete žít.

jezuras
29. lis 2013

Ahojky holky, tak koukám, že je všude něco, v úterý mi bráchova dcera řekla, že se rozvádí. My se fakt doma z toho nedostanem, furt je něco. Manžel dnes za ní odjel.. Domluvila jsem se s holkama, že pojedem na Staromák se podívat na rozsvícení stromečku, manželovi jsem řekla, zda nechce ze námi přijed, jelikož ona bydlí kousek od Prahy, řekla, že ano, ale že tedy za ní pojede v páte a přijede v neděli dopoledne. Původní domluva byla sobota a návrat neděle ráno pozdější.Nějak to přestávám dávat, v ůterý jsem se normálně zhroutila, Musím vydržet, Je to opravdu složité. zatím nemám sílu něco řešit, Zetím pa a všem hodně sil, 🙂

fallingstars
30. lis 2013

@jezuras Budu se opakovat, ale vyhoď ho už! Nemusíš vydržet už vůbec nic, a složité si to upřímně děláš sama. Sama uvidíš, že až se to rozštípne, ve finále se Ti uleví, takhle to jen protahuješ, a jemu navíc dáváš najevo, jak si na sobě necháš dříví štípat... 😖
Přeju Ti, abys sebrala všechny síly a udělala ten poslední krok, co zbývá...vždyť ty holky v tom musí mít taky dobrej hokej... 😔

jezuras
30. lis 2013

@fallingstars děkuji za názor, vím, že máš pravdu, ale tohle bohužel musím vydržet do Vánoc, tak to chtějí holky, je to jejich přání, nemohu jinak, holky ví jak to je. Dělám to kvůli nim. Chtějí tátu doma. Vím, že s e to bude muset utnou, ale nemohu teď. A já to musím vydržet, ale je pravda, že po úterku jsem v sobě opět našla sílu a vím, že na mě nikdo štípat dříví nebude, to mi věř. To, že ho milujji, to je tak, vím, je to divné i já se tomu občas divím, jak je to možné, když mitak ubližuje a pomižuje. 🙂

laurital
30. lis 2013

@jezuras Jezurásku promiň, ale mám pocit, že se čím dál víc za holky nebo nemoc schováváš a doufáš, že se stane zázrak, který ti ho vrátí zpět.A co po Vánocích?Jaké asi budou, když budete všichni vědět, že po nich už NIKDY NIC nebude?Připomíná mi to poslední večeři odsouzence, ten také doufá, že v poslední minutě dostane milost..
Tohle je jen oddalování nevyhnutelného a psychické týrání všech zúčastněných.

fallingstars
30. lis 2013

@jezuras Když budou holky chtít, abys tohle snášela dalších deset let, tak to taky uděláš? Nezlob se, ale tohle je záležitost dospělých, tj. vaše, a vy byste ji měli vyřešit co nejdříve. Samo, že s ohledem na děti, ale tohle prodlužování nesvědčí právě ani jim, o tom jsem přesvědčená. Nechápu, co bude hezkého na Vánocích, které budou vlastně už jen "jako"... 😖 Myslíš, že holkám tohle neubližuje, že nepřemýšlejí, co bude potom, že nežijí ve stresu? Nikomu nesvědčí nejistota, myslím, že téměř vždy je i bolestná jistota lepší než nejistota, kdy člověk ale tuší, že je to beztak zracené...:-/
I když by to mělo být po jejich, tak táta s nimi tedy na Štědrý den doma může být i za předpokladu, že se zítra odstěhuje pryč, nebo ne? Nezlob se, ale myslím, že jsou to jen více či méně Tvé výmluvy. Asi už jsem tvrdá, za to se omlouvám, ale už nemám jak jinak to napsat.

Pořád čekáš, kdy milostivě přijede nebo přijede, a jestli to náhodou nebude všechno jinak...Co jiného by bylo to štípání dříví? 🙄

eliska_z
30. lis 2013

@jezuras Ahoj, sleduju tvůj příběh od začátku a tentokrát už mi to nedá. Zcela souhlasím z @fallingstars, že se manžel může klidně odstěhovat hned. Pokud ho holky chtějí na Štědrý den u sebe, tak ať přijde na ten den a pak ať se zase sbalí a zmizí. Vím, že ten měsíc už bys asi překlepala, ale co pak? Pak holky řeknou, že chtějí, aby zůstal do Velikonoc, narozenin... a nezbavíš se ho nikdy. Ty budeš zničená, vynervovaná a ony ti to nakonec stejně vyčtou, žes nebyla dost silná a nezbavila se ho... a manžel bude vysmátý a v pohodě...

wisttit
30. lis 2013

@jezuras bez výhrad souhlasím s posledními dvěma příspěvky. Jsi určitě moc hodny člověk, který si sám nedokáže pomoci. Měla by jsi vyhledat někoho kdo Ti v teto situaci pomůže. Nějakého psychologa. Do manželské poradny můžeš jít i sama. Není to žádná ostuda.
Takhle to nemůžeš dlouho vydržet. Všechny tady tusime, ze ani po vanocich se nic nezmění.
Ja ani vlastně nevím co Ti mám napsat. Vse už bylo napsáno. Jen Ti přeju do života to nejlepší a hlavně sílu se vašemu problému konečně postavit celem.
Na závěr se jen zeptám - co na svém muži porad tolik milujes? Nejsou to už spis vzpomínky na neco čím býval? Ale nemusíš odpovídat, není to Tvoje povinnost. Ani není Tvoje povinnost plnit holkam každé prani. Navíc, kdyz nesplnění by bylo jen pro jejich dobro...
Držím Ti pěsti.

danfal
1. pro 2013

@jezuras Dokud ho nevyhodíš, nebudeš mít šanci ho získat zpět. On si musí uvědomit, že mu chybíte a takhle to nepůjde 🙂. I když si myslím, že on si tě nezaslouží.

jezuras
1. pro 2013

Ahojky, vím, že máte všichni pravdu, hovořila jsem i s psychologem, ten ale také souhlasí, aby to nebylo dřív, než po Vánocích, pokud spolu dokážeme aspoň trochu fungovat. Což dokážeme, nechci dělat zle. A také vím, že to budou nejhorší Vánoce. Musím se pokusit tuhle situaci zvládnout. A to, že potom bude konec je dané, on jí nenechá a já už dál nebudu a už ani nechci akceptovat, že za ní stále odjíždí.

@wisttit nemyslím si, že na svém muži miluji vzpomínky nebo tím, čím byl dříve, než se stalo, co se stalo.

Holky děkuji všem. Jsem ráda, když píšete. Napíši, když bude změna nebo se něco stane. Ještě jednou děkuji.

nnell
1. pro 2013

@jezuras promiň, ale tomu se nechce věřit, že ti psycholog poradil ho tam nechat a trpět, pokud je se situací seznámený stejně jako my tady.... Fakt by mě zajímalo, jaký uvedl důvod, že to máš udělat až po vánocích? Samozřejmě nemusíš odpovídat, ale nepiš prosím takové ty povšechné odpovědi typu "je to tak lepší" nebo "kvůli holkám", to nejsou důvody, to jsou výmluvy 😉 A na muži miluješ tedy co? To že tě podvádí, trápí, lže ti a psychicky tě týrá? A až ti řekne, že chce být na vánoce i s tou svojí, tak ji taky pozveš k vám, protože holky chtějí být s tatínkem? Promiň, asi jsem už moc upřímná, ale přijde mi, že se fakt ženeš do záhuby a odmítáš s tím cokoliv dělat, manžel ti řekl, že stejně odejde, neslibuje ti ani jiné varianty, takže tohle je fakt týrání neviňátek...

codal
2. pro 2013

@jezuras I mě příjde, že se v tom neuvěřitelně topíš:(... je mi jasné, že je náročné udělat definitivní řez, že je těžké si představit, co bude po tom, ale ono se tomu stejně nevyhnete, stejně to příjde, je to tak a tímhle si akorát komplikuješ život a neuvěřitelně si ubližuješ... hraní si našťastnou rodinku, co spolu stráví Vánoce ublíží i holkám, protože všichni budete cítit, že je to naposledy, bude to neupřímné, nepřirozené, napjaté, falešné a věř mi, že to pro vás všechny bude srdcedrásající.. vím, že si to holky moc přejou, ale jim nejde o Vánoce, nejde jim o ten jeden den, chtějí mít tátu doma, chtějí mít rodiče spolu a pořád doufají, že se to změní, asi nejsou samy schopné pochopit, že tohle, jak teď žijete, už není sktečné rodina, ale jen zoufalý pokus o ni... a ty (nebo vy) jim tím, že tímto způsobem relativně fungujete, bydlíte spolu, jdete společně na Staromák na trhy, strávítě spolu Vánoce, jim dávate falešnou naději, že se tatínek třeba umoudří a s rodinkou zůstane..o to víc to pak může bolet... jak psali holky, pokud opravdu chcete zahrát tu komedii na Štědrý den, tak budiž, ale to neznamená, že spolu do té doby musíte žít, on může klidně odejít a přijít na ten Štědrý den... tohle nemůžou rozhodovat holky, tohle musíš rozhodnout ty, za vás za všechny (manžel je bohužel takovej srab, že to neudělá, i když by měl)... Buď silná!

nellik301
2. pro 2013

Ahojky holky ... tak máme po víkendu .... řekla jsem manželovi, že takto dál nemůžu, že prostě potřebuji vědět na čem jsem ..... že mě to ničí. Řekl mi že mě miluje .... to jsem od něj slyšela jen když mě žádal o ruku - je prostě typ člověka co to neříká tak doufám že to něco znamená a že to s ní konečně ukončí! Jestli nám chce dát ještě šanci jiná možnost není!

zmrz_lina
2. pro 2013

Hluboce si vážím každé jedné z vás tady - tedy těch, které se dokázaly postavit čelem k tomu, co jim život přinesl bez toho, aniž by ztratily vlastní hrdost. Ale @jezuras je stejný typ jako moje máma, která se roky nechala mlátit, trpěla tátovy alkoholové dýchánky, které pravidelně začaly v pátek a končily v lepším případě v neděli večer, a to jen kvůli nějaké zvrácené iluzi "dokonalé rodiny", která se rozpadla ve chvíli, kdy jsem se úderem 18. narozenin sebrala a odstěhovala a udělala jim tak "pořádnou ostudu" (slova rodičů). Kdo chce kam, pomozme mu tam, holky. Je to marné a @jezuras si na to musí přijít sama. Anebo jí to taky nikdy nedojde skončí jako moje máma, která taky začala pít, dneska žije bůhví kde s chlapem, který je snad ještě horší než je táta :(

nellik301
5. pro 2013

Ahojky holky, připadám si jako na houpačce :( včera rozhovor, a výsledek, že manžel stále neví, jaký chce další budoucí život :( Řekla jsem mu že takto to nejde a on slíbil že se rozhodne a bude to brzo .... mám čekat s čím přijde a nebo dát jednoznačné ultimátum, čímž bych ho asi ztratila protože tlačit na někoho nemá cenu :( Nebo máte jiné zkušenosti????

laurital
5. pro 2013

@nellik301 Pamatuj, že jako hodná, trpělivá a všechápající manželka můžeš také skončit jako Jezuras se kterou manžel parádně zametá a to určitě nechceš, ne?
Ženská má mít svou hrdost a umět rázně bouchnout do stolu a říct, co se jí nelíbí.Takže, ač jinak nejsem příznivcem ultimát, tady bych mu ho rázně dala.Nelze dlouhodobě žít v provizoriu a nejistotě a ztrácet čas s někým, kdo se mnou být nechce.

memollka
5. pro 2013

@jezuras můžu se zeptat, kolik je holkám?

laurital
5. pro 2013

@memollka V červenci psala, že 14 a 17:

codal
5. pro 2013

@nellik301 souhlasím s laurital, ty bys teď měla být v pozici té, která se bude rozhodovat, ne on... ukaž mu, že se bez něj obejdeš, myslím, že to je jediná cesta jak si uvědomí, o co by mohl přijít. Hodně štěstí!

akrahs
6. pro 2013

@nellik301 Ahoj, je mi strašně líto, co prožíváš. Je to šílená situace bez ideálního řešení. Já teď nebudu stejně kategorická jako holky, i když mají svým způsobem pravdu a vážím si jich.
Když budu vycházet z toho, že je opravda, co ti tvůj muž říká o tom, co cítí, tak chápu, že neví, co má dělat. Je to blb, uděla strašnou chybu a hodně ti ublížil. Je to plně jeho vina.
Ovšem je to chyba, kterou si uvědomil a které lituje. Zjistil, že ona mu tźa to nestála a že má rád tebe. Bohužel one je těhotná a tvůj muž nejspíš otec. Takže on teď má dva závazky – tebe a to dítě. A to je sakra těžký vyřešit. Já vidím čtyři varianty.
1. Rozhodne se pro ni a pro dítě. Ale on nechce ji, ale tebe. Aspoň to tvrdí.
2. Bude stebou, ale s dítětem se bude stýkat. Ale žena, kterou má rád tím pádem bude mít pořád na očích to jeho selhání. A navíc se bude muset potkávat i s ní, caož na domácí pohodě nepřidá.
3. Bude s tebou a na dítě bude jenom platit. Pokud je normální chlap, bude na svoje dítě pořád myslet a bude ho trápit, že ho nevídá. A nebude trvat dlouha, ta frustrace se nastřádá, o on ti to vyčte.
4. Bude na dítě platit a bude mu jedno, že ho nevídá. Pro mě nejděsivější varianta. Pokud takhle zvládne opustit jedno dítě, kdykoliv opustí i tvoje budoucí. Takovýho chlap bych doma nechtěla.
Tak a teď mi řekni, co si má vybrat. Ani jedna varianta není dobrá. Ať to bude jakkoli, vždycky ti ublíží. A sobě teda taky, ale on si za to může sám. Myslíš, že se dá tophle rozhodnout během týdne nebo měsíce. To je něco, co změní celý váš život. Je jasné, že se v tom plácá. Když mu dáš ultimátum, nemusí nutně odejít. Ale udělá rozhodnutí, o kterém nebude přečsvědčený a vrátí se vám to jako bumerang. Pošli ho k psychlogovi. Tohle si málokdo zvládne urovnat sám, s partnerkou nebo kamarádem u piva.
Vím, že je to pro tebe hrozné, že se trápíš a že by možná jakákoli jistota byla lepší, než to, co prožíváš. Ale to musíš vědět ty. My nejsme v tvojí kůži a i kdybychom nakrásně prožívaly přesně to samé, pořád nejsme ty a naši partneři nejsou tvůj muž. Já ti můžu jenom popřát hodně síly, ať se rozhodneš jakkoli.