Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

natykata
24. zář 2013

@codal
@jezuras děkuju 🙂 člověka nejvíc drží ta podpora okolí,jak opora v rodině,tak takovýhle ,,obdiv" na netu 🙂 všechno jde,když se chce a já chtěla normální rodinu..........trošku té síly posílám i vám..opravdu to za to stojí a nemá smysl se trápit pro někoho,kdo o to nestojí...nemluvě o tom,že boží mlýny melou...a muj,zatím ještě manžel,je na takovém dně,že se mu jen směju 🙂 a věřte že i na ty vaše dojde...

jezuras
25. zář 2013

@natykata děkuji moc za zaslání té síly. Je hodně zapotřebí. U mě stále špatné, ale posouváme se aspoň k nějakému řešení. 🙂

natykata
26. zář 2013

@jezuras já jsem si natloukla do hlavy,že na světě je plno jiných,kteří o to stojí...muj přítel je mi oporou od prvního dne,kdy mě opustil manžel,nejdřív jen jako kamarád,ani jednoho nás nic takového nenapadlo,ale postupem času bylo vidět,jak rád s náma tráví čas...věnuje se dětem,ty ho milují a pro mě dělá co může......a jen pro zajímavost:včera u mě byla na drbech bývalá tchýně,zase nadávala jak pohan a prohlásila,že ten kluk musí být snad adoptovaný,že to neni možný,jen mi nevysvětlila co provedl,ale aspň z něj vytáhla nějaké peníze a koupila Kačence oblečení....

laurital
26. zář 2013

@jezuras Měla bys to ukončit, vždyť si k tobě chodí jako do hotelu.Jak si tě má vážit, když se chováš jako pejsek, který přiběhne na první zavolání?Seber zbytek hrdosti a kopni ho do zadele.Chová se k tobě jako k onuci a proč?Protože jsi mu to ty sama dovolila.

kristyn.g
26. zář 2013

@jezuras ahoj, každý pokrok dobrý, napiš pak jak to vypadá 🙂 Držím palce

Já jsem furt nějak smutná, už víc mám pocit že chci zůstat s manželem, především když mi maminka oznámila že kartářka mi předpovídá lásku s nějakým vysoce postaveným mužem... Manžel se chová divně, nevim... čekám stále jak se to vyvrbí, co bude atd..

jezuras
27. zář 2013

Ahoj všem, tak jsem začala konečně řešit sebe, jen sebe a ne manžela, bavíme se, komunikujeme, ale máme každý svůj život. Když za ní odjíždí, nebrečím, začala jsm si dopisovat s kamarádem, docela se diví, že začínám být v pohodě. Dnes za ní odjíždí a vrací se zítra večer, dokonce budu ráda, když odjede. Jo, pomáhá mi to dopisování, teď jsem se rozhodla, že se dám na hubnutí, byla jsem u holiče, pedikúra, manikúra, kouká co se děje. Začínám být nad věcí. Snad to ustojím.

kristyn.g@ musíme to zvládnout, jestli se trápíš, tak to asi není úplně dobré, já docela kartám věřím, nechala jsem si je vyložit a to už několikrát, zatím se to plní, tak uvidíme, co nás ještě čeká. Napiš, jak ti je.

Všem, kteří pomáháte, moc děkuji, Vaše podpora je strašně důležitá.

wisttit
27. zář 2013

@jezuras jsem rada, ze je Ti lip. 😉😉😉

julietta111
27. zář 2013

@jezuras Je super tohle číst, že už konečně myslíš na sebe. Už bude jen a jen líp!!! Určitě bude manžel koukat, že už jen stále nebrečíš a taky žiješ. Jen tak dál 🙂

anets
27. zář 2013

Bohužel se mi tohle stalo také a jediná rada zní, zavřít dveře a jít dál 🙂 S manželem jsem se po roce rozvedla a to ani neváhal uzavřít se mnou hypotéku na byt a pořídit si tajně další věci na splátky 😒 Tenkrát bylo vysvětlení, už tě nemiluji. A to jsme spolu byli 5 let, než jsme se vzali. Děs. Ale jak jsem četla tady v diskuzi, mne také pomohl dlouholetý kamarád a přítel 🙂 Chodili jsme spolu jen tak na večeře, povídali si o vše atd. Moc mi pomohl. Dopadlo to tak, že jsem si ho po 5 letech vzala a máme spolu holčičku a další čekáme. Chce to opravdu jít dál i když momentálně to je nepřestavitelné ....

kristyn.g
27. zář 2013

@jezuras užasné! 🙂 super! Jen tak dál!

Já mám střídavě oblačno... v noci se mi zdají dost symbolické sny o nás, zdá se mi že s ním hrozně moc chci být ale že potřebuji víc času. Mamka taky prý byla u kartářky a předpověděla prý jinou lásku, že bude na vysokém postu atd... no to jsem dostala vztek a najednou jsem si uvědomila že nechci nikoho jiného, i kdyby milionáře na vysokém postu, že prostě chci svého manžela a že ho miluji. To je docela pokrok. Tak teď si dávám čas, pujdeme do manželské poradny se poradit, pracovat na tom postavit náš vztah jiným způsobem. Jestli si získá mojí důvěru, jestli budu schopna odpustit, to se ukáže až po delším čase....

megy
27. zář 2013

ahoj holky, no já Vám chci napsat jen toto:

můj první manžel přišel a řekl ze dne na den , už tě nemiluju, počkám, až si najdeš bydlení, rozvod. jako zhroutila jsem se dost. nejen, že finančně jsem vše táhla a nezůstalo mi nic, ale představa ještě nové bydlení a začnutí od nuly byla šílená. teď zpětně, po těch všech depresích a obiňování - bych mu měla ještě poděkovat, protože jsem si našla skvělého nového muže, se kterým čekám druhé miminko - i to první je nynější manželovo 🙂 a divím se, že jsem od ex neodešla dřív. jsem vděčná za rozvod, kdy manželství bylo pro něj jen o práci a počítači a nekomunikaci.

hlavu vzhůru 😉

codal
28. zář 2013

@kristyn.g Věřím, že jsi natolik silná, že ať už to dopadne jakkoliv, tak to zvládneš! Dej si čas a prostor pro sebe, dělej jen to, co cítíš! Drž se!

jezuras
29. zář 2013

@kristyn.g Ahojky, držím ti palečky, já bych chtěla manžela také, žádného jiného, u nás to ale nejde, jelikož on se rozhodl pro tu druhou, nechce mě, řekl mi to, tak musím jít dál, ale bolí to, věřím, že u vás to dopadne lépe. Mě to hrozně mrzí, protože ho miluji. Nicméně se musím teď starat o holky a o sebe. Jeho budu milovat stále, ale bude mít rodinu jinde. Tak držím palečky a posílám hodně síly, 🙂

@codal a jak to vypadá u Tebe? také veřím, že tu pravou lásku najdeš. 🙂

codal
29. zář 2013

@jezuras Dnes jsem měla rande, v pátek jsme si celý večer psali po chatu a včera mě pozval, jestli, když je tak krásně, nezajdeme do ZOO...byli jsme v ZOO, na obědě, projít se u přehrady a pak u mě na čaji, strávili jsme spolu asi 6 hodin.b.ylo mi hrozně hezky, fakt se mi líbí...měli jsme si celou dobu o čem povídat...prožil podobnou historii jako já, s manželkou se rozešli kvůli její nevěře před několika masíci... uvidíme, jak to dopadne, jestli se ještě uvidíme, nepadadla ani pusa, bylo to čistě nevinné, každopádně doufám, že to nějak bude pokračovat...

jezuras
30. zář 2013

@codal , Jé tak to ti přeji, uvidíš, kam se to posune, rozhodně si myslím, že nezůstane jen u toho prvního setkání, neboj. Já jsem si podala inzerát na seznamku, když manžel večer v sobotu přijel, zeptala jsem se, zda se rozhodl, řekl, že chce být s tou druhou. Řekla jsem mu, že to beru a zařizuji si život podle sebe a i to, že jsem si dala inzerát, docela koukal, zeptal se kolik chlapů se my ozvalo, já řekla, že dost a to bys měla vidět, docela protáhl obličej, ale prý je mu to jedno, jen mě začal poučovat, že to není nejlepší. Píši si teď s jedním mužem, je to super, aspoň mi to trochu zvedne náladu, určitě napiš, jak to u Tebe pokračuje. 🙂 Budu držet palečky, aby to dopadlo dobře.. 🙂

codal
30. zář 2013

@jezuras dobře jsi udělala, ničemu se nebraň, ale ani se do ničeho netlač...nech tomu volný průběh... psaní je bezpečnej způsob, jak si zvednout náladu, sebevdomí a kdo ví...znám několik přátel, co se takhle dali dohromady... jen v tom pěkně pokračuj a užívej si to..

codal
30. zář 2013

Tak bohužel, ten kluk mi napsal, že se na vážný vztah necítí, že by měl být chvíli sám, že si to uvědomil na té schůzce...podle mě to nepřeskočilo, takže nic.. jsem trochu zklamaná

kristyn.g
30. zář 2013

@codal no super! 🙂 Tak piš dál, to ti moc přeju!! 🙂

@jezuras chválím, neboj určitě to nakonec dopadne dobře, a budeš ještě šťastnější než předtím 😉 Uvidíš jak budeš pak vyprávět jak to bylo dobře a tak.. 🙂 Teď se to sotva představí, ale uvidíš. Vypadá to že to tvému manželovi začíná dost docházet, že si nemůže nechat vás obě a začíná mu šrotovat 🙂 Myslím že seznamka je dobrá věc, tak jsem se seznámila s tím svým manželem, taky po rozchodu jsem si dala inzerát, tak to určitě dobře dopadne, možná se i pobavíš.

Holky nějak víc se smiřuji a uklidňuji, mám už lepší náladu, vypadá to že jsme spolu zpátky už určitě. Sice mě v sobotu vytočil zase ale to zase kravinama, protože já teď nemůžu jen tak přejít vůbec nic... za týden pujdeme do manželské poradny, tak jsem docela zvědavá.

codal
30. zář 2013

@kristyn.g neklaplo to...

jezuras
1. říj 2013

@codal : Ahojky, neboj bude lépe, ON se najde.. Já bych chtěla stále manžela zpět a stále to bolí, hlavně když odjíždí k té druhé a jak je stále nad věcí, je zamilovaný a spokojený. Já jsem stále smutná, ale nedávám to najevo. Tak držím pěstičky, vyjde to, musí, už jsi trpěla dost. Posílám hodně síly. 🙂 😉

codal
2. říj 2013

@jezuras Máš to teď hrozně těžké, ale až se odstěhuje, tak bude líp, nebudeš ho mít naučí a začne to ustupovat. Dokud se víáte, tak nemáš čas léčit rány, je lepší se nevidět! Sejde z očí, sejde z mysli. Ne hned, ale je to tak. myslím na tebe! Ps: taky mě se...e že můj muž je šťastný jinde. Zpátky ho nechci, ale taky mě to není jedno. To je přirozený!

codal
2. říj 2013

@jezuras na očích (chybka🙂

jezuras
2. říj 2013

@codal Ahojky, je to těžké, ale on se jednou odstěhuje, to mi řekl, protože chce u ní bydlet, musím si ale najít novou práci, aby mohl být u ní a ona musí najít bydlení pro manžela, aby baráček měla pro sebe a manžela. Mě to bolí a jen tak nepřebolí, ale ty se drž. Bude nám lépe, a ten pan ON se najde, věřím tomu. Tak hodně štěstíčka. Pa 🙂

codal
2. říj 2013

@jezuras Oběma se určitě svět změní k lepšímu, já tomu věřím!

luciebx
2. říj 2013

holky chtela bych znat vas nazor.. vim ze toto tema je spis kdyz opousti manzel vas.. ja opustila manzela.. taky spis ze dne na den. Kdyz sem manzelovi oznamila ze fakt koncim ze ho nemiluju a chci odejit.. tak se jen zeptal zda je v tom nekdo jiny.. rekla sem ze ano.. mame spolu 3 leteho chlapecka.. muz se zacal ptat jak dlouho .. rekla sem ze par mesicu.. no slo o pul rok.. tak jen muz rekl ze kam se minim odstehovat.. kdy co a jak bude s malym.. a tak podobne.. jen chci rict ze s muzem sme spolu nespali vic jak 4 mesice.. muz je narocny na sex.. vylozene ho potrebuje.. obcas kdyz to zacalo skripat zkousel.. ale ja rekla ze ne.. a tim to skoncilo pak uz se ani neptal... zili sme si kazdy svuj zivot.. a ja odesla.. od muze sem nikdy neslysela.. proc sem to udelala.. zda to chci jeste zachranit.. nic .. proste to vzal tak jak sem vylozila karty na stul.. chci se zeptat.. myslite.. ze je mozne.. ze tam hraje role jine zeny? ze strany muze? ja se ho teda neptala.. ale me spis prijde divne.. ze on.. ktery celou dobu vykladal jak me miluje.. ze se nesnazil ani nic zachranit kdyz se dozvedel ze mam nekoho blizkeho se kterym je mi lip nez s nim.. mozna to sem nepatri.. ale nejak me to uvnitr zere.dekuji za pripadne nazory

wisttit
3. říj 2013

@luciebx Myslím, ze to sem opravdu nepatří. 😉 pravdu Ti nikdo nenapíše, protože ji nezna. Vždy to budou jen spekulace. Měla by jsi svému bývalému partnerovi prát, aby byl šťastný. Asi to nebyla žádná příšera, kdyz s nim mas dítě. 😉

xveronikaxx
3. říj 2013

@luciebx a proč chceš vědět jestli má někoho jiného? vždyť ho chceš opustit a podváděla jsi ho... tak proč rejpeš v jeho historii? já samozřejmě chápu, že zranil tvé ego, když prstíčkem nehrabal, ale teda nestačím se divit tvým myšlenkovým pochodům...
ty ho znáš ze všech nejlíp, řekla jsi nám tu jen pár informací, jak vypadaly z tvojí strany, těžko říct, zda někoho měl nebo ne, ale především si myslím, že je to uplne jedno. Důležité je, že jste schopní se vzájemne dohodnout a dál se nesužovat a snad dokážete být šťastní a spokojení někde jinde.
Opravdu po tom nepátrej, ještě se dozvíš něco, co by tě mohlo bolet, ber to tak, že je to třeba ješita a tím, že chceš odejít, tak se urazil a nemíní se doprošovat.
snad najdete společnou řeč ohledně výchovy malého a je hezké že on se stará co a jak s ním bude...držim palce at se nový vztah vydaří 🙂

luciebx
3. říj 2013

holky dik

ve24
3. říj 2013

@luciebx Připadá mi to , že Vás naštvalo a urazilo Vaše ego , že nedolízal a neškemral, aby jste zůstala. Možná měl taky jinou a čekal, kdo udělá ten první krok. Nezlobte se, ale asi to nebylo s Váma nic extra, jak nedělal nic pro záchranu. Je to můj názor. 😉

laurital
3. říj 2013

@luciebx Upřímně řečeno mám pocit, že se chováš trošičku jako malé dítě, nechci psát rovnou rozmazlený fracek, neznám celý příběh a nechci šmahem odsoudit.TY sis našla milence, TY jsi opustila manžela po měsících nevěry tak co vlastně řešíš?Že se netrápí, že neprosí?To asi tvé ego neuneslo, viď?
Přej mu ať je šťastný a buď ráda, že to celé proběhlo v poklidu a beze scén.Nebývá to obvyklé.