Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

akrahs
6. pro 2013

@jezuras Přju ti hodně síly. Je pravda, že když takhle žiješ dva měsíce, tak ty dva týdny už asi nic nezmění. A mě ani tak "neděsí", že chceš vydržet do Vánoc, ale že pořád vlastně doufáš, že se to změní. Jinak by tě tak nerozhodilo, že chce část svátků trávit s ní. Protože to je logický. Pro něj je už partnerka ona.
Každopádně ať ty dva týdny i Vánoce utečou co nejrychleji a ty už máš pokoj.

akrahs
6. pro 2013

@codal Gratuluju k rozvodu. Zvláda jsi to skvěle. Teď už tě čekají samé hezké věci 🙂

espada
6. pro 2013

@nellik301 No, musím říct, ze @akrahs má pravdu. A v této situaci bych byla asi víc racionální než citove zapojena. Možná chce být s tebou, ale udělal hroznou věc, která má dost podstatné následky. A to se nezmění. Ať si vybere jakoukoli variantu, někomu ublíží. A já jsem přesvědčena, že pokud byste spolu zůstali, nebude to pro tebe dobré, když má dítě jinde. Podle me ti to bude ublizovat celý život a více než rozchod. Já bych asi odešla. Je obrovská bolest, ale ta přejde a můžeš začít znova a bez takových vážných komplikací. Kdybyste měli děti, bylo by to jiné, ale takhle můžeš mít "čistý štít". Navíc, když tě takhle podváděl a dlouhodobé a nedával si ani pozor ... No já nevím, takový chlap .... já už bych mu nedůvěřovala. A pamatuj na jednu svatou pravdu: Za člověka mluví činy, ne řeči. Snad ti to pomůže. Držím palce.

codal
22. pro 2013

Chtěla jsem Vám všem popřát krásné svátky a do nového roku, aby jste vkročily tou správnou nohou, aby ten nový život mohl začít se vším všudy. Hodně štěstí!

codal
27. pro 2013

@jezuras Ahoj holka, jak jste to zvládli a jak to s tebou (s váma) pokračuje dál???

jezuras
28. pro 2013

@codal Ahojky, akorát jsem se rozhodla, že půjdu napsat, a vidím, že jsi mi psala, Je konec, ještě jsem doufala, že by se dalo něco změnit, ale nedá, snažila jsem se ještě dnes s ním hovořit, řekla jsem mu, že se o něj nechci dělit, miluji ho, nevím proč, když mi tak ubližuje, dala jsem dnes ještě našemu vztahu poslední šancí, ale řekl mi, že chce být s ní, nemám již sílu, řekla jsem tedy, že je konec. Bolí to strašně moc. Doufala jsem. Milovat ho budu stále. Ona vyhrála a manžel bude spokojený. Jsem na samém začátku, jsem už unavená. Děkuji codal,

jezuras
28. pro 2013

Všem přeji do Nového roku hodně sil, štěstí, spokojenost a LÁSKU. 🙂

codal
28. pro 2013

@jezuras Z vlastní zkušenosti vím, že teď to vypadá tak, že on vyhrál, že on bude mít všechno a tobě nic nezbylo, ale ona se karta obrátí. On si uvědomí, že přišel o rodinu, že nevídá dcery tak často a velmi brzy vyprchá i ta jeho velikánská láska a on si uvědomí, že to všechno za to ani nestálo. Ve chvíli, kdy spolu začnou bydlet a řešit běžné starosti, rychle vystřízlivý.. Vážně tomu věřím, boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Můj muž je docela hotovej, že si podělal život, ne že by se chtěl vracet nebo že by litoval toho, že mě opustil, ale konečně mu začíná docházet, že je s ním parádně vymetáno a je pěkně zdrcený... a ono to podobně dopadne i u tebe... v té době ty už ale budeš daleko silnější a šťastná... vím, že máš pocit, že ho moc miluješ, ale já si to upřímně nemyslím, podle mě, je to jen zvyk a veliký strach z toho, co bude..velmi brzo poznáš, že člověk, který ti takhle moc ublížil, za tvou lásku nestál... bude lépe, teď už bude lépe, pokud jste rozhodnutí a on se odstěhuje, tak máš to nejhorší za sebou a bude se to zlepšovat..pomalu ale jistě! Moc na tebe myslím a držím pěsti...zvládneš to, máš své dcery a ty ti nikdy nikdo nevezme!!!

jezuras
28. pro 2013

@codal moc ti děkuji za podporu, teď se balí, je mi fakt strašně, jsem na začátku, vím, že to zvládnout musím, už kvůli holkám, ale to že ho miluji je opravdové, to není zvyk. Snad jednou pochopí, že tady byl někdo, kdo ho doopravdy miloval. Co bude dál se ukáže, on ale s ní bude spokojený, udělá proto maximum.

codal
28. pro 2013

@jezuras Bude spokojený chvíli, tak jak to bývá na začátcích, ale ty začátky jsou sice krásné, ale nereálné, až mu spadnou růžové brýle, uvědoí si, že to zas není taková hitparáda a že kvůli něčem tak zbytečnému přišel o milující rodinu...asi tomu teď nevěříš, já tomu taky nevěřila, myslela jsem, že jsem přišla o vše a on má všechno..není tomu tak, nakonec jsem to vlastně "vyhrála" já..ačkoliv jsem sama... už bych to nikdy nechtěla zpět, jsem ráda,že je to pryč.. i ty jednou budeš a budeš se ptát sama sebe, proč jsi byla ochotná to tak dlouho trpět a něco takového tolerovat... Vím, že je to teď pro tebe těžké a ještě bude, ale je dobře, že konečně odchází, protože to, v čem jste te´d žili, bylo neúnosné a daleko víc bolestné. Vím, že jsi doufala, že se vrátí a budete zase spolu,ale ono by to už nikdy nebylo stejné a vždycky by to mezi váma stálo..tohle se nedá zapomenout ani odpustit... Drž se!

espada
28. pro 2013

@jezuras Souhlasím s @codal, ona nevyhrála. V takovém případě není vítěz nikdo, věř tomu. A za pár měsíců to může být úplně jinak. Chápu, že to tak vnímáš, já jsem ve stejné situaci a vím, jak bolí, že je s jinou. Ale to se snaž neřešit, to není důležité. A když si nevážil toho, co doma má, nestojí za to. Ale to pochopíš později, teď je to moc čerstvé a bude to trvat. Já taky čekám až to přebolí, ale řeším jen nás dva (vlastně tři). Tu druhou ženskou neřeším, ta s tím nemá co dělat. Kdyby nebyl s ní, bude s jinou. V té bolesti je hodně žárlivosti, ale ta je nepodstatná. Myslím, že to bude bolet celý život, ale už jinak a mnohem méně. Chlap, který něco takového provede, nestojí za zlámanou grešli. Měl aby ses na něj naštvat. Chápu, že teď to tak nevidíš, ale brzy uvidíš. Přeji hodně síly.

kristyn.g
28. pro 2013

@jezuras ahojky, ty máš tuhý kořínek, co by ti musel udělat abys ho kopla do zadku konečně. Prosím tě, tohle je boj s větrnými mlýny, jen si ubližuješ. Prostě se už s tím koncem musíš smířit, přestat si dělat naděje, protože je to prostě tak. Snaž se, musíš, nic jiného ti nezbude ☹ neprotahuj to. To zvládneš!

U nás doma to jde, hodně se vztah zlepšil a stále hodně zlepšuje. Manžel chodí k terapeutovi, v lednu jdeme na párovou terapii. Akorát jsem se nedokázala ještě "otevřít" stále jsem v takové skořápce. Mám strach, nenabyla jsem znova důvěru. Ale vidím to tak že dlouhodobé problémy už vyvrcholily, došlo ke změně, tak uvidíme...

holky držte se!

kristyn.g
28. pro 2013

@nellik301 Ahoj, tak snad už se to u vás nějak poholo. Z vlastní zkušenosti nejvíc pomůže říct čau, odejít. Osamotě si člověk lépe utřídí myšlenky, zjistí jestli mu ten druhý chybí, co chce atd.. A když vidí že ten druhý pro něj celé dny jen nebrečí tak ho to spíš "tlačí správným" směrem...

danfal
30. pro 2013

@jezuras Hlavně ty slibované boží mlýny nevyhlížej, může se klidně stát i to, že bývalému se nic nestane a bude spokojený. Já spíš razím heslo přej a bude ti přáno. Sama jsem si prošla dvěma bolestnými rozchody a ani jednomu z partnerů se nic špatného neděje. Oni mají nové rodiny a já jsem se synem už skoro pět let sama a to oba opustili mě kvůli jiné se zdůvodněním, že jsem tlustá a podobně. Zvládneš to, ale musíš se přestat orientovat na něj a řešit ho. Můj tatínek mi tehdy řekl, že mám syna at se laskavě postavím nohama na zem a začnu se věnovat jemu.

jezuras
30. pro 2013

@danfal Ahoj a děkuji. Ani já manželovi nepřeji nic zlého, ať je spokojený a šťastný. Vím, že zvládnout to musím. Nechci mu dělat žádné problémy, nemá to cenu. Děkuji 🙂

evinda12345
31. pro 2013

Ahoj holky
přeji nám všem, pro které byl tento rok utrpením, bolestí, poznáváním sama sebe a toho, co vše jsme schopné vydržet a unést - aby se nám splnily 3 přání. ALE: napište si je na papírek a ten dejte do okna (aby ho nikdo neviděl ale. A věřte, tak jako jste věřily tenkrát, když jste psaly Ježíškovi.
Myslím si, že se to vyplní. Že ta myšlenka, vyslaná do vesmíru je mocné kouzlo.

Stručně o mě: psala jsem sem ze začátku, codal mi mluvila z duše. Jsem rok a skoro 3 měsíce po provalení nevěry, které přišlo nečekaně. Muž na minutu letěl - a já se složila. 3 měsíce agónie(ty si ani nepamatuji) - nejedla jsem, nepila, fungovala na "autopilota". Pak jsem se dala do rekonstrukce domu, povedla se úžasně, mám z půlky domu penzionek (denně v slzách). Pak změnila zaměstnání (odešla jsem z lukrativní pozice, mám polovinu peněz - ale jednou tolik svobody). Po 10 měsících po rozchodu mi kamarád představil muže, se kterým jsem dokázala nemožné (sex), přitahuje nás to k sobě, ale každý si představujeme vztah jinak, tak jsem se s ním rozešla, dala si 2 měsíce pauzu a pak na seznamce našla super chlapa - ale došlo mi, že mi lže (jsem ještě ženatý, ale běží rozvod, nežijeme spolu už 5 let..). Ženatý NIKDY!!! Tak opět rozchod. Dnes mi napsal (asi oťukává terén, jestli mu přeci jenom neuvěřím). Nevím, nevím. A napsal i ten první !!! Tak nevím... vím jediné: už neřeším exmanžela!!! A to je moje velká výhra, nevěřila jsem, že to dokážu, byla jsem závislá (17 let manželství). A cítím, jak pomaloučku sílím - dokonce cítím, že se stávám sama sebou a chlap, pokud vstoupí do mého života, bude jen třešničkou na dortu !!! To bylo pro mne nepředstavitelné.
Dnes je mi 52 - začínám nový, šťastný život.
Děkuji vám všem, které zde dáváte nahlédnout do svých srdcí, dělíte se s bolestí a utěšujete ty, které to tolik potřebují. 🙂
A ještě si přečtěte:
http://cestaduse.wordpress.com/2013/12/26/rok-2...

akrahs
3. led 2014

Ahoj holky, přeju vám všem hodně štěstí do nového roku. Snad bude pro nás všechny lepší než ten uplynulý 🙂
@jezuras Je dobře, že se to konečně rozseklo. Přeju Ti hodně sil. Určitě to zvládneš.
@kristyn.g Tak ať se to lepší dál. Držím vám oběma palce
@evinda12345 Gratuluju Ti k novému životu 🙂

evinda12345
3. led 2014

děkuji. nebude to lehké, někdy jsem silná, ale někdy mi je ouvej. ať není hlavně hůř 😉 .

jezuras
4. led 2014

@akrahs děkuji, ale bolí to, miluji ho. Vím, že zvládnout to musím.

jezuras
5. led 2014

Ahoj, tak se začínám divit, jaký je nyní manžel, dcera chtěla, aby za ni přijel domů dnes večer, dokázal být na ní hnusný, že nepřijede. Chtěla se s ním jen vidět, ale on ji dokázal tak odpálkovat, až mi ji bilo líto, Tak strašně plakala, kdyby to jen viděl. On tvrdí, že jsou holky pro něj na prvním místě, ale opak je pravdou, ač tvrdí něco jiného. Chtěla bych mu věřit, že to co říká je pravda. Teď to bude opravdu složité.

laurital
5. led 2014

@jezuras Já už to ani nemám sílu komentovat, ale co jsi čekala?Tohle ti tu říkáme už víc než půl roku a ty si pořád jedeš to své.

jezuras
5. led 2014

@laurital jo, máš pravdu, ale je to složitější, než to vypadá. S manželem jsme to vyřešili, již u nás nebydlí, ale holky si odrazuje čím dál víc. To mě mrzí, vždyť je jejich táta. Bude to ještě zajímavé.

kocka5
7. led 2014

Já myslím, že holky rychle zjistí, že z vás všech otec dělal blbce. Pokud to tak bude, alespoň je to poučení do života. A taky si tě budou více vážit.

Jeden můj kámoš vždy popisoval ostatním jak brečí v noci u postýlek svých malých a je šťastný...... ale nikdy se nepřiznal, že odchází v 6 a vrací se v 22h, aby se o ně nemusel starat a trávil čas s milenkou. Někteří jsou pěkní hnusáci. 😎

gepe
7. led 2014

Nemam tu zkusenost, avsak se chci podelit s jednou vetou, kterou mi kdysi rekla moje mama, kdyz jsem se ji vyplakavala na rameni po jednom rozchodu. "Pro jedno kviti, slunce nesviti." a vlastne jeste jednu, kterou mi rekl taky pred lety dobry kamarad, kdy jsem na rameni plakala jemu 🙂 "Vsechny vztahy, kterymi v zivote prochazis jsou pripravou na to, az prijde ten pravy." Oba meli pravdu.

jezuras
8. led 2014

@gepe ahoj, možná máš pravdu, jenže já toho pravého měla ve svém manželovi, který mi tak ublížil a ubližuje dál. Ví o tom, ale nic s tím nedělá. Ale je to pryč, snad bude lépe. 🙂

laurital
8. led 2014

@jezuras Kdy už konečně pochopíš, že člověk který miluje, neubližuje?A i to, že někoho opustím neznamená, že mu budu ubližovat a trápit ho.Nezlob se, ale ty ses ponížila až za únosnou hranici a dovolila jsi mu, aby se k tobě choval jako k rohožce.A takovou ženskou bez hrdosti žádný chlap nechce.Proč by chtěl něco, co se samo nabízí a škemrá o trochu přízně?

gepe
8. led 2014

@jezuras Ahoj 🙂 To jsem si taky kdysi myslela a urcite je nas vic tady, ktere si tim prosly 😅 a kdybych neuvazovala mozkem do doby, nez jsem poznala stavajiciho manzela, s kterym letos budeme uz 8 let, tak jsem 2x rozvedena 🙂 Jinak, mozna Ti prijde tvrde, co Ti ted napsala @laurital , ma vsak naprostou pravdu. Obe s lau vime (dovolim si s drzosti napsat i za ni), ze jsi to delala ze zoufalstvi a falesne vire ze se to spravi, ale vic jsi si vetev u nej uz podrezat nemohla.

laurital
8. led 2014

@gepe Máš naprostou pravdu, nepsala jsem to proto, že bych chtěla být zlá nebo měla potřebu do jezuráska vrtat, naopak to s ní tu prožívám od samého začátku.Člověk by se měl naučit mít rád sám sebe, protože se sebou bude trávit celý život a jak chce, aby ho měli rádi jiní, když sám není přesvědčen o tom, že si lásku zaslouží?

jezuras
9. led 2014

@laurital ahojky, vím, že manžela miluji, on si vybral, neškemrám o jeho lásku. Já jdu dnes dál, není nic špatného člověka milovat, ikdyž ublíží, před ním se již neponižuji. Je tam, kde chtěl být a já se musím pomalinku zvednout a začít znovu, mám holky a to je to nejbáječnější. Holky děkuji i za názory, které jsou občas tvrdé, ale jsou to je dobře. Díky, pa 🙂

codal
9. led 2014

@jezuras je velmi těžké odmilovat se, nebo přestat milovat někoho, koho jsme milovali tolik let, já vím, znám to...člověk má tendenci lpět na lidech, i když nám nám ublížili, ponížili, zranili, podvedli, lhali, někdy je to opravdu láska, jindy zvyk nebo strach z nového... city prostě nejdou hodit do koše jako kus použitého papíru, je to běh na dlouhou trať a člověk k tomu musí dospět sám... v tom vztahu totiž existuje nějaká minulost, krásné zážitky ( v tomto případě ještě děti, což je to největší pouto ze všech), člověk to nemůže odtříhnout ze dne na den a říct si, lhal si mě, podvedl si mě, tak já už tě nemiluju... ono to časem odezní, člověk se dostane do fáze vzteku, nenávisti atd. a to všechno pomáhá k tomu, aby i ty city postupně ochladly..a někomu to trvá chvíli a někomu déle, to je hrozně individuální...tím chci říct, že to chápu, je to hrozně těžké, ale je moc dobře, že i přes svou lásku a touhu všechno vrátit zpátky už neprosíš a nechala jsi ho odejít... čeká tě dlouhá cesta, než ti zase bude dobře, ale máš dobře nakročeno a teď už bude jen lépe🙂..držím pěsti!