Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

espada
11. lis 2013

@jezuras Nezlob se, ale ty ho pořád omlouváš a říkáš, že ho miluješ. Ale to není pravda. Ty miluješ svou představu o něm!!! Napsala jsi, že: " Nevím, co se bude muset ještě stát, aby pochopil, jak ho miluji,ale vím, že je konec. Bolí to. Asi není návratu, ne z jeho strany." To mě přesvědčilo o tom, že sis ještě neuvědomila realitu situace, a to, že je konec!!! A že je to pro Tebe ve finále dobře. Návratu by hlavně nemělo být ze Tvé strany. Dokud si neuvědomíš, že je špatný člověk a nerozhodneš se, že Ty to chceš uzavřít, obávám se, že se v tom budeš plácat a utápět čím dál víc a nikam to nepovede. Opravdu Ti doporučuji, abys ihned po tom, co se dáš do kupy navštívila poradnu a začala terapii. Není na tom nic špatného a sama si evidentně s tou situací nevíš rady a nejsi objektivní. A začínám mít o Tvé duševní zdraví obavy. Zvlášť, když nemáš nikoho, kdo by se ti napřímo v této těžké situaci věnoval.

Já prožívám v podstatě to samé, takže vím o čem mluvím. Bolí to šíleně, ale já se tomu postavila čelem a realisticky. Kdyby Tě to zajímalo, tady je můj příběh a můj způsob boje: https://www.modrykonik.cz/forum/rodinne-problemy/manzel-me-v-tehotenstvi-opustil-na-vysetreni-chce-chodit/

Přeji Ti, aby jsi našla sebe a svou sílu.

xveronikaxx
11. lis 2013

@jezuras sleduji tvůj příběh od začátku a držím ti palce, ale trošku se obávám, že poslední dobou ztrácíš půdu pod nohama... ☹ víš, on se opravdu nejspíš rozhodl, že už s tebou dál nechce být..proto se nemůžeš divit, že když odjede na nákup, tak jí jde volat... hlavně ty se musíš dát co nejdřív do kupy.. Jistě, že mu na tobě záleží, byli jste spolu skoro 18 let, i z toho důvodu ti pomáhá, když ti teď není dobře... ale myslet na to, co právě dělá, když není s tebou, a co si s ní říká a jestli ji volá nebo ne... to tě jen ničí.. nedělej si to...zkus v sobě najít poslední zbytky sil a řekni si: "dost..takhle to nechci...".. je to neskutečná agonie pro všechny zúčastněné..bohužel, toto není boj.... být po operaci, nechat o sebe pečovat a dávat mu tak najevo, že nemůže odejít..to je cesta do pekel... je mi jasné, že to bolí, ale ta bolest se časem otupí. Mezi vámi dvěma už je tak velká propast, že to nejde zacelit, i kdyby jsi si to moc přála... nech ho jít ježurásku, nech ho jít a uvidíš, že tím okamžikem ti začne být lépe a lépe, až najednou budeš zdravější a silnější než kdy dřív...

laurital
11. lis 2013

@jezuras Jezurásku, já budu asi hodně tvrdá, ale mám pocit, že do té nemoci teď tak trochu utíkáš a schováváš se za ni.Používáš ji tak trochu jako berličku, díky které odkládáš definitivní rozchod a odchod manžela, díky které máš alespoň trochu iluzi normálně fungující rodiny atd...
Chápu, že je ti moc zle, ale nezaměňuj prosím slušnost a samozřejmost se kterou se teď o tebe manžel stará za lásku.Je to bohužel jen iluze a moc ti to ubližuje.Návratu už není a oddalování nic neřeší.
Stejně jako espade se přikláním k vyhledání odborné pomoci, není to žádná ostuda a promluvit si a tak trochu tím "přehodit" část starostí na někoho jiného ti pomůže.Dusením v sobě to vše jen zhoršuješ a nepomáhá to ani tvému zdravotnímu stavu.
Drž se!

jezuras
12. lis 2013

Ahoj, všem co píšete moc děkuji, vím že nechci takto dál žít, vlastně ve třech, nedá se to. Ztrácím půdu pod nohama, to je asi to pravé přirovnání, jsem k manželovi připoutána, miluji ho, ale nedá se to takto dál vydržet, od neděle neřeším, zda jí volá nebo chce být s ní. Musela jsem zase přijmout ten fakt, že je konec, je jen na něm, kdy odejde, já si budu žít svůj život, vím, že zatím tady chce být pro holky, že bude s nimi, opravdu je velmi miluje a je tady hlavně kvůli nim. Nedělám si již naděje, je to marné, jen se teď ze všeho musím dostat. Jak to dopadne s jeho odchodem to ještě nevím, ale bude to na domluvě. Holky moc všem děkuji, to že jsem na to sama je holá skutečnost a tak vaše psaní mi vždy pomůže, postrčí dál, dodá sílu se podívat na věc jinýma očima, moc děkuji a budu ráda, když napíšete. 🙂

zmrz_lina
12. lis 2013

Vyrůstala jsem v takové atmosféře a můžu ti říct, že bych si nepřála nic jiného, než aby moje máma nebyla srab a aby od táty odešla. Bylo by nám líp, všem. Promiň, ale myslím, že tady už je marné cokoliv psát, protože ty evidentně nechceš s danou situací nic dělat (dát manželovi kufry za dveře) a schováváš se za nějakou zvrácenou formu lásky. Nechápu (asi i díky tomu, že jsem byla v pozici tvých dcer), jak může někdo milovat někoho, kdo mu doslova a do písmene tak akorát se.e na hlavu.

codal
12. lis 2013

@jezuras Souhlasím s holkama, musítě to rozštípnou a to co nejdřív, jinak se zblízníš... on je s tebou jen z lítosti a kvůli holkám a to ty přece nechceš...nech ho už jít, kvůli soě a holkám.... já vím, že to dokážeš, jen udělat ten první krok..pak už bude jen lépe🙂... věřím ti!!!

snehurka25
12. lis 2013

@zmrz_lina Přesně takový pohled dcery jsem tu psala o pár stránek zpět. Rozchod rodičů bolí vždycky, ale mnohem líp se "dívá" na mámu, která se sice trápí, ale bojuje, než na mámu, která se jen trápí.
Jezuras, potřebuješ možná víc času a je strašný, jak se v tom teď plácáš, ale ty to nakonec zvládneš! A moc ti přeju, aby tohle období už netrvalo dlouho. A stejně jako holky tady bych se přimlouvala za to, abys vyhledala odbornou pomoc - kvůli takovým situacím tu ti odborníci jsou.

jezuras
12. lis 2013

moc děkuji, všem, vím, že se to musí řešit, ale když já ho opravdu pořád miluji, on mě říká, že mě miluje jinak, záleží mu na mě a má mě rád, tak co potom, když vám tohle chlap řekne? Co si o tom máte myslet. Ale dnes mi řekl, že by se mnou nebyl šťastný, stále mi vše dává za vinu, málo lásky, že jsem nedělala to, co on chtěl, nebo já už asi ani nevím, jen se se mnou vše točí, potřebuji odborníka, je mi zle fyzicky, duševně, nějak se ve všem utápím. Chtěla bych ho poslat pryč, ale srdce ve mě křičí a brání se, rozchodu. Ubližuje mi, to také vím a stejně bych mu to dokázala odpustit, nejsem na něm závislá, nejsem ta puťka, která by si nechala vše líbit, já to sama nechápu, proč se toto vše děje. Dnes jsem mu napsala, že je konec a že tedy může odejít, uvidíme, co bude. On je opravdu jinak tak hodný a čestný člověk, asi jsem mu ublížila, ale fakt si nejsem vědoma, co a proč ho přimělo ho to řešit, tak jak to řešil. Všichni jste si prošly utrpením a to je to nejhorší, říkám si proč je tolik chlapů, kteří umí ženské ublížit, PROČ? Vím, že ani jedna co tu jsme to nemá lehké a tak právě proto moc děkuji, že mi pomáháte. Všem vám posílám také hodně síly zvládnout vaše problémy. Děkuji, snad to dám. ☹

laurital
12. lis 2013

@jezuras ZA CHLAPA MLUVÍ ČINY, NE SLOVA!
Pokud by tě měl obyčejně a lidsky rád, tak by tě netrápil dlouhodobým paralelním vztahem a už dávno by našel odvahu a utnul to, nebo se konečně rozhoupal a odešel.Jenže na to ten slaboch nemá koule.Jednodušší je shazovat vinu za své selhání na tebe a vyčítat ti kdejakou pitominu, za chvíli ti bude dávat za vinu i stav ozonové díry...Kdo miluje, druhému neubližuje.
Ty neustále zaměňuješ lítost a setrvačnost za lásku.

espada
12. lis 2013

@jezuras Nezlob se, ale vše, co jsi napsala ve Tvém posledním příspěvku je přesně naopak. Kecá a lže Ti do očí. Není hodný a čestný, je to podvodník a sr.č, který Tě využívá. Copak ti nevadí, že spí s jinou? Mě by z toho bylo na zvracení. Jsi na něm závislá. Absolutně. Víš, co ho přimělo to řešit? Má svůj nástroj v jiné mašině.. Tak to prostě je. A na Tebe bohužel kašle. Vše, co dělá podle Tebe dobře, dělá jen pro klid svého svědomí. Kvůli Tobě ne. Přestaň se ptát proč a začni se sebou něco dělat. Promiň, ale chováš se, jako by Ti bylo patnáct. Myslím, že Ti všechny radíme to stejné a jediné možné řešení a Ty pořád hledáš nějaké nesmysly.

Už jsem Ti radila, ať si najdeš odborníka, a to hned. Schůzku už jsi měla mít dávno domluvenou (na dobu, kdy odhaduje doktor, že už Ti bude dobře).

Dál už Ti asi nebudu psát, protože mě zlobí, jak sebou necháš mávat. Každopádně Ti přeji hodně moc štěstí a ať je trápení rychle za Tebou. Opatruj se.

codal
12. lis 2013

@jezuras nevěit mu!!!!!!!!!!!!!!!!..Tohle jsou jen kecy..je mi to sice líto, ale je to tak...jsou to jeho zadní vrátka, abys ho nevylifrovala... nic víc to neznamená!!!!!! Je to srab, jinak by vinu neházel na tebe a postavil by se k tomu jako chlap a přiznal by, že se zamiloval jinde a hlavně by čestně odešel, aby tobě i holkám přestal ubližovat..on ale není ani hodný, ani čestný, je to obyčejný ubožák, co mu jde jen o sebe... SOBEC..možná, že jsi mu někdy nějak ublížila, ale rozhodně to nebyl důvod vašeho rozchodu, za ten můžou jeho neposedný kalhoty a on si to jen sám před sebou musí obhájit..Přestaň ho obhajovat, přestaň o něm mít zkreslené představy a hlavně si uvědom,že to co k němu cítíš, není láska, ale vážně jen veliký strach z toho být sama..nemůžeš milovat člověka, co tě takhle ponižuje a ubližuje ti..miluješ představu o něm, která je falešná a nereálná..možná takový kdysy byl, ale už dávno není, takže se konečně seber a vyhoď ho... tvá důstojnost se válí v blátě, je na čase jí sebrat a začít se chovat jako hrdá ženská, co si nenechá od chlapa takhle s...t na hlavu... Promiň, že jsem tak drsná, ale čeho je moc, toho je příliš, a tady už všechny voda přetekla... Drž se holka!!!

fallingstars
12. lis 2013

@jezuras Sorry, ale jaký "..napsala jsem mu, že je konec a že může odejít"? On jako milostivě může? 😔
Ne, musí. Ať se sbalí a odejde, má kam, vídání s holkama pořešíte, příp. péči o Tebe, dokud bude třeba, nějak také. Jsou to jen a jen výmluvy.Tvoje. Nechápu, jak mu můžeš dávat ještě vlastně možnost volby...on Ti žádnou taky nedal.

Naděje si stále děláš, z posledního příspěvku to jen čiší, to "...uvidíme, co bude..." přímo křičí to snění o tom, jak přijede s tím, že udělal chybu a rozmyslel se. Ale to se nestane. Má Tě rád, ale už jen jako partnera, s kterým strávil 18 ůet, ne, jako ženu, kterou by miloval. I proto Ti pomáhá, možná i proto, aby tím sám sobě omluvil svou liknavost a neschopnost udělat ten poslední krok, byť ví, že je nevyhnutelný - odstěhovat se. Ale ono to přijde.

ivular
12. lis 2013

@jezuras Doporučuji knihu Závislé vztahy: Léčba a uzdravení závislé poruchy osobnosti. Autor: Heinz-Peter Röhr.

xveronikaxx
12. lis 2013

@jezuras občas nestačím zírat, kam až ženu může dovést muž a její ochota obětovat se... ty se ho každý den ptáš, proč tě chce opustit a jestli tě skutečně nemiluje? že to sem prakticky každý den a každý příspěvek píšeš...

ivaflo
12. lis 2013

to je porad dokola.....kdo chce kam, pomozme mu tam... a chlap vytlemenej a spokojenej

nnell
12. lis 2013

@jezuras nevím proč, ale pro mě "hodný a čestný člověk" není někdo, kdo soustavně podvádí svoji manželku, psychicky ji týrá a svaluje na ni všechny viny světa, takový člověk je jen ubožák a sobec... Nevím, kdysi dávno jsem viděla svého bývalého dost podobně, taky jsem já byla ta jediná špatná a on ten chudák, co vlastně se mnou "kupodivu vydržel tak dlouho". A naštěstí taky našel TU PRAVOU, která ho zachránila.
Nenech si vymývat mozek!!! sbal mu, vyměň zámky, cokoliv, slibuju, že se pak budeš cítit líp. Už jenom proto, že nebudeš odevzdaně čekat až milostpán rozhodne, ale pro jednou budeš ta, co něco rozhodne sama. A opravdu vyhledej co nejrychleji nějakého psychoterapeuta... Umí fakt divy a navíc, když ti řekne to, že tvůj manžel je patrně psychopat, který se vyžívá v psychickém týrání, odborník, třeba začneš na celou situaci koukat jinak. Zkus to aspoň kvůli dcerám když už ne kvůli sobě...

akrahs
19. lis 2013

Ahoj holky, tak jsem v tom od soboty taky. Jsme s manželem už devět let, svoji tři roky. Neříkám, že by to teď byla naprostá idylka, ale že by chtěl odejít, jsem netušila.
Řekl mi, že mě nemiluje, žiijeme už spíš vedle sebe než spolu a už dva měsíce chodí k psychologovi, aby zjistil jak se se smnou rozejít, aby mě neranil. Byl to pro mě strašnej šok.
Samozřejmě jsem chtěla vědět, co mu vadí. Standardně jako většinou, už prostě nejsem taková, jakou mě poznal. Nejsem tak sebevědomá, štíhlá, nadšená (no asi mi už není 22, že?). Dál s ním vůbec nemluvím a cití ze mě výčitku, že pořád nemáme dítě. A v mém bytě se necití dobře.
Dohodli jsme se, na mé naléhání, že s tím zkusíme něco dělat. Probrečela jsem celou no, jen občas s chvilkama vzteku. A on mi ráno řekl, že neví, proč brečím, když jsme se doholi, že to ještě zkusíme.

akrahs
19. lis 2013

Neděle byla šílená. On šel naštěstí na brigádu a já vybulená a odhodlaná si udělala plán akce. Šla jako blbec do obchodu pro nové oblečení, na internetu hledla nějaké kurzy na cvičení a plánovala drobné společné akce.
No a dneska ráno jsem udělala něco, co bych od sebe nikdy nečekala a na co nejsem vůbec hrdá. Přihlásila jsem se pod jeho jménem na Facebook. Náš problém se jmenuje Martina a je mu 24. Samozřejmě je mladá, štíhlá, nadšená a můžou si hodiny povídat o čemkoliv.
Třeba o tom, jak to udělat, aby ho manželka nevykopla z bytu, protože nemá kam jít. Ale to se zatím nějak udělá, protože se jí dá dát naděje.
Připadám si jako totální kráva. Vím, že tímhle pro mě skončil, ale vůbec netuším, jak to ustát, Vlastně jsem o rána necítila vůbec nic. Byla jsem úplně prázdná, jako bychvystoupila ze svého těla a dívala se na příběh někoho jiného. A v práci mě přepadl děsný vztek a teď, když to píšu tak bulím jak želva.

laurital
19. lis 2013

@akrahs Dělá z tebe blbce a zneužívá tvé lásky k vlastnímu prospěchu.Pokud máš trochu hrdosti a sebeúcty tak ho vystěhuj a čím dříve tím lépe.Po Novém roce to prý bude značně ztížené, i když je byt ve výhradním vlastnictví jednoho z manželů.Nebrala bych na něj žádné ohledy, on je na tebe také nebere.
Manželství obvykle nezachrání zhubnutí pár kil a nákup nového oblečení.Snažit se o nápravu musí oba, pokud se snaží jen jeden, tak se může i přetrhnout a sám nezmůže nic.

akrahs
19. lis 2013

Jo, to já vím. Kdybych to co vím dneska věděla už v tu sobotu, tak se asi tak neponižuju. Já bych bala schopná pochpoit i to, že má tu holku. Ale to, jak se mě snaží využít, je fakt moc. Jen nevím, jak to zvládnout

laurital
19. lis 2013

@akrahs Nijak ses neponížila, jen jsi reagovala tak, jak by reagovala většina manželek-snažila ses zachránit manželství.Udělala bych totéž.
A naprosto chápu, jak se cítíš, nevěra se snad i dá odpustit, ale se zradou je to horší.Zvlášť, když člověk cítí, že ho ten druhý jen oblbuje a využívá.Zneužívat něčí lásky k vlastnímu prospěchu je strašná špína.

akrahs
19. lis 2013

No tak ono je na to m nejlepší, že to ani nevěra není. Nic nebylo. On za ní podle běhá jako pejsek a ono ho roztomile odkazuje do patřičných mezí. Ale ne tak, aby jí dal pokoj, ale tak, aby si ho ještě víc připoutala. Prostě holka se baví a zničí to manželství.

laurital
19. lis 2013

@akrahs Chápu, že jsi na ní naštvaná, ale to manželství vám bohužel ničí především tvůj muž.Kdyby opravdu chtěl, tak ji přestane kontaktovat a zapracuje na vztahu, který má doma.
Já chápu, že po letech vztahu a třeba i určitého stereotypu může druhého někdo nový, bezstarostný a neokoukaný okouzlit, ale pak už je jen na něm, jestli tomu podlehne nebo si řekne, že zničený vztah mu za to nestojí.Kdo opravdu miluje, druhému neubližuje.

akrahs
19. lis 2013

Já se ho nesnažím omlouvat. Ale vím, co vidí. Ona je já v době, kdy jsme se poznali. Teda ne vzhledově a ani povahou, ale jinak. Já tenkrát byla mladá a nezkušená a plná sebevědomí a snů. Když mě poznal atk během týdne zrušil misi, protože se bál, že by mě po návratu už nepotkal. Končila jsem bakaláře na oboru, který on měl v malíčku, takže mi pomáhal a já ho obdivovala. Teď jsem minimálně stejně dobrá jako on a mám lepší práci. Važím si ho, ale už to prostě není polobůh. Jsme si rovnější.
No a slečna je přesně to samá, co já tenkrát. I včetně práce do školy, kterou jí v podstatě udělal. A asi ho za to obdivuje.

laurital
19. lis 2013

@akrahs Asi se stalo to, že učeň přerostl svého učitele 😉 .Bohužel to vypadá, že tvůj muž bude z těch typů, kteří potřebují obdiv a všechny víme, že některá děvčata obdivují chlapa snad i za to, že zvládá synchronně mluvit a dýchat.

akrahs
19. lis 2013

Jo, já si taky myslím, že je za tím současné nízké sebevědomí. Ta práce, to, že se nevede dítě a ještě mu teď zkrachoval jeden projekt. Takže já bych to pochopila a i zkusila společně řešit. A le prostě mě dostalo to, že se domlouvají na tom, že mi dají tu falešnou naději. A PŘEDEVŠÍM, že mi má slíbit to dítě, protože to ho určitě nevyhodím. A má pravdu. Já bych ho opravdu nevyhodila, kdyby mi slíbil práci na vztahu a následně i na dítěti. Ale to bych tohle nemohla číst!

laurital
19. lis 2013

@akrahs Jasné, já bych ve tvé situaci, před přečtením toho na FB, jednala stejně.Byla jsem vychovávaná v tom, že z manželství se nevystupuje jako z autobusu a na vztahu se musí pracoval.Ale to, jak se tě pokouší zneužívat a citově vydírat přes dítě je fakt hnus nejvyššího kalibru.To je prostě zrada jako Brno.
Už víš jak to budeš řešit dál?Předpokládám, že jsi ještě v šoku.

akrahs
19. lis 2013

Zatím nevím. Lítá mi v hlavě spousta věcí, většinou dost drsných v důsledku vzteku. Jako dát mu dnes večer tašku s nejnutnějšíma a odeslat ho na hotel. Počkat do neděla, kdy máme společnou zkoušku divadla i s ní, jí dát pár facek, jemu vzít klíče a věci mu poslat taxíkem na adresu. kterou mi pošle SMS.
Ale vím, že až by mě přešel vztek, vyčítala bych si, kam až jsem jeho vinou klesla. Tkže to musím řešit nějak víc v klidu. Ale zatím nevím jak

akrahs
19. lis 2013

Jak to tu píšu, tak vlastně pořád nevěřím, že se to děje. Vůbec nevík, co bude, až mi to dojde

lucisa
19. lis 2013

@akrahs to je šílené.
Navíc, po přečtení zkušeností holek tady i tvého příběhu mám pocit, že ti chlapi se někdy chovají jak přes kopírák. Doma mají své jisté a mají pocit, že nic neriskují, notabene, když dávají falešné naděje a oblbují řečičkami, kterak to budeme společně řešit. Přitom vědí, že je to kec, že se jim ve skutečnosti už nechce zabývat "starou" (=známou, přečtenou, stereotypní) ženou, kterou má doma, když tamhle někde za bukem je z něj podělaná nějaká jiná mladá neokoukaná kost.
Uvažují krátkozrace, neuvědomují si, že u všech dvojic po jisté době zmizí ta slepá zamilovanost, že i ta druhá začne časem chtít společnou domácnost, rodinu, bude po něm chtít nějaké povinnosti doma, pomoct, že ji bude vídávat i ráno pomačkanou, neučesanou, nenalíčenou, příp. nemocnou. Že nebude denně jak z katalogu pod tíhou domácích starostí a povinností.
To zase budou začínat další vztah?

Fakt někdy nakopnout některé mužské mezi nohy, ať jim zabliká, čím vlastně uvažují...... 😝

@akrahs drž se, přeji hodně sil v rozumném uvažování, neber ohledy, když na tebe je taky on nebere.