Ze dne na den řekl: Končím. Zažily jste něco podobného?

safrana
21. dub 2013

Ahoj holky, zajímají mě vaše zkušenosti a názory, protože já sama už tomu nerozumím. S manželem jsme spolu 9 let, máme 2,5 letou holčičku a náš vztah byl vždy skvělý. První velké trhliny nastaly po narození malé, kdy jsme hlavně ze začátku byli oba hodně nervózní, nevyspalí a často nevěděli, kudy kam. V poslední době jsme se občas pohádali - většinou to začalo kvůli hlouposti. Z pár vět se ale najednou stalo spoustu hodin křiku, slovního útočení, odcházení a zase vracení se. Vždy jsme to ale dokázali ustát, odpočinuli jsme si z hádek a pak zase fungovali v pohodě dál. Po poslední hádce řekl manžel, že končí. Od té doby mi tvrdí, že vztah se mnou už nechce. Zatímco já brečím, on je ledově klidný. Jako rodina fungujeme - chodíme na procházky, povídáme si, žertujeme s malou; jakmile ale dojde na nás dva, je to divné. Manžel se opět spojil s kamarády, které dlouho neviděl a zdá se, že se ze dne na den rozhodl vyrazit jinou cestou. Je to vůbec možné - v jedné chvíli říkat "miluji tě" a v druhé "už tě nechci"? Zažily jste něco podobného? Jak to dopadlo? Jak a díky čemu jste to zvládly?

ve24
25. dub 2013

@andreeemac tak to jste dobrá, já bych udělala to stejné. Ale divím se, že ji tahal domů , že nezaplatil nějaký privát. Největší blbost je si je tahat domů 🙂

andreeemac
25. dub 2013

codal....co by Ti měl ještě udělat, aby si ho pustila z hlavy.....nestačí Ti, že Ti byl nevěrnej, že o Tebe ztratil zájem, že to vzdal.....co ještě musí přijít, aby si to konečně už vzdala i ty a začala kopat jen a jen za sebe....

gepe
25. dub 2013

@ve24 no ono nekteri muzi nekdy byvaji opravdu trosku mdleho rozumu. 🙂
@andreemac moje slova

ve24
25. dub 2013

@gepe jojo, připadá mi to tak

codal
26. dub 2013

@safranavcera jsme spolu mluvili,kupodivu to bylo v naprostem klidu..nic jsme ale nevyresili,rekla jsem mu par moznosti,pry to promysli..pak uz jsme si jen povidali o vsem moznem,bylo to zvlastni.Celou dobu byl hrozne na mekko,fakt zmatena lucni vcela hadr,nakonec mi rekl,ze vypadam hrozne vyrovnane,coz me potesilo,pze to byl z me strany velky herecky vykon...uprimne nevim jak si ten vcerejsek prebrat,asi mel jen nejakej splin ci co...nechavam to plynout,snad se to nejak vyvrbi..

safrana
autor
28. dub 2013

@codal @lucylama @jakoubka Ahoj holky, ztrácím síly. Manžel mi řekl, že teď se mnou být nechce, ale neví, co bude třeba za měsíc. Chce být s naší malou, ale když jsme spolu my tři, má chvíle, kdy se ke mně chová zle a vadí mu cokoli, co řeknu k výchově. Chci, aby měla malá rodinu, ale za jakou cenu... Vůbec nevím, co bude dál.

jakoubka
29. dub 2013

@safrana -to je mi líto :( ale já jsem zastánce toho,že pokud Vám to nefunguje,tak není dobré udržovat vztah jen kvůli dítěti ,Dítě to vycítí ,že není něco v pořádku a to je špatně.
Pokud to jen trochu jde ,rozejďete se v klidu..bez hádek apod ,manžel at si malou brává ,ty nedělej scény .
Píšu to z vlastní zkušenosti 😉
držím palce 😉

codal
29. dub 2013

@safrana byla jsem u psycholozky a ta mi rekla,ze pokud jsme v takove situaci (manzel ted taky nechce a tvrdi,ze me nemiluje),tak jedine co muze pomoct,opakuju ale jen MUZE,je odluka,pry se alespon mesic nevidet..u vas je to komplikovane,pze s malou by se vidat mel,ale pry jedine sam si muze uvedomit,jestli je to ta cesta,kterou fakt chce..kdyz budete spolu v jedne domacnosti,tak mu to nedojde,bude se citit pod tlakem a jeho vztah k tobe se bude asi zhorsovat..taky se nedokazu smirit s tim,ze se muj manzel odstehuje,vcera jsem ho zase prosila,at to zvazi,ale je zatatej a proste s nim nehnu..vim,ze ho musim nechat jit,proste to risknout,pze to je jedina sance,ze se treba vrati...ale boli to neuveritelne..

laurital
29. dub 2013

@codal Mám pocit, že se marně upínáš k naději, že se mu to v hlavě rozleží, stane se zázrak a on se k tobě vrátí.Takto to ale většinou nefunguje.Působí to na mě tak, že tys ho tou bezbřehou láskou a věčným odpouštěním neodpustitelného zadusila a snad i znechutila.Jak si tě má vážit, když ty sama si sebe nevážíš natolik, abys mu po tom excesu s kamarádkou ve vaší posteli sbalila kufry a naopak jsi ho prosila, ať tě neopouští?To je absolutní ztráta sebeúcty a ukázka nezdravé závislosti.
Nauč se mít ráda sama sebe a žít sama se sebou, pak si tě budou moct vážit i ostatní.Držím ti palce!

andreeemac
29. dub 2013

Souhlasím s laurital.........takže ve zkratce, on se vaší posteli válí s milenkou (žádná kamarádka, na to na dobro zapomeň) a ty si ho ještě poprosila ať si to rozmyslí ☹ ☹ ☹ , proboha ON by měl prosit TEBE, codal, vezmi rozum do hrsti a začni se chovat jako hrdá dospělá ženská........

codal
29. dub 2013

@laurital
@andreeemac co dodat,mate pravdu a ja to vim... Ted uz s tim bohuzel nic nenadelam...

laurital
29. dub 2013

@codal Ber to jako velice nepříjemnou a hořkou školu života.Zkušenosti jsou bohužel nepřenositelné.
Téměř každý si tím v určité fázi života prošel a ani já nejsem, bohužel, výjimkou.

codal
29. dub 2013

@laurital děkuju ti, hlavně za upřímnost...nevím, proč jsem se k němu tak připoutala, ani proč se pro mě stal důležítějším než já sama..ale vím, že se to musí změnit, já to musím změnit...tolik jsem se bála, že ho ztratím, až se mi podařilo ztratit svou vlastní hrdost... pokusím se jí najít a konečně se zachovat tak, aby na sebe mohla být pyšná!...Děkuju...

laurital
29. dub 2013

@codal Je mi jasné, že to znělo hodně tvrdě, ale opravdu to nebylo myšleno jako snaha ti ublížit nebo snad dokonce ponížit.To nikdy!Jen je někdy nutné slyšet pravdu, byť bolestivou, od někoho, kdo to vidí nezúčastněně.
Teď si možná přijdeš jako spráskaný pes, ale věř, že se otřepeš a bude lépe.Budeš posilněná o zkušenosti.Tvůj muž si tě nevážil, nic totiž neomlouvá jeho chování k tobě ani to, jak si s tebou pohrával tím neustálým dáváním nadějí, když byl dávno rozhodnutý odejít.To je zbabělost a neschopnost postavit se před problém a řešit ho.

codal
29. dub 2013

@laurital je mi jasné, žes mi nechtěla ublížit...a já prostě teď potřebuju slyšet pravdu..lží už bylo dost...jen se teď s tím vším musím popasovat a zatím ještě úplně nevím, jak to udělat... čas snad bude milosrdný a ukáže mi, jak začít znova... děkuju!

codal
30. dub 2013

Manžel se zítra stěhuje k rodičům (propůjčí mu na čas garsonku). Chystá se k psycholožce do manželský poradny, kam už já dva měsíce docházím, aby si prý ujasnil, jestli to tak opravdu chce, prý si stále není jistý, podle toho se prý i rozhodne, jestli nezkusit manžeslkou terapii... ale já myslím, že je to jen strach z toho udělat ten radikální řez (možná se jen bojí komplikací, reakcí okolí atd), nejde o tom, že by mě ještě miloval nebo tak... má jen strach zahodit těch deset let a jít do neznáma..

laurital
30. dub 2013

@codal Hezké ráno kočko!Mám pocit, že sis odpověděla sama, já z toho také cítím určitý alibismus.Vzhledem k tomu, že veškeré kroky a podrazy vedoucí k ukončení vašeho vztahu vlastně vzešly od něj.Pravděpodobně chce před okolím vypadat jako ten, který se snaží a ne ten, který byl nevěrný a den ze dne utnul, vlastně téměř bezdůvodně neb to bylo tehdy ještě řešitelné, manželství.Proč do poradny nešel s tebou hned, když se ještě leccos dalo zachránit?
Přijde mi, že si docela nešetrně hraje s tvými city, dává ti jakousi naději a kdo ví, jak to vlastně myslí.Upřímně si chce ujasnit city nebo jen jako šarádu pro okolí...
OK, ať si do poradny jde, ale měl by si uvědomit, že to, jestli zkusíte manž. terapii bude záležet výhradně na tvém rozhodnutí a ne, že něco plácne, opět tě totálně rozhodí a pak se stáhne s tím, že si to nakonec rozmyslel.A ty budeš nešťastná ještě víc.

codal
30. dub 2013

@laurital On se zatím nebyl schopný nikomu svěřit, možná doufá, že tam dostane nějaké rozhřešení, že tam sám sebe ujistí, že dělá správně a že naše manžeství opravdu nestojí za zácharnu. Jemu to určitě neuškodí, ale nevěřím, že to pomůže nám!

codal
2. kvě 2013

Manzel se vcera odstehoval.Stacili jsme si vymenit par nazoru ohledne te kamaradky.Byl s ni totiz vcera na obede a me to hrozne vytocilo.Rekl mi,krom toho,ze uz me vazne nemiluje,ze ona pro nej udelala hrozne moc a ze ji nasemu vztahu proste neobetuje.Kdyz jsem se ho zeptala,co ja,jestli jsem to nahodou nebyla ja,kdo ho podporil pri vsech jeho pruserech,tak mi rekl,ze ona tady byla prvni a ze se ji nevzda.. Ze jestli to vnimam takhle,tak je to asi opravdu definitivni konec.On za rozpadem naseho vztahu vubec nevidi ji,on nasel hromadu veci,ktery jsem delala spatne a ktery mu vadili a kvuli nim me prestal milovat..ona za to vubec nemuze..to byla ledova sprcha na zaver..mam pocit,ze to snad ani nemuze byt pravda,mam pocit,ze je to nekdo uplne jiny..

kajalka
2. kvě 2013

@codal Vím, že je to tvrdý, ale ty asi potřebuješ zadupat do bahna. Přestaň mít o něm iluze, teď ho konečně vidíš takovýho, jakej je. Naštvi se už na něj, ať můžeš jít dál. Ono už teď nejde o to, kdo z vás má na rozpadu vztahu vinu, to si nesou oba, ale o to, jak se kdo zachová teď. A on se chová jak hajzl. Buď lepší a silnější.

codal
2. kvě 2013

@kajalka on by mi to všechno neřekl, kdybych se blbě neptala, to já do toho blbě rejpu a furt se sanžím najít odpovědi, který asi neexistuje nebo nehorázně bolej:(... nevím, jak se smířit s tím, že už mě prostě nemiluje a že už spolu vážně nebudeme...

kajalka
2. kvě 2013

@codal A zase svaluješ vinu na sebe. Ony se i nepříjemný věci daj zaonačit, že to ten druhej zkousne. Takhle ale vidíš, že je mu jedno, jestli ti ublíží, možná ti i ublížit chce.

codal
2. kvě 2013

@kajalka on mi tím chce dát najevo, že je to opravdu konec, protože moc dobře ví, že stále trochu doufám.. nebo prostě nechci uvěřit, že mě nemiluje...

codal
5. kvě 2013

Manžel byl v té poradně, prý mu to něco dalo a rád by si se mnou promluvil o tom, jak to teď cítí... příjde dneska..nechám ho vypovídat a snad v sobě najdu tolik odvahy, abych ho nijak neprosila a nepřemlouvala...myslím si, že mi v podstatě jen zopakuje to samé, co dřív, že mě už nemiluje a že už takhle dál žít nemůže a nechce..bude těžký to znova poslouchat..snad to bude naposledy... moc se bojím... abych to nějak ustála, už teď držím jen na vlásku, nechci se zase úplně rozsypat... uvidíme...

kajalka
5. kvě 2013

@codal No jasně. S psychologem si utřídil myšlenky a ty ti teď bude hezky servírovat. Nebuď blbá, řekni mu, že už s ním nemáš o čem mluvit, že chceš vyřešit rozvod, majetek a začít žít dál.

littlejane
5. kvě 2013

@codal - milá codal, čtu tvůj příběh od začátku tady i v tom druhém fóru, zatím jsem nepřispívala, ale ted už mi to nedá. Musím souhlasit s @kajalka - zase ti jen řekne, že tě nemiluje a nechce s tebou být a tak podobně. Myslím, že kdyby to byl skutečnej chlap, tak tohle ti nedělá. Ukončí to jednou pro vždy a nevrací se k tobě neustále s nějakýma řečma. Přijde mi to, že si tě pořád nějakým způsobem udržuje "v pohotovosti", co kdyby náhodou .... a dokud ti nedá pokoj, pořád budeš doufat v něco .... Ted by si měla udělat ty ten krok a přestat s ním komunikovat o vás dvou. Řešit jen praktické věci jako byt atd. Přestaň doufat a upínat se k nějaké naději. Uvidíš, že pak budeš silnější. Držím palce, at všechno zvládněš. 🙂

laurital
5. kvě 2013

@littlejane
@kajalka Souhlas s oběma, psala jsem něco podobného v tom druhém vláknu.

kajalka
5. kvě 2013

@littlejane Na mě to dělá dojem, že vyčkává, jak to dopadne s tou druhou kopretinou u ní doma. Že kdyby zůstala se současným partnerem, vrátí se ke @codal a bude milostivě hrát divadlo, jak je on úžasnej, že se k ní vrátil a zachraňuje tím tak vztah, kterej ona zvorala.

codal
5. kvě 2013

@littlejane
@laurital
po deseti letech není snadné přestat doufat... zvlášť když ho miluju... já nechci doufat, ale nedokážu to ovlivnit, ten malý kousek naděje tam někde zůstává, asi protože tak moc chci, aby se to spravilo..rozumově vím, že je to nesmysl, ale hlava teď nepracuje... můžu si za to sama, níčím sama sebe, ale líp to teď prostě nedokážu...

littlejane
5. kvě 2013

@codal @kajalka @laurital - holka já tě fakt chápu a můžem tu všichni do tebe hučet zprava zleva, stejně si to musíš v hlavě přebrat sama. ale věř mi, že jestli to máš takhle, tak budeš hodně dlouho nešťastná a plácat se v tom. A neskončí to, dokud si on nenajde nějakou pipku (a nemusí to být ani ta kamarádka) a neskončí to s tebou docela. Ty se pak zhroutíš a zjistíš, kolik času jsi promarnila .... tohle je běh na dlouhou trať. A taky to může být tak, že je to tak "bezva" chlap, že tě bude udržovat v nějaké nejistotě i přesto, že bude mít už nějaký vztah. Protože chlapi jsou ješitný a dělá jim moc dobře, když ví, že je někde nějaká ženská, kt. by je chtěla, co si budem povídat 😉 Všechno je to jen na tobě. A Všechno chce svůj čas, co ted vypadá jako konec světa, bude za půl roku už "jen" menší katastrofa 🙂